Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

vodní pumpa

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

vodní pumpa

Poslaťod gathis » Str Jan 10, 2007 10:53 pm

tak mi při 125 tis. km přestala těsnit vodní pumpa, docela brzo :twist: ... řešeno výměnou

jenom nechápu, proč musí být umístěna natolik nepřístupně, že je třeba sundavat kvůli ní kompet rozvoďák :roll
gathis
VIP 2007
 
Príspevky: 619
Registrovaný: Uto Máj 03, 2005 5:06 pm
Bydlisko: Kladensko

Poslaťod TomAnt » Str Jan 10, 2007 11:07 pm

Ani ja... a teraz si predstav tu cenu ked mi to robili v Mazde priamo... :koule
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Str Jan 10, 2007 11:23 pm

No moze byt aj mimo, ked budes pocas jazdy roztacat jej remenicu pedalmi, ako na bicykli. :)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod gathis » Str Jan 10, 2007 11:43 pm

chápu že je odtud poháněná, ale nebyl k ní vůbc přístup... normálně by stačilo povolit jednu kladku a zpět utáhnout (seřízení by se hnout nemělo), takhle se to muselo celý sundat....
gathis
VIP 2007
 
Príspevky: 619
Registrovaný: Uto Máj 03, 2005 5:06 pm
Bydlisko: Kladensko

Poslaťod gathis » Sob Jan 13, 2007 10:45 am

tak to vypadá že problémy pokračují..... původní vodní pumpa lehce netěsnila, hladina v nádržce chlazení klesala pomalu, ale mám rád když je vše bez problémů..... nechtěl jsem dolévat popř. riskovat náhlé zhoršení a nechal jsem jí vyměnit....

dneska ráno jsem otevřel motor po 200 km s novým čerpadlem....hladina byla cca 3cm pod spodní značkou, vlastně jen úplně na dně nádržky.... buďto to v servisu zapoměli dolít, nebo to po "opravě" netěsní mnohem víc :hanged

doleju, udělám testdrive a uvidí se.... :neutral
gathis
VIP 2007
 
Príspevky: 619
Registrovaný: Uto Máj 03, 2005 5:06 pm
Bydlisko: Kladensko

Poslaťod milan » Sob Jan 13, 2007 4:35 pm

Klidek, to je docela normalni zalezitost po vymene pumpy nebo taky nemrzky. Potrva par kilometru (motohodin) az se to uplne odvzdusni a mista bublinek obsadi voda. Kdyz to bude podezrele dlouho pokracovat, tak je pruser. Ale snad to bude OK....

Problemem muze byt tesneni pumpy, a to v pripadech ze:
- puvodne tesneni neodstranili - obcas je napecenej na blok a zapomenou na to kdyz to neodpadne samo
- puvodne tesneni neodstranili - ale kousek z toho chybi takze nepokryva celou tesnici plochu i kdyz se na ni dalo nove tesneni
- nove tesneni se nasadilo blbe - nekdy na to treba fakt gynekologicka praxe ( ja ji nastesti mam 8-) )
- nove tesneni nebylo soucasti baleni nove pumpy (jo.., zazil jsem to take u originalni pumpy primo z Mazdy) a nechalo se tam stare, natvrdle a nevyhovujici tesneni.
- nektery sroub drzici pumpu se nedotahl - kdyz se zapomene na nektery primo neviditelny nebo hur dostupny sroubek.
Viem kde byva Jezisko.
Obrázok užívateľa
milan
VIP 2007
 
Príspevky: 425
Registrovaný: Pon Feb 14, 2005 11:17 am

Poslaťod gathis » Ned Jan 14, 2007 11:16 am

vypadá to že jsem opravdu jenom zbytečně plašil, po dolití a cca 100 km už hladina neklesla :mrk

díky za vysvětlení, jinak bych pořád řešil čím to bylo
gathis
VIP 2007
 
Príspevky: 619
Registrovaný: Uto Máj 03, 2005 5:06 pm
Bydlisko: Kladensko

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť