Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nepříjemné mlhovky

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Vypínáte mlhovky když za Vámi jede někdo jiný blízko?

Mlhovky mám stále zapnuté
9
27%
Mlhovky nezapínám
4
12%
Mlhovky nemám
0
Nehlasovalo
Co to je "mlhovky"?
0
Nehlasovalo
Vypínám mlhovky když za mnou někdo jede blízko
20
61%
 
Celkom hlasov : 33

Poslaťod EDU » Uto Nov 21, 2006 12:11 am

zcela jasne vam rozumim :mrk

ja mam zas desnou fobii z aut co se mi lepi na prdel. To si take rad probliknu necim ostrejsim co mam vzadu. Chtel jsem jenom rict, ze mlhovky oslnuji na velice malou vzdalenost, kdyz je opravdu snizena viditelnost. Kdyz vidim ze nekoho oslnuji, rad ho pustim pred seba. A oslnovat me se mu moc nepodari, je totiz moc daleko prede mnou. hehe

vidim li ale pred sebou odraz vlastnich svetel v tom do ceho jedu, tak zapnu, a az to pomine zhasnu.

Na dalkace zezadu mam sklopne zpetne.. Ale nechapu proc na srankach nekteri musi zustat stat na brzde... :pray

takze tak
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod socoman » Uto Nov 21, 2006 12:16 am

Black píše:
socoman píše:
Black píše:Zase něco pro ujasnění nesvítím mlhovkami pořád, ale jen při opravdu zhoršené viditelnosti.

no ved jasne, ja som to nemyslel na teba, len je rozdiel vo viditelnosti hmlovych svetiel z 100M a z 20M. a je diskutabilne co je bezpecnejsie: ci oslepovanie za tebou iduceho auta, alebo dvojsekundova zalezitost vypnutia zadneho hmloveho svetla :pray
máš pravdu :mrk .

a na kombajne zapinam aj majaky :hura :mrk :jamaica
KAŽDÉHO NA CESTE SERIEME, ALE VŠETCI NÁS POTREBUJÚ
chuck norris je jediny clovek, ktory vyhral tenis nad betonovou stenou
Obrázok užívateľa
socoman
VIP 2007
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Uto Jan 24, 2006 11:54 am
Bydlisko: Humenné

Poslaťod Black » Uto Nov 21, 2006 12:17 am

socoman píše:
Black píše:
socoman píše:
Black píše:Zase něco pro ujasnění nesvítím mlhovkami pořád, ale jen při opravdu zhoršené viditelnosti.

no ved jasne, ja som to nemyslel na teba, len je rozdiel vo viditelnosti hmlovych svetiel z 100M a z 20M. a je diskutabilne co je bezpecnejsie: ci oslepovanie za tebou iduceho auta, alebo dvojsekundova zalezitost vypnutia zadneho hmloveho svetla :pray
máš pravdu :mrk .

a na kombajne zapinam aj majaky :hura :mrk :jamaica
Jak vidím kombajn na silnici, tak sjíždím ke krajnici a vypínám motor a vytahuji svačinu :lol .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Pavel Rittich » Uto Nov 21, 2006 9:29 am

Tak musím revidovat svůj včerejší názor:ptal jsem se dopraváků a prý mlhovky za mlhy nejsem povinen zapnout, pouze je nesmím mít zapnutý, když mlha není. Fakt ovšem je, že když je taková mlha, abych zadní mlhovku zapnul, nelepím se nikomu na zadek, takže mě nemůže oslňovat. Nemůžu totiž vědět jestli mu tam nejede důchodce na neosvětleném kole, nebo opilec z tahu (a už jsem jich potkal moc)! Za mlhy je uvidí na poslední chvíli a šlápne na brzdu, takže mám radši dostatečný odstup. Předjíždění za hustý mlhy někde na okresce, to je podle mýho taky dost riskantní manévr. Ale opakuju, bavím se o mlze, o takový, že na dálkový je vidět jem bílé světlo před kapotou a na potkávací nějakých třicet metrů. Btw. rychlost auta v km/hod by měla odpovídat viditelnosti v metrech. Kdo tak jezdí?
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod misko42 » Uto Nov 21, 2006 9:48 am

Pavel Rittich píše:Tak musím revidovat svůj včerejší názor:ptal jsem se dopraváků a prý mlhovky za mlhy nejsem povinen zapnout, pouze je nesmím mít zapnutý, když mlha není. Fakt ovšem je, že když je taková mlha, abych zadní mlhovku zapnul, nelepím se nikomu na zadek, takže mě nemůže oslňovat. Nemůžu totiž vědět jestli mu tam nejede důchodce na neosvětleném kole, nebo opilec z tahu (a už jsem jich potkal moc)! Za mlhy je uvidí na poslední chvíli a šlápne na brzdu, takže mám radši dostatečný odstup. Předjíždění za hustý mlhy někde na okresce, to je podle mýho taky dost riskantní manévr. Ale opakuju, bavím se o mlze, o takový, že na dálkový je vidět jem bílé světlo před kapotou a na potkávací nějakých třicet metrů. Btw. rychlost auta v km/hod by měla odpovídat viditelnosti v metrech. Kdo tak jezdí?


tak suhlasim, mna to tiez neoslnuje lebo dodrziavam bezpecnu vzdialenost a nelepim sa na niekoho v takom pocasi. a ked sa na mna nejaky ten blbecek nalepí tak tam urcite dlho nezostane lebo chce predbiehat, alebo sa mu uhnem resp. bliknem ze ma volnu cestu a moze predbehnut.
Ale zas ja mam info ze zadna hmlovka musi byt zapata v hmle,preto tam aj musi byt,a starsie auta co ju nemali od vyroby tak ju tam museli domontovat. A predne hmlovky tak tymi ked je auto vybavene tak je povinny s nimi svietit, to ze pri svieteni s nimi ked nieje hmla a to huste snezenie atd... tak za to mozu pokutovat, to s tebou suhlasim

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod socoman » Uto Nov 21, 2006 7:08 pm

misko42 píše:
Pavel Rittich píše:Tak musím revidovat svůj včerejší názor:ptal jsem se dopraváků a prý mlhovky za mlhy nejsem povinen zapnout, pouze je nesmím mít zapnutý, když mlha není. Fakt ovšem je, že když je taková mlha, abych zadní mlhovku zapnul, nelepím se nikomu na zadek, takže mě nemůže oslňovat. Nemůžu totiž vědět jestli mu tam nejede důchodce na neosvětleném kole, nebo opilec z tahu (a už jsem jich potkal moc)! Za mlhy je uvidí na poslední chvíli a šlápne na brzdu, takže mám radši dostatečný odstup. Předjíždění za hustý mlhy někde na okresce, to je podle mýho taky dost riskantní manévr. Ale opakuju, bavím se o mlze, o takový, že na dálkový je vidět jem bílé světlo před kapotou a na potkávací nějakých třicet metrů. Btw. rychlost auta v km/hod by měla odpovídat viditelnosti v metrech. Kdo tak jezdí?


tak suhlasim, mna to tiez neoslnuje lebo dodrziavam bezpecnu vzdialenost a nelepim sa na niekoho v takom pocasi. a ked sa na mna nejaky ten blbecek nalepí tak tam urcite dlho nezostane lebo chce predbiehat, alebo sa mu uhnem resp. bliknem ze ma volnu cestu a moze predbehnut.
Ale zas ja mam info ze zadna hmlovka musi byt zapata v hmle,preto tam aj musi byt,a starsie auta co ju nemali od vyroby tak ju tam museli domontovat. A predne hmlovky tak tymi ked je auto vybavene tak je povinny s nimi svietit, to ze pri svieteni s nimi ked nieje hmla a to huste snezenie atd... tak za to mozu pokutovat, to s tebou suhlasim

tak to ste vy dvaja co stale spomaluju premavku! :koule ste prvy v kolone, lebo dodrzujete bezpecny odstup za autom pred vami (ktore uz nieje vidno) :twisted :jamaica
KAŽDÉHO NA CESTE SERIEME, ALE VŠETCI NÁS POTREBUJÚ
chuck norris je jediny clovek, ktory vyhral tenis nad betonovou stenou
Obrázok užívateľa
socoman
VIP 2007
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Uto Jan 24, 2006 11:54 am
Bydlisko: Humenné

Poslaťod potkan » Uto Nov 21, 2006 9:55 pm

Pavel Rittich píše:Btw. rychlost auta v km/hod by měla odpovídat viditelnosti v metrech. Kdo tak jezdí?


no neviem, raz som na lyzovacke z vrchu skalnateho plesa videl alpy, ale ze by som si trufal po ceste dolu ist 350 000 km/h... asi nie
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Donaifel » Str Nov 22, 2006 7:03 pm

TomAnt píše:
tomasicek píše:
TomAnt píše:
misko42 píše:prave isla predomnou oktavia a svietilo jej len jedno zadne hmlove svetlo, tak som si myslel ze ma len jedno. dost aut ma len jedno svetlo do hmly,aj ma obiahal jeden dzip a ten mal jedno v strede. niesu lepsie dve??


Nie su lepsie dve, pretoze potom si ich mozes pomylit s brzdovymi, ked je jedno vlavo, je to dost jednoznacne... (neratam pripad ked niekomu svieti len lave brzdove)



uplne suhlasim, najviac sa mi pozdava peugeot myslim ze to je 206 ktory ma jednu hmlovku a tu ma pekne umiestnenu v strede po znackou....je to jednoduche a viditelne


Mat hmlovku v strede tiez nie je bohvieco, hlavne ked ratas s tym ze je vlavo a ze teda kde asi konci auto, ale to uz je na vyrobcoch... ja sa hlavne tesim, ze mam dve cuvacky, to je tiez taka moda davat len jednu, ked ti to ma osvetlovat cestu...
A este lepsia je cuvacia kamera.. :mrk
Staručka šunčička
Obrázok užívateľa
Donaifel
VIP 2007
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Str Aug 24, 2005 8:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Šeďa » Str Nov 22, 2006 8:47 pm

Tak díky všem za názory i Sukymu za hlasování.
Rád vidím, že těch ohleduplnějších je nás přece jenom víc. :o)
Obrázok užívateľa
Šeďa
Prispievateľ
 
Príspevky: 316
Registrovaný: Pon Apr 03, 2006 9:56 am
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

Poslaťod George » Str Nov 22, 2006 9:42 pm

socoman píše:
misko42 píše:
Pavel Rittich píše:Tak musím revidovat svůj včerejší názor:ptal jsem se dopraváků a prý mlhovky za mlhy nejsem povinen zapnout, pouze je nesmím mít zapnutý, když mlha není. Fakt ovšem je, že když je taková mlha, abych zadní mlhovku zapnul, nelepím se nikomu na zadek, takže mě nemůže oslňovat. Nemůžu totiž vědět jestli mu tam nejede důchodce na neosvětleném kole, nebo opilec z tahu (a už jsem jich potkal moc)! Za mlhy je uvidí na poslední chvíli a šlápne na brzdu, takže mám radši dostatečný odstup. Předjíždění za hustý mlhy někde na okresce, to je podle mýho taky dost riskantní manévr. Ale opakuju, bavím se o mlze, o takový, že na dálkový je vidět jem bílé světlo před kapotou a na potkávací nějakých třicet metrů. Btw. rychlost auta v km/hod by měla odpovídat viditelnosti v metrech. Kdo tak jezdí?


tak suhlasim, mna to tiez neoslnuje lebo dodrziavam bezpecnu vzdialenost a nelepim sa na niekoho v takom pocasi. a ked sa na mna nejaky ten blbecek nalepí tak tam urcite dlho nezostane lebo chce predbiehat, alebo sa mu uhnem resp. bliknem ze ma volnu cestu a moze predbehnut.
Ale zas ja mam info ze zadna hmlovka musi byt zapata v hmle,preto tam aj musi byt,a starsie auta co ju nemali od vyroby tak ju tam museli domontovat. A predne hmlovky tak tymi ked je auto vybavene tak je povinny s nimi svietit, to ze pri svieteni s nimi ked nieje hmla a to huste snezenie atd... tak za to mozu pokutovat, to s tebou suhlasim

tak to ste vy dvaja co stale spomaluju premavku! :koule ste prvy v kolone, lebo dodrzujete bezpecny odstup za autom pred vami (ktore uz nieje vidno) :twisted :jamaica
Což je pro mě jistě lepší jede-li za mnou Pája Ritich :-D než magor co se mi lepí na prdel až se mi potí ruce :-D
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Suky » Str Nov 22, 2006 11:05 pm

A co furt máte proti lepení na prdel (auta)?

Například dneska jsem dojel dárečka, co jel 50 mezi obcí, mlha žádná a plná čára (kterou opravdu velice nerad překračuji). No a přerušovaná je tam jen pár metrů.

Obecně mi to taky vadí, ale prostě odhadnu schopnosti a možnosti lepícího a buď mu ujedu, nebo mu uhnu na kraj/bliknu/zvolním...
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Doktor » Štv Nov 23, 2006 12:51 am

Suky píše:A co furt máte proti lepení na prdel (auta)?

Například dneska jsem dojel dárečka, co jel 50 mezi obcí, mlha žádná a plná čára (kterou opravdu velice nerad překračuji). No a přerušovaná je tam jen pár metrů.

Obecně mi to taky vadí, ale prostě odhadnu schopnosti a možnosti lepícího a buď mu ujedu, nebo mu uhnu na kraj/bliknu/zvolním...


:tlesk:
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Black » Štv Nov 23, 2006 12:54 am

Donaifel píše:
TomAnt píše:
tomasicek píše:
TomAnt píše:
misko42 píše:prave isla predomnou oktavia a svietilo jej len jedno zadne hmlove svetlo, tak som si myslel ze ma len jedno. dost aut ma len jedno svetlo do hmly,aj ma obiahal jeden dzip a ten mal jedno v strede. niesu lepsie dve??


Nie su lepsie dve, pretoze potom si ich mozes pomylit s brzdovymi, ked je jedno vlavo, je to dost jednoznacne... (neratam pripad ked niekomu svieti len lave brzdove)



uplne suhlasim, najviac sa mi pozdava peugeot myslim ze to je 206 ktory ma jednu hmlovku a tu ma pekne umiestnenu v strede po znackou....je to jednoduche a viditelne


Mat hmlovku v strede tiez nie je bohvieco, hlavne ked ratas s tym ze je vlavo a ze teda kde asi konci auto, ale to uz je na vyrobcoch... ja sa hlavne tesim, ze mam dve cuvacky, to je tiez taka moda davat len jednu, ked ti to ma osvetlovat cestu...
A este lepsia je cuvacia kamera.. :mrk
Na tu jsem si při řízení tvého Xedose snažila zvyknout, ale nějak mi to nešlo i když hračička je to krásná :zit .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Donaifel » Štv Nov 23, 2006 2:31 am

Black píše:
Donaifel píše:
TomAnt píše:
tomasicek píše:
TomAnt píše:
misko42 píše:prave isla predomnou oktavia a svietilo jej len jedno zadne hmlove svetlo, tak som si myslel ze ma len jedno. dost aut ma len jedno svetlo do hmly,aj ma obiahal jeden dzip a ten mal jedno v strede. niesu lepsie dve??


Nie su lepsie dve, pretoze potom si ich mozes pomylit s brzdovymi, ked je jedno vlavo, je to dost jednoznacne... (neratam pripad ked niekomu svieti len lave brzdove)



uplne suhlasim, najviac sa mi pozdava peugeot myslim ze to je 206 ktory ma jednu hmlovku a tu ma pekne umiestnenu v strede po znackou....je to jednoduche a viditelne


Mat hmlovku v strede tiez nie je bohvieco, hlavne ked ratas s tym ze je vlavo a ze teda kde asi konci auto, ale to uz je na vyrobcoch... ja sa hlavne tesim, ze mam dve cuvacky, to je tiez taka moda davat len jednu, ked ti to ma osvetlovat cestu...
A este lepsia je cuvacia kamera.. :mrk
Na tu jsem si při řízení tvého Xedose snažila zvyknout, ale nějak mi to nešlo i když hračička je to krásná :zit .
:mutant
Staručka šunčička
Obrázok užívateľa
Donaifel
VIP 2007
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Str Aug 24, 2005 8:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Pavel Rittich » Štv Nov 23, 2006 9:33 am

Suky píše:A co furt máte proti lepení na prdel (auta)?

Například dneska jsem dojel dárečka, co jel 50 mezi obcí, mlha žádná a plná čára (kterou opravdu velice nerad překračuji). No a přerušovaná je tam jen pár metrů.

Obecně mi to taky vadí, ale prostě odhadnu schopnosti a možnosti lepícího a buď mu ujedu, nebo mu uhnu na kraj/bliknu/zvolním...

Cestou do práce nakládám kolegu. Bydlí na kraji vesnice, asi třetí barák za značkou a je to z kopce. Dnes byla mlha (mlhovku jsem nezapínal, tak hrozná nebyla). Už před vsí jsem za sebou táhnul "rektolepa". Před vesnicí pouštím plyn, brzdím motorem, ale kvůli tomu lepiči stejně brnknu nohou o brzdu, aby viděl, že budu brzdit. Dávám blinkr, zajíždím do prava. A najednou za zadkem kvílí brzdy a podle světel auto ve smyku! Nejspíš si myslel, že jen ubírám na předepsaných padesát, chtěl mě předjet, jenže naproti jel náklaďák. Kdyby mi celou dobu nevisel na kufru, měl by dost času reagovat, takhle jsme to málem odnesli oba. Prostě se nikomu na prdel nelepím a nemám rád, když to někdo dělá mě!
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť