Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Pre vystrahu vsetkym "pretekarom"

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Poslaťod Enzo » Uto Máj 15, 2007 4:12 pm

Black píše:
Enzo píše:
Black píše: Já prostě psa nepřejedu.


Radsej sa "rozmaznes" niekde o strom? Aj s rodinou? Divne.............
Rodinu vozím minimálně, takže si téměř vždy jedu sama za sebe, o strom se nerozmáznu úmyslně, ale pejskovi uhnu.


Ved to je to. Aj oni sa psovi uhli. A umreli. Tiez sa mozes dostat do situacie, v ktorej si nevinne a mas na to zlomok sekundy aby si sa rozhodla. Pokial sa da, tak samozrejme nebudeme zbytocne nic zrazat. Ale pokial ti inak situacia nedovoli, tak nemas na vyber. Aj v autoskole nas ucili. Neuhybat z cesty. Radsej to zrazit. Neraz uhybaci manever skonci tragicky.
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod TomAnt » Uto Máj 15, 2007 4:12 pm

Jaka paradna debata, ma to jednu chybu...

Vsetci do jedneho by sme v takom pripade konali REFLEXIVNE... a tazko takto od stola KTOKOLVEK z nas moze povedat, AKO by to bolo... Rozum je jedna vec (Black by psa obisla, my ostatni by sme ho zrazili), ale reflex je svina, v realite by to mozno bolo presne naopak, to nikto z nas nemoze vediet... ja by som mozno zacal brzdit, vy nie? Sa tu bavite len o tom kto to kam stoci alebo koho prejde :ho:

Koniec hlasenia. :lol
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Enzo » Uto Máj 15, 2007 4:21 pm

To Tom: To ze nebudeme nikoho zbytocne zrazat, znamena aj to, ze budeme brzdit. :lol
Ono je to tak ako si napisal. Je to o reflexoch. Vacsina z nas sa snazi v prvom rade zrazke vyhnut. Vacsinou uhybacim manevrom. Zase ked brzdis, uz nijaky uhybaci manever neurobis ked stojis na brzde. A zase je to o reflexe a o cviku. Takze radsej sa nebezpecnym situaciam vyhybajme a zbytocne neriskujme, aby sme sa v zlomku sekundy nemuseli rozhodovat o svojom alebo druhom zivote. Hawk
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod Michal 4WS » Uto Máj 15, 2007 8:12 pm

pepino34 píše:Hmm promiň Black ale radši srazím psa než to někam poslat do lesa, v tu jedinou chvíli, jestli les nebo pes si možná, možná i ty vybereš toho psa :(
A nemám rád velké psy, úplně bezdůvodně mě sekla tlapou doga, úplně bez důvodu, šel jsem od ní tak 2 metry a pak jí mám na zádech.

Suhlasim!
Každý správny gazda má auto MAZDA! Ak si dobrý gazda, nechýba Ti Mazda!
Mazda 626 GD 2,0i 16V DOHC FE3N Engine 109 kw/148 hp 183Nm / 4000rpm Mgr. !!!
Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Sedvo » Uto Máj 15, 2007 10:21 pm

Pes nebo les, nevím, stačili mi záběry jak borec srazil srnu, hm tak v tom případě raději les. Ale v případě srážky se psem, tak asi pes, ale airbagy by pukaly jak popcorn.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Krenštík » Str Máj 16, 2007 12:49 am

Sedvo píše:Pes nebo les, nevím, stačili mi záběry jak borec srazil srnu, hm tak v tom případě raději les. Ale v případě srážky se psem, tak asi pes, ale airbagy by pukaly jak popcorn.


Dva dny zpatky jsem srazil lisku, (V Londyne je jich vic nez dost) protoze nebylo kam to strhnout, jen jsem depl po brzdach. Vysledek? Plasty v prednim narazniku na sracky, omackane chladice a odneslo to cidlo vnejsi teploty,ale mi se nestalo nic, ani bagy nebouchly, takze pokud je to mensi nez kapota tak urcite neuhybat a radsi srazit, nez riskovat struhnuti kdo vi kam.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Pavel Rittich » Str Máj 16, 2007 7:51 am

Kdysi dávno jsem se pokal se psem. Brzdil jsem, kličkoval, ale panička na poslední chvíli psa, který už byl mimo, zavolala zrovna pod auto. Měl jsem kliku, byl menší a škodovka měla spoiler docela vysoko. Psa mi bylo líto, ale víc mě děsilo, že kdyby takhle reagovala matka malýho dítěte, dopadlo by to stejně.
Před zvířaty brzdím, snažím se vyhnout, ale žádný prudký kličkování neuznávám, člověk má podle mě větší cenu než zvíře (obecně, o některých lidech bych to s určitostí tvrdit nemohl :lol ).
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Black » Str Máj 16, 2007 8:30 am

Michal 4WS píše:
pepino34 píše:Hmm promiň Black ale radši srazím psa než to někam poslat do lesa, v tu jedinou chvíli, jestli les nebo pes si možná, možná i ty vybereš toho psa :(
A nemám rád velké psy, úplně bezdůvodně mě sekla tlapou doga, úplně bez důvodu, šel jsem od ní tak 2 metry a pak jí mám na zádech.

Suhlasim!
To mi bylo jasné, že pejskař nejsi, ale naštěstí už mne to netrápí :neane .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dabel » Str Máj 16, 2007 8:32 am

Mam sice psov veeeelmi rad (A Black to vie), ale pri vybere pes vs. kamion alebo strom si jednoznacne vyberam z prveho vykladu toho psa...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Michal 4WS » Str Máj 16, 2007 9:10 am

Ja mam tiez rad psov ale s toho vyberu mi to tak vyslo . . . :roll
Každý správny gazda má auto MAZDA! Ak si dobrý gazda, nechýba Ti Mazda!
Mazda 626 GD 2,0i 16V DOHC FE3N Engine 109 kw/148 hp 183Nm / 4000rpm Mgr. !!!
Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Black » Str Máj 16, 2007 9:12 am

Miško tak nevím nevím brát ti to nebudu, ale zrovna jako, že máš rád psy jsi mi nepřišel, však to můžeš na Eastu napravit :mrk .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Enzo » Str Máj 16, 2007 9:13 am

Hold clovek nema niekedy na vyber a ani brzdy vzdy nepomozu. :neutral
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

Poslaťod Black » Str Máj 16, 2007 9:19 am

Enzo píše:Hold clovek nema niekedy na vyber a ani brzdy vzdy nepomozu. :neutral
To máš pravdu.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Koudy » Str Máj 16, 2007 11:03 am

Jak říkal Tom, reflex je holt sviňa. Naštěstí jsem zatím nemusel volit mezi člověkem a zvířetem. Nevím, ale asi když bych proti sobě viděl jet auto a nějaký zvíře mi vběhlo pod kola, asi bych to jen zadupl. Úplně jiný by to bylo, kdyby mi tam vletělo dítě. To bych to stopro narval pod kola protijedoucímu kamionu - to vím určitě.
Proto nesnáším šoféry, kteří nepřemýšlí při řízení, co se může stát, zvlášť ve městech a městských zástavbách. Tady u nás v ulici jezdí děcka na kolech v protisměru (máme tu jednosměrku) jak závodníci, takže vždycky trnu, co se na mě vyřítí za zatáčkou. A co by mě pak pomohlo, že to nebyla moje vina? Stejně bych to děcko měl nadosmrti v hlavě. :shock
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod Enzo » Str Máj 16, 2007 11:25 am

Lenze keby si mal v aute rodinu aj so svojimi detmi, tak aj tak by si volil kamion? Ja urcite nie.
kazdy kon navyse potesi
Obrázok užívateľa
Enzo
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2634
Registrovaný: Pia Jún 17, 2005 2:00 pm
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť