Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

HTP

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

HTP

Poslaťod yano » Pia Dec 15, 2006 10:51 pm

Prave som absolvoval asi 750km s fabkou HTP na otocku...
Akoze, musim uznat, ze na to aka je to trieda ma v poohde interier, clovek ma prjemny pocit, pekne strohe a funkcne. Vsetko je pevne pekde drzi kde ma nic neklepe v interieri...

no a teraz ta druha cast... kua fix, to je ina sracka! fuj, grc. ked idete do mierneho kopceka, tak sa treba normalne modlit ze ci akoze aj vyjde, alebo ani nie. neviem aku to ma v papieroch maximalku, ja som z toho z kopca vytlacil 184 (podla GPS, tachometer ukazoval tesne pod 200), ale to som bol hlboko v cervenom poli a teplota motora sa podorivo vysplhala... Ked clovek nejde z kopca ale do mierneho kopca, veskera snaha o rychlejsiu jazdu konci na prosim pekne asi 135 ked je dobry vietor, a to som bol sam.

jazdne vlastnosti to nema, alebo aspon nie jazdne, iba vlastnosti, ked som s tym isiel troska do zakruty som sa citil vysoko jak na zeriave hodne naklonenom.

Som akoze uz nieco pobehal s tym po meste, ale na trocha dlhsie cesty ani za nic, to je smrtiaci nastroj pre vodica, s tym akoze predbehnu sa neda takmer, a to nie je dobre ;-( Chvalabohu to bolo skoro vkuse po dialnici...

Podla mna by jazda tymto autom mala byt povinna pre kazdeho mazdaka, aby sme si potom este s vacsou radostou sadali do maziciek :-) lebo na dobre sa rychlo zvyka, ale po dnesnej jazde sa velmi velmi tesim do mojej eFky... Jo inak, ponahlal som sa, takze mi vysla spotreba niekde okolo 15 litrov... no, proste fuj no.
Obrázok - Roadster maniac
Obrázok užívateľa
yano
VIP 2007
 
Príspevky: 1151
Registrovaný: Str Apr 26, 2006 3:31 pm
Bydlisko: 323F [BA]

Poslaťod Black » Pia Dec 15, 2006 11:02 pm

Já si to na konci léta vyzkoušela a už nikdy více, zažila jsem úplně to stejné co ty a už opravdu nikdy více, jedině Mazdu chci vždy :mrk .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Kris » Pia Dec 15, 2006 11:29 pm

Sorry ale kritizovat 1,2 jku motor ze neni silny ako 2.0....aka je v tom racionalita? to snad da rozum ze to ide vhodne tak akurat pre mojho stareho otca....ci komunisticky spravne ma byt ze jedine mazdy 1,8 az 2.3 na svete? Ja nemam problem s kritikou ale kritika ma byt namieste....toto je vsak skor take masirovanie ega.
Aj dochodcovia a zacinajuce rodiny potrebuju auto...aj pipenka co ma strach z ulic....aj chalan na 18te narodeniny..atd..atd..je milion inych ludi ako vy a maju ine potreby...tak trosku premyslam vazeni. :o:
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Black » Pia Dec 15, 2006 11:40 pm

Kris píše:Sorry ale kritizovat 1,2 jku motor ze neni silny ako 2.0....aka je v tom racionalita? to snad da rozum ze to ide vhodne tak akurat pre mojho stareho otca....ci komunisticky spravne ma byt ze jedine mazdy 1,8 az 2.3 na svete? Ja nemam problem s kritikou ale kritika ma byt namieste....toto je vsak skor take masirovanie ega.
Aj dochodcovia a zacinajuce rodiny potrebuju auto...aj pipenka co ma strach z ulic....aj chalan na 18te narodeniny..atd..atd..je milion inych ludi ako vy a maju ine potreby...tak trosku premyslam vazeni. :o:
Krisi já nesrovnávám 1.2 s 2.0, ale s 1.2 na dálnici jsi v ohrožení života, s tím motorem nejde nic, nic nepředjedeš, z nebezpečné situace neodjedeš a ještě se převrátíš v zatáčce a při čelním nárazu budeš mít motor na klíně, jde mi o bezpečnost, o nic jiného.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod EDU » Pia Dec 15, 2006 11:55 pm

YANO: priste si dej sedacku az na zem a pust si niz volant.... Prestanes mit pocit ze se klati. Prisaham ze s Fabiatikem jsem NIKDY nemel pocit ze bych ji nezvladal nebo ze by se nejak divne chovala.(OK jezdil jsem TDI ckem, a pres 200 tacho jsem jezdil pravidelne, dlouhe trasy, legalne po D dalnicich. Nemyslim ze na SK delaji jine podvozky. Jsem take kriticky k te motorizaci, ale opravdu si nemyslim ze po strance jizdnich vlastnosti by to melo byt tak zle jak pises. Jedine ze je totalne vymlacenej predek, pak mozna ano....
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Kris » Sob Dec 16, 2006 12:03 am

Black píše:
Kris píše:Sorry ale kritizovat 1,2 jku motor ze neni silny ako 2.0....aka je v tom racionalita? to snad da rozum ze to ide vhodne tak akurat pre mojho stareho otca....ci komunisticky spravne ma byt ze jedine mazdy 1,8 az 2.3 na svete? Ja nemam problem s kritikou ale kritika ma byt namieste....toto je vsak skor take masirovanie ega.
Aj dochodcovia a zacinajuce rodiny potrebuju auto...aj pipenka co ma strach z ulic....aj chalan na 18te narodeniny..atd..atd..je milion inych ludi ako vy a maju ine potreby...tak trosku premyslam vazeni. :o:
Krisi já nesrovnávám 1.2 s 2.0, ale s 1.2 na dálnici jsi v ohrožení života, s tím motorem nejde nic, nic nepředjedeš, z nebezpečné situace neodjedeš a ještě se převrátíš v zatáčce a při čelním nárazu budeš mít motor na klíně, jde mi o bezpečnost, o nic jiného.


Blek ....fabka je normalne auto nizsej triedy...htp sice ide ako slimak , ale ostatne idu v pohode...su to uplne v pohode auta do mesta a pre dvoch na kratsie cesty v ramci SR..a to je tak vsetko..
toto co tu opisujes nie je fabka ale deawoo tico alebo favorit...uz felicia je pouzitelne auto...a fabka je od nej o triedu dalej vo vsetkom...
Dokonca si myslim ze fabka standard..je v pohode konkurent hocijakemu GDcku co sa tyka kvality a jazdnych vlastnosti.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Sob Dec 16, 2006 12:06 am

Hocijakemu nie, GT verzii urcite nie, viem priamo porovnat, ale ostatnym mozno ano... Ja som s Fabiou spokojny... splna presne to, co clovek od nej ocakava. Samozrejme, treba ocakavat to, co je v moznostiach, zrychlenie z 0 na 100 za 6 sekund je haluz ocakavat...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Black » Sob Dec 16, 2006 12:14 am

Kris píše:
Black píše:
Kris píše:Sorry ale kritizovat 1,2 jku motor ze neni silny ako 2.0....aka je v tom racionalita? to snad da rozum ze to ide vhodne tak akurat pre mojho stareho otca....ci komunisticky spravne ma byt ze jedine mazdy 1,8 az 2.3 na svete? Ja nemam problem s kritikou ale kritika ma byt namieste....toto je vsak skor take masirovanie ega.
Aj dochodcovia a zacinajuce rodiny potrebuju auto...aj pipenka co ma strach z ulic....aj chalan na 18te narodeniny..atd..atd..je milion inych ludi ako vy a maju ine potreby...tak trosku premyslam vazeni. :o:
Krisi já nesrovnávám 1.2 s 2.0, ale s 1.2 na dálnici jsi v ohrožení života, s tím motorem nejde nic, nic nepředjedeš, z nebezpečné situace neodjedeš a ještě se převrátíš v zatáčce a při čelním nárazu budeš mít motor na klíně, jde mi o bezpečnost, o nic jiného.


Blek ....fabka je normalne auto nizsej triedy...htp sice ide ako slimak , ale ostatne idu v pohode...su to uplne v pohode auta do mesta a pre dvoch na kratsie cesty v ramci SR..a to je tak vsetko..
toto co tu opisujes nie je fabka ale deawoo tico alebo favorit...uz felicia je pouzitelne auto...a fabka je od nej o triedu dalej vo vsetkom...
Dokonca si myslim ze fabka standard..je v pohode konkurent hocijakemu GDcku co sa tyka kvality a jazdnych vlastnosti.
Tak to pozor na 626 GD mi nesahej :twist: , to se s tebou klidně do krve dohádám :-x a alespoň dostanu konečně zrušení členství v MK :pray , na to auto já nedám dopustit, jediné co uznávám, že Fabka je o něco lepší jako Škoda 120, ale pořád co se nepovedlo či zastaralo ve Volkswagenu tak narvou do Škodovky, prostě Škoda mluvit :spik2 .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Kris » Sob Dec 16, 2006 12:18 am

Black píše:
Kris píše:
Black píše:
Kris píše:Sorry ale kritizovat 1,2 jku motor ze neni silny ako 2.0....aka je v tom racionalita? to snad da rozum ze to ide vhodne tak akurat pre mojho stareho otca....ci komunisticky spravne ma byt ze jedine mazdy 1,8 az 2.3 na svete? Ja nemam problem s kritikou ale kritika ma byt namieste....toto je vsak skor take masirovanie ega.
Aj dochodcovia a zacinajuce rodiny potrebuju auto...aj pipenka co ma strach z ulic....aj chalan na 18te narodeniny..atd..atd..je milion inych ludi ako vy a maju ine potreby...tak trosku premyslam vazeni. :o:
Krisi já nesrovnávám 1.2 s 2.0, ale s 1.2 na dálnici jsi v ohrožení života, s tím motorem nejde nic, nic nepředjedeš, z nebezpečné situace neodjedeš a ještě se převrátíš v zatáčce a při čelním nárazu budeš mít motor na klíně, jde mi o bezpečnost, o nic jiného.


Blek ....fabka je normalne auto nizsej triedy...htp sice ide ako slimak , ale ostatne idu v pohode...su to uplne v pohode auta do mesta a pre dvoch na kratsie cesty v ramci SR..a to je tak vsetko..
toto co tu opisujes nie je fabka ale deawoo tico alebo favorit...uz felicia je pouzitelne auto...a fabka je od nej o triedu dalej vo vsetkom...
Dokonca si myslim ze fabka standard..je v pohode konkurent hocijakemu GDcku co sa tyka kvality a jazdnych vlastnosti.
Tak to pozor na 626 GD mi nesahej, to se s tebou klidně do krve dohádám, na to auto já nedám dopustit, jediné co uznávám, že Fabka je o něco lepší jako Škoda 120, ale pořád co se nepovedlo či zastaralo ve Volkswagenu tak narvou do Škodovky, prostě Škoda mluvit :spik2 .


Blek niekedy rozpravas tak zcestne, ze to vazne rozum zastava. :kapka:
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Black » Sob Dec 16, 2006 12:28 am

Krisi co se týče 626 GD, tak půjdu i přes mrtvoly a je mi to jedno, na ten model prostě nedám dopustit za žádnou cenu.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Sob Dec 16, 2006 12:31 am

Ja to uzavriem, Mazda 626GD je OMNOHO LEPSIA ako Aston Martin DBS.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Black » Sob Dec 16, 2006 12:40 am

TomAnt píše:Ja to uzavriem, Mazda 626GD je OMNOHO LEPSIA ako Aston Martin DBS.
:mrgreen :zit
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Kris » Sob Dec 16, 2006 12:45 am

Black píše:Krisi co se týče 626 GD, tak půjdu i přes mrtvoly a je mi to jedno, na ten model prostě nedám dopustit za žádnou cenu.


este ze je vyrovnanost fabky GDcku nezavisla na tvojich vykyvoch. :pray
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Black » Sob Dec 16, 2006 12:47 am

Kris píše:
Black píše:Krisi co se týče 626 GD, tak půjdu i přes mrtvoly a je mi to jedno, na ten model prostě nedám dopustit za žádnou cenu.


este ze je vyrovnanost fabky GDcku nezavisla na tvojich vykyvoch. :pray
:baseball :angrywife: nejlepší uděláš, když prodáš Xedose a koupíš si Fabii 1.2htp .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Beaver » Sob Dec 16, 2006 4:08 am

Kris píše:Aj dochodcovia a zacinajuce rodiny potrebuju auto...aj pipenka co ma strach z ulic....aj chalan na 18te narodeniny..atd..atd..je milion inych ludi ako vy a maju ine potreby...tak trosku premyslam vazeni. :o:


Pro popsane skupiny lidi je to auto prilis drahe - jednak co do porizovaci ceny a posleze do spotreby (aby to jelo, zere to jako tank).
Obrázok užívateľa
Beaver
Prispievateľ
 
Príspevky: 450
Registrovaný: Pia Júl 07, 2006 9:36 am

Ďalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť