Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

slovenska nafta

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

slovenska nafta

Poslaťod Ricko » Ned Nov 26, 2006 3:24 pm

tento vikend som musel vymenit palivovy filter cca po 15000 km co ma dost sokovalo pretoze obvykle som zvyknuty tento filter menit cca 30-40K km. Kedze dochadzam do ba do worku tak sa mi stalo cca pri 150 km ze mi zacalo auto skakat a nemalo vykon a nechcelo ist do otacok. na druhy den mi dlho tocil, predpokladam ze nebola nafta vo filtri. no nic tak som si objednal filter a isiel som ho vymenit ale skoda ze som nezobral fotak so sebou lebo to co sa nachadzalo v tom filtri tak to sa neda ani popisat.. vsetok bordel asi ktory sa nachadza priamo u nas v zahrade, od piesku malych kamenov a vseliakych malych drevenych triesok.. tak som sa rozhodol ze budem pouzivat iba jednu pumpu a vzdy si pozriem filter ked ho budem menit a na zaklade toho usudim ake paliva ktora pumpa pouziva.. doporucujem to aj ostatnym....
Mazda 323 BJ IV S, 2.0 DiTD
Ricko
Prispievateľ
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Ned Jún 04, 2006 11:29 am
Bydlisko: Trnava, SVK

Poslaťod Black » Ned Nov 26, 2006 9:50 pm

Ricko píše:tento vikend som musel vymenit palivovy filter cca po 15000 km co ma dost sokovalo pretoze obvykle som zvyknuty tento filter menit cca 30-40K km. Kedze dochadzam do ba do worku tak sa mi stalo cca pri 150 km ze mi zacalo auto skakat a nemalo vykon a nechcelo ist do otacok. na druhy den mi dlho tocil, predpokladam ze nebola nafta vo filtri. no nic tak som si objednal filter a isiel som ho vymenit ale skoda ze som nezobral fotak so sebou lebo to co sa nachadzalo v tom filtri tak to sa neda ani popisat.. vsetok bordel asi ktory sa nachadza priamo u nas v zahrade, od piesku malych kamenov a vseliakych malych drevenych triesok.. tak som sa rozhodol ze budem pouzivat iba jednu pumpu a vzdy si pozriem filter ked ho budem menit a na zaklade toho usudim ake paliva ktora pumpa pouziva.. doporucujem to aj ostatnym....
:zit ve středu to stejné čeká i mne, i já se podívám, co mám ve filtru i já tam čekám něco podobného, většinou tankuji na Shell, ale když to nešlo jinak, tak jsem tankovala jinde a to je chyba.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod misko42 » Pon Nov 27, 2006 10:18 am

si spominal tusim ze mas lacnu naftu,alebo sa mi to len zda? ze vtedy tam moze byt barsco. a ja tiez tankujem ako Black len a len na Shellke. Teraz som prvy krat natankoval ten Shell V-Power Diesel a jedine co som spozoroval bolo ako ked som menil vsetky filtre. Ze som mohol dat pri nizsej rychlosti vyssi prevodovy stupen a zobralo to lepsie,lahsie bez toho duniveho zvuku.spotrebu som s tym zatial nemeral a ani nejak pri vyssej rychlosti,lebo nebolo ani kde.a dalsie pozitivne je ze som za to dostal 2 nasobny pocet bodov :mrk

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod hochut » Pon Nov 27, 2006 1:33 pm

Ricko píše:tento vikend som musel vymenit palivovy filter cca po 15000 km co ma dost sokovalo pretoze obvykle som zvyknuty tento filter menit cca 30-40K km.
Ked som kupil PREMACY mala necelych 80k. Pri 100k som vymenil palivovy filter, lebo auto nejak pri studenom motore trhalo. Bol vsak na pohlad uplne cisty a trhanie neprestalo. Tak som si ho "pre strycka prihodu" odlozil.
Ricko píše:skoda ze som nezobral fotak so sebou lebo to co sa nachadzalo v tom filtri tak to sa neda ani popisat.. vsetok bordel asi ktory sa nachadza priamo u nas v zahrade
Ja by som to tipol na sabotaz.
Nemas malych synov (pripadne synovcov, vnukov ...) co objavili otvor do nadrze?
PREMACY 2.0 DiTD
Obrázok užívateľa
hochut
VIP 2007
 
Príspevky: 192
Registrovaný: Pia Apr 15, 2005 7:07 am

Poslaťod misko42 » Uto Nov 28, 2006 9:28 am

hochut píše:]Ja by som to tipol na sabotaz.
Nemas malych synov (pripadne synovcov, vnukov ...) co objavili otvor do nadrze?


alebo ci frajerka neobjavila ze na aute nechodi do BA len kvoli robote ale :notme: . . . :ho:

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Ricko » Uto Nov 28, 2006 7:00 pm

no lacnejsia je, ale je to original zo slovnaftu, lebo to mi nosi typek ktory ju tankuje cisto do bandasky na pumpe...
Mazda 323 BJ IV S, 2.0 DiTD
Ricko
Prispievateľ
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Ned Jún 04, 2006 11:29 am
Bydlisko: Trnava, SVK

Poslaťod Black » Štv Nov 30, 2006 7:29 pm

Black píše:
Ricko píše:tento vikend som musel vymenit palivovy filter cca po 15000 km co ma dost sokovalo pretoze obvykle som zvyknuty tento filter menit cca 30-40K km. Kedze dochadzam do ba do worku tak sa mi stalo cca pri 150 km ze mi zacalo auto skakat a nemalo vykon a nechcelo ist do otacok. na druhy den mi dlho tocil, predpokladam ze nebola nafta vo filtri. no nic tak som si objednal filter a isiel som ho vymenit ale skoda ze som nezobral fotak so sebou lebo to co sa nachadzalo v tom filtri tak to sa neda ani popisat.. vsetok bordel asi ktory sa nachadza priamo u nas v zahrade, od piesku malych kamenov a vseliakych malych drevenych triesok.. tak som sa rozhodol ze budem pouzivat iba jednu pumpu a vzdy si pozriem filter ked ho budem menit a na zaklade toho usudim ake paliva ktora pumpa pouziva.. doporucujem to aj ostatnym....
:zit ve středu to stejné čeká i mne, i já se podívám, co mám ve filtru i já tam čekám něco podobného, většinou tankuji na Shell, ale když to nešlo jinak, tak jsem tankovala jinde a to je chyba.
Tak jsem dnes vyzvedla 626 GF ze servisu, cukání přestalo a výkon se vrátil :hura , provedena výměna palivového filtru, který tam byl původní z výroby a to stejné i svíčky :hnus , svíčky tam mám iridiové Denso koupené přímo v Mazdě.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Casper » Pia Dec 08, 2006 11:47 pm

Ricko píše:tento vikend som musel vymenit palivovy filter cca po 15000 km co ma dost sokovalo pretoze obvykle som zvyknuty tento filter menit cca 30-40K km. Kedze dochadzam do ba do worku tak sa mi stalo cca pri 150 km ze mi zacalo auto skakat a nemalo vykon a nechcelo ist do otacok. na druhy den mi dlho tocil, predpokladam ze nebola nafta vo filtri. no nic tak som si objednal filter a isiel som ho vymenit ale skoda ze som nezobral fotak so sebou lebo to co sa nachadzalo v tom filtri tak to sa neda ani popisat.. vsetok bordel asi ktory sa nachadza priamo u nas v zahrade, od piesku malych kamenov a vseliakych malych drevenych triesok.. tak som sa rozhodol ze budem pouzivat iba jednu pumpu a vzdy si pozriem filter ked ho budem menit a na zaklade toho usudim ake paliva ktora pumpa pouziva.. doporucujem to aj ostatnym....

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Pred rokom som mal maleho Fiata Uno 1,3D :jamaica a to rozpoznavalo druhy nafty
najnizsi vykon a tah= slovnaft :hanged
najlepsie startovanie vykon a spotreba : OMV :tlesk:
Majda nie je taka citliva ale tiez pozna ake palivo tankujem
aspon v Trnavskom kraji su rozdiely v palive dost drsne :badletter
[b]626 GE Comprex
Obrázok užívateľa
Casper
Prispievateľ
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Uto Nov 28, 2006 1:57 pm
Bydlisko: Galanta okolie
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod misko42 » Sob Dec 09, 2006 10:17 am

Casper píše:aspon v Trnavskom kraji su rozdiely v palive dost drsne :badletter


preto tankujem len na shell v TT,NR alebo HC... inde ju nemam blizsie... a pozeram ze GA a okolie.. to potom odkial ze si? hadam ze aj tu sused :)

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Casper » Uto Dec 12, 2006 2:08 pm

Ak ti to nieco hovori tak take miesto medzi Seredou a Sladkovicovom takze skoro sused
alebo sused ak susedstvo povazujes okolie 25Km :jamaica
[b]626 GE Comprex
Obrázok užívateľa
Casper
Prispievateľ
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Uto Nov 28, 2006 1:57 pm
Bydlisko: Galanta okolie
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod EDU » Uto Dec 12, 2006 2:31 pm

misko a odkial ze ty si? Nitra je od GA tak trochu vzdialeny sused. ...
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod EDU » Uto Dec 12, 2006 2:34 pm

Casper píše:
Ricko píše:tento vikend som musel vymenit palivovy filter cca po 15000 km co ma dost sokovalo pretoze obvykle som zvyknuty tento filter menit cca 30-40K km. Kedze dochadzam do ba do worku tak sa mi stalo cca pri 150 km ze mi zacalo auto skakat a nemalo vykon a nechcelo ist do otacok. na druhy den mi dlho tocil, predpokladam ze nebola nafta vo filtri. no nic tak som si objednal filter a isiel som ho vymenit ale skoda ze som nezobral fotak so sebou lebo to co sa nachadzalo v tom filtri tak to sa neda ani popisat.. vsetok bordel asi ktory sa nachadza priamo u nas v zahrade, od piesku malych kamenov a vseliakych malych drevenych triesok.. tak som sa rozhodol ze budem pouzivat iba jednu pumpu a vzdy si pozriem filter ked ho budem menit a na zaklade toho usudim ake paliva ktora pumpa pouziva.. doporucujem to aj ostatnym....

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Pred rokom som mal maleho Fiata Uno 1,3D :jamaica a to rozpoznavalo druhy nafty
najnizsi vykon a tah= slovnaft :hanged
najlepsie startovanie vykon a spotreba : OMV :tlesk:
Majda nie je taka citliva ale tiez pozna ake palivo tankujem
aspon v Trnavskom kraji su rozdiely v palive dost drsne :badletter


moj Comprexik si rozumie len s OMV naftickou. Bohuzial. Pisalo sa ze zozereaj ukrainsky repkovy olej, ale to by bolo posledne co by som tam nalial nez by umrela, Majda
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod misko42 » Uto Dec 12, 2006 2:45 pm

No ja som okres GA ale mam to tu blizucko k NR a aj som tam dost casto chodil aaa..tak tam mam ze NR... Dabel ma uz raz odhalil ze odkial asi tak som..
Sered a sladkovicovo? to jeee... Velka maca potom?Tam mi byva ujo :mrk

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod EDU » Uto Dec 12, 2006 3:01 pm

Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod misko42 » Uto Dec 12, 2006 3:21 pm


FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Ďalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť