Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

giga cena

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Re: giga cena

Poslaťod Kris » Sob Aug 04, 2007 11:34 am

TomAnt píše:Nechapem co tu stale riesite, mame kapitalizmus, nie socializmus.

Predavajuci ma svoju predstavu o cene, kupujuci ma svoju predstavu o cene. Bodka. Ak sa ich predstavy neprelinaju, k obchodu nedojde. Nic viac a nic menej. Nerozumiem preco riesite, ze niekto ponuka nejaky diel draho, keby ho ponukal za 5 Sk, tiez by ste to takto riesili? Asi nie ze? A pritom by to bola len druha strana extremu mozno...

Je logicke, ze predavajuci chce predat nieco za co NAJVYSSIU cenu, bol by sprosty keby nie. A su dve moznosti, bud najde kupca, alebo bude musiet s cenou dole, ak to bude chciet predat. A je logicke, ze kupujuci chce kupit co najlacnejsie. No ale ked za danu cenu nie je ponuka, bude musiet kupujuci trosku k svojej ponuke pridat. Nakoniec (ak chce jeden predat a jeden kupit) sa niekde tie ich poziadavky sklbia a obchod je na svete...

Obrázok

Tolko k strucnemu fungovaniu trhovej ekonomiky.

Dakujem za pozornost.


to je vsetko pravda..ale niekedy sa najde debil/spekulant/naivny ktory napriek tomu ze uznavas slobodnu cenotvorbu a poznas aktualne trhove ceny..nahodi tak neskutocne uletenu cenu ze si proste nevies pomoct a ta to naserie. (napriklad minule mi chceli predat usb kabel AB za 280 sk ...som im povedal ze ci su na hlavu..nemohol som si pomoct :lol )
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Sob Aug 04, 2007 12:46 pm

No ale si ho nekupil...

A hlavne si to potom nerozmazaval na vsemoznych IT forach :ho: Jasne ze to nasrdi, ale proste, no, sak idem dalej a hladam produkt za normalnu cenu...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Zdeno » Str Aug 08, 2007 12:19 am

TomAnt píše:No ale si ho nekupil...

A hlavne si to potom nerozmazaval na vsemoznych IT forach :ho: Jasne ze to nasrdi, ale proste, no, sak idem dalej a hladam produkt za normalnu cenu...

to čo tu pišeš akože ja to tu rozmazavam po fore???
MAZDA 323 bf 1,6i B6 sedan USA,MAZDA 323 bf 1,6i B6 hatchback
MAZDA 323 bf 1,6i B6T GTX
Obrázok užívateľa
Zdeno
Prispievateľ
 
Príspevky: 282
Registrovaný: Sob Jún 11, 2005 3:09 pm
Bydlisko: Zilina
Znalosť automobilov: 8. Som pokročilý mazda maniak, rád experimentujem, viem namontovať turbo, tempomat, a pod.

Poslaťod Bootleg » Str Aug 08, 2007 12:27 am

Kliiid, hosi. Je pravda, ze za rozdelovace pytaju ludia sialene peniaze, odo mna pytal jeden clovek z Ciech za rozdelovac na MX3 V6 7000 Kc, pouzity. Zblaznil sa. Takze nasratosti rozumiem, hlavne, ked tu suciastku treba.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod TomAnt » Str Aug 08, 2007 9:03 am

Zdeno píše:to čo tu pišeš akože ja to tu rozmazavam po fore???

Myslel som vseobecne, ze tu o tom vznikne potom x stranovy thread, ktory aj tak nic neriesi...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Predchádzajúci

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť