Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Amortizace

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Poslaťod Black » Štv Feb 15, 2007 12:18 pm

majki píše:No rikam, zapadacky zpusoby. Viz vyse, ve vyspelem svete se lide zbavuji aut po 4-6 letech, na tohle jsou ty tabulky delany. Holt tady proste u nas to je trochu jinak, ale na to oni nahore kaslou... Prizpusobit se, nic jinyho..
máš pravdu Majki, neberou v potaz, že si taky někdo udržuje auto i starší a kolikrát ho má v lepším technickém stavu jako auto novější, i když čas člověk neoklame nikdy.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod RICCARDO » Štv Feb 15, 2007 12:18 pm

Black píše:
RICCARDO píše:všechny auta nad 10 let jsou už vraky... vacsinou to jde všechno na totalku.
to přede mnou neříkej ani z legrace, o tom nechci ani slyšet mám doma jednu Mazdu z roku 1988 a druhou z roku 1989 a ani na jednu nedám dopustit a vraky to rozhodně nejsou, pro mne jsou ta auta členy rodiny, mají i svá jména.

neni dobré se na auto citove vázat, je to jedna z vecí která velmi rychle stáci na hodnote a mužeš ho umyvat a starat se o nej treba každý den...
323F 1.5 "95 hatchback, 323 1.6 "03 sedan, M6 2,0i "07 hatchback, Premacy 1,8 "01
Obrázok užívateľa
RICCARDO
Opytovateľ
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Uto Nov 07, 2006 11:35 am
Bydlisko: BA

Poslaťod RICCARDO » Štv Feb 15, 2007 12:20 pm

Black píše:
RICCARDO píše:
majki píše:Tu nejde o to, ze je vymazlene a udrzovane, to je kazdemu u .... Spis me zarazi proste ty roky. 9let = 20 let :roll

to je najaka blbost, nemuže mit 9 ročne auto rovnaku amortizaciu ako 20 ročné!
není to blbost, já u pojišťovny dělám a a tím likvidátorem jsem přímo mluvila, mají na to tabulky a bohužel je tomu tak, že po 6 letech je amortizace maximum 50 % :-x .

no to sem si nikdy nevšiml, tak dejme tomu že to tak je... nebudu se hádat.
323F 1.5 "95 hatchback, 323 1.6 "03 sedan, M6 2,0i "07 hatchback, Premacy 1,8 "01
Obrázok užívateľa
RICCARDO
Opytovateľ
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Uto Nov 07, 2006 11:35 am
Bydlisko: BA

Poslaťod Black » Štv Feb 15, 2007 12:23 pm

RICCARDO píše:
Black píše:
RICCARDO píše:všechny auta nad 10 let jsou už vraky... vacsinou to jde všechno na totalku.
to přede mnou neříkej ani z legrace, o tom nechci ani slyšet mám doma jednu Mazdu z roku 1988 a druhou z roku 1989 a ani na jednu nedám dopustit a vraky to rozhodně nejsou, pro mne jsou ta auta členy rodiny, mají i svá jména.

neni dobré se na auto citove vázat, je to jedna z vecí která velmi rychle stáci na hodnote a mužeš ho umyvat a starat se o nej treba každý den...
už se bohužel stalo a ta 626 GD z roku 1989 je moje první auto a o to je to citové pouto silnější, pustila jsem se do kompletní renovace, protože bych ji nezvládla prodat, je to mazlíček a bohužel už se nedokážu rozloučit ani s tou druhou Mazdou 626 GF, kterou jsem si koupila o rok později a ani bráchova 626 GD mne nenechává chladnou, auta prodávat nebudu a nepřesvědčilo mne ani to, že jsem měla půjčené auto úplně nové.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Black » Štv Feb 15, 2007 12:24 pm

RICCARDO píše:
Black píše:
RICCARDO píše:
majki píše:Tu nejde o to, ze je vymazlene a udrzovane, to je kazdemu u .... Spis me zarazi proste ty roky. 9let = 20 let :roll

to je najaka blbost, nemuže mit 9 ročne auto rovnaku amortizaciu ako 20 ročné!
není to blbost, já u pojišťovny dělám a a tím likvidátorem jsem přímo mluvila, mají na to tabulky a bohužel je tomu tak, že po 6 letech je amortizace maximum 50 % :-x .

no to sem si nikdy nevšiml, tak dejme tomu že to tak je... nebudu se hádat.
nevím jak je tomu na Slovensku, ale v ČR tomu tak bohužel je :??? .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Doktor » Štv Feb 15, 2007 12:25 pm

majki píše:No rikam, zapadacky zpusoby. Viz vyse, ve vyspelem svete se lide zbavuji aut po 4-6 letech, na tohle jsou ty tabulky delany. Holt tady proste u nas to je trochu jinak, ale na to oni nahore kaslou... Prizpusobit se, nic jinyho..


No, vždyť jo, správně, po 6-ti letech je čas na nové auto. :mrk
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod majki » Štv Feb 15, 2007 12:25 pm

Doktor píše:
majki píše:No rikam, zapadacky zpusoby. Viz vyse, ve vyspelem svete se lide zbavuji aut po 4-6 letech, na tohle jsou ty tabulky delany. Holt tady proste u nas to je trochu jinak, ale na to oni nahore kaslou... Prizpusobit se, nic jinyho..


No, vždyť jo, správně, po 6-ti letech je čas na nové auto. :mrk

Tak co se jeste vozis v 323? :mrk :jamaica
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod RICCARDO » Štv Feb 15, 2007 12:26 pm

no co už, hold LASKA JA LASKA :heartp :lol
323F 1.5 "95 hatchback, 323 1.6 "03 sedan, M6 2,0i "07 hatchback, Premacy 1,8 "01
Obrázok užívateľa
RICCARDO
Opytovateľ
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Uto Nov 07, 2006 11:35 am
Bydlisko: BA

Poslaťod Doktor » Štv Feb 15, 2007 12:26 pm

majki píše:Tak co se jeste vozis v 323? :mrk :jamaica


Se vozím v A4, 323F mám jako veterána. :mrk
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Black » Štv Feb 15, 2007 12:28 pm

RICCARDO píše:no co už, hold LASKA JA LASKA :heartp :lol
tady je tak postižených více :koule :lol .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod RICCARDO » Štv Feb 15, 2007 12:30 pm

Black píše:
RICCARDO píše:no co už, hold LASKA JA LASKA :heartp :lol
tady je tak postižených více :koule :lol .

jasne, já to chápu ale pak se neni čemu divit když pak srdce po nehode zabolí :neane
323F 1.5 "95 hatchback, 323 1.6 "03 sedan, M6 2,0i "07 hatchback, Premacy 1,8 "01
Obrázok užívateľa
RICCARDO
Opytovateľ
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Uto Nov 07, 2006 11:35 am
Bydlisko: BA

Poslaťod majki » Štv Feb 15, 2007 12:30 pm

Doktor píše:
majki píše:Tak co se jeste vozis v 323? :mrk :jamaica


Se vozím v A4, 323F mám jako veterána. :mrk

No vsak A4 uz taky tikaj hodiny, ne? :mrk Kolik ma najeto a kolikrat byla v servisu? :koule Jsem nekde cet komentar typka, co ma novou A6 a behem prvniho roku byla 26x v servise...se pak vyplati takove auto za dva melouchy :lol
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Black » Štv Feb 15, 2007 12:33 pm

RICCARDO píše:
Black píše:
RICCARDO píše:no co už, hold LASKA JA LASKA :heartp :lol
tady je tak postižených více :koule :lol .

jasne, já to chápu ale pak se neni čemu divit když pak srdce po nehode zabolí :neane
to tedy zabolí :cry , si na auta dám rámy jako na teréňák a pak se budu smát já, až to zase nějakej dědek nezvládne, já si z těch trubek otřu jeho lak a on si může jet pro nové auto :twisted .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod RICCARDO » Štv Feb 15, 2007 12:37 pm

Black píše:
RICCARDO píše:
Black píše:
RICCARDO píše:no co už, hold LASKA JA LASKA :heartp :lol
tady je tak postižených více :koule :lol .

jasne, já to chápu ale pak se neni čemu divit když pak srdce po nehode zabolí :neane
to tedy zabolí :cry , si na auta dám rámy jako na teréňák a pak se budu smát já, až to zase nějakej dědek nezvládne, já si z těch trubek otřu jeho lak a on si může jet pro nové auto :twisted .

navar si tam lešenárske trubky :mrgreen
323F 1.5 "95 hatchback, 323 1.6 "03 sedan, M6 2,0i "07 hatchback, Premacy 1,8 "01
Obrázok užívateľa
RICCARDO
Opytovateľ
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Uto Nov 07, 2006 11:35 am
Bydlisko: BA

Poslaťod Black » Štv Feb 15, 2007 1:18 pm

RICCARDO píše:
Black píše:
RICCARDO píše:
Black píše:
RICCARDO píše:no co už, hold LASKA JA LASKA :heartp :lol
tady je tak postižených více :koule :lol .

jasne, já to chápu ale pak se neni čemu divit když pak srdce po nehode zabolí :neane
to tedy zabolí :cry , si na auta dám rámy jako na teréňák a pak se budu smát já, až to zase nějakej dědek nezvládne, já si z těch trubek otřu jeho lak a on si může jet pro nové auto :twisted .

navar si tam lešenárske trubky :mrgreen
to vyjde levněji :mrk , díky za tip :lol .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť