Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ja uz´neverim!

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Poslaťod RICCARDO » Str Dec 06, 2006 9:55 am

bibop píše:
Steve píše:Do poistovne a spisat poistnu udalost, co ine.. Ako dovod nevolania policie sa moze uviest, ze "prvym odhadom nebolo mozne zistit skodu vyssiu ako 70tis Sk" ...a ze to zistil autoriz. servis a prilozis k tomu kopie ich pisomneho vyjadrenia.

Ano volala jsem ted do pojistovny a rekli mi ze to bude na vuli likvidatora, ci mi da postih a nebo ne. Mate nekdo znameho v KOOPERATIVE?

pokial si poškodná a uplatnuješ si škodu zo zákonnej poistky vinníka žiadny postih za neprivolanú políciu ti nehrozí, naopak regres padne na poisteného čiže na vinníka. S tym že to zavisi na voli likvidatora to je pravda, ale pokial naozaj na prvy pohlad nevyzeralo že to bude vysoká škoda neni sa čoho bát. takže ty sa postihu nemusiš bat. pre teby by bol aktualny len vtedy ak by si išla zo svojej havarijnej a bola škoda vyššia ako 76.000,- (čo je od 1.10.2006 desatnasobok min. mzdy) a nevolala si políciu. ale zase by bolo na likvidátorovi kolko z plnenia ti strhne.
323F 1.5 "95 hatchback, 323 1.6 "03 sedan, M6 2,0i "07 hatchback, Premacy 1,8 "01
Obrázok užívateľa
RICCARDO
Opytovateľ
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Uto Nov 07, 2006 11:35 am
Bydlisko: BA

Poslaťod Zoran » Str Dec 06, 2006 11:56 am

tgala píše:
bibop píše:S tim typkem neni problem.. jen to ze sme nevolali policajta..on to auto leasuje, tam neni vubec problem.. je si vedomej viny... ale nevim co dal..


Ako to, ze ked on to auto leasuje, tak ste nevolali policajtov? V kazdej leasingovej zmluve je, ze kazda nehoda musi byt dokumentovana policajtami. Inak mi je luto tvojho auticka :(
to je uplna blbost! , neviem preco ju vsetci strasite!
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod tgala » Str Dec 06, 2006 1:36 pm

Zoran píše:
tgala píše:
bibop píše:S tim typkem neni problem.. jen to ze sme nevolali policajta..on to auto leasuje, tam neni vubec problem.. je si vedomej viny... ale nevim co dal..


Ako to, ze ked on to auto leasuje, tak ste nevolali policajtov? V kazdej leasingovej zmluve je, ze kazda nehoda musi byt dokumentovana policajtami. Inak mi je luto tvojho auticka :(
to je uplna blbost! , neviem preco ju vsetci strasite!


Ja som to v leasingovej zmluve napriklad mal.
Mazda 6 2,0i
Obrázok užívateľa
tgala
VIP 2008
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Pia Júl 23, 2004 12:05 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod misko42 » Str Dec 06, 2006 1:40 pm

na ten leasing som to pocul aj ja, a aj to ze auto ktore je na leasing nesmie soferovat cudzia osoba,vraj iba ten na koho je napisany leasing a najblizsia rodina (rodicia,surodenci,manzel) neviem co je na tom pravdy, to mi spominal jeden co mal nehodu s autom na leasing vraj aj toto presetrovali. ale zas sestra ked trosku "tukla" este svoju staru 206 tak prisli policajti a nic, soferoval to pritom jej priatel,dal len 2000,-sk ako pokutu a leasingovka zaplatila opravu...

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Zoran » Str Dec 06, 2006 4:26 pm

tgala píše:
Zoran píše:
tgala píše:
bibop píše:S tim typkem neni problem.. jen to ze sme nevolali policajta..on to auto leasuje, tam neni vubec problem.. je si vedomej viny... ale nevim co dal..


Ako to, ze ked on to auto leasuje, tak ste nevolali policajtov? V kazdej leasingovej zmluve je, ze kazda nehoda musi byt dokumentovana policajtami. Inak mi je luto tvojho auticka :(
to je uplna blbost! , neviem preco ju vsetci strasite!


Ja som to v leasingovej zmluve napriklad mal.
tak ty si to napriklad mal a my to napriklad nedavame.... :koule :lol
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod bibop » Pia Dec 08, 2006 5:56 pm

RICCARDO píše:
bibop píše:
Steve píše:Do poistovne a spisat poistnu udalost, co ine.. Ako dovod nevolania policie sa moze uviest, ze "prvym odhadom nebolo mozne zistit skodu vyssiu ako 70tis Sk" ...a ze to zistil autoriz. servis a prilozis k tomu kopie ich pisomneho vyjadrenia.

Ano volala jsem ted do pojistovny a rekli mi ze to bude na vuli likvidatora, ci mi da postih a nebo ne. Mate nekdo znameho v KOOPERATIVE?

pokial si poškodná a uplatnuješ si škodu zo zákonnej poistky vinníka žiadny postih za neprivolanú políciu ti nehrozí, naopak regres padne na poisteného čiže na vinníka. S tym že to zavisi na voli likvidatora to je pravda, ale pokial naozaj na prvy pohlad nevyzeralo že to bude vysoká škoda neni sa čoho bát. takže ty sa postihu nemusiš bat. pre teby by bol aktualny len vtedy ak by si išla zo svojej havarijnej a bola škoda vyššia ako 76.000,- (čo je od 1.10.2006 desatnasobok min. mzdy) a nevolala si políciu. ale zase by bolo na likvidátorovi kolko z plnenia ti strhne.

no jde to z moji havarijni v Kooperative a ta si to b ude uplatnovat z jeho zakonny v Allianzi... jinak samozrejme, kdyz mi neproplati si to od neho necham zaplatit.. i k soudu ho pozenu :-)
bibop
Obrázok užívateľa
bibop
VIP 2005
 
Príspevky: 2619
Registrovaný: Uto Máj 17, 2005 4:01 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod RICCARDO » Pia Dec 08, 2006 7:15 pm

no vidis, nakoniec to nebude až také zlé ako si si na zaciatku myslela :suns
323F 1.5 "95 hatchback, 323 1.6 "03 sedan, M6 2,0i "07 hatchback, Premacy 1,8 "01
Obrázok užívateľa
RICCARDO
Opytovateľ
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Uto Nov 07, 2006 11:35 am
Bydlisko: BA

Poslaťod bibop » Str Dec 13, 2006 7:44 pm

RICCARDO píše:no vidis, nakoniec to nebude až také zlé ako si si na zaciatku myslela :suns
no jen vic komplikovane... :skler
bibop
Obrázok užívateľa
bibop
VIP 2005
 
Príspevky: 2619
Registrovaný: Uto Máj 17, 2005 4:01 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Martin791203 » Pia Dec 29, 2006 12:03 pm

Tak takato sranda sa stala mojmu kamosovi.Tiez nezavolal policajtov a skoda bola vacsia.Ak ti to ten likvidator neuzna tak mas pravo pozadovat rozdiel ceny po vinnikovi nehody.Ak ti to nebude chciet doplatit tak uz jedine sudom a to si sto percent rozmysli lebo tam by neuspel.Ten moj kamarat to tak urobil a vsetko mu zacvakal.len dufam ze ste aspon medzi sebou tu nehodu zapisali.Mal som nehodu uz aj ja tak viem ako to nasere. :cry
Obrázok užívateľa
Martin791203
Prispievateľ
 
Príspevky: 265
Registrovaný: Uto Apr 18, 2006 9:41 am
Bydlisko: ZASKOV prechodne BRNO

Poslaťod RICCARDO » Pia Dec 29, 2006 9:10 pm

ale v tomto pripade to bude Ok lebo škoda nieje vyššia ako 76.000,- Sk,však bobop :o)
Martin, nemozem s tebou suhlasit, vinnik je vždy krytý zákonnou poistkou, čiže jemu staci na hlásit do 15tich dni škodu a už jednáš len z jeho poistovnou, pr neho ho týmto končí. poistovna ti vypláca z PZP skutočnú výšku škody v zmysle §442 a §443 O.Z. a ak ti vzikne nejaky rozdiel to už je tvoj problem. mozes skusit obcianskopravne konanie proti vinníkovi ale isto nepochodíš.
323F 1.5 "95 hatchback, 323 1.6 "03 sedan, M6 2,0i "07 hatchback, Premacy 1,8 "01
Obrázok užívateľa
RICCARDO
Opytovateľ
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Uto Nov 07, 2006 11:35 am
Bydlisko: BA

Poslaťod bibop » Štv Jan 25, 2007 12:12 pm

tak zaver kauzy :suns

Byla jsem si dnes pro auticko. Udelali doobhlidku v servisu a nebylo treba menit celo. Jen ho vyklepali a cena byla kolem 57 000 Sk. 5 000 Sk mam spoluucast, kterou si uplatnim z jeho zakonne pojistky. :mrk

Dekuji vsem co mi tu psychicky pomahali :tlesk:
bibop
Obrázok užívateľa
bibop
VIP 2005
 
Príspevky: 2619
Registrovaný: Uto Máj 17, 2005 4:01 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod TomAnt » Štv Jan 25, 2007 1:10 pm

Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod vulkan99 » Pia Jan 26, 2007 5:18 pm

EDU píše:
Donaifel píše:
Steve píše:Do poistovne a spisat poistnu udalost, co ine.. Ako dovod nevolania policie sa moze uviest, ze "prvym odhadom nebolo mozne zistit skodu vyssiu ako 70tis Sk" ...a ze to zistil autoriz. servis a prilozis k tomu kopie ich pisomneho vyjadrenia.

Ja som to presne takto spravil a nepomohlo. Dali mi len 50%.


Za celou skodu ale nese odpovednost vinnik nehody. To znamena ze mas pravo na nem vymahat rozdil mezi prokazatelnymi naklady a uhradou z pojistovny. Nepletu se, doufam...?


Ano, ma na to pravo, problem je v tom ze ak o tom nieje zapisnica tak sa to bude tazko dokazovat na sude. Ale ked je ten vinnik ochotny zaplatit ten rozdiel tak nieje problem.
Obrázok užívateľa
vulkan99
Prispievateľ
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Štv Sep 21, 2006 12:32 pm
Bydlisko: BA, MI
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod bibop » Uto Apr 10, 2007 1:09 pm

Ja uz nevíim co delat.. K..A! byla jsem na srazu a z Karlstejna sme jeli kouknout na Ameriku (lom kousek odtud). Zaparkovala jsem za Mondeem a sli se kouknout. Kdyz sme se vraceli k autu, tak Mondeo v prdeli a moje auto odreny!!!! do p..e! K....t jeden akorat jel naproti a tak jsme naskakali do auta a vydali se ho pronasledovat. Chytli jsme ho po cca 20 minutach co se mi snazil ujizdet v serpentinach a malych vesnickach. jeli jsme spis instinktivne, protoze se mi pozde ztratil na ruznych odbockach a za kterymi nasledovali zakruty... Kreten jeden.. sem ho zastavila a rekl, ze to videla, ale ze si myslel za to je jen jeho lak... c....k!

fuj bych ho koupla do kouli...
bibop
Obrázok užívateľa
bibop
VIP 2005
 
Príspevky: 2619
Registrovaný: Uto Máj 17, 2005 4:01 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod TomAnt » Uto Apr 10, 2007 1:16 pm

Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť