Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

zastavili ma policajti a....

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Re: zastavili ma policajti a....

Poslaťod Kris » Ned Feb 10, 2008 1:00 pm

Nechapem preco je to problem ked je to tak ocividne a jasne.
Vyuzit institut agenta provokatera.
Pripadne mu vysvetlit velmi podrobne, ako vyzera cely proces, ked sa taky institut vyuzije. Ako bude vyzerat jeho odvolanie, tahanice po sudoch, nejaka basa atd..
Ved toto uz proste musi raz skoncit, tieto komunisticke sracky.
Je to ale chyba ludi na mieste..stadovite myslenie, neschopnost si uvedomit ako co ma byt a neschopnost nieco pre to spravit.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Ned Feb 10, 2008 5:04 pm

V prvom rade je problem v nizkych platoch lekarov. Nie je predsa mozne, aby vysokoskolsky vzdelany clovek, po atestacii (ktora trva kolko? 5 rokov?), vysokoodborny clovek, navyse s brutalnou zodpovednostou za ludsky zivot zarabal menej ako barsaky murar na stavbe (tym sa nechcem nikoho dotknut samozrejme, len konstatujem fakty).

Ja by som sa ako lekar za takehoto stavu tiez velmi rychlo vysral a siel robit bars aj toho murara...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TOM.B » Ned Feb 10, 2008 5:31 pm

Tak ať jde dělat zedníka, to ho přeci ale neospravedlňuje, aby bral úplatky. Když je někdo hajzlík, tak si o ten úplatek řekne i kdyby bral třikrát tolik...
Obrázok užívateľa
TOM.B
Prispievateľ
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Uto Apr 18, 2006 9:24 pm
Bydlisko: Holešov

Poslaťod TomAnt » Ned Feb 10, 2008 5:54 pm

Vies, on chce tiez uzivit svoju rodinu. Drviva vacsina tych, co tam ostali, to beru ako poslanie, nie zamestnanie. Ale popritom musia zivit seba a svoje deti.

Ja uplatky neospravedlnujem, len vysvetlujem preco je to tak. A zaroven sa tym lekarom vobec necudujem.

Vies, ty povies, ze at pujde delat zednika. Len som zvedavy, kto nas potom bude liecit. Ono, plat by sa mal odvijat od nahraditelnosti tej ktorej profesie. Dovolim si tvrdit, ze ten lekar toho murara ist robit moze, ale naopak asi tazko. A od toho by sa malo odvijat ich ohodnotenie. Aby sa nam fakt jedneho dna nestalo, ze prideme k lekarovi a ZIADEN tu nebude...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TOM.B » Ned Feb 10, 2008 6:31 pm

No stejně jsi mě nepřesvědčil. Můj názor je, že braní úplatků není jenom problém nízké mzdy. A nerozumím nikomu kdo si o něj řekne (a naštěstí se mi to ještě nestalo).
Obrázok užívateľa
TOM.B
Prispievateľ
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Uto Apr 18, 2006 9:24 pm
Bydlisko: Holešov

Poslaťod socoman » Ned Feb 10, 2008 9:46 pm

uplatky odsudzujem, ale dat lekarovi pozornost v postate nemam problem (myslim kavu alebo dezert zubarke ked ma vezme bez objednania). lenze tento nas konkretny lekar aj vezme uplatok ale na zvyseni starostlivosti to nespoznas. proste berie to automaticky. das- vie o tebe, ale to je vsetko. nedas- "ani o tom nevie, ze lezis na jeho oddeleni"
kris ale mas pravdu chcelo by to, dat tym na ministerstvo, alebo nejaku inu instituciu podnet
PS: uz len potrebujeme nejakeho tehotneho agenta provokatera :ho:
KAŽDÉHO NA CESTE SERIEME, ALE VŠETCI NÁS POTREBUJÚ
chuck norris je jediny clovek, ktory vyhral tenis nad betonovou stenou
Obrázok užívateľa
socoman
VIP 2007
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Uto Jan 24, 2006 11:54 am
Bydlisko: Humenné

Poslaťod Peter Borek » Pon Feb 11, 2008 10:14 am

ja lekarov hlavne tu na vychode nemam rad........ak by som sa mal otvorene o nich vyjadrit tak by som dostal BAN do internetu :ho: nielen na fore.

Podla mna je problem s platom hanba pre slovenske zdravotnictvo, ale aj to ze tu na vychode je dovolim si povedat vacsina lekarov mozno 80% -90% vystudovanych za peniaze alebo postavenie svojich rodicov. Trafit na ozajstneho lekara je tu proste problem.
A praca lekara ho nebavi, berie to len a len ako JOB. Proste pacient s takou a takou chorobou je preneho tolko a tolko korun. Nic viac.

A aj ked mu ten uplatok dam a on sa "akoze" viac snazi tak aj tak nepomoze velmi, lebo chudak nevie - lebo prave tu skusku mu vybavil tato alebo zaplatila mamina.
MAZDA 626 GV Combi 2.Oi, r.v. 88
DAEWOO Nexia 1.5 16V 92 PS
Obrázok užívateľa
Peter Borek
Forum Guru
 
Príspevky: 1078
Registrovaný: Pon Nov 22, 2004 5:10 pm
Bydlisko: Michalovce

Poslaťod hackra » Uto Feb 12, 2008 9:34 am

Myslim ze tymto si dost urazil zopar tazko a zodpovedne studujucich lekarov tu na vychode, sam som z lekarskej
rodiny a osobne poznam niekolko lekarov co si to ale naozaj oddreli. A to ze nieco nevies je prirodzene aj po skonceni VS,
u lekarov sa vzdelavaci proces tymto ani zdaleka nekonci.

Takymto stylom generalizovat je trosku drsne. Netvrdim ze nie su pripady ktore naplnaju tvoju predstavu, ale 80-90% je trosku prehnane.

Inak rovnako by sa dalo bavit aj o ostatnych profesiach, napriklad taki pravnici su fajn, alebo ucitelia, ekonomovia a vobec vsetci.
Mazda Xedos 6 r.94 V6 2.0L 106kW/144k
Suzuki Ignis - maly gazik :)
Obrázok užívateľa
hackra
VIP 2009
 
Príspevky: 616
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:16 pm
Bydlisko: Bardejov, Slovensko

Poslaťod Peter Borek » Uto Feb 12, 2008 10:13 am

hackra píše:Myslim ze tymto si dost urazil zopar tazko a zodpovedne studujucich lekarov tu na vychode, sam som z lekarskej
rodiny a osobne poznam niekolko lekarov co si to ale naozaj oddreli. A to ze nieco nevies je prirodzene aj po skonceni VS,
u lekarov sa vzdelavaci proces tymto ani zdaleka nekonci.

Takymto stylom generalizovat je trosku drsne. Netvrdim ze nie su pripady ktore naplnaju tvoju predstavu, ale 80-90% je trosku prehnane.

Inak rovnako by sa dalo bavit aj o ostatnych profesiach, napriklad taki pravnici su fajn, alebo ucitelia, ekonomovia a vobec vsetci.


vies ak mas osobnu skusenost a z 10 pripadov je 8 takych ze by si tym lekarom naplul do ksichtu necuduj sa.
Urcite nechcem urazat a je to len moja skusenost a viem ze existuju aj tu taki ktorych to bavi pre ktorych je to poslanie a ja osobne som toho nazoru ze prave oni by mali byt lekarmi a prave oni by mali byt kralovsky zaplateny a ti druhi by mali uvolnit miesto a nerobit hambu.

ESTE SA CHCEM OSPRAVEDLNIT VSETKYM KTORYCH SA TO DOTKLO.
MAZDA 626 GV Combi 2.Oi, r.v. 88
DAEWOO Nexia 1.5 16V 92 PS
Obrázok užívateľa
Peter Borek
Forum Guru
 
Príspevky: 1078
Registrovaný: Pon Nov 22, 2004 5:10 pm
Bydlisko: Michalovce

Poslaťod Bedro » Uto Feb 12, 2008 10:22 am

No ono taky lekar po VS vie napocitat do nekonecna , a to dva krat.
offtopic sooooryyyy :o)
МАЗДА MX3 V6 2,5 KLDE
Serblolet kruz 1,8
Bramborak 2,5 turbokachle
Obrázok užívateľa
Bedro
VIP 2008
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Pon Jan 07, 2008 5:34 am
Bydlisko: Bratislava, Raca

Poslaťod EDU » Uto Feb 12, 2008 10:27 am

Je to nejake uplne pokrutene s lekarmi. Uplatok je uplatok a hnusi sa mi. Ale kym bude pochopenie pre taketo praktiky typu aj on musi zivit rodinu, tak sa s tym nepohne. Jedna z ciest je zariadit odmeny za vykon lekara, uctovany priamo pacientovy. Peniaze tam natiect evidentne musia, tak preco nie cennikom na chodbe oddelenia? Dal by som pozor na centralne urcene ceny, to mi smrdi, ale az taky cenik daju dokopy u primara, myslim ze sa ceny samozreguluju.
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod TomAnt » Uto Feb 12, 2008 12:00 pm

Nemam pochopenie pre tieto praktiky, mam ale pochopenie pre toho lekara...

Alebo skus si to predstavit takto: zrazu sa vsetci lekari z tvojho okolia rozhodnu, ze sa na to mozu vysrat a pojdu robit murarov na stavbu. A ty budes zrazu potrebovat toho lekara... Asi to trosku zmeni pohlad na viec, ci nie? Ti garantujem ze by si v tom momente dal aj 10 uplatkov...

Proste systemovo je tu nieco velmi zle nastavene a stat na to prdi...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Uto Feb 12, 2008 12:09 pm

EDU píše:Jedna z ciest je zariadit odmeny za vykon lekara, uctovany priamo pacientovi.

S tym by som suhlasil, ale potom zasa odmietam platit niekolkonasobne vyssie odvody do poistovne ako vacsina obyvatelstva (vychadzam z udajov o priemernej mzde).

Ako vravim, nieco je tu zle... Nekde udelali soudruzi chybu...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Peter Borek » Uto Feb 12, 2008 12:31 pm

s priamou platbou u lekara by som suhlasil, lebo by sa tym nastolil samokontrolny mechanizmus, pacient zaplati ale za to aj chce kvalitu....a tym sa vyselektuju ti lepsi a ti ktorych pacienti zacnu zdaleka obchadzat.....a co sa tyka toho ze ludia nemaju peniaze nna platbu? tu je moja predstava.

myslim ze aj tu by bolo riesenie, platit si poistenie ale za vykon zaplatim (skontrolujem ci som platil za to co som mal) a pridem do poistovne a ta mi to preplati na trebars 90% 95% 97% (standardna spoluucast - od toho zalezi aj vyska poistneho) a co sa tyka drahych vykonov (chemoterapia, operacie ... atd) tak tam sa da spravit dohoda s poistovnou o vinkulacii prostriedkov v prospech poskytovatela zdravotnej starostlivosti. A vykony nevyhnutne na zachranu zivota by mali byt zdarma....tot je moja predstava o zlepseni.

myslim ze takyto system funguje v niektorych statoch spolahlivo.
MAZDA 626 GV Combi 2.Oi, r.v. 88
DAEWOO Nexia 1.5 16V 92 PS
Obrázok užívateľa
Peter Borek
Forum Guru
 
Príspevky: 1078
Registrovaný: Pon Nov 22, 2004 5:10 pm
Bydlisko: Michalovce

Poslaťod Bedro » Uto Feb 12, 2008 1:00 pm

TomAnt píše:Nemam pochopenie pre tieto praktiky, mam ale pochopenie pre toho lekara...

Alebo skus si to predstavit takto: zrazu sa vsetci lekari z tvojho okolia rozhodnu, ze sa na to mozu vysrat a pojdu robit murarov na stavbu. A ty budes zrazu potrebovat toho lekara... Asi to trosku zmeni pohlad na viec, ci nie? Ti garantujem ze by si v tom momente dal aj 10 uplatkov...

Proste systemovo je tu nieco velmi zle nastavene a stat na to prdi...


Nooo to bola dost trefna poznamka ale aj tak sa mi to cele zda uz nejake offtopic :o)
МАЗДА MX3 V6 2,5 KLDE
Serblolet kruz 1,8
Bramborak 2,5 turbokachle
Obrázok užívateľa
Bedro
VIP 2008
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Pon Jan 07, 2008 5:34 am
Bydlisko: Bratislava, Raca

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť