Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

marecek a moje brzdy

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

marecek a moje brzdy

Poslaťod yano » Pon Nov 20, 2006 4:46 pm

No volam dnes takto do marecka...

Y: "Dobry den, potreboval by som kotuce brzdove predne, zadne a platnicky ku nim..."
M: "Ziadny problem, na ake auto?"
Y: "Mazda 323F BA, 2.0"
M: "Ziadny problem mame na sklade!"
Y: "Urcite, to zas nie su az take bezne brzdy..."
M: "Ano urcite, mozte prist osobne, cena je 1300 za kotuc predny, 900 zadny a 1000 platnicky, zadne 800"
Y: "Hmm, tam by mala byt roztec 5x114.3"
M: "Co je to roztec? No to je jedno, urcite mame, pridte."
Y: "Takze mozem prist, teraz sadnem do auta a odidem od Vas s brzdami?"
M: "Ano samozrejme, na Mazdy mame diely, japanparts je vyrobca"
Y: "Urcite hej, aj na moj dvojliter?"
M: ticho... ticho
M: "Noo, asi mate pravdu, to si dost neobvykle brzdy"
Y: "Ved ste vraveli ze ich mate na sklade"
M: "No hej, no asi mame, teda nemame no, lebo sme asi mali ale uz nemame"
Y: "A viete to objednat, aka je cena?"
M: "No nemozte to surit, to nie je len tak, my vam zavolame, ale moze to trvat kym dojdu..."
Y: "wrrr"

No asi tak nejako. Keby ze som do neho nerypal ci urcite naozaj, tak sa tam fajne prebehnem aby som zistil ze to nemaju... V autokelly nemaju zasa zadne platnicky a za predne kotuce chcu 2500 zmrdi a este 1400 dosticky, takze len predne kola mam za 6400 + k tomu zadne... Je v BA este nejaky NORMALNY obchod, kde by sa to dalo zohnat?
Obrázok - Roadster maniac
Obrázok užívateľa
yano
VIP 2007
 
Príspevky: 1151
Registrovaný: Str Apr 26, 2006 3:31 pm
Bydlisko: 323F [BA]

Poslaťod TomAnt » Pon Nov 20, 2006 5:02 pm

Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod aniel » Sob Nov 25, 2006 3:50 am

neviem ci len mne sa pod ruku dostali zle kusy, ale mal som moznost vyskusat si 2 kusy tohto auta presne GT, a obidve skoro vobec nebrzdili, tam by trebalo dat asi nieco lepsie uz, trosku poinvestovat atd. a ked uz chystas nitro tak to treba aj ubrzdit ten vykon, lebo potom to bude zle nedobre :o)
aniel
Prispievateľ
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Pon Nov 07, 2005 12:47 am

Poslaťod yano » Sob Nov 25, 2006 10:16 am

aniel píše:neviem ci len mne sa pod ruku dostali zle kusy, ale mal som moznost vyskusat si 2 kusy tohto auta presne GT, a obidve skoro vobec nebrzdili, tam by trebalo dat asi nieco lepsie uz, trosku poinvestovat atd. a ked uz chystas nitro tak to treba aj ubrzdit ten vykon, lebo potom to bude zle nedobre :o)


praveze ja som s brzdenim problem nikdy nemal. brzdilo mi to stale krasne, jediny problem nastal az som zodral kotuce :-D
Obrázok - Roadster maniac
Obrázok užívateľa
yano
VIP 2007
 
Príspevky: 1151
Registrovaný: Str Apr 26, 2006 3:31 pm
Bydlisko: 323F [BA]

Poslaťod tomasicek » Sob Nov 25, 2006 10:58 am

yano píše:
aniel píše:neviem ci len mne sa pod ruku dostali zle kusy, ale mal som moznost vyskusat si 2 kusy tohto auta presne GT, a obidve skoro vobec nebrzdili, tam by trebalo dat asi nieco lepsie uz, trosku poinvestovat atd. a ked uz chystas nitro tak to treba aj ubrzdit ten vykon, lebo potom to bude zle nedobre :o)


praveze ja som s brzdenim problem nikdy nemal. brzdilo mi to stale krasne, jediny problem nastal az som zodral kotuce :-D



jaky brzdny rozdiel je medzi 1.5 a 2.0 ? Jazdil si aj na 1.5? ja som este na 2.0 fke nejazdil tak neviem.

Akurat momentalne chodim na koktavii II combi no a tie brzdy su tam fakt o 5 tried lepsie ako na mojej eFke :hanged
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod yano » Sob Nov 25, 2006 11:07 am

tomasicek píše:
yano píše:
aniel píše:neviem ci len mne sa pod ruku dostali zle kusy, ale mal som moznost vyskusat si 2 kusy tohto auta presne GT, a obidve skoro vobec nebrzdili, tam by trebalo dat asi nieco lepsie uz, trosku poinvestovat atd. a ked uz chystas nitro tak to treba aj ubrzdit ten vykon, lebo potom to bude zle nedobre :o)


praveze ja som s brzdenim problem nikdy nemal. brzdilo mi to stale krasne, jediny problem nastal az som zodral kotuce :-D



jaky brzdny rozdiel je medzi 1.5 a 2.0 ? Jazdil si aj na 1.5? ja som este na 2.0 fke nejazdil tak neviem.

Akurat momentalne chodim na koktavii II combi no a tie brzdy su tam fakt o 5 tried lepsie ako na mojej eFke :hanged


no na 2.0 posteklim brzdu a stoji to, nikdy sa mi nezdalo ze by boli tie brzdy slabe.
jazdil som na vseliakych autach a nemal som pocit ze by 2.0 zaostavala, napriklad aj voci koktavii II.
Obrázok - Roadster maniac
Obrázok užívateľa
yano
VIP 2007
 
Príspevky: 1151
Registrovaný: Str Apr 26, 2006 3:31 pm
Bydlisko: 323F [BA]

Poslaťod tomasicek » Sob Nov 25, 2006 1:40 pm

yano píše:no na 2.0 posteklim brzdu a stoji to, nikdy sa mi nezdalo ze by boli tie brzdy slabe.
jazdil som na vseliakych autach a nemal som pocit ze by 2.0 zaostavala, napriklad aj voci koktavii II.


hmmm....moj brzdny pedal reaguje az tak po dvoch troch centimetroch ked ho stlacim...preto som mal zo zaciatku problem s citom na brzde u tej spominanej novej koktavii....

ako by sa dal pedal urobit "tuhsim"?
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod Kubis » Sob Nov 25, 2006 2:21 pm

tomasicek píše:
yano píše:no na 2.0 posteklim brzdu a stoji to, nikdy sa mi nezdalo ze by boli tie brzdy slabe.
jazdil som na vseliakych autach a nemal som pocit ze by 2.0 zaostavala, napriklad aj voci koktavii II.


hmmm....moj brzdny pedal reaguje az tak po dvoch troch centimetroch ked ho stlacim...preto som mal zo zaciatku problem s citom na brzde u tej spominanej novej koktavii....

ako by sa dal pedal urobit "tuhsim"?

leda zkusit dolit brzdovku, ele nevim jestli ti to pomuže, myslim že nee...
ObrázokObrázok Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
Audi A6 Avant 2,5TDi QUATTRO
Obrázok užívateľa
Kubis
VIP 2007
 
Príspevky: 1600
Registrovaný: Ned Mar 06, 2005 2:30 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod maros » Sob Nov 25, 2006 2:43 pm

keď ešte zhánaš.. http://www.ddauto.sk
skús im cinknúť...

a môžem Ti tam vybaviť troška lepšiu cenu.. :)
Naposledy upravil maros dňa Sob Nov 25, 2006 2:45 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
maros
VIP 2007
 
Príspevky: 1047
Registrovaný: Uto Aug 22, 2006 4:57 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod maros » Sob Nov 25, 2006 2:44 pm

ja mam pocit že moja 1,5 lepšie brzdí ako octavka I ....
Obrázok užívateľa
maros
VIP 2007
 
Príspevky: 1047
Registrovaný: Uto Aug 22, 2006 4:57 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod yano » Sob Nov 25, 2006 2:58 pm

maros píše:keď ešte zhánaš.. http://www.ddauto.sk
skús im cinknúť...

a môžem Ti tam vybaviť troška lepšiu cenu.. :)


uz mam a vozim sa, ale dik za ponuku -)
Obrázok - Roadster maniac
Obrázok užívateľa
yano
VIP 2007
 
Príspevky: 1151
Registrovaný: Str Apr 26, 2006 3:31 pm
Bydlisko: 323F [BA]

Poslaťod aniel » Ned Nov 26, 2006 3:18 am

na 1.5 som sa nevozil :o) to by nemalo vyznam, stale mam chut si vyskusat nieco zaujimave...

Yano este odpojit ABS, naucit sa kedy sa auto dostava do smyku a brzdis este ucinnejsie a lepsie ako s ABS...
aniel
Prispievateľ
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Pon Nov 07, 2005 12:47 am

Poslaťod tomasicek » Ned Nov 26, 2006 11:08 am

maros píše:ja mam pocit že moja 1,5 lepšie brzdí ako octavka I ....


na octavia I som nejazdil, zatial iba na IIke...no a tie brzdy fakt ze o inom, ono prave brzdy poznas tak v 130tke nie v 40tke po meste....
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod karol » Ned Nov 26, 2006 11:10 am

aniel píše:na 1.5 som sa nevozil :o) to by nemalo vyznam, stale mam chut si vyskusat nieco zaujimave...

Yano este odpojit ABS, naucit sa kedy sa auto dostava do smyku a brzdis este ucinnejsie a lepsie ako s ABS...

cize podla teba je ABS zbytocna zataz a auto snim brzdi horsie?? :koule :pray
Obrázok užívateľa
karol
Komunikátor
 
Príspevky: 546
Registrovaný: Ned Feb 19, 2006 10:29 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod Bootleg » Ned Nov 26, 2006 12:12 pm

Nastavit pedal, aby brzda zaberala hned zhora.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Ďalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť