Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Věk řidiče

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Věk řidiče

Poslaťod Black » Str Nov 01, 2006 8:33 pm

Tuto sobotu se u nás v Brně-Bystrci stala tragická dopravní nehoda, na které se podepsal věk řidiče i technický stav vozidla. Stařík ve věku 81 roků jako řidič Škody 105 si vyrazil s manželkou stejného stáří autem na hřbitov při návratu zpět nedal na křižovatce před Bystrcí přednost protijedoucí motorce, výsledek je škoda 300 000Kč tzn. cena té motorky, ale to je vedlejší, protože tady umírali lidé, motorkář 29 roků na místě mrtvý :ne: a kamoši co to viděli dodnes špatní, manželka toho staříka zemřela při převozu do nemocnice a stařík umírá v nemocnici. Ptám se nemají ti lidé soudnost, kombinace věk toho řidiče, sváteční řidič a auto škoda mluvit :-x , takový člověk už nemá odhad a v provozu se jen těžko orientuje. Já bych už od určitého věku zakázala řízení, podle mne osmdesátiletý děda nepatří za volant :-x .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Kris » Str Nov 01, 2006 8:49 pm

Asi hej..povinne preskusanie motoriky a chnopnosti reagovat..nejaky psychotest .. pri 65, 70, 75 .77..80..82..84...86...88..90....:roll bohuzial.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Black » Str Nov 01, 2006 8:53 pm

Kris píše:Asi hej..povinne preskusanie motoriky a chnopnosti reagovat..nejaky psychotest .. pri 65, 70, 75 .77..80..82..84...86...88..90....:roll bohuzial.
Taky to tak nějak cítím a když jedu okolo místa nehody, kde je dřevěný kříž s pneumatikou s té motorky a roztrhaným šátkem Honda, tak mne mrazí a chce se mi plakat :cry .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Str Nov 01, 2006 9:02 pm

Kris píše:Asi hej..povinne preskusanie motoriky a chnopnosti reagovat..nejaky psychotest .. pri 65, 70, 75 .77..80..82..84...86...88..90....:roll bohuzial.


Nazval by som to STKcka na vodica :ho:
Ale maximalne s tym suhlasim. Dokonca by som to dal povinne kazde 2 roky KAZDEMU, bez ohladu na vek. Od 60ky kludne aj kazdy rok...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Black » Str Nov 01, 2006 9:04 pm

TomAnt píše:
Kris píše:Asi hej..povinne preskusanie motoriky a chnopnosti reagovat..nejaky psychotest .. pri 65, 70, 75 .77..80..82..84...86...88..90....:roll bohuzial.


Nazval by som to STKcka na vodica :ho:
Ale maximalne s tym suhlasim. Dokonca by som to dal povinne kazde 2 roky KAZDEMU, bez ohladu na vek. Od 60ky kludne aj kazdy rok...
:zit teď to jen nějak prosadit :pray .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod EDU » Str Nov 01, 2006 11:13 pm

na veteranskych cislech (auta ani ridice) bych zadnou STK nedelal. Proste smi na silnici pouze pri akcich veteranu, s organizatorskou sluznou a tak. A nepiste mi, ze znate starika co umi ridit jeste v 90. Proste jsou veci ktere jednoduse nejde poprit a s vekem se proste clovek a jeho schopnosti meni. Ten pan v zivote nejel 130 za volantem, dnes tak jezdi uz autoskola....
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod misko42 » Štv Nov 02, 2006 10:10 am

tak to poznam. minule som si aj ja pekne isiel a taka krizovatka jak do tvaru "V" nikde nieje ziadna znacka ze hlavna cesta, daj prednost,.. takze plati pravidlo pravej ruky a ja ked som bol ten v pravo tak som vedel ze mam prednost lenze ten na lavo bol starucky dedko tiez aj s babku vo Felicii a div ze z auta nevyskocil ze jak som si to dovolil pichnut sa mi tam,on vobec nespomaloval si myslel ze je na hlavnej alebo ja neviem :koule

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod George » Štv Nov 02, 2006 6:11 pm

Taky jsem nedávno jednoho potkal. Jel přede mnou s Fakem asi 60 (vesnice nevesnice). Když jsem po 3 km začal být nervní tak že jsem chtěl vystoupit a doběhnout ho :o) tak na rovince kde jelo asi 5 aut proti nám najednou zaflekoval a stál uprostřed. Málem jsem se mu podíval do kufru páč jsaem byl na něm víc nalepenej že ho budu předjíždět. Najednou dědek blinkrem začal ukazovat ať ho objedu že mě pouští (pořád stál). Vůbec mu nevadilo že proti nám jede 5 aut. Tak jsme si tam asi minutku postáli, já ho pak objel, vytroubil a ukázal mu co je to za blba. Nejen že jsem ho málem naboural páč když jsem ho chtěl předjet a on mi to zaflekoval ale vůbec mu nedošlo že kdyby jel dál tak ho normálně předjedu. Ale on si to v klídku zapíchne uprostřed cesty a počká si až ho objedu jako by se bál že ho nedokážu předjet za jízdy.
Perlička na tom je že zastavil trouba těsne za horizontem takže jsme nebyli vůbec vidět a kdyby za náma jel nějakej magor (třeba jako tam občas jezdím já :oops) tak by to bylo setsakra vo hubu.

Přitom si myslím že na důchodce nejsem nijak agresivní aby se mně báli na silnici a museli mi zastavovat abych je předjel :lol . Dokonce jsem mu ani nejel za zadkem jako občas nějakýmu chronickýmu poserovi co jede 70 mimo obec.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Honza » Štv Nov 02, 2006 7:04 pm

To s těma prohlídkama má jakože být nějaká vaše nové idea? Vždyť to platí dávno. Prohlídka v 60, 65, 68 a pak každý dva roky, případně častějc, pokud doktor uzná, že je to potřeba. To, že se na to sere stejně jako na technický a ňák se to pokaždé udělá je jiná věc, bohužel.
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Pavel Rittich » Pia Nov 03, 2006 8:57 am

Skutečně znám pár lidí, kteří jsou i v osmdesáti letech tělesně a duševně natolik fit, že ohrožujou daleko míň než mlaďák s mokrým řidičákem a dvacet let starým dvoulitrem ve stádiu rozpadu. Samozřejmě to není pravidlo a od toho ty prohlídky jsou. Jenže doktor, ke kterýmu děda dorazí, mu zdravotní stav potvrdí s tím, že beztoho starý pán beztoho jezdí jen v pátek dopoledne babičce na nákup a o dušičkovém masakru vůbec neuvažuje. Ty prohlídky by měly být někde na trenažéru se simulací plného provozu, možná by některý děda ten řidičák zahodil sám a rád.

Na druhou stranu, jsou účastníci provozu, v jejichž přitomnosti zvyšuju opatrnost o 200%. Rodinka s malým dítětem na kole, starý babky na přechodu, slepice, pubescenti na bruslích nebo na prkýnku, malé děti mezi zaparkovanými auty, lesní zvěř v noci, polorozpadlý moskvič s romskou rodinou atd. No a "čepičář" nebo "kloboučník k nim prostě patří, s tím se nedá nic dělat. Taky věřím na "skvrny na slunci" Jak mi během půlhodinky lezou báby pod kola, někdo nedá přednost, nebo zaflekuje před nosem, vím, že nezůstalo jen u toho a že se ještě nějaký sebevrah najde, protože biopředpověď asi není nejlepší. Prostě přestanu spěchat, a u každýho v zorném poli začnu uvažovat, co by mi mohl provést. Vyplácí se to!
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod George » Pia Nov 03, 2006 6:01 pm

Mohli by dělat samolepky jako je Z pro začátečníky tak třeba D jako důchodce a kdo by se necítil zcela v pohodě by si to tam nalepil aby ten co pojede za ním věděl že si má dát pozor.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Michal 4WS » Pia Nov 03, 2006 6:08 pm

George píše:Mohli by dělat samolepky jako je Z pro začátečníky tak třeba D jako důchodce a kdo by se necítil zcela v pohodě by si to tam nalepil aby ten co pojede za ním věděl že si má dát pozor.

Jasné!!! to je výborný nápad!!!!! :tlesk: :tlesk: :tlesk:
U nás totižto dôchodcovia nad 70 rokov majú zľavu na povinnom zmluvnom poistení 50% a v poisťovni by im pri podpisovaní papierov o poistke dali aj tú nálepku :hura
Každý správny gazda má auto MAZDA! Ak si dobrý gazda, nechýba Ti Mazda!
Mazda 626 GD 2,0i 16V DOHC FE3N Engine 109 kw/148 hp 183Nm / 4000rpm Mgr. !!!
Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Beaver » Sob Nov 04, 2006 9:45 am

George píše:Mohli by dělat samolepky jako je Z pro začátečníky tak třeba D jako důchodce a kdo by se necítil zcela v pohodě by si to tam nalepil aby ten co pojede za ním věděl že si má dát pozor.


A pak jeste nalepky:

"Vezu vejce"
"Vezu sklo"
"Jsem debil"
"Specham na obchodni schuzku"
"Proste jenom jezdim jak hovado"
Obrázok užívateľa
Beaver
Prispievateľ
 
Príspevky: 450
Registrovaný: Pia Júl 07, 2006 9:36 am

Poslaťod Black » Sob Nov 04, 2006 11:06 pm

Beaver píše:
George píše:Mohli by dělat samolepky jako je Z pro začátečníky tak třeba D jako důchodce a kdo by se necítil zcela v pohodě by si to tam nalepil aby ten co pojede za ním věděl že si má dát pozor.


A pak jeste nalepky:

"Vezu vejce"
"Vezu sklo"
"Jsem debil"
"Specham na obchodni schuzku"
"Proste jenom jezdim jak hovado"
Objednávám si tu předposlední variantu :pray , to je můj častý případ, všude chodím pozdě :oops .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Pavel Rittich » Uto Nov 07, 2006 11:51 am

George píše:Mohli by dělat samolepky jako je Z pro začátečníky tak třeba D jako důchodce a kdo by se necítil zcela v pohodě by si to tam nalepil aby ten co pojede za ním věděl že si má dát pozor.

:tlesk: :tlesk: :tlesk: :tlesk: Někdo má nálepku, že veze dítě, tak proč by svou neměli důchodci. Když budu předem vědět co můžu čekat, dám si na něj pozor!
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Ďalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť