Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Černé "vousy"

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Černé "vousy"

Poslaťod Pavel Rittich » Štv Nov 16, 2006 2:26 pm

Před chvílí mě mohlo mrsknout! Už pár dní se mi zdá, jako by se snížil výkon a začal být uvnitř v autě cítit výfuk. Dnes po obědě jdu kolem auta, kouknu na výfuk a z něj lezou nějaký vousy. Tak zakleknu, koukám a ona skelná vata. A hodně. Začel jsem ji dobývat ven, moc to nešlo. Vytáhnu mobil a volám mechanikovi, co by to mělo být. Odpověď: rozpadá se poslední díl výfuku, ta vata tam prý tlumila. Jezdit prý se s tím ještě dá, bude to hlučnější. A mám ušetřit na nový kus - cca 3 tisíce v replice. Co šlo, to jsem vytahal, auto startuje, uvidíme, jak pojede :koule
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Koudy » Štv Nov 16, 2006 2:50 pm

Tolik ten díl nestojí. Zjistím a dám info.

EDIT: fungl novej 1800,- (samo, že ne originál)
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod majki » Štv Nov 16, 2006 3:18 pm

Heh, to se mi stalo davno taky :lol , taky jsem cumel na dalnici, co to z toho leze :lol...resenim byla vymena tlumice vyfuku, mno..
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod SEMO » Štv Nov 16, 2006 8:51 pm

Počkaj až to vylezie všetko von a ušetríš na športový výfuk :banan
Obrázok užívateľa
SEMO
Pisateľ
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Štv Aug 03, 2006 4:12 pm
Bydlisko: HE 06601 Sk

Poslaťod Pavel Rittich » Pia Nov 17, 2006 11:04 am

Cestou z práce do kopce, plně naloženej, jsem tlačil plyn do podlahy. Najednou se ozvalo plechové "pšouknutí", ručka otáčkoměru poskočila o 500, auto vyrazilo jako srnec, jen ten zvuk je teď nějakej "sportovní"! Buď vyletěly další vousy, nebo něco prasklo. V pondělí jedu do dílny na zvedák, podám hlášení.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod TomAnt » Pia Nov 17, 2006 11:08 am

Priechodny vyfuk nie je nikdy zla vec :ho:
Drzim palce aby to nic nebolo...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Beaver » Sob Nov 18, 2006 2:11 am

Pavel Rittich píše:Cestou z práce do kopce, plně naloženej, jsem tlačil plyn do podlahy. Najednou se ozvalo plechové "pšouknutí", ručka otáčkoměru poskočila o 500, auto vyrazilo jako srnec, jen ten zvuk je teď nějakej "sportovní"! Buď vyletěly další vousy, nebo něco prasklo. V pondělí jedu do dílny na zvedák, podám hlášení.


Koncovy dil vyfuku nema vliv na vykon. Je ciste na dotvoreni zvuku a hlavne dotlumeni hluku. Pokud se ale ucpe, pak vliv na vykon ma - negativni. Patrne ti shnily vnitrni prepazky, co vatu drzely kolem potrubi a samotne potrubi uvnitr tlumice. Vata se pak trhala vlivem zvukovych vln, tepla a tlaku. Nakonec se to zbortilo a castecne ucpalo tlumic, az to plyny profoukly.
Obrázok užívateľa
Beaver
Prispievateľ
 
Príspevky: 450
Registrovaný: Pia Júl 07, 2006 9:36 am

Poslaťod Pavel Rittich » Uto Nov 21, 2006 9:36 am

Správná diagnóza! Včera jsem byl s mrkačkou na zvedáku. Tlumič se rozpadá, ale jinak se zatím nepoškodilo nic. Auto dostane nový tlumič a já na něj budu muset uškudlit z rozpočtu na dárky :twisted
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Pavel Rittich » Pia Nov 24, 2006 7:57 am

Včera dostala mrkačka nový tlumič, made in BRD. Dva a půl litru plus těsnění a práce. Docela ucházející zvuk, na spotřebu jsem zvědavej (s tím ucpaným tlumičem narostla o 1,3 l).
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť