Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

www.forum.mazdaklub.sk

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Ned Mar 25, 2007 3:21 pm

Ještě bych chtěl dodat, že vzhledem k našim špatným zkušenostem importér slíbil něco udělat s autorizovanýma servisama.
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod yano » Ned Mar 25, 2007 3:24 pm

ma(ZDA)rtin píše:Ještě bych chtěl dodat, že vzhledem k našim špatným zkušenostem importér slíbil něco udělat s autorizovanýma servisama.


to je dobra sprava, ale som zvedavy co to nieco bude ;-)
a hlavne co sa stane s cenami nahradnych dielov...
Obrázok - Roadster maniac
Obrázok užívateľa
yano
VIP 2007
 
Príspevky: 1151
Registrovaný: Str Apr 26, 2006 3:31 pm
Bydlisko: 323F [BA]

Poslaťod 323.Hans.626 » Ned Mar 25, 2007 5:54 pm

yano píše:
ma(ZDA)rtin píše:Ještě bych chtěl dodat, že vzhledem k našim špatným zkušenostem importér slíbil něco udělat s autorizovanýma servisama.


to je dobra sprava, ale som zvedavy co to nieco bude ;-)
a hlavne co sa stane s cenami nahradnych dielov...

Za snížení cen ND bych se taky velmi přimlouval... aby nás nemuseli vždycky vynášet na čerstvej vzduch, když nám přijímací technik sdělí cenu opravy :lol :lol
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod Sedvo » Ned Mar 25, 2007 11:32 pm

Já jsem zatím neměl problém s cenou náhradních dílů. Dokonce je to někdy levnější, tak jak v replice a to mám vlastní zkušenost.

Např. v práci máme služebního Forda Mondeo a všechny věci se kupují u Forda, protože jsou buď stejně drahé, tak jak autokelly atd. nebo dokonce levnější.

Dále, když přijedu do mazdy, tak mi přijímací technik navrhne, jestli chci originál nebo repliku, udělá mi souhrn cen a pak se sám rozhodnu. Prostě super přístup, teda co mám já zkušenost mazdaservisem.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Bootleg » Ned Mar 25, 2007 11:37 pm

Konkretny pripad:

Zadny tlmic na 323 BJ sedan sa original z Mazdy da zohnat za 2200 Sk cca.
Replika od 3800 vyssie..

Takze tak, niektore veci su fakt lacnejsie v Mazde, treba sa len informovat, kto sa nepyta, preplaca. :o)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Sedvo » Ned Mar 25, 2007 11:43 pm

Steve píše:Konkretny pripad:

Zadny tlmic na 323 BJ sedan sa original z Mazdy da zohnat za 2200 Sk cca.
Replika od 3800 vyssie..

Takze tak, niektore veci su fakt lacnejsie v Mazde, treba sa len informovat, kto sa nepyta, preplaca. :o)


Já zase konkrétně PZ ložisko. Originál i s praci 3500,- a replika po slevě 4100,-.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod 323.Hans.626 » Ned Mar 25, 2007 11:46 pm

To máte kluci pravdu... mě třeba nabízeli levněji brzdový kotouče a destičky... prý je to kvalitativně rovnocennej díl ale není to Nipparts ale něco jinýho... co se údajně montuje i do nových Mazd z výroby 8-)
Ale zas na druhý straně některý věci jsou strašně předražený... Mě kdosi vyprávěl (myslim že to byl nějakej člen 323f.cz... ale to už si nejsem jistej :oops :oops ) o plastových cvočkách který držej tapec... v Auto Kelly se dají sehnat za desetinu ceny co se prodávají v Mazda servisu :lol :lol
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod Sedvo » Ned Mar 25, 2007 11:51 pm

323.Hans.626 píše:To máte kluci pravdu... mě třeba nabízeli levněji brzdový kotouče a destičky... prý je to kvalitativně rovnocennej díl ale není to Nipparts ale něco jinýho... co se údajně montuje i do nových Mazd z výroby 8-)
Ale zas na druhý straně některý věci jsou strašně předražený... Mě kdosi vyprávěl (myslim že to byl nějakej člen 323f.cz... ale to už si nejsem jistej :oops :oops ) o plastových cvočkách který držej tapec... v Auto Kelly se dají sehnat za desetinu ceny co se prodávají v Mazda servisu :lol :lol


No a kolik stál ten plastový cvoček? Jestli 20,- Kč a v mazdě 200,-, tak to potom jo, ale pokud beru díly typu rozvody, tlumiče, ložiska, tak je lepší se zeptat a fakt to někdy překvapí.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod 323.Hans.626 » Ned Mar 25, 2007 11:55 pm

Sedvo píše:
323.Hans.626 píše:To máte kluci pravdu... mě třeba nabízeli levněji brzdový kotouče a destičky... prý je to kvalitativně rovnocennej díl ale není to Nipparts ale něco jinýho... co se údajně montuje i do nových Mazd z výroby 8-)
Ale zas na druhý straně některý věci jsou strašně předražený... Mě kdosi vyprávěl (myslim že to byl nějakej člen 323f.cz... ale to už si nejsem jistej :oops :oops ) o plastových cvočkách který držej tapec... v Auto Kelly se dají sehnat za desetinu ceny co se prodávají v Mazda servisu :lol :lol


No a kolik stál ten plastový cvoček? Jestli 20,- Kč a v mazdě 200,-, tak to potom jo, ale pokud beru díly typu rozvody, tlumiče, ložiska, tak je lepší se zeptat a fakt to někdy překvapí.

jo to je jasný... já ty brzdový destičky a kotouče na 626 GF bral taky od Mazdy poněvadž ta cena byla neodolatelná :lol :lol
Btw. ten cvoček stojí normálně 9 Kč a v Mazdě stál údajně 90... a prodávají se prej jenom v sadě po 10ti kusech :lol ale to jenom reprodukuju to co jsem zaslechl :ha:
MAZDAKLAM JE SEKTA a já rozhodně žádnou sektu NEPODPORUJI :nene
Obrázok užívateľa
323.Hans.626
VIP 2008
 
Príspevky: 2898
Registrovaný: Štv Dec 15, 2005 9:52 am
Znalosť automobilov: 9. Dokážem vám pomôcť s takmer akýmkoľvek problémom týkajúcim sa Mazdy.

Poslaťod Sedvo » Pon Mar 26, 2007 12:03 am

323.Hans.626 píše:jo to je jasný... já ty brzdový destičky a kotouče na 626 GF bral taky od Mazdy poněvadž ta cena byla neodolatelná :lol :lol
Btw. ten cvoček stojí normálně 9 Kč a v Mazdě stál údajně 90... a prodávají se prej jenom v sadě po 10ti kusech :lol ale to jenom reprodukuju to co jsem zaslechl :ha:


Však v pohodě. Jde o to, že důležité náhradní díly mají dobrou cenu. A ty cvoky bych taky kupoval jinde, když je to tak drahé.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Predchádzajúci

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron