Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Radar ....

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Poslaťod karol » Ned Dec 17, 2006 1:20 pm

koncne uzitocne rady! :tlesk: :mrk
Obrázok užívateľa
karol
Komunikátor
 
Príspevky: 546
Registrovaný: Ned Feb 19, 2006 10:29 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod Gib » Ned Dec 17, 2006 2:13 pm

karol píše:
Gib píše:
dado píše:zdravim vsetkych..... vcera vecer som prechadzal v BA cez Mlynsku dolinu smerom na Patronku po tej novovybudovanej ceste a isiel som trochu rychlejsie ako by som mal.... ako som prechadzal akolo jedneho zo stlpov nieco na mna bliklo, zrejme nejaky blesk od radaru... moja otazka:
1. ja v tych miestach nainstalovany nejaky radar?
2. ak ma nahodou odfotil, ako sa mozem ubranit pokute?

Jazdi podla predpisov a
1. Ta nemusi zaujimat.
2. Preco sa chces ubranit pokute, ak si porusil vyhlasku?
:roll

preboha obcas to tu vyzera ako v niejakom dokonalom svete! ty si sa nikdy nikam neponahlal alebo nepresvihol rychlost?? ja idem kolkokrat po meste a ani neviem a mam zrazu na tach. stovku!

Joooj ale aaaano! Lenze som si toho vedomi a hlavne potom nevyplakavam na forach a nezistujem ako obist pripadnu pokutu :roll
Mazda 6 2.0i F/L 108kW Mio C520 iGO8
I don't wanna change the world, I don't want the world to change me!
Obrázok užívateľa
Gib
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2110
Registrovaný: Ned Aug 06, 2006 9:40 pm
Bydlisko: Rodná hruda

Poslaťod Black » Ned Dec 17, 2006 2:37 pm

Donaifel píše:
misko42 píše:
Donaifel píše:zaplatis si DAS a mas to zadara


co to je zac to DAS ?
http://www.das.sk
Je to pojišťovna právní ochrany a pobočku má i v České republice.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Black » Ned Dec 17, 2006 2:42 pm

Donaifel píše:
dado píše:zdravim vsetkych..... vcera vecer som prechadzal v BA cez Mlynsku dolinu smerom na Patronku po tej novovybudovanej ceste a isiel som trochu rychlejsie ako by som mal.... ako som prechadzal akolo jedneho zo stlpov nieco na mna bliklo, zrejme nejaky blesk od radaru... moja otazka:
1. ja v tych miestach nainstalovany nejaky radar?
2. ak ma nahodou odfotil, ako sa mozem ubranit pokute?
Mozes si ziadat kalibracny list toho radaru pretoze oni ich musia davat pravidelne kalibrovat. A vraj sa to u nas nerobi. Robia to vraj len v Rakusku a nasa vlada s nimi nema zmluvu. Ale mas pravo na to aby ti dokazali, ze to meria spravne...
Tak v České republice vřele doporučuji jezdit podle předpisů vzhledem k výši pokut a k tomu, že u nás se radary kalibrují a pro občany ČR to má ještě potom dopad ve ztrátě bodů i když já jezdím jako prase :oops :twisted . Můj druhý bratr(nezaměňovat s Kawou), který vlastní Suzuki Swift už má pryč 5 bodů a to za pi....ny, dva body za překročení rychlosti, protože jel 58 na 50 a tři body za pásy a držení telelfonu za jízdy.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Black » Ned Dec 17, 2006 2:47 pm

dado píše:vraj pokial nie je na fotke vidiet tvar je tazko dokazatelne ze tam skutocne sedel majitel auta....
Tak ti mohu říct, že ti to udělá parádní fotku auta s SPZ a tvářemi řidiče i spolujezdce, měla jsem tu fotku v ruce. U naás jediné co se dá, že když mi vyfotí auto zezadu, tak se okamžitě otočit nazpět a ujet, protože nebude vyfocený řidič a já řeknu, že řídíl někdo z rodiny a já ho neudám, abych ho nevystavila stíhání na což mám v ČR právo.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Luke.cz » Ned Dec 17, 2006 3:17 pm

Proto mám folie a antiradar.

Není tam vidět ani na pásy a ni na telefon (i když telefonuju jen velmi vyjímečně). No a s rychlostí, trochu to foukne do zad a hned je tam stovka.
VOLVO V70 Momentum D5, 2007
VOLVO S60 SUmmum D5, 2004
Obrázok užívateľa
Luke.cz
Luke.CZ
Luke.CZ
 
Príspevky: 1664
Registrovaný: Ned Aug 29, 2004 12:30 pm
Bydlisko: Valtice

Poslaťod Krenštík » Ned Dec 17, 2006 3:35 pm

Black píše: já řeknu, že řídíl někdo z rodiny a já ho neudám, abych ho nevystavila stíhání na což mám v ČR právo.


Nemusi to byt rodina, staci ze je to osoba BLIZKA, muze to byt i milenec, milenka, kteremu by jsi tim spusobila ujmu. Kdyz jsem byl naposledy doma tak jsem to pouzil a vysekal matku z 3 bodu. Meli totiz taky jen SPZ. Ten dopis mam jeste ulozeny.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Black » Ned Dec 17, 2006 3:38 pm

Krenštík píše:
Black píše: já řeknu, že řídíl někdo z rodiny a já ho neudám, abych ho nevystavila stíhání na což mám v ČR právo.


Nemusi to byt rodina, staci ze je to osoba BLIZKA, muze to byt i milenec, milenka, kteremu by jsi tim spusobila ujmu. Kdyz jsem byl naposledy doma tak jsem to pouzil a vysekal matku z 3 bodu. Meli totiz taky jen SPZ. Ten dopis mam jeste ulozeny.
Já tak dvakrát zachránila sama sebe :oops před městskou policií, když jsem se vyhnula pokutě za nesprávné parkování.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dado » Ned Dec 17, 2006 4:45 pm

Gib píše:
karol píše:
Gib píše:
dado píše:zdravim vsetkych..... vcera vecer som prechadzal v BA cez Mlynsku dolinu smerom na Patronku po tej novovybudovanej ceste a isiel som trochu rychlejsie ako by som mal.... ako som prechadzal akolo jedneho zo stlpov nieco na mna bliklo, zrejme nejaky blesk od radaru... moja otazka:
1. ja v tych miestach nainstalovany nejaky radar?
2. ak ma nahodou odfotil, ako sa mozem ubranit pokute?

Jazdi podla predpisov a
1. Ta nemusi zaujimat.
2. Preco sa chces ubranit pokute, ak si porusil vyhlasku?
:roll

preboha obcas to tu vyzera ako v niejakom dokonalom svete! ty si sa nikdy nikam neponahlal alebo nepresvihol rychlost?? ja idem kolkokrat po meste a ani neviem a mam zrazu na tach. stovku!

Joooj ale aaaano! Lenze som si toho vedomi a hlavne potom nevyplakavam na forach a nezistujem ako obist pripadnu pokutu :roll


ja tu predsa nevyplakavam....iba som sa opytal....
Mazda 2, 1,4 16V, r.v. 2003
dado
VIP 2006
 
Príspevky: 119
Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 10:54 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod dado » Ned Dec 17, 2006 4:47 pm

Krenštík píše:
Black píše: já řeknu, že řídíl někdo z rodiny a já ho neudám, abych ho nevystavila stíhání na což mám v ČR právo.


Nemusi to byt rodina, staci ze je to osoba BLIZKA, muze to byt i milenec, milenka, kteremu by jsi tim spusobila ujmu. Kdyz jsem byl naposledy doma tak jsem to pouzil a vysekal matku z 3 bodu. Meli totiz taky jen SPZ. Ten dopis mam jeste ulozeny.


a plati toto aj na slovensku?
Mazda 2, 1,4 16V, r.v. 2003
dado
VIP 2006
 
Príspevky: 119
Registrovaný: Sob Okt 15, 2005 10:54 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Krenštík » Ned Dec 17, 2006 4:55 pm

Myslim ze nee :lol
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Maco222 » Ned Dec 17, 2006 5:34 pm

dado píše:
Krenštík píše:
Black píše: já řeknu, že řídíl někdo z rodiny a já ho neudám, abych ho nevystavila stíhání na což mám v ČR právo.


Nemusi to byt rodina, staci ze je to osoba BLIZKA, muze to byt i milenec, milenka, kteremu by jsi tim spusobila ujmu. Kdyz jsem byl naposledy doma tak jsem to pouzil a vysekal matku z 3 bodu. Meli totiz taky jen SPZ. Ten dopis mam jeste ulozeny.


a plati toto aj na slovensku?

Ano, plati
4.266 cm3 => 1.139 cm3 => 2.148 cm3 => 2.148 cm3.. Co bude dalej? Ze by 4.134 cm3 TDI?
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Zuzana » Ned Dec 17, 2006 6:38 pm

Ano, dobre rady, hlavne ta DAS-ka pomaha :lol mam ju aj ja (zaplatenu) ale este som ju na stastie nepotrebovala"pouzit" :jamaica
Donaifel - kalibracia vsetkych meracich zariadení plati 2 roky a vykonava ju ustav pre meranie a metrologiu (neviem ci je to uplne spravny nazov) :lol no a neboj sa, ze polisi to neovladaju :koule a tie svoje pristroje maju kalibrovane - odborne maju overenu znacku (to je presna terminologia) :jamaica takze velmi sa neteste a - nemusia vam ukazat list o kalibracii :twist:
Obrázok užívateľa
Zuzana
VIP 2007
 
Príspevky: 1089
Registrovaný: Štv Aug 11, 2005 1:16 pm
Bydlisko: Košice

Poslaťod Kubis » Ned Dec 17, 2006 9:49 pm

Zuzana píše:Ano, dobre rady, hlavne ta DAS-ka pomaha :lol mam ju aj ja (zaplatenu) ale este som ju na stastie nepotrebovala"pouzit" :jamaica
Donaifel - kalibracia vsetkych meracich zariadení plati 2 roky a vykonava ju ustav pre meranie a metrologiu (neviem ci je to uplne spravny nazov) :lol no a neboj sa, ze polisi to neovladaju :koule a tie svoje pristroje maju kalibrovane - odborne maju overenu znacku (to je presna terminologia) :jamaica takze velmi sa neteste a - nemusia vam ukazat list o kalibracii :twist:

nevim jak na SK ale v čr ti ho na požadani ukazat musi, ale když to po nich budeš chtit tak určitě nepočitej s tim že na tebe budou milejši
ObrázokObrázok Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
Audi A6 Avant 2,5TDi QUATTRO
Obrázok užívateľa
Kubis
VIP 2007
 
Príspevky: 1600
Registrovaný: Ned Mar 06, 2005 2:30 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Donaifel » Pon Dec 18, 2006 1:08 am

Zuzana píše:Ano, dobre rady, hlavne ta DAS-ka pomaha :lol mam ju aj ja (zaplatenu) ale este som ju na stastie nepotrebovala"pouzit" :jamaica
Donaifel - kalibracia vsetkych meracich zariadení plati 2 roky a vykonava ju ustav pre meranie a metrologiu (neviem ci je to uplne spravny nazov) :lol no a neboj sa, ze polisi to neovladaju :koule a tie svoje pristroje maju kalibrovane - odborne maju overenu znacku (to je presna terminologia) :jamaica takze velmi sa neteste a - nemusia vam ukazat list o kalibracii :twist:

No hovoril mi to pan v slovnafte, ktory s tym ma skusenosti. Ale je pravda, ze som to este neskusal....
Ale dokazat ti to musia ci to spravne meria. Ak to davaju kalibrovat, tak potom sa omluvam a treba hladat inu vyhovorku ako nezaplatit :lol
Staručka šunčička
Obrázok užívateľa
Donaifel
VIP 2007
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Str Aug 24, 2005 8:55 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron