Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nepříjemné mlhovky

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Vypínáte mlhovky když za Vámi jede někdo jiný blízko?

Mlhovky mám stále zapnuté
9
27%
Mlhovky nezapínám
4
12%
Mlhovky nemám
0
Nehlasovalo
Co to je "mlhovky"?
0
Nehlasovalo
Vypínám mlhovky když za mnou někdo jede blízko
20
61%
 
Celkom hlasov : 33

Poslaťod tomasicek » Pon Nov 20, 2006 5:58 pm

TomAnt píše:Mat hmlovku v strede tiez nie je bohvieco, hlavne ked ratas s tym ze je vlavo a ze teda kde asi konci auto, ale to uz je na vyrobcoch... ja sa hlavne tesim, ze mam dve cuvacky, to je tiez taka moda davat len jednu, ked ti to ma osvetlovat cestu...



to je vymozenost :spik2 to ja si mozem tak akurat zapnut hmlovku....sak ked s tou mojou jednou cuvacou nic nevidim....vobec nesvieti do stran ale kdesi dozadu kde aj tak nic nevidim........to je skor pre tych co su zamnou aby videli a nie pre mna...... :???
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod George » Pon Nov 20, 2006 8:18 pm

Mlhovky vypínám v momentě že mě někdo dojede a ví o mě ale taky se mi párkrát stalo že jsem je vypnout zapomněl. No jsem hold taky jen člověk co myslí občas na kraviny a ne na světla :-D
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Suky » Pon Nov 20, 2006 9:16 pm

Nj, včera jsem jel asi 100 km v mlze, místy pěkně husté.

Nevěřil bych, kolik píp (autocenzura) mi nechalo svítit do tváře mlhovku, (někteří měli i dvě) to je pak fakt už vidět píp.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod EDU » Pon Nov 20, 2006 10:49 pm

Suki, no kdyz se vleces za nekym 100 v mlze, tak to potom vsechno chapu. Ale mlhovky nebudou to co te pri predjizdeni trapi :hihi:

precetl jsem si vsechny prispevky. Porad si myslim ze bych mel za snizene viditelnosti svitit mlhovkami, a asi se muj nazor uz nezmeni....
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Black » Pon Nov 20, 2006 10:50 pm

EDU píše:Suki, no kdyz se vleces za nekym 100 v mlze, tak to potom vsechno chapu. Ale mlhovky nebudou to co te pri predjizdeni trapi :hihi:

precetl jsem si vsechny prispevky. Porad si myslim ze bych mel za snizene viditelnosti svitit mlhovkami, a asi se muj nazor uz nezmeni....
Jsem stejného názoru :mrk .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod socoman » Pon Nov 20, 2006 11:12 pm

ja to nechapem, ked ide kolona aut a odrazu vletime do hmly, ze naco zapne zadnu hmlovku ten predomnou, ked vidi ze idem za nim a v pohode ho vidim??? :skler :neane mam na to nervy, lebo MNA tym oslnuje. a hlavne v noci! som na to doslova alergicky a aj mu prebliknem dialkovymi. a ked nic, tak na bezpecnom useku ho predbehnem a zapnem mu zadnu hmlovku aj ja. (ist takto za debilom v noci hoci len dvadsat KM da riadne zabrat ociam) a hlavne ked je to prvych dvadstat KM z napr. 400KM cesty.

cize ja tiez sledujem co sa deje aj za mnou a upravujem zapinanie hmloviek podla toho ci idem posledny, alebo v strede kolony
KAŽDÉHO NA CESTE SERIEME, ALE VŠETCI NÁS POTREBUJÚ
chuck norris je jediny clovek, ktory vyhral tenis nad betonovou stenou
Obrázok užívateľa
socoman
VIP 2007
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Uto Jan 24, 2006 11:54 am
Bydlisko: Humenné

Poslaťod Suky » Pon Nov 20, 2006 11:19 pm

socoman píše:ja to nechapem, ked ide kolona aut a odrazu vletime do hmly, ze naco zapne zadnu hmlovku ten predomnou, ked vidi ze idem za nim a v pohode ho vidim??? :skler :neane mam na to nervy, lebo MNA tym oslnuje. a hlavne v noci! som na to doslova alergicky a aj mu prebliknem dialkovymi. a ked nic, tak na bezpecnom useku ho predbehnem a zapnem mu zadnu hmlovku aj ja. (ist takto za debilom v noci hoci len dvadsat KM da riadne zabrat ociam) a hlavne ked je to prvych dvadstat KM z napr. 400KM cesty.

cize ja tiez sledujem co sa deje aj za mnou a upravujem zapinanie hmloviek podla toho ci idem posledny, alebo v strede kolony

Jsem stejného názoru ( :hihi: )
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Black » Pon Nov 20, 2006 11:24 pm

socoman píše:ja to nechapem, ked ide kolona aut a odrazu vletime do hmly, ze naco zapne zadnu hmlovku ten predomnou, ked vidi ze idem za nim a v pohode ho vidim??? :skler :neane mam na to nervy, lebo MNA tym oslnuje. a hlavne v noci! som na to doslova alergicky a aj mu prebliknem dialkovymi. a ked nic, tak na bezpecnom useku ho predbehnem a zapnem mu zadnu hmlovku aj ja. (ist takto za debilom v noci hoci len dvadsat KM da riadne zabrat ociam) a hlavne ked je to prvych dvadstat KM z napr. 400KM cesty.

cize ja tiez sledujem co sa deje aj za mnou a upravujem zapinanie hmloviek podla toho ci idem posledny, alebo v strede kolony
než najdu v té rychlosti a mlze to tlačítko mlhovky, tak ten, co pojede za mnouv mlze a nebude mne vidět, tak do mne narazí, já to beru tak, že jak se sníží viditelnost v mlze, sněžení či dešti,tak zapínám mlhovku.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Suky » Pon Nov 20, 2006 11:31 pm

1. Tlačítko mačkám poslepu (míněno bez dívání) znaje jeho polohu.
2. Včera mne nikdo v mlze nedojel, abych musel zapnout mlhovky. Ale jen málo řidičů pochopilo co chci říci bliknutím dálkových a vypnuli mlhovky. A já měl o to horší pozici při předjíždění.

A EDU, samotné svícení mlhovkami tady snad nikdo nezpochybňuje :-)
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod socoman » Pon Nov 20, 2006 11:33 pm

Black píše:
socoman píše:ja to nechapem, ked ide kolona aut a odrazu vletime do hmly, ze naco zapne zadnu hmlovku ten predomnou, ked vidi ze idem za nim a v pohode ho vidim??? :skler :neane mam na to nervy, lebo MNA tym oslnuje. a hlavne v noci! som na to doslova alergicky a aj mu prebliknem dialkovymi. a ked nic, tak na bezpecnom useku ho predbehnem a zapnem mu zadnu hmlovku aj ja. (ist takto za debilom v noci hoci len dvadsat KM da riadne zabrat ociam) a hlavne ked je to prvych dvadstat KM z napr. 400KM cesty.

cize ja tiez sledujem co sa deje aj za mnou a upravujem zapinanie hmloviek podla toho ci idem posledny, alebo v strede kolony
než najdu v té rychlosti a mlze to tlačítko mlhovky, tak ten, co pojede za mnouv mlze a nebude mne vidět, tak do mne narazí, já to beru tak, že jak se sníží viditelnost v mlze, sněžení či dešti,tak zapínám mlhovku.

black to je blbost. - v tej rychlosti najst vypinac :koule ved na to mas casu kolko chces, a ten co ide za tebou par KM sa ti urcite podakuje, ze mu hoci nie po pol minute ale aj po jednej, dvoch, troch (z napr dvadsiatich) vypnes ozarovanie. je to stale menej ako tych dvadsat so silnym cervenym svetlom skoro na urovni oci.
KAŽDÉHO NA CESTE SERIEME, ALE VŠETCI NÁS POTREBUJÚ
chuck norris je jediny clovek, ktory vyhral tenis nad betonovou stenou
Obrázok užívateľa
socoman
VIP 2007
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Uto Jan 24, 2006 11:54 am
Bydlisko: Humenné

Poslaťod Black » Pon Nov 20, 2006 11:35 pm

Suky píše:1. Tlačítko mačkám poslepu (míněno bez dívání) znaje jeho polohu.
2. Včera mne nikdo v mlze nedojel, abych musel zapnout mlhovky. Ale jen málo řidičů pochopilo co chci říci bliknutím dálkových a vypnuli mlhovky. A já měl o to horší pozici při předjíždění.

A EDU, samotné svícení mlhovkami tady snad nikdo nezpochybňuje :-)
Střídáš-li tři auta a v každém je jinde, tak se to sakra plete a omyl může znamenat tragédii, řídím se heslem vidět a být viděn.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod socoman » Pon Nov 20, 2006 11:35 pm

Suky píše:1. Tlačítko mačkám poslepu (míněno bez dívání) znaje jeho polohu.
2. Včera mne nikdo v mlze nedojel, abych musel zapnout mlhovky. Ale jen málo řidičů pochopilo co chci říci bliknutím dálkových a vypnuli mlhovky. A já měl o to horší pozici při předjíždění.

A EDU, samotné svícení mlhovkami tady snad nikdo nezpochybňuje :-)

rozumieme sa... :dik a prebliknutie dialkovymi niekedy trosku aj predlzim (hlavne ked po hmle ani slychu)
KAŽDÉHO NA CESTE SERIEME, ALE VŠETCI NÁS POTREBUJÚ
chuck norris je jediny clovek, ktory vyhral tenis nad betonovou stenou
Obrázok užívateľa
socoman
VIP 2007
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Uto Jan 24, 2006 11:54 am
Bydlisko: Humenné

Poslaťod Black » Pon Nov 20, 2006 11:39 pm

Zase něco pro ujasnění nesvítím mlhovkami pořád, ale jen při opravdu zhoršené viditelnosti.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod socoman » Pon Nov 20, 2006 11:53 pm

Black píše:Zase něco pro ujasnění nesvítím mlhovkami pořád, ale jen při opravdu zhoršené viditelnosti.

no ved jasne, ja som to nemyslel na teba, len je rozdiel vo viditelnosti hmlovych svetiel z 100M a z 20M. a je diskutabilne co je bezpecnejsie: ci oslepovanie za tebou iduceho auta, alebo dvojsekundova zalezitost vypnutia zadneho hmloveho svetla :pray
KAŽDÉHO NA CESTE SERIEME, ALE VŠETCI NÁS POTREBUJÚ
chuck norris je jediny clovek, ktory vyhral tenis nad betonovou stenou
Obrázok užívateľa
socoman
VIP 2007
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Uto Jan 24, 2006 11:54 am
Bydlisko: Humenné

Poslaťod Black » Uto Nov 21, 2006 12:05 am

socoman píše:
Black píše:Zase něco pro ujasnění nesvítím mlhovkami pořád, ale jen při opravdu zhoršené viditelnosti.

no ved jasne, ja som to nemyslel na teba, len je rozdiel vo viditelnosti hmlovych svetiel z 100M a z 20M. a je diskutabilne co je bezpecnejsie: ci oslepovanie za tebou iduceho auta, alebo dvojsekundova zalezitost vypnutia zadneho hmloveho svetla :pray
máš pravdu :mrk .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť