Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ake mate skusenosti s GSP bluetooth modulmi?

GPS, navigácia, hardware, software...

Moderátor: EDU

Ake mate skusenosti s GSP bluetooth modulmi?

Poslaťod Joseph » Ned Jan 28, 2007 9:57 pm

Chcem si kupit ku svojmu PDA Dell Axim x50v - GPS modul, aky odporucate?

...tu je moje PDA aj s porovnaniami:

http://www.aximsite.com/articles/link.php?id=200
Obrázok užívateľa
Joseph
VIP 2006
 
Príspevky: 1604
Registrovaný: Pia Apr 07, 2006 2:35 am

Poslaťod TomAnt » Ned Jan 28, 2007 11:31 pm

Ak mas mobil Nokia, tak kup modul od Nokie... cena rovnaka ako ostane, ale kompatibilita nabijaciek je to co ta asi zaujme...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod EDU » Ned Jan 28, 2007 11:42 pm

Mam nokiacke BT GPS v kombinaci s tim x50v ckem je to vopruz pri nakonfigurovani.

BT rozranie si robi co chce. Pouzivam ale Noni GPSPlot pro navazani spojeni, iGo si jinak komunikaci nevynuti. (Teda nemam zatim lepsi workaround, jak je donutit komunikovat.) iGO totiz nechce komunikovat se SW GPS portem, co ma pocketPC v instalaci pro Delliky.
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Joseph » Pon Jan 29, 2007 12:16 am

Takze s nokiou to ide ale problematicky?

EDU co vsetko mas v tom Axime? ake hry alebo programy uspesne pouzivas?

Potreboval by som prehrat mpg a avi subory, ako by sa to dalo?
Obrázok užívateľa
Joseph
VIP 2006
 
Príspevky: 1604
Registrovaný: Pia Apr 07, 2006 2:35 am

Poslaťod EDU » Pon Jan 29, 2007 2:02 am

nokiacke GPS absolutne bezproblemove. Problem je spis na strane driveru pro BT na axime. Mimochodem na starem Axime X5 pouzivam uspesne BT CF kartu, ovladace WideCom a absolutne perfektne. Nokiacky GPS, vsechny BT compy, HF sada. Jine nez nokiacke GPS v ostrem provozu nemam, a testovaci jsem uz vratil.....

Na ty multimedia TCPMP je asi ta nejlepsi volba. vsechno ostatni vaznejsi resim pres vzdalenou spravu na serveru, Knizky pres microbook, iGO, standartni kalendar a poznamky. Nijak zvlast ho nemodifikuju, proste notes. Jo Operu tam mam na iNEt. a nejake databazove hracky na .NEt2.0...
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod bory » Ned Feb 04, 2007 9:52 am

Používám tenhle a je výbornej.Ale mam ho připojeného k notebooku.
http://prodejonline.cz/obchod/index.php ... o=podkateg
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Poslaťod Joseph » Ned Feb 11, 2007 10:48 am

Pozna niekto tento model?: MSI Star Finder SF200 BlueTooth + GPS

Chcel by som si to kupit...
Obrázok užívateľa
Joseph
VIP 2006
 
Príspevky: 1604
Registrovaný: Pia Apr 07, 2006 2:35 am

Poslaťod bory » Ned Feb 11, 2007 11:53 am

Ptal jsem se naněj mého kamaráda(http://www.pisa.cz) a tvrdí,že je jeden z nejlepších a cena/výkon nemá konkurenci.Prý je kompatibilní s čímkoliv.Baterie je v něm klasická malá telefonní z nokie.Takže se dá třeba za pár let za pár korun vyměnit.Dobíjí se bud z usb,nebo z autozapalovače.Je k němu i cd,ale to jsem nepotřeboval.XP si ho našlo samo.Už si nepamatuju,kolik mě stál,ale myslím,že 2300Kč s dph.Platil jsem to totiž s více věcma a cena mě nezajímala.
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Poslaťod Joseph » Ned Feb 11, 2007 5:13 pm

bory píše:Ptal jsem se naněj mého kamaráda(http://www.pisa.cz) a tvrdí,že je jeden z nejlepších a cena/výkon nemá konkurenci.Prý je kompatibilní s čímkoliv.Baterie je v něm klasická malá telefonní z nokie.Takže se dá třeba za pár let za pár korun vyměnit.Dobíjí se bud z usb,nebo z autozapalovače.Je k němu i cd,ale to jsem nepotřeboval.XP si ho našlo samo.Už si nepamatuju,kolik mě stál,ale myslím,že 2300Kč s dph.Platil jsem to totiž s více věcma a cena mě nezajímala.


to som rad asi si ho kupim, este taka drobnost, kolko vydrzi bateria?
Obrázok užívateľa
Joseph
VIP 2006
 
Príspevky: 1604
Registrovaný: Pia Apr 07, 2006 2:35 am

Poslaťod bory » Ned Feb 11, 2007 6:22 pm

Kolem 7-10 hodin mam pocit.Jezdím s ním ale připojeným už jen na stálo do zapalovače.
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Poslaťod Joseph » Pia Feb 16, 2007 1:45 am

Takze nakoniec som si ho kupil a zatial som spokojny, funguje vyborne, dokonca aj v budove.

Mam iba problemy s iGO, neviem ako sa nastavuje aby mi ukazoval aktualnu polohu a nie tu polohu na ktoru som klikol. :roll
Obrázok užívateľa
Joseph
VIP 2006
 
Príspevky: 1604
Registrovaný: Pia Apr 07, 2006 2:35 am

Poslaťod EDU » Pia Feb 16, 2007 1:51 am

Jozi to nemusis nastavovat, ak ti bezi GPS. Ak nebezi, nastavuje tam kam si klikol. Inac by sa ti v GPSOff rezime nedarilo to moc pouzivat. takze akonahle dostane GPS suradnice, prehopsne sa na aktualnu poziciu. Musim ale uznat ze funkcia LastGPS position by sa mi tiez hodila. Mozno som na nu ale len nenarazil..

vlastne v historii by to uloze malo byt...
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Joseph » Ned Feb 18, 2007 11:38 pm

Uz som aj to vyriesil a vsetko fungovalo tak ako malo, bol som 300km od BA a pouzival som ho a zaroven spoznaval vsetky funkcie.

Pacilo sa mi ukazovanie rychlosti, nechal som sa tiez navigovat v niektorych pripadoch, ked som si nebol isty a nezabludil som nakoniec, iGO sa vyborne osvedcilo, tiez MSI Star Finder - bol velmi presny nemalo to chybu. Vyborne komunikoval s mojim Dell Axim x50v.
Obrázok užívateľa
Joseph
VIP 2006
 
Príspevky: 1604
Registrovaný: Pia Apr 07, 2006 2:35 am

Poslaťod sandydeejay » Sob Okt 04, 2008 9:57 pm

Ja mám Evolve iTraxx so solárnym pribíjaním, zatiaľ len 2 týždne no je tam 32 kanálový príjem výdrž je naozaj unikátna 20h bez solárneho dobíjania a ked je slnecno az do 30hod. Pre zobrazenie použivam mapy garmin mobile XT na sony ericcson P1i.
Je to zatial v štádiu testovania. ..... neskor pokračovanie....
Obrázok užívateľa
sandydeejay
Opytovateľ
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Sob Okt 04, 2008 9:45 pm
Bydlisko: BA a HR
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod miko613 » Ned Okt 05, 2008 5:38 pm

Moj neznackovy GPS BT sit funguje uz rok bez problemov.Ale ak by som vtedy vedel tak by som kupil taky co sa pripaja cez kabel,pretoze bat nevydrzi tak max.6 hodin a to je potom kablov v aute.Jeden na GPS a druhy k PALMu.

Nevie niekto ci to PALM rozozna ked by som pripojil USB GPS a Palm v USB HUBe?
Xedosik to je V6 ako ináč.Ale uz nie sú dva.
Obrázok užívateľa
miko613
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Sob Aug 04, 2007 10:56 pm
Bydlisko: Kežmarok,SLOVAKIA
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Ďalší

Späť na GPS a navigácia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť