Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Amortizace

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Poslaťod Doktor » Štv Feb 15, 2007 2:21 pm

majki píše:No vsak A4 uz taky tikaj hodiny, ne? :mrk Kolik ma najeto a kolikrat byla v servisu? :koule Jsem nekde cet komentar typka, co ma novou A6 a behem prvniho roku byla 26x v servise...se pak vyplati takove auto za dva melouchy :lol


Moje se teď už (klopklop) nějak rozjezdila, už jezdí jen na oil service, má asi 130 000km, ještě chvíli pojezdí a půjde.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Beaver » Sob Feb 17, 2007 10:14 pm

Black píše:
RICCARDO píše:
majki píše:Tu nejde o to, ze je vymazlene a udrzovane, to je kazdemu u .... Spis me zarazi proste ty roky. 9let = 20 let :roll

to je najaka blbost, nemuže mit 9 ročne auto rovnaku amortizaciu ako 20 ročné!
není to blbost, já u pojišťovny dělám a a tím likvidátorem jsem přímo mluvila, mají na to tabulky a bohužel je tomu tak, že po 6 letech je amortizace maximum 50 % :-x .


Ze bych si u tebe nechal udelat povinny ruceni ? :o)
Obrázok užívateľa
Beaver
Prispievateľ
 
Príspevky: 450
Registrovaný: Pia Júl 07, 2006 9:36 am

Poslaťod Black » Ned Feb 18, 2007 12:43 am

Beaver píše:
Black píše:
RICCARDO píše:
majki píše:Tu nejde o to, ze je vymazlene a udrzovane, to je kazdemu u .... Spis me zarazi proste ty roky. 9let = 20 let :roll

to je najaka blbost, nemuže mit 9 ročne auto rovnaku amortizaciu ako 20 ročné!
není to blbost, já u pojišťovny dělám a a tím likvidátorem jsem přímo mluvila, mají na to tabulky a bohužel je tomu tak, že po 6 letech je amortizace maximum 50 % :-x .


Ze bych si u tebe nechal udelat povinny ruceni ? :o)
Klidně můžeš, nebyl by jsi první a ani poslední z MK :lol .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Beaver » Ned Feb 18, 2007 5:52 pm

Black píše:
Beaver píše:
Black píše:
RICCARDO píše:
majki píše:Tu nejde o to, ze je vymazlene a udrzovane, to je kazdemu u .... Spis me zarazi proste ty roky. 9let = 20 let :roll

to je najaka blbost, nemuže mit 9 ročne auto rovnaku amortizaciu ako 20 ročné!
není to blbost, já u pojišťovny dělám a a tím likvidátorem jsem přímo mluvila, mají na to tabulky a bohužel je tomu tak, že po 6 letech je amortizace maximum 50 % :-x .


Ze bych si u tebe nechal udelat povinny ruceni ? :o)
Klidně můžeš, nebyl by jsi první a ani poslední z MK :lol .


Na Toyotu :o) Furt uvazuju, jakou pojistovnu vybrat a to hlavne z duvodu, ze jsem v nejvyssi sazbe a rozdily mezi pojistovnama uz byvaji znacne. Takze pokud umis udelat super cenu, vahat na jare nebudu.
Obrázok užívateľa
Beaver
Prispievateľ
 
Príspevky: 450
Registrovaný: Pia Júl 07, 2006 9:36 am

Poslaťod Black » Ned Feb 18, 2007 6:48 pm

Beaver píše:
Black píše:
Beaver píše:
Black píše:
RICCARDO píše:
majki píše:Tu nejde o to, ze je vymazlene a udrzovane, to je kazdemu u .... Spis me zarazi proste ty roky. 9let = 20 let :roll

to je najaka blbost, nemuže mit 9 ročne auto rovnaku amortizaciu ako 20 ročné!
není to blbost, já u pojišťovny dělám a a tím likvidátorem jsem přímo mluvila, mají na to tabulky a bohužel je tomu tak, že po 6 letech je amortizace maximum 50 % :-x .


Ze bych si u tebe nechal udelat povinny ruceni ? :o)
Klidně můžeš, nebyl by jsi první a ani poslední z MK :lol .


Na Toyotu :o) Furt uvazuju, jakou pojistovnu vybrat a to hlavne z duvodu, ze jsem v nejvyssi sazbe a rozdily mezi pojistovnama uz byvaji znacne. Takze pokud umis udelat super cenu, vahat na jare nebudu.
na povinné ručení to nezvládnu, ale havarijní mohu zlevnit.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Beaver » Uto Feb 20, 2007 2:00 am

Black píše:
Beaver píše:
Black píše:
Beaver píše:
Black píše:
RICCARDO píše:
majki píše:Tu nejde o to, ze je vymazlene a udrzovane, to je kazdemu u .... Spis me zarazi proste ty roky. 9let = 20 let :roll

to je najaka blbost, nemuže mit 9 ročne auto rovnaku amortizaciu ako 20 ročné!
není to blbost, já u pojišťovny dělám a a tím likvidátorem jsem přímo mluvila, mají na to tabulky a bohužel je tomu tak, že po 6 letech je amortizace maximum 50 % :-x .


Ze bych si u tebe nechal udelat povinny ruceni ? :o)
Klidně můžeš, nebyl by jsi první a ani poslední z MK :lol .


Na Toyotu :o) Furt uvazuju, jakou pojistovnu vybrat a to hlavne z duvodu, ze jsem v nejvyssi sazbe a rozdily mezi pojistovnama uz byvaji znacne. Takze pokud umis udelat super cenu, vahat na jare nebudu.
na povinné ručení to nezvládnu, ale havarijní mohu zlevnit.


Tak to nic, havarku nepotrebuju, ja nebouram 8-)
Obrázok užívateľa
Beaver
Prispievateľ
 
Príspevky: 450
Registrovaný: Pia Júl 07, 2006 9:36 am

Poslaťod Pavel Rittich » Uto Feb 20, 2007 9:34 am

Black píše:
RICCARDO píše:
majki píše:Tu nejde o to, ze je vymazlene a udrzovane, to je kazdemu u .... Spis me zarazi proste ty roky. 9let = 20 let :roll

to je najaka blbost, nemuže mit 9 ročne auto rovnaku amortizaciu ako 20 ročné!
není to blbost, já u pojišťovny dělám a a tím likvidátorem jsem přímo mluvila, mají na to tabulky a bohužel je tomu tak, že po 6 letech je amortizace maximum 50 % :-x .


Black, už jsem to tady kdysi psal. Měl jsem u České pojistku na novou cenu, tzn. při případndé likvidaci se cena dílů měla hradit celá, bez amortizace. Když jsem favorita prásknul (sedm let, pravidelné prohlídky, údržba ve Škodaservisu), spočítali, že má cenu 50t, oprava by stála 45t, takže je to totálka. Hradí se zbytková cena = 50t mínus nepoškozené zbytky. Tady máte třicet a nashle. A nenadělal jsem nic. V servisu stál můj opravený nastříkaný a naleštěný favouš a mě scházelo 15 tisíc na zaplacení opravy. A neměl jsem je. Auto jsem nechal v servisu a pan majitel byl tak hodný, že mi škrtnul dluh a dal mi patnáct. Koupil jsem Mazdu, nalil plnou nádrž, zaplatil pokutu za to že jsem havaroval a zbylo mi akorát tak na cigára :koule
Závěr - pojišťovnám nevěřím, počítám s tím nejhorším, zákonné volím to nejlevnější a havarijní nevedu vůbec, protože kdyby došlo na plnění, nedopadl bych líp.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Black » Uto Feb 20, 2007 5:01 pm

Pavel Rittich píše:
Black píše:
RICCARDO píše:
majki píše:Tu nejde o to, ze je vymazlene a udrzovane, to je kazdemu u .... Spis me zarazi proste ty roky. 9let = 20 let :roll

to je najaka blbost, nemuže mit 9 ročne auto rovnaku amortizaciu ako 20 ročné!
není to blbost, já u pojišťovny dělám a a tím likvidátorem jsem přímo mluvila, mají na to tabulky a bohužel je tomu tak, že po 6 letech je amortizace maximum 50 % :-x .


Black, už jsem to tady kdysi psal. Měl jsem u České pojistku na novou cenu, tzn. při případndé likvidaci se cena dílů měla hradit celá, bez amortizace. Když jsem favorita prásknul (sedm let, pravidelné prohlídky, údržba ve Škodaservisu), spočítali, že má cenu 50t, oprava by stála 45t, takže je to totálka. Hradí se zbytková cena = 50t mínus nepoškozené zbytky. Tady máte třicet a nashle. A nenadělal jsem nic. V servisu stál můj opravený nastříkaný a naleštěný favouš a mě scházelo 15 tisíc na zaplacení opravy. A neměl jsem je. Auto jsem nechal v servisu a pan majitel byl tak hodný, že mi škrtnul dluh a dal mi patnáct. Koupil jsem Mazdu, nalil plnou nádrž, zaplatil pokutu za to že jsem havaroval a zbylo mi akorát tak na cigára :koule
Závěr - pojišťovnám nevěřím, počítám s tím nejhorším, zákonné volím to nejlevnější a havarijní nevedu vůbec, protože kdyby došlo na plnění, nedopadl bych líp.
Na jednu stranu ti rozumím, že se zlobíš, na to já jsem ovšem malý pán, abych něco zmohla, sama jsem se teď zlobila, když mi likvidovali škodu, kterou jsem nezpůsobila a doplatila jsem na sedmdesátiletého dědka, který nemá co dělat za volantem 10 000Kč ze svého, ale na druhou stranu tím, že si zvolíš tu nejlevnější pojišťovnu, tak když tě nabourá podobně šetřivý člověk, tak na peníze budeš čekat neskutečně dlouho a ještě dostaneš naprosté minimum, mluvím z vlastní zkušenosti z rodiny(Kawovu motorku zrušila ženská pojištěná v Triglavu a katastrofa, celá pojišťovna jsou tři lidi a podle toho to tak i vypadá a druhého bráchu naboural chlap pojištěný v České podnikatelské pojišťovně a taky katastrofa, tam se brácha musel i doprošovat, aby mu likvidátor auto prohlédl :twist: ). Řekl ti Pavle někdo, kdo ti tu pojistku u ČP sjednával, že auto je na novou cenu pojištěno pouze v prvních dvou letech od výroby a pak se odečítá amortizace a pojistka se má co dva roky předělat, protože klesá hodnota vozu.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Pavel Rittich » Str Feb 21, 2007 9:58 am

Black píše: ..... Řekl ti Pavle někdo, kdo ti tu pojistku u ČP sjednával, že auto je na novou cenu pojištěno pouze v prvních dvou letech od výroby a pak se odečítá amortizace a pojistka se má co dva roky předělat, protože klesá hodnota vozu.


To víš, že neřekl, a to jsem u nich kdysi pracoval! :twisted Nevím, jak Česká funguje dnes, ale tehdy nábor a likvidace byly dva různé světy. Náboráři byli placení za to, že naslibovali hory doly a likvidátoři za to, že to plnění oškubali na minimum.
S tím čekáním na pojistné plnění máš určitě pravdu, ale jestli někdo naboří mě, tak jsem závislý na tom, jak je pojištěný on, a to neovlivním. Já jsem tenkrát po havárce uháněl Českou, aby aspoň zrychleně zaplatila tomu chudákovi, kterému kterou jsem při smyku současně se svým favoritem zrušil škodovku. Odkazovali mě na dopravku, podle ní to zase vázlo na nehodovce. Jediný efekt byl, že jsem snad dostal nižší pokutu, protože na dopravce nezažili, že by někdo dvakrát týdně chodil žebrat o pokutu. Uzavřeli to snad za měsíc, já se na místě vzdal odvolání, zaplatil a s papírem letěl do české.
No a havarijní pojištění nevedu. Kdybych to nabořil sám, bylo by plnění stejně tak mizerné, že bych řešil jestli opravovat, nebo koupit jinou.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod RICCARDO » Pia Feb 23, 2007 2:50 pm

ono težko je lajikovi když do toho nevidí, neostáva mu nic jine než nadávat... kdyby jste byly z brandže, dívali by ste se na veci jinak. 8-)
323F 1.5 "95 hatchback, 323 1.6 "03 sedan, M6 2,0i "07 hatchback, Premacy 1,8 "01
Obrázok užívateľa
RICCARDO
Opytovateľ
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Uto Nov 07, 2006 11:35 am
Bydlisko: BA

Poslaťod Black » Pia Feb 23, 2007 2:53 pm

RICCARDO píše:ono težko je lajikovi když do toho nevidí, neostáva mu nic jine než nadávat... kdyby jste byly z brandže, dívali by ste se na veci jinak. 8-)
jenže já z oboru jsem :hanged .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod RICCARDO » Pia Feb 23, 2007 2:55 pm

Black píše:
RICCARDO píše:ono težko je lajikovi když do toho nevidí, neostáva mu nic jine než nadávat... kdyby jste byly z brandže, dívali by ste se na veci jinak. 8-)
jenže já z oboru jsem :hanged .

ale asi nejsi likvidátor :lol
323F 1.5 "95 hatchback, 323 1.6 "03 sedan, M6 2,0i "07 hatchback, Premacy 1,8 "01
Obrázok užívateľa
RICCARDO
Opytovateľ
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Uto Nov 07, 2006 11:35 am
Bydlisko: BA

Poslaťod Black » Pia Feb 23, 2007 2:56 pm

RICCARDO píše:
Black píše:
RICCARDO píše:ono težko je lajikovi když do toho nevidí, neostáva mu nic jine než nadávat... kdyby jste byly z brandže, dívali by ste se na veci jinak. 8-)
jenže já z oboru jsem :hanged .

ale asi nejsi likvidátor :lol
tak to nejsem, já jsem obchodní zástupce.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Mara » Str Jún 13, 2007 8:35 pm

Kooperativa dala při plnění z povinnýho ručení viníka na moji BA r.v. 1996 amortizaci 30% a to jen na velký věci ( nárazník atd.) Přičemž pokud bych vzal jejich rozpočtovou variantu, tak bych za ten rozpočet opravil tak možná svépomocí

Mara
Mara
Prispievateľ
 
Príspevky: 353
Registrovaný: Uto Okt 04, 2005 10:38 am
Bydlisko: Brno

Predchádzajúci

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron