Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Za 1000

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Poslaťod TomAnt » Pia Okt 20, 2006 4:28 pm

whitex píše:Záleží ovšem na tom, jestli Tom tu sanitku nějak omezil, či ne... A jestli by tu situaci opravdu řešil lépe, kdyby zabočil vpravo...
Z této pozice těžko říct...


Neobmedzil. To obmedzenie tam stale lezi na ceste :ho: Lenze stale mohli argumentovat, ze musela spomalit viac ako by spomalila na ten retarder, a to neukecas, aj keby prefrcala za mnou 60kou, spomalenou z 80ky...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod whitex » Pia Okt 20, 2006 4:32 pm

TomAnt píše:
whitex píše:Záleží ovšem na tom, jestli Tom tu sanitku nějak omezil, či ne... A jestli by tu situaci opravdu řešil lépe, kdyby zabočil vpravo...
Z této pozice těžko říct...


Neobmedzil. To obmedzenie tam stale lezi na ceste :ho: Lenze stale mohli argumentovat, ze musela spomalit viac ako by spomalila na ten retarder, a to neukecas, aj keby prefrcala za mnou 60kou, spomalenou z 80ky...


O o tom mluvím... Nejde o to, jestli si ji opravdu omezil, ale o to, jestli si ji mohl omezit...
Proti argumentům policemanů nebylo argumentů... Mohl jsi sice říct, že jsi ji neomezil, že by musela spomalit kvůli retarderu, ale tím by jsi ty pány policisty zbytečně rozlobil, protože by museli vymýšlet další argumenty a už by to nebylo za tisíc, ale třeba za 1500... Chapes ma bratm? :wink
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod TomAnt » Pia Okt 20, 2006 4:41 pm

Praveze chapem... preto som to riesil tak ako som a od vodicaku sa dostal k 1000ke. V podstate ani nie som velmi nasrdeny...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod whitex » Pia Okt 20, 2006 4:44 pm

TomAnt píše:Praveze chapem... preto som to riesil tak ako som a od vodicaku sa dostal k 1000ke. V podstate ani nie som velmi nasrdeny...

No tak vidíš... Já bych to bral asi stejně jako ty... :jo
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Kris » Pia Okt 20, 2006 4:53 pm

whitex píše:
TomAnt píše:Praveze chapem... preto som to riesil tak ako som a od vodicaku sa dostal k 1000ke. V podstate ani nie som velmi nasrdeny...

No tak vidíš... Já bych to bral asi stejně jako ty... :jo


Ulohou policie je udrzat poriadok a chranit spravodlivost a vseobecny prospech..fundamentalna otazka je ----->> ..Stoji spravodlivost na strane Tomanta? Myslim ze jednoznacna odpoved je ANO..Urobil niekomu skodu? NIE. :ha:

Tak my vysvetlite, kde sa vam tam hodi do konceptu ta tisicka.
Ma serete chlapci lebo neuznavate ze treba bojovat za spravodlivost vzdy a vsade a PREDOVSETKYM A PRAVE s tymi cinitelmi ktori tu spravodlivost maju vo svojej naplni a pritom robia pravy opak + a maju "zatmavene" spolu-obcianske vedomie. :neane
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod whitex » Pia Okt 20, 2006 4:58 pm

Kris... Myslím, že si neuvědomuješ v jakém žiješ světě...
Tady nejde o to, kdo má pravdu, ale kdo to může dokázat...
Tom udělal chybu v tom, že nezkusil dát ten blinkr vpravo... Kdyby to udělal a nikdo ho nepustil, měl by nárok to řešit takto... Pointa je v tom, že se prostě neměl čím bránit a cajti měli čím argumentovat...

Sice Tom svým konáním nikomu neublížil, ani neuškodil... Možná to bylo to nejjednodušší co mohl udělat, ale principiálně udělal chybu... A fízli měli to právo ho za to "zbuzerovat"... - That's all...
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Suky » Pia Okt 20, 2006 5:09 pm

No, jestli jsi ji zbrzdil ty, tak bych ti napařil větší pokutu :lol

Naše pravidla hovoří takto:
Zákon o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů píše:(7) Řidiči ostatních vozidel musí vozidlům s právem přednostní jízdy a vozidlům jimi doprovázeným umožnit bezpečný a plynulý průjezd, a jestliže je to nutné, i zastavit vozidla na takovém místě, aby jim nepřekážela. Do skupiny tvořené vozidly s právem přednostní jízdy a vozidly jimi doprovázenými se řidiči ostatních vozidel nesmějí zařazovat.

(8 ) Pokud hustota provozu na dálnici a rychlostní silnici o dvou jízdních pruzích v jednom směru jízdy vyvolá vznik kolony stojících vozidel, jsou řidiči souběžně jedoucích vozidel povinni před zastavením vozidla vytvořit mezi sebou jeden průjezdný jízdní pruh široký nejméně 3,0 m pro průjezd vozidel s právem přednostní jízdy; je-li v jednom směru jízdy tři a více jízdních pruhů, sníží vzájemný boční odstup řidiči vozidel v levém a středním jízdním pruhu nebo středních jízdních pruzích. Řidiči jedoucí v krajních jízdních pruzích v jednom směru jízdy mohou při vytváření průjezdného jízdního pruhu vjet na krajnici nebo na střední dělící pás. Řidičům ostatních vozidel je vjezd do pruhu pro průjezd vozidel s právem přednostní jízdy a jízda v tomto pruhu zakázána; toto neplatí pro vozidla vlastníka pozemní komunikace a vozidla technické pomoci.


Klíčové je tedy jestli jsi umožnil plynulý průjezd. To nevylučuje přidat plyn.
No ale jestli kvůli tobě musela brzdit :neane
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Donaifel » Pia Okt 20, 2006 5:23 pm

Black a este si nepovedala, ze nas aj u predsedy pred barakom kontrolovali policajti na parkovisku. Predseda ich na nas poslal :spik2
Staručka šunčička
Obrázok užívateľa
Donaifel
VIP 2007
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Str Aug 24, 2005 8:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod TomAnt » Pia Okt 20, 2006 5:52 pm

Suky píše:Klíčové je tedy jestli jsi umožnil plynulý průjezd. To nevylučuje přidat plyn.
No ale jestli kvůli tobě musela brzdit :neane

No a to je prave to, cim argumentoval policajt :( Ci mal pravdu je otazne, on proste videl brzdove svetla na sanitke... Obavam sa, ze v argumentacii brzdila nie kvoli mne ale kvoli retarderu, je zakon na strane policajta. Jeho slovo ma vacsiu vahu.

Preco? Pretoze jemu nejde o nic a teda nema dovod klamat. Mne ide o pokutu a pripadne vodicak a teda mam dovod klamat. V takomto pripade je teda stat na strane policajta a ked on povie ze sanitka brzdila kvoli mne a ja poviem ze brzdila kvoli retarderu, tak nemam sancu... Toto je ta poina... Zialbohu.

Ale... mam ponaucenie, idem nastudovat, v akych pripadoch mi moze policia zadrzat vodicsky preukaz a ak to na mna nabuduce nejaky vybali s tym, ze mi ho bude chciet akoze zobrat za nieco co nemoze, tak dostane naspat ze to povazujem za vyhrazanie, kedze nema na to pravo. Teraz som nevedel a vlastne este stale neviem, ci by mi za teoreticky priestupok obmedzenia rychlosti sanitke mohol zobrat vodicak. Lebo tym on zacal a to uznaj aj sam Kris, ze nemas moc chuti sa s nim zacat hadat... Keby som vedel ze mi za to vodicak zobrat nemoze, tak to mozno skusim...

A este jedna pikoska, na moju obhajobu mozem uviest aj to, ze som si myslel, ze ma zastavili kvoli rychlosti, pretoze si myslim, ze ta sanitka bola odo mna pekne daleko na to aby som ju obmedzoval... Preto som bol v prvom momente kludny, lebo radar nemali. No ale on vybalil na mna tu sanitku :(
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Pia Okt 20, 2006 6:04 pm

Tak som si pozrel sadzobnik pokut a za to, z coho ma obvinili je co?

Neumožnenie bezpečného a plynulého prejazdu vozidiel s právom prednostnej jazdy = Oznámenie na správne konanie

takze naozaj mi za to mohol zobrat vodicak, cize, vzhladom na nemoznost dokazania svojej neviny povazujem blokovu pokutu za akceptovatelnu :(
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Black » Pia Okt 20, 2006 6:10 pm

Donaifel píše:Black a este si nepovedala, ze nas aj u predsedy pred barakom kontrolovali policajti na parkovisku. Predseda ich na nas poslal :spik2
Jo jo Predseda v tom měl prsty ,ale jelikož my jsme staří mafiáni :pif , tak po nás policajti, jak zjistili kdo jsme, ani doklady nechtěli 8-) .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod PePa » Pia Okt 20, 2006 6:18 pm

Moj nazor: spravil si to v danej chvili najlepsie ako sa dalo. Tiez by som bol radsej slusny a skusal ich presvedcit, lebo ten argument s blinkrom doprava je dost silny. Mozno by som skusal chvilu dlhsie, ale riziko, ze si to rozmyslia a oznamia to, za to nestoji. Ale urcite policajtom neukazujem penazenku :lol

Ja som minule vo Viedni stal na semafore v pravom pruhu a za mnou tiez v pravom isla sanitka. Priecne nic neslo (bolo to v noci) a tak som jej chcel uhnut do krizovatky mierne doprava. Lenze vedla mna stojaci v lavom pruhu ju chcel tiez pustit a chcel jej uhnut doprava predo mna. Vyrazili sme naraz a chybali mm, aby sme sa nebuchli, samozrejme sanitka musela flekovat. Bolo by zaujimave, ako by to riesili policajti, keby to videli.
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod TomAnt » Pia Okt 20, 2006 6:33 pm

Cize moralne mozem byt spokojny, akurat som o tisicku lahsi...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Black » Pia Okt 20, 2006 6:37 pm

TomAnt píše:Cize moralne mozem byt spokojny, akurat som o tisicku lahsi...
přesně tak a už se tím netrap :good .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod PePa » Pia Okt 20, 2006 6:41 pm

TomAnt píše:Cize moralne mozem byt spokojny, akurat som o tisicku lahsi...

Tak nejako.
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť