Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

mazdicka nechcela nastartovat... :(

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

mazdicka nechcela nastartovat... :(

Poslaťod misko42 » Štv Máj 10, 2007 1:38 pm

bol som v robote a cez noc som si robil disko asi tak dve hodinky da sa povedat ze naplno som pustal hudbu, potom rano sadnem do auta otocim klucikom,kontrolky zasvietia a to je vsetko,len sa ozvalo take slabe bll a pokos nastartovat,cize,baterka ko. nedalo sa nic robit len ze skusime roztlacit, (viem ze sa nesmie roztlacat ked je tam katalizator ale co uz,musel som) a poradil mi jeden mechanik ze predtym nech otocim klucikom ako keby som chcel nastartovat,vraj volaco o remeni hovoril tak som tak aj urobil a.. stale nic. potom som natahal kable od nabijacky (taka velka ze som ju musel na tackach dopravit k autu) napojil,zapol nabijanie a.. nic,otocil som klucikom a jedine bolo pocut len take cukanie,dost rychle ako tikot hodiniek ale stranse rychli.pozeral som znova na baterku a od nej co ide kablik tusim od plusu tak tam mam poistku a ta bola chybna (ale kontrolky isli aj to cukalo a aj radio islo zapnut) tak som ju vymenil a stale nic,len to cukalo. tak ze to skusim trosku ho potlacit ze nech to trochu aspon preskoci alebo nieco, a jak sa potlacila hodil som trojku a brm brm... naskocila jak nic. teraz zatial startuje bez problemov (musim zaklopat na drevo klop klop). hoci ked som potom startoval tak tocilo znatelne dlhsie kym chytila.
Tak sa pytam, mohlo to zapricinit to pocuvanie radia ze by vyhodilo poistku alebo ze by vystavilo tak baterku?a dalsia vec myslite ze katalyzator to prezil alebo... ako???
:???

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod whitex » Štv Máj 10, 2007 1:47 pm

a) Myslím, že rádio trochu potáhlo z baterky... :lol
b) Myslím, že kat žádnou "extra" újmu neutrpěl... :wink btw.: Někde jsem slyšel, že kat má životnost cca 100tis km a že víc než polovina katů na jezdících autech v ČR je stejně "nefunkčních" co je na tom pravdy - kdo ví :ho:
c) Pokud ti to i po dobití baterie točí motor při startu dýl, či pomaleji... Můžou být i uhlíky starteru opalené... GE jedno ráno nešla natočit - jakoby baterka špatná, nabítí nepomáhalo... Tak jsme koupili novou a zase nic... Dotáhli jsme to k mechanikovi a ten rozdělal starter a uhlíky v <> - vyměnil je a vše v poho :wink
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod misko42 » Štv Máj 10, 2007 1:50 pm

len akurat som mal v plane ist na emisnu kedze uz aj auta s kat to musia mat.ale hadam to ozaj bude v pohode. na uhliky som tiez myslel, 17teho mi maju prist tie tlmice a hned ich dam mechanikovy nech to vymeni a poviem mu nech pozrie aj ten starter.

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Casper » Štv Máj 10, 2007 9:58 pm

misko42 píše:len akurat som mal v plane ist na emisnu kedze uz aj auta s kat to musia mat.ale hadam to ozaj bude v pohode. na uhliky som tiez myslel, 17teho mi maju prist tie tlmice a hned ich dam mechanikovy nech to vymeni a poviem mu nech pozrie aj ten starter.

Prezrad kde si objednaval tlmice? mna tento zakrok tiez caka :jamaica :jamaica
Priblizne moze byt aj cena.... :skler
[b]626 GE Comprex
Obrázok užívateľa
Casper
Prispievateľ
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Uto Nov 28, 2006 1:57 pm
Bydlisko: Galanta okolie
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod misko42 » Ned Máj 13, 2007 9:52 am

Edited by Suky: Necitovat předchozí příspěvek!!!
http://www.vltava2000.cz/autopet/

cena je cca 5500,-sk komplet aj s poštovným,preratane na Sk a aj so sadou dorazou a manzet :mrk dodavka tovaru zvycajne 5-8dni,len ja som to objednaval a bol akurat sviatok aj v nemecku a aj v cesku tak mi pridu 17teho.. sa uz tesim na to :lol

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod yman12 » Pon Máj 14, 2007 11:01 pm

no baterku si vyscavil tim pocuvanim radia, to ano asi uz chuda nema taku kapacitu ako by mala mat...
katalizatoru sa iste nic nestalo a ten nema s roztlacanim auta nic spolocne, len o rozvodovy remen by som sa bal tem mohol preskocit o zub ako si sa to snazil nastartovat roztlacanim-to by vysvetlovalo aj to dlhsie startovanie (myslim tim ze baterka toci normalne ale dlhsie to trva kym to chyti-v opacnom pripade ak ledva toci tak potom ako ti radili daj skontrolovat starter), lebo by sa posunul jednoducho povedane prezapal...brachovy sa to stalo.normalne jazdil prisiel domov vypol motor a rano uz nenastartoval a nakoniec sme zistili ze mal preskoceni remen asi o 3-4 zuby co malo za vysledok ze sa snazilo odpalovat ked ventili sania boli otvorene a tim to aj strasne smrdelo po benzine. a prisiel som aj o rezonator vzduchu-vybuchol...chcem ti tim len povedat ze by nebolo zle skontrolovat pri takychto zavadach aj rozvodovy remen...
yman12
Pisateľ
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Uto Máj 08, 2007 8:58 pm

Poslaťod misko42 » Uto Máj 15, 2007 11:02 am

No,rozvody su uz objednane :-)

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod whitex » Uto Máj 15, 2007 2:09 pm

yman12 píše:katalizatoru sa iste nic nestalo a ten nema s roztlacanim auta nic spolocne

Jak se to vezme... Při dlouhém roztahování, kdy se směs ve válcích nespaluje (z nějakého důvodu) se může dostat docela velké množství směsi do výfuku (tzn. i katalyzátoru) a tam při následném nastartování "explodovat" - dobře to tomu katu rozhodně neudělá...
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť