Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Amortizace

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Amortizace

Poslaťod Black » Uto Feb 13, 2007 5:11 pm

Tak jsem se dnes dozvěděla od likvidátora kolik procent je amortizace (opotřebení) na moje vozidlo Mazdu 626 GF rok výroby 1998, najeto 128 000km a málem mne kleplo. Amortizace na díly je maximální, co může být a to je 50% :cry . Je to šílené, ale na moji 626 GD rok výroby 1989, najeto cca 500 000km, je amortizace také maximum a to je 50%, takže vlastně dle pojišťovny to jsou auta na odpis :twist: :-x .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Uto Feb 13, 2007 5:21 pm

Co bys taky chtela, jsi v Evrope, tady se aut prece lide zbavuji po peti, sesti letech uzivani. Jenze nikdo uz nemysli na to, ze jsou tady taky Cesi, Slovaci, Polaci atd., kterych stoji blba Fabie dva rocni platy.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Uto Feb 13, 2007 5:21 pm

Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Uto Feb 13, 2007 5:24 pm

TomAnt píše:A pointa?

Pointa je ta, ze zatimco Nemec vymeni auto po peti letech a tudiz v celym jeho obdobi uzivani ona amortizace na tech 50% neklesne, tak u nas pak amortizaci mas stejnou jak u 20 leteho, tak u 9 leteho auta. A 9 lete auto je pro Cecha naprosta bezna zalezitost...tak jako pro nemce 3 nebo 4 lete auto. Tudiz bych ocekaval, ze i pojistovny se budou chovat trochu jinak nez ve statech, kde si obycejny clovek na blbou Fabii vydela behem 1/2 - 3/4 roku.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Uto Feb 13, 2007 5:45 pm

Tvoju pointu som pochopil, ja som pisal prispevok zaroven s tebou. Blackinu pointu nemam :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Black » Uto Feb 13, 2007 7:59 pm

TomAnt píše:Tvoju pointu som pochopil, ja som pisal prispevok zaroven s tebou. Blackinu pointu nemam :ho:
Já tu jen tak nasrknutá procházím ,já se vlastně o 626 GF vzorně starám a ona je ve skvělém stavu a má i málo najeto a hodnotu má stejnou jako po nějakém tyranovi, co ji naprosto vybydlí a cigarety típe o tapecírunk :twist: :roll , ale nic nebudu se rozčilovat :neane :lol , budu myslet jen na krásné věci :heartp .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod RICCARDO » Štv Feb 15, 2007 12:03 pm

ono musite to chápat zase z aj z tejto stránky: boli ti poškodené 9ročné diely takže nemozes chciet po nikom aby to zaplatil nové! preplati sa ti zo zákona skutočná výška škody čo je v tvojom pripade cena 9ročných dielov. a ak niekto nadáva na poistovne tak robi chybu, to nieje výmysel poistovní ale prikazuje to takto platit zákon! slváci si pozrite §442 a §443 O.Z. v čechach neviem ako to je ale bude to asi podobné. preto je tam na výber vždy tá druhá možnosť ze si mozes dat skodu vyplatit tabulkovo- rozpočtom, vyplatí sa ti skutočná výška škody bez ohladu na to či si auto opraviš alebo nie. dostaneš určitya balik penazi a vieš na čo m si, mozes si pozhanat lascne diely z vrakoviska a nejak svojpomocne si to opravit alebo dat nejakemu garažovemu opravarovi a v pohode sa zmestiš do vyplatenej sumy. ak si date staršie auto opravit do servisu na fakturu, určite počitajte že plnu sumu od poistovne nikdy neuvidite.
323F 1.5 "95 hatchback, 323 1.6 "03 sedan, M6 2,0i "07 hatchback, Premacy 1,8 "01
Obrázok užívateľa
RICCARDO
Opytovateľ
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Uto Nov 07, 2006 11:35 am
Bydlisko: BA

Poslaťod Black » Štv Feb 15, 2007 12:10 pm

RICCARDO píše:ono musite to chápat zase z aj z tejto stránky: boli ti poškodené 9ročné diely takže nemozes chciet po nikom aby to zaplatil nové! preplati sa ti zo zákona skutočná výška škody čo je v tvojom pripade cena 9ročných dielov. a ak niekto nadáva na poistovne tak robi chybu, to nieje výmysel poistovní ale prikazuje to takto platit zákon! slváci si pozrite §442 a §443 O.Z. v čechach neviem ako to je ale bude to asi podobné. preto je tam na výber vždy tá druhá možnosť ze si mozes dat skodu vyplatit tabulkovo- rozpočtom, vyplatí sa ti skutočná výška škody bez ohladu na to či si auto opraviš alebo nie. dostaneš určitya balik penazi a vieš na čo m si, mozes si pozhanat lascne diely z vrakoviska a nejak svojpomocne si to opravit alebo dat nejakemu garažovemu opravarovi a v pohode sa zmestiš do vyplatenej sumy. ak si date staršie auto opravit do servisu na fakturu, určite počitajte že plnu sumu od poistovne nikdy neuvidite.
já v pojišťovně přímo dělám, já se pozastavuji nad faktem, že moje auto najeto 128 000km, udržované a doslova vymazlené má pro pojišťovnu stejnou hodnotu jako auto třeba o deset let starší, které má najeto 500 000km :skler . Bylo mi řečeno, že na moji 626 GF se vztahuje maximální amortizace 50 %, u své druhé Mazdy z roku 1989 bych to pochopila, ale tady prostě ne, proč já mám doplácet na to, že nějakej dědek nemá, co dělat za volantem :twist: .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Štv Feb 15, 2007 12:12 pm

Tu nejde o to, ze je vymazlene a udrzovane, to je kazdemu u .... Spis me zarazi proste ty roky. 9let = 20 let :roll
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod RICCARDO » Štv Feb 15, 2007 12:13 pm

všechny auta nad 10 let jsou už vraky... vacsinou to jde všechno na totalku.
323F 1.5 "95 hatchback, 323 1.6 "03 sedan, M6 2,0i "07 hatchback, Premacy 1,8 "01
Obrázok užívateľa
RICCARDO
Opytovateľ
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Uto Nov 07, 2006 11:35 am
Bydlisko: BA

Poslaťod Black » Štv Feb 15, 2007 12:14 pm

majki píše:Tu nejde o to, ze je vymazlene a udrzovane, to je kazdemu u .... Spis me zarazi proste ty roky. 9let = 20 let :roll
bylo mi řečeno, že jak má auto více jak šest roků, tak je amortizace maximální a to je 50 % :hanged .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod RICCARDO » Štv Feb 15, 2007 12:14 pm

majki píše:Tu nejde o to, ze je vymazlene a udrzovane, to je kazdemu u .... Spis me zarazi proste ty roky. 9let = 20 let :roll

to je najaka blbost, nemuže mit 9 ročne auto rovnaku amortizaciu ako 20 ročné!
323F 1.5 "95 hatchback, 323 1.6 "03 sedan, M6 2,0i "07 hatchback, Premacy 1,8 "01
Obrázok užívateľa
RICCARDO
Opytovateľ
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Uto Nov 07, 2006 11:35 am
Bydlisko: BA

Poslaťod Black » Štv Feb 15, 2007 12:15 pm

RICCARDO píše:všechny auta nad 10 let jsou už vraky... vacsinou to jde všechno na totalku.
to přede mnou neříkej ani z legrace, o tom nechci ani slyšet mám doma jednu Mazdu z roku 1988 a druhou z roku 1989 a ani na jednu nedám dopustit a vraky to rozhodně nejsou, pro mne jsou ta auta členy rodiny, mají i svá jména.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Štv Feb 15, 2007 12:15 pm

No rikam, zapadacky zpusoby. Viz vyse, ve vyspelem svete se lide zbavuji aut po 4-6 letech, na tohle jsou ty tabulky delany. Holt tady proste u nas to je trochu jinak, ale na to oni nahore kaslou... Prizpusobit se, nic jinyho..
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Black » Štv Feb 15, 2007 12:16 pm

RICCARDO píše:
majki píše:Tu nejde o to, ze je vymazlene a udrzovane, to je kazdemu u .... Spis me zarazi proste ty roky. 9let = 20 let :roll

to je najaka blbost, nemuže mit 9 ročne auto rovnaku amortizaciu ako 20 ročné!
není to blbost, já u pojišťovny dělám a a tím likvidátorem jsem přímo mluvila, mají na to tabulky a bohužel je tomu tak, že po 6 letech je amortizace maximum 50 % :-x .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Ďalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť