Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

zastavili ma policajti a....

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Re: zastavili ma policajti a....

Poslaťod EDU » Uto Feb 12, 2008 1:07 pm

Je zaujimave ze behom par [rispevkov sme u riesenia kde skonci vecsia cast diskusii o problemoch financovania zdravotnictva. Zlozenie ucastnikov a financne zazemie si odhadnite sami

Takze idealne zdravotnictvo pre silnych, perspektyvnych mladych ludi makajucich od nevidim do nevidim a zarabajucich tolko, ze odvody do zdravotnej poistovne sa rovnaju priemernej mzde. KOmercne poistenie od renomovanej spolocnosti so sporiacim uctom a zivotnou poistkou. Taka poistka bude odhadovane stat okolo 7000 (alebo 5000 poistne + vinkulovane sporenie)mesacne s 5% spoluucastou.


???

no a kdo da tomu chudakovi co zivi rodinu z uplatkov vecsiu mzdu? (Odhad ze si odnesie na uplatkoch mesacne 60 000 je uplne nespravny?)
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Bedro » Uto Feb 12, 2008 2:49 pm

No myslim ze ta debata neprinesie viac ak sa o tom neporozpravate/me osobne na nejakom zraze pred prvymi troma pivkami lebo potom to bude to iste jak tu na fore :o)
МАЗДА MX3 V6 2,5 KLDE
Serblolet kruz 1,8
Bramborak 2,5 turbokachle
Obrázok užívateľa
Bedro
VIP 2008
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Pon Jan 07, 2008 5:34 am
Bydlisko: Bratislava, Raca

Poslaťod TomAnt » Uto Feb 12, 2008 3:29 pm

EDU, odhad je tak celkom v pohode spravny, mozno aj podhodnoteny, zalezi asi kus od kusa...
Ale asi sa vsetci zhodneme ze 60.000 pre lekara by malo byt nastupny plat...

Nerozumiem otazke ze kto da tomu lekarovi vacsiu mzdu? Ved system, to sa musi zmenit systemovo. Ak existuje x krajin kde to funguje (a lekar zaraba normalne peniaze), nevidim najmensi dovod, preco toto cele nefunguje u nas... Alebo to mozno niekomu vyhovuje, ze to tu tak "funguje". To je na zamyslenie.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod EDU » Uto Feb 12, 2008 4:03 pm

No lekarovi nedava peniaze system. Dava mu ich v CR zrizovatel, a ten si ho rozpoctuje podla platieb z poistovne. NO a komercne poistenie do toho vstupi najlacnejsim zposobom, takze bude za teba odvadzat akesi dohodnute minimum. Potom bude zmluvnym partnerom vyplacat nadstandartnu nahradu za plnenie k tebe ako ich poistnikovi. Ale stale zostane diera zo standartnych poistiek.


Ist sa ucit nemame moc kam, v USA pruser, v Nemecku tiez nic moc, este tak CH, ale tam zas system ich klinik a shareholdering je taka vec, ze u nas nepraktikovatelna. No neviem. Ale zmenu to chce..
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Bedro » Uto Feb 12, 2008 5:43 pm

moje posledne rypanie: A co vravite na to ze specialni sudcovia maju vyssi plat ako okresni haaa???
МАЗДА MX3 V6 2,5 KLDE
Serblolet kruz 1,8
Bramborak 2,5 turbokachle
Obrázok užívateľa
Bedro
VIP 2008
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Pon Jan 07, 2008 5:34 am
Bydlisko: Bratislava, Raca

Poslaťod Kris » Uto Feb 12, 2008 7:42 pm

Bedro píše:moje posledne rypanie: A co vravite na to ze specialni sudcovia maju vyssi plat ako okresni haaa???


No jedine "rypanie" co tu tusim, je take, ze naznacujes ze by mali mat rovnako. Na to sa da povedat len jedno:

So Sovietskym zvazom na vecne casy a nikdy inak. Cest praci sudruhovia. 8)
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod dabel » Uto Feb 12, 2008 8:36 pm

Jedina poznamka: nastupny plat lekara je 6600Skk BRUTTO.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Kris » Uto Feb 12, 2008 8:43 pm

Dabliku..tolko uz nie je ani minimalna mzda...zase otaal potaal :lol
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod dabel » Uto Feb 12, 2008 9:47 pm

OK, tak bola pred 3 rokmi.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod andrey » Str Sep 17, 2008 8:57 pm

Možno že na to mali dobrý dôvod a možno im tvoje auto pripadalo byť podozrivé a možno má také podobné nejaký drogový díler z okolia. :blee
Môžno páni urobili veľkú chybu a naozaj si len pomýlili voz, no nohli ti to potom aspon vysvetliť aky mali dôvad na takýto postup. :ko
Este som nepočul že by na opustených parkoviskách na Slovensku policajti okrádali v noci vodičov. :dobry
mazda 626 GE 1,8i 16V HB
626 GE 2,0i 16V HB
mazda 6 GG 1.8 16V HB + LPG prins
mazda 6 GH 2.0 MZR-CD HB GT
Obrázok užívateľa
andrey
Pisateľ
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Štv Apr 10, 2008 12:48 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Ivan BA » Str Sep 17, 2008 9:12 pm

TomAnt píše:V prvom rade je problem v nizkych platoch lekarov. Nie je predsa mozne, aby vysokoskolsky vzdelany clovek, po atestacii (ktora trva kolko? 5 rokov?), vysokoodborny clovek, navyse s brutalnou zodpovednostou za ludsky zivot zarabal menej ako barsaky murar na stavbe (tym sa nechcem nikoho dotknut samozrejme, len konstatujem fakty).

Ja by som sa ako lekar za takehoto stavu tiez velmi rychlo vysral a siel robit bars aj toho murara...

:dobry :dobry :dobry

konečne ma niečo rozosmialo, chcem byť chudák doktor. Len škoda, že som nepočúval mamu keď mi hovorila: uč sa lebo budeš chudobný blbec. :o)

Porovnajme domy murárov a domy doktorov, ani jednému murárovi so nerobil zabezpečovačku (asi si ju robia sami) :ho:
Mazda 626 GF 14S2 2.0i 136 PS, Chrysler Voyager 2,5 CRD 143 PS
Obrázok užívateľa
Ivan BA
VIP 2009
 
Príspevky: 699
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 8:11 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ivan BA » Str Sep 17, 2008 9:23 pm

dabel píše:Jedina poznamka: nastupny plat lekara je 6600Skk BRUTTO.


Čo tak nástupný plat právnika, resp. koncipienta a potom?
Čo tak nástupný plat murára a potom?
:blee
Mazda 626 GF 14S2 2.0i 136 PS, Chrysler Voyager 2,5 CRD 143 PS
Obrázok užívateľa
Ivan BA
VIP 2009
 
Príspevky: 699
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 8:11 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod TomAnt » Štv Sep 18, 2008 9:28 am

Nastupny plat koncipienta je taky, ze este on musi platit, aby mohol toho koncipienta robit, tak asi tak...
O tom, co je potom sa nebavme, to je jasne :) Ale prvych par rokov...

No a k lekarom, berem, su niektori, ktori maju domy atd, ale... kolko ich je? Vsetci? Vsetci by mali mat taky plat, aby si ten dom mohli dovolit, do jedneho...

A hadam nikto z nas neveri, ze tie domy maju zo svojho bezneho standardneho platu statom plateneho zamestnanca nemocnice... :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod potkan » Štv Sep 18, 2008 8:16 pm

TomAnt píše:No a k lekarom, berem, su niektori, ktori maju domy atd, ale... kolko ich je? Vsetci? Vsetci by mali mat taky plat, aby si ten dom mohli dovolit, do jedneho...


nie, rozhodne vsetci nie. iba ti, ktori si to zasluzia. a to rozhodne nie su vsetci.
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Predchádzajúci

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť