Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Srovnání navigací

GPS, navigácia, hardware, software...

Moderátor: EDU

Srovnání navigací

Poslaťod Suky » Uto Nov 07, 2006 8:54 am

http://auto.idnes.cz/test-navigaci-ani- ... 3_pneu_fdv

Sice to jsou mapy Rakous, ale vše ostatní je užitečné i pro nás.
A podle mých informací by TomTom u nás vyhrál, protože jeho mapy ve srovnání s Mio jsou mnohem lepší.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod George » Uto Nov 07, 2006 9:53 am

Já jsem měl zase možnost porovnat v reálu mého TomToma a tátovo Garmina.
V tomhle směru TomTom dost zaostával. Garmin měl mnohem lepší mapy, mnohem rychleji reagoval na změnu trasy, nenabízel mi zbytečně dlouhý trasy při změně směru jako to dělal Tomtom, trasy taky počítal lépe (Garmin našel cestu o 30 km kratší když jsme obá zadali navigaci na nejmenší vzdálenost cesty). Dále mi v tomtomu 5.2 chyběl kompas, měření nadmořský výšky, detaily z cesty jako ujetá vzdálenost, průměrná rychlost, nejvyší dosažená rychlost, doba pohybu, doba stání atd. To vše Garmin má.

Jediná absence u Garmina byly PoI a hlasová navigace.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Uto Nov 07, 2006 10:02 am

Garmin ze by nemal POI? Ved uz aj ten moj tusim ma, musim pozriet... sa mi to nezda...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod EDU » Uto Nov 07, 2006 10:12 am

Zklamalo me ze i nejvyssi verze TT (910) je bez spominanych trackovacich a navigacnich funkci. Je to v podstate mapa, ktera ani zdaleka nevyuziva moznosti dane ji satelitnim urcovanimpolohy (a samo i pohybu). Jestli tyto funkce ma, tak potom nechapu proc jsou tak chytre ukryte...
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Krenštík » Uto Nov 07, 2006 5:44 pm

George píše:Já jsem měl zase možnost porovnat v reálu mého TomToma a tátovo Garmina.
V tomhle směru TomTom dost zaostával. Garmin měl mnohem lepší mapy, mnohem rychleji reagoval na změnu trasy, nenabízel mi zbytečně dlouhý trasy při změně směru jako to dělal Tomtom, trasy taky počítal lépe (Garmin našel cestu o 30 km kratší když jsme obá zadali navigaci na nejmenší vzdálenost cesty). Dále mi v tomtomu 5.2 chyběl kompas, měření nadmořský výšky, detaily z cesty jako ujetá vzdálenost, průměrná rychlost, nejvyší dosažená rychlost, doba pohybu, doba stání atd. To vše Garmin má.

Jediná absence u Garmina byly PoI a hlasová navigace.


ten kompas tam je. Jen si ho musis zapnout v nastaveni.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod TomAnt » Uto Nov 07, 2006 5:50 pm

Kompas je asi jedina funkcia na GPS, co som zatial nepouzil :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sedvo » Uto Nov 07, 2006 5:58 pm

No já mám Garmin StreetPilot 510 a je tam jenom mapa ČR a hlavní tahy po Evropě a je docela slušný!! Velká města má dobře zmapované a malé vesnice - bohužel, jenom hlavní trasy ani názvy ulic tam není, ale jinak mě to stačí!!!
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Suky » Štv Nov 09, 2006 6:11 pm

Jakýs takýs základní úvod do navigace, porovnání různých systémů...
Jaký navigační systém do auta?

Jak jsi Berry daleko s výběrem?
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Berry » Štv Nov 09, 2006 8:23 pm

Suky píše:Jak jsi Berry daleko s výběrem?

:twisted Furt stejně - stadium "chci". Nemám teď na to čas, fofr v práci :twisted
Obrázok užívateľa
Berry
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Pia Feb 25, 2005 9:52 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ

Poslaťod gp » Štv Máj 24, 2007 12:45 pm

Ja mam mio c710 z roku 2006. Mapy su celkom podrobné v porovnaní s ostatnýmy len treba predvídať prejazd zložitou križovatkou aby ste sa vyhli ostremu odboceniu v tesnej blizkosti križovatky. Inak som spokojný hlavne po tom ako som sa dopracoval k vypnutiu hlásení o prekročenej rýchlosti.
Obrázok užívateľa
gp
Pisateľ
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Ned Máj 06, 2007 9:28 pm

Poslaťod Pavel Rittich » Štv Máj 24, 2007 2:16 pm

Kdybych vzal jako kriterium, že mě má navigace pomoci nastavit trasu, vysvobodit při bloudění větším městem v ČR, časem doinstalovat další mapy (SR, SRN) a být levná, dá se risknout něco z marketu za pět tisíc?
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod gp » Štv Máj 24, 2007 9:26 pm

Otázne je či sa vôbec trasa bude dať editovať a hlavne kolko budú stáť mapy, ale na základnú navigáciu určite postačia. odporúčal by som kúpiť používaný prístroj vyššej rady ale pozor na riziko skrytých závad!
Obrázok užívateľa
gp
Pisateľ
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Ned Máj 06, 2007 9:28 pm

Poslaťod Krenštík » Štv Máj 24, 2007 11:42 pm

Pavel Rittich píše:Kdybych vzal jako kriterium, že mě má navigace pomoci nastavit trasu, vysvobodit při bloudění větším městem v ČR, časem doinstalovat další mapy (SR, SRN) a být levná, dá se risknout něco z marketu za pět tisíc?


Co ted pouzivas za telefon? POkud mas Nokii Nxx nebo Exx tak je i navigace primo pro ten telefon, jen si dokoupis GPS modul za asi 2300.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Pavel Rittich » Pia Máj 25, 2007 7:17 am

Noki 3220, ta nic takového neumí. Ale ráno jsem našel na Novinkách tohle - co na to odborníci?

http://www.novinky.cz/internet/hardware ... fc0l2.html

Nejnižší cena,kterou jsem zatím na netu našel, je s dopravou 4380,-Kč, to už vypadá zajímavě.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod majki » Pia Máj 25, 2007 9:21 am

Tak tohle mne taky zaujalo...hlavne to, ze to ma i hlasovou navigaci...tak co, GPSaci, co na to rikate? :twisted
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Ďalší

Späť na GPS a navigácia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť