Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Srovnání navigací

GPS, navigácia, hardware, software...

Moderátor: EDU

Re: Srovnání navigací

Poslaťod PePa » Štv Jún 07, 2007 10:59 am

Novsie verzie Active Sync maju aj cestinu.
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod Pavel Rittich » Štv Jún 07, 2007 11:51 am

V tom se dá prohlídnout, co je na kartě, případně něco uložit nebo odebrat?
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod PePa » Štv Jún 07, 2007 11:53 am

Ano, normalne na compe vidis co je na karte, mozes pridavat a odoberat napr. mapy. (aspon u mna na PDA je to tak).
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod Pavel Rittich » Štv Jún 07, 2007 11:55 am

Tak to vidíte, člověk si koupí hračku a hned si i duševní obzory rozšíří :o)
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod PePa » Štv Jún 07, 2007 12:06 pm

Ved na to hracky su :o)
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod Krenštík » Štv Jún 07, 2007 2:18 pm

Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Pavel Rittich » Pon Jún 11, 2007 1:03 pm

Musím opravit své předchozí tvrzení. Na CD, které je v balení ,je manuál a dvě instalace: Activesync 4.1, které jsem pro vyplašenost nezaregistroval a druhý, který po instalaci místo spuštění hlásí, že není aplikace typu Win 32. Možná, že je tam pro Jablka.V obou jsou dva soubory, které jsem po instalaci Activesync našel i na kartě v navigaci a myslím že je to mapa + čeština.
Nainstaloval jsem tam z internetu Activesync 4.5.
Myslel jsem, že bych mohl najít a zlikvidovat uložené "oblíbené" cíle - které jinak nejdou z navigace vymazat, ale nepodařilo se mi je identifikovat.
Jinak si s hračkou začínám docela rozumět :lol .
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Pavel Rittich » Pon Jún 25, 2007 11:07 am

:!!: Hodnocení :!!:
Do Jelky i zpět jsme se dostali, takže svůj účel si "Růžena" splnila (tak jsme ji pokřtili po cestě, protože kecala a kecala).
1)Mapy mimo ČR jsou průjezdové, chudé. Kemp v Jelce, ale ani přístupová cesta tam nebyla, podle Růženy jsme byli někde v poli, takže při odjezdu domů ani nenahlásila, jestli od kempu doprava, nebo do rybárny.
2) s otevřením tunelu v Blavě nepočítala. Když nás místní úprava odklonila z dálnice, jeli jsme chvíli podle značení, ale Růžena nás pořád nutila zabočit doprava, tak jsme poslechli - po záhadném kolečku jsme dokonce projeli garáží nělakého obchoďáku :ho: . Chová se asi takhle - když odbočím, kam podle ní nemám, vyhledá náhradní trasu ve směru jízdy k cíli. Když to nejde, najde širší kus sinice a radí otočit do protisměru. V Bratislavě na čtyřproudé silnici! Když jsme neposlechli, naváděla doprava, znovu doprava až nás oklikou dovedla zpět na místo, kde jsme podle ní prve odbočili blbě. Řešení: jet chvíli podle značení, Rúžena vyhledá několik dalších tras a pak už navede bezpečně.
3) i když jsme měli nastavenou variantu nejrychlejší cesta, Brnem nás protáhla po staré. Radši jsme kontrolovali i místní značení, ale souhlasilo to. V jednom případě jsem uhnul příliš brzo a Růža nás pak protáhla uličkama kolem nějakého paneláku - o své vůli bych tam v životě nevjel :hmmhmm . Ale vyvedla nás. Jen nevím, proč tuhle trasu považovala za nejrychlejší :shock !
4) za Brnem tankuju u JETT, cestou domů je to vlevo vedle silnice, takže se otáčím do protisměru mimo silnici (pumpa je na mapě). Když Růža pochopila, že jsme najednou čumákem dozadu, nenapadlo ji, že při výjezdu od pumpy odbočím zpět doleva. Nutila mě doprava, tedy zpět na Brno, nejspíš chtěla nabídnout další zábavné kolečko, nebo obrat do protisměru - nedal jsem jí šanci. Když zjistila, že už zase jedeme domů, zkrotla.
Přesto bych ji hodnotil docela dobře. Jestli se do ní podaří naroubovat ještě lepší mapy, nebude mít v téhle cenové hladině velkou konkurenci.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Dopi » Pon Júl 09, 2007 2:23 am

Pokud by měl někdo zájem o kvalitní navigaci s podrobným pokrytím celé Evropy, tak jednu nabízím v sekci Bazar - Různé
Už jen kvůli Eastu je dobré mít mazdu!
Obrázok užívateľa
Dopi
VIP 2007
 
Príspevky: 738
Registrovaný: Str Mar 15, 2006 9:13 pm
Bydlisko: Mor.Třebová 49°45'37.42"N,16°40'8.35"E

Poslaťod Pavel Rittich » Pon Júl 09, 2007 1:39 pm

Z porovnání dosažitelných navigátorů, jejich výbavy a cen vychází, že ta nabídka je víc než velkorysá! :jo Škoda žes ji neprodával o měsíc dřív.

Jinak na svý Evolve (Růženu) si nemůžu stěžovat, navíc mám možnost v dohledné době ji výrazně vylepšit. Jestil se zadaří, zveřejním. :jo
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Pavel Rittich » Sob Júl 14, 2007 1:36 pm

P7130046.jpg

:jupi
Tak takhle vypadá moje navigace po vylepšení: umí TomToma, Igo, Mobilenavigator 6 a původní Evolve, přehrává MP3, JPX, čte txt soubory, MP4 zatím študuju, má kalkulačku , další funkce jsem ještě nezvládl. Nic z toho jsem, pravda, nezvládl já, jen funguju jako testovací objekt, aby bylo jasné, jak zabezpečit soft před blbostí obsluhy :ho:
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Dopi » Pon Júl 16, 2007 8:10 am

To z toho máš pořádné dělo! Máš tam nainstalované klasické iGO pro PDA, nebo Miomap? Předpokládám, že máš i univerzální licenci na mapy :mrk Každopádně jsi hodnotu té navigace těmi úpravami několikrát zvýšil :palec
Už jen kvůli Eastu je dobré mít mazdu!
Obrázok užívateľa
Dopi
VIP 2007
 
Príspevky: 738
Registrovaný: Str Mar 15, 2006 9:13 pm
Bydlisko: Mor.Třebová 49°45'37.42"N,16°40'8.35"E

Poslaťod majki » Pon Júl 16, 2007 9:32 am

Pavle, cims to vytunil? :o)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Doktor » Pon Júl 16, 2007 10:10 am

Dopi píše: Předpokládám, že máš i univerzální licenci na mapy


Tohle je trestne...
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Dopi » Pon Júl 16, 2007 11:56 am

Co je trestné? Předpokládat? :lol
Už jen kvůli Eastu je dobré mít mazdu!
Obrázok užívateľa
Dopi
VIP 2007
 
Príspevky: 738
Registrovaný: Str Mar 15, 2006 9:13 pm
Bydlisko: Mor.Třebová 49°45'37.42"N,16°40'8.35"E

PredchádzajúciĎalší

Späť na GPS a navigácia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť