Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nepříjemné mlhovky

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Vypínáte mlhovky když za Vámi jede někdo jiný blízko?

Mlhovky mám stále zapnuté
9
27%
Mlhovky nezapínám
4
12%
Mlhovky nemám
0
Nehlasovalo
Co to je "mlhovky"?
0
Nehlasovalo
Vypínám mlhovky když za mnou někdo jede blízko
20
61%
 
Celkom hlasov : 33

Nepříjemné mlhovky

Poslaťod Šeďa » Sob Nov 18, 2006 8:50 pm

V tomhle podzimním období, kdy ráno bývá mlha hustá tak, že by se dala krájet, mi ani tolik nevadí, že musím ráno vstávat pro sichr o čtvrt hodiny dřív než v teploučkým létě a uhánět do práce vytvářet hodnoty, s tím se jaksi nedá, zatím, dost dobře nic dělat. Problém je, že když v téhle mlze dojedu auto před sebou, který má rozsvícený zadní mlhovky, tak mě jimi kolikrát celkem slušně oslňuje a to mě osobně teda dost vadí. Rozhodně nejsem žádný hazardér, ale i když je mlha a člověk spěchá do práce tak ví, že po cestě je pár úseků kde se dá celkem bezpečně předjet i za takto snížené viditelnosti, kterou mi však kolega přede mnou svými lampami ještě více omezuje. Já samozřejmě zadní světla do mlhy taktéž používám, ale protože vím jaké to je, tak v okamžiku, kdy mě zezadu někdo dojede na takovou vzdálenost, že už mě bezbečně vidí - jede v závěsu - tak je vypínám. Nevidím už zkrátka důvod aby dále svítila. Předpokládám, že je má rozsvícena ten za mnou, případně za ním atd.
Ptám se proto vás, děláte to taky tak!?

Chápu, že u některých vozů může nastat situace se zapojením, kdy nemůžete samostatně zadní mlhovky vypnout.

Hlasování přidal (bez dovolení :- ) Suky
Obrázok užívateľa
Šeďa
Prispievateľ
 
Príspevky: 316
Registrovaný: Pon Apr 03, 2006 9:56 am
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

Poslaťod tomasicek » Sob Nov 18, 2006 8:57 pm

Šeďa píše:V tomhle podzimním období, kdy ráno bývá mlha hustá tak, že by se dala krájet, mi ani tolik nevadí, že musím ráno vstávat pro sichr o čtvrt hodiny dřív než v teploučkým létě a uhánět do práce vytvářet hodnoty, s tím se jaksi nedá, zatím, dost dobře nic dělat. Problém je, že když v téhle mlze dojedu auto před sebou, který má rozsvícený zadní mlhovky, tak mě jimi kolikrát celkem slušně oslňuje a to mě osobně teda dost vadí. Rozhodně nejsem žádný hazardér, ale i když je mlha a člověk spěchá do práce tak ví, že po cestě je pár úseků kde se dá celkem bezpečně předjet i za takto snížené viditelnosti, kterou mi však kolega přede mnou svými lampami ještě více omezuje. Já samozřejmě zadní světla do mlhy taktéž používám, ale protože vím jaké to je, tak v okamžiku, kdy mě zezadu někdo dojede na takovou vzdálenost, že už mě bezbečně vidí - jede v závěsu - tak je vypínám. Nevidím už zkrátka důvod aby dále svítila. Předpokládám, že je má rozsvícena ten za mnou, případně za ním atd.
Ptám se proto vás, děláte to taky tak!?

Chápu, že u některých vozů může nastat situace se zapojením, kdy nemůžete samostatně zadní mlhovky vypnout.



Ja zadne hmlovky nevypinam nikdy (samozrejme ze ked je hmla) a robim to preto ze nemam chut stale pozerat do zadu a cumiet kedy ich mozem opat zapnut ked ten niekto dotycny zamnou odboci alebo spomali.

Skor sa sustredim na cestu predomnou a aj mna sice oslnuju zadne hmlovky predomnou ale nekukam sa do nich skor sa sustredujem na cestu predomnou a snazim sa predvidat.....co sa tyka predbiehania, neriskoval by som, nerad by som skoncil ako labuda tahal sa po sudoch lebo stale ked niekoho zrazis tak ti zaspievaju ze si neprisposobil jazdu svojim schopnostiam a podmienkam vozovky....debilna vyhovorka z ich strany co uz.

Takze ked je hmla, husty dazd, sneh, hmlovky stale zapnute predne aj zadne

PS: minule predomnou brzdila nova A8 s diodovymi brzdnymi svetlami, to len boli pecky na oci....horsie ako styri hmlovky naraz :cry
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod pete » Sob Nov 18, 2006 9:02 pm

na predne je cas asi tak 2-3 tyzdne do roka, vtedy ich pouzivam aj ja, zadnu skoro vobec ... nepamatam si, kedy ma naposledy niekto v hmle dobehol :lol
inaksie tiez nechapem takychto, co jazdia s hmlovkami aj cez biely den :koule jednoducho zasomrem, ze ide dalsi Malcharek a hotovo ...
BA_323F_1.8_BP-DOHC_11N
Obrázok užívateľa
pete
VIP 2007
 
Príspevky: 1857
Registrovaný: Pon Dec 05, 2005 11:02 pm

Poslaťod Donaifel » Sob Nov 18, 2006 9:28 pm

Ja pouzivam zadne väcsinou len na dialnici.
Staručka šunčička
Obrázok užívateľa
Donaifel
VIP 2007
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Str Aug 24, 2005 8:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Krenštík » Sob Nov 18, 2006 11:31 pm

Šeďa píše:Ptám se proto vás, děláte to taky tak!?

Chápu, že u některých vozů může nastat situace se zapojením, kdy nemůžete samostatně zadní mlhovky vypnout.

Jo delam to taky, a myslim i ze ridic by mel venovat pozornost nejen tomu co je pred nim, ale i za nim.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod EDU » Ned Nov 19, 2006 12:36 am

svitim abych byl videt, jestli me nekdo dojede, mam sice jakoze blby pocit ze ho oslnuji, ale protoze sam si klidne poodjedu kdyz mi neci svetla vadi, myslim ze v mlze to muze udelat i ten co me dojel. Myslim ze v mlze je bezpecna vzdalenost mezi auty bezpecne urcitelna, nesmi te oslnovat mlhovky pred tebou.... A rozhodne je vetsi nez za skvele viditelnosti...

Jo a jestli se nekdo citi dost dobrej aby me predjel, tak mu v mlze klidne i uhnu, ale nezhasnu


hmmm, co vy na toto? jsem bezohlednej?
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Krenštík » Ned Nov 19, 2006 12:49 pm

Jenze se spatne predjizdi z vesi dalky aby me tvoje mlhovky neoslnovaly, krom toho je treba ta mlha husta jen kousek, pak zacne ridnout a ty porad svitis a ted uz celkem neprijemne. 8-)
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Pavel Rittich » Pon Nov 20, 2006 5:10 pm

Mám za to, že mlhovky jsem za mlhy povinen mít zapnutý. :stop Obávám se, že cajtovi bych těžko vysvětloval, že jsem nechtěl oslňovat řidiče za mnou. :neane
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod misko42 » Pon Nov 20, 2006 5:19 pm

tak mna tym este nikto neoslnoval..

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod tomasicek » Pon Nov 20, 2006 5:20 pm

Pavel Rittich píše:Mám za to, že mlhovky jsem za mlhy povinen mít zapnutý. :stop Obávám se, že cajtovi bych těžko vysvětloval, že jsem nechtěl oslňovat řidiče za mnou.


:jo
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod tomasicek » Pon Nov 20, 2006 5:22 pm

misko42 píše:tak mna tym este nikto neoslnoval..



v podstate ani mna, pokial sa do toho ale nepozeras :)

skor vidim v problem v tom ze auta ako fabia a koktavia maju dve hmlovky a su umiestnene velmi blizko brzdnych svetiel tak je tazke rozoznat kedy brzdi a kedy nie, musis davat pozor na tretie brzdne kedze dve zadne brzdne svetla maju taku intenzitu ako hmlovky
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod misko42 » Pon Nov 20, 2006 5:25 pm

prave isla predomnou oktavia a svietilo jej len jedno zadne hmlove svetlo, tak som si myslel ze ma len jedno. dost aut ma len jedno svetlo do hmly,aj ma obiahal jeden dzip a ten mal jedno v strede. niesu lepsie dve??

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod TomAnt » Pon Nov 20, 2006 5:45 pm

misko42 píše:prave isla predomnou oktavia a svietilo jej len jedno zadne hmlove svetlo, tak som si myslel ze ma len jedno. dost aut ma len jedno svetlo do hmly,aj ma obiahal jeden dzip a ten mal jedno v strede. niesu lepsie dve??


Nie su lepsie dve, pretoze potom si ich mozes pomylit s brzdovymi, ked je jedno vlavo, je to dost jednoznacne... (neratam pripad ked niekomu svieti len lave brzdove)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod tomasicek » Pon Nov 20, 2006 5:52 pm

TomAnt píše:
misko42 píše:prave isla predomnou oktavia a svietilo jej len jedno zadne hmlove svetlo, tak som si myslel ze ma len jedno. dost aut ma len jedno svetlo do hmly,aj ma obiahal jeden dzip a ten mal jedno v strede. niesu lepsie dve??


Nie su lepsie dve, pretoze potom si ich mozes pomylit s brzdovymi, ked je jedno vlavo, je to dost jednoznacne... (neratam pripad ked niekomu svieti len lave brzdove)



uplne suhlasim, najviac sa mi pozdava peugeot myslim ze to je 206 ktory ma jednu hmlovku a tu ma pekne umiestnenu v strede po znackou....je to jednoduche a viditelne
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod TomAnt » Pon Nov 20, 2006 5:55 pm

tomasicek píše:
TomAnt píše:
misko42 píše:prave isla predomnou oktavia a svietilo jej len jedno zadne hmlove svetlo, tak som si myslel ze ma len jedno. dost aut ma len jedno svetlo do hmly,aj ma obiahal jeden dzip a ten mal jedno v strede. niesu lepsie dve??


Nie su lepsie dve, pretoze potom si ich mozes pomylit s brzdovymi, ked je jedno vlavo, je to dost jednoznacne... (neratam pripad ked niekomu svieti len lave brzdove)



uplne suhlasim, najviac sa mi pozdava peugeot myslim ze to je 206 ktory ma jednu hmlovku a tu ma pekne umiestnenu v strede po znackou....je to jednoduche a viditelne


Mat hmlovku v strede tiez nie je bohvieco, hlavne ked ratas s tym ze je vlavo a ze teda kde asi konci auto, ale to uz je na vyrobcoch... ja sa hlavne tesim, ze mam dve cuvacky, to je tiez taka moda davat len jednu, ked ti to ma osvetlovat cestu...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Ďalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron