Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Za 1000

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Za 1000

Poslaťod TomAnt » Pia Okt 20, 2006 3:11 pm

Siel som z obeda zaparkovat ku firme, ziadne miesto tam nebolo tak som isiel a odbocil som z Riazanskej doprava na Raciansku smer Raca. Tam sa potom pri McDonald's da otocit do protismeru a zaparkovat na druhej strane.

Lenze ako som sa zaradil do laveho pruhu, tak som zistil ze asi 200 metrov za mnou ide sanitka, ta pustila majaky. No tak co? Nebudem sa pchat nas5 do praveho pruhu, ked o dalsich 200 metrov odbocujem do lava, skontroloval som, ze tam nejde elektricka a ze teda sa budem moct vyhnut sanitke a dal som kickdown. No, ako som tak zrychloval, tak som prefrcal okolo policajtov :lol Sanitke som sa samozrejme v pohode vyhol, ale policajti sa pustili za mnou a na druhej strane ma zastavili... No a zacala diskusia...

Zacali tym, ze to je na vodicak a take tie veci okolo toho.
Tak som mu slusne vysvetloval, ze naozaj z mojho pohladu to bolo najlepsie riesenie situacie. On tvrdil (jeden z dvoch), ze vobec som nemal ist do laveho pruhu, ked tam sla sanitka. Na to som mu vravel, ze to, ze tam ide sanitka som zistil az ked som sa do toho pruhu zaradil a v tom momente uz vpravo odo mna boli auta (este aj za mnou boli, ale tie jej pouhybali doprava), takze som sa nechcel rvat doprava, ked som vedel, ze ked pridam, tak jej v pohode dolava na kolajach uhnem. Na to mi on povedal, ze keby som dal blinker doprava, tak oni by ma pustili (no a na to som nemal argument, aj ked som si myslel svoje).

No a nakoniec zahlasil, ze kvoli mne musela ta sanitka tam pribrzdit, co som povedal ze ma to mrzi, aj ked som si myslel svoje (v tom lavom pruhu by musela pribrzdit aj tak, lebo je tam retarder).

No ale to uz ten jeden, mladsi, bol taky normalny, pochopil ze nie som ziaden magor, este sa pytal ze kam som sa ponahlal, vravim ze nikam, lebo som siel len preparkovat, a ze som fakt pridal len kvoli tej sanitke aby som sa jej vyhol, tak sa pyta, ze ci mam u seba peniaze na zaplatenie blokovej pokuty. Tak som sa spytal ze kolko to tak je a zaroven mu ukazal penazenku ze tam mam 1300 Sk. Ten druhy z obdalec vravi ze 2000 Sk. No a potom vlastne uz videli ze mam len 1300, tak sa este asi sli poradit alebo co a potom vravi ze teda mi to daju za 1000 Sk.

Takze tak... aj s blocikmi.

Cize, hadat som sa moc nechcel, radsej som bol slusny, hlavne ked spominal ten vodicak. A snazil som sa mu vysvetlit ze v danej situacii som robil najlepsie ako sa mi zdalo.

Jediny problematicky bod bol ten jeho argument, ze keby som dal blinker doprava, ze by ma tam pustili, ale ze som nemal ani snahu ist doprava (co je aj pravda, lebo som to fakt chcel riesit dolava :) ). Nebyt tohto argumentu, tak mozno by som sa aj trosku hadal ze nezaplatim nic, ale takto som si povedal, ze lepsie za 1000 ako vodicak a hlavne proste argumentacne to bolo take neiste, 50:50. Takze tak. Nevadi, moja druha pokuta v zivote. Aj ked nie uplne opravnena, ale ani jednoznacne obhajitelna...

Tak som este povedal ze si to uz zapamatam a nabuduce to budem riesit inac, na co ten mlady celkom rozumne povedal, ze to dufa ze si to zapamatam, inac by to ani nemalo zmysel ze som dostal pokutu, co ma teda uplnu pravdu, proste bol aj on rozumny.

Takze tak... stavaju sa aj horsie veci.

Tak ja len ze, ako by ste vy riesili takuto situaciu so sanitkou a pripadne nasledny rozhovor s policajtom?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod whitex » Pia Okt 20, 2006 3:20 pm

Když už jsi dal ten "kickdown" - měl jsi to přidržet déle a ujet... :ho:
btw.: Beztak měli zhnitou felcku 1.3 - nie? :jamaica
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Maco222 » Pia Okt 20, 2006 3:29 pm

Zalezi na akych prislusnikov natrafis.. ako myslim ze toto bolo jedno z tych lepsich rieseni ako si dopadol, lebo pre nich je lepsie cash ako sa natahovat ce postu atd.. aj ked stale to u nas na Slovensku zavana vyberanim pokut tam kde to nema zmysel a plnenie rozpoctu, ako pred ulohou policie povedat ze toto a toto ste urobili nabuduce si dajte pozor tak ako je to napr. v rakusku alebo nemecku. Tak je to podla mojich skusenosti ako som ich zazil.. kde ma v nemecku za otacanie cez plnu ciaru neukamenovali ale povedali ze toto a toto som urobil a ja ze ok viem ale nepoznam to tu atd a oni mi este aj cestu ukazali kade mam ist.. o 3 rano :)
4.266 cm3 => 1.139 cm3 => 2.148 cm3 => 2.148 cm3.. Co bude dalej? Ze by 4.134 cm3 TDI?
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod EDU » Pia Okt 20, 2006 3:39 pm

Tome, no kdyz se teda ptas, vzdy si reknu ze mam pod kapotou 1.2 HTP, a je jedno jestli tam ve skutecnosti mam TDIcko, Comprexe nebo 1,6 zetec. Takze bych zrejme dal ten blinkr.... s policajtama jsem si pokecaval jenom jednou, a nevyhral. Dostal jsem pokutu za mobilni stopku, pred vratama nejakeho papalasa, co si nechaval vozit hlinu na zahradu......
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Black » Pia Okt 20, 2006 3:42 pm

Co na to mám říct, jednou z mála věcí, která se mi nelíbí, když jsem na Slovensku je nadměrný policejní dozor a řekla, že až teror, protože jsem si všimla, jak u vás lidé mají strach, když je staví policejní hlídka. Když jsem byla naposledy na návštěvě v Bratislavě, tak se nám v noci asi ve tři ráno stala docela úsměvná příhoda, jeli jsme po nějakém sídlišti a to tak, že první jel Donaifel v Xedosovi, pak jel Michal 4WS v dodávce a pak já v 626 GF a za mnou jela policejní hlídka :mrgreen , tak jsem projeli pár ulic, byl na nás určitě kouzelný pohled a pak jsme zastavili aniž bychom se nějak domluvili a všichni tři jsem naráz vystoupili a já čekala, že si těmi policajty pokecám a oni vzali do zaječích :chacha .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod whitex » Pia Okt 20, 2006 3:47 pm

to Black:
Se divíš? Dva chlapi a ženská - všichni velký auta a zastavujou bez jakéhokilo blikání na stejným místě - najednou zavírají dveře... Asi čekali, že si ještě všichni nasadíte brýlky, kožené rukavice a půjdete po nich... :jamaica
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod misko42 » Pia Okt 20, 2006 3:49 pm

Myslim ze si asi urobil dobre ked si nebol ziadny drzak ani nic, sice to mohlo skoncit iba s napomenutim ale to by potom oni nemali na pivko :)

Ja som si minule zahral mensiu nahancku s policajtmi,teda aspon s mojho pohladu. Rano asi tak 3 hod., zastavim na krizovatke a pozeram ze v pravo sa otacali policajti ale jak ma zbadali tak sa otocili naspat,a zostali stat (aby som isie prvy) tak som sa rozbehol a hned za mnou vystartovali,este bez majaku a ako sa blizili tak som supol blink do lava na mosti pred jeden dom,hned zastavili a tam som sa otocil a isiel im naproti,vtedy oni urobili to iste,nacuvali na jeden mostik pred domom a jak som prefrcal okolo nich tak hned sa dali za mnou a ked uz uz ze chceli pustit majak tak som to zalomil do takeh bocnej ulicky a upalovaaal som a upaloval... som len v spatnom pozrel ze zostali stat na rohu a potom to vzdali :ho:

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod bory » Pia Okt 20, 2006 3:53 pm

Jsem si jistý tím,že když jsou dva pruhy,tak řidiči musí uhnout tak,aby sanitka projela mezi auty uprostřed.Odbočovací pruh je v tomto případě druhý pruh.Takže jsi se měl natlačit co nejvíc doleva.Ale to se to radí,mě se stala situace stejná a řešil jsem ji přesně jako ty.Bohudík mě u toho nikdo nechytil.
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Poslaťod Black » Pia Okt 20, 2006 3:59 pm

whitex píše:to Black:
Se divíš? Dva chlapi a ženská - všichni velký auta a zastavujou bez jakéhokilo blikání na stejným místě - najednou zavírají dveře... Asi čekali, že si ještě všichni nasadíte brýlky, kožené rukavice a půjdete po nich... :jamaica
Asi jsem je docela překvapili a jelikož oni byli jen dva a my tři, tak utekli :peklo . Měli jsme převahu :jaja .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Pia Okt 20, 2006 4:02 pm

Tam bol podstatny ten vyrok policajta, ze sanitka musela kvoli mne pribrzdit.

Z mojho pohladu neviem posudit, lebo vtedy som sa uz sustredoval na zabocenie na kolaje, to ze som predtym brzdil a teda ma dobehla ale bolo primarne sposobene tym, ze su tam retardery a nie to ze som odbacal. Cize, z mojho pohladu by sanitka musela brzdit tak ci tak, z policajtoveho pohladu brzdila preto, lebo pred nou brzdilo auto, cize ja...

To bol prvy moment, ktory je 50:50. Druhy je ten s tym zaradenim sa doprava.

Mozem ale na 100% povedat ze. Tym, ze sa sanitke za mnou uhybalo viac aut (preto som ju aj nevidel pri preradovani sa do laveho pruhu), tak sanitka nesla plnou rychlostou, ale sa musela rozbiehat, tak ako ja. A asi nie je diskusia o tom, ktore z tych dvoch aut ma lepsiu akceleraciu... Cize. V tom momente to bolo pre mna jednoduche rozhodovanie... Lenze vysvetluj to policajtovi, ktory tvrdi ze si tu sanitku zbrzdil a ze si sa jej mal uhnut doprava... Takze tak...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod whitex » Pia Okt 20, 2006 4:04 pm

to Bory: No je fakt, že kdyby mi v levo nic nebránilo, tak bych reflexivně asi taky uhýbal na levou stranu... :(
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod whitex » Pia Okt 20, 2006 4:05 pm

Tome, být tebou to neřeším - stejně si litr vypláznul... :jamaica
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Kris » Pia Okt 20, 2006 4:10 pm

Nuz kamarade..vizitka je to dobra pre teba, bo mas viac asertivnu povahu..ale o do mna by tu tisicku v zivote nedostali..dovolim si povedat ze som "pokrocily" co sa tyka vyklucovania z policajnej buzeracie.
Keby boli normalni tak povedia , "jasne pan vodic, sanitka je najdolezitejsia, tak len davajte predsa len nabuduce pozor"..oni si vsak masirovali svoje ego...s takymto zmrdmi sa netreba parat a postavit sa im..oni totiz maju respekt iba pred tym ked ukazes ze nie si posera a im povies ze na nejake pokutovanie nech rovno zabudnu a pripadne prilozis nejake nepriestrelne argumenty.
Dal si tisicku za to, ze si sa nicim neprevinil...to je ta bieda nasej tapakovskej krajinky. :-x
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Pia Okt 20, 2006 4:17 pm

To je to, ze podla nich mali nepriestrelne argumenty oni. A ja sam uznavam, ze proste tak ako to podali to malo nieco do seba a tazko sa proti tomu obhajovat. Hlavne ten moment ked povedal, ze keby som dal blinker doprava tak ma tam do kolony doprava pustia, ale ja som nemal ani snahu (t.j. ze som ani ten blinker nedal). Ako mu zaargumentujes? Ked vies ze ma v podstate pravdu? To ci by ma tam pustili, to tazko posudit, ale to ze som nemal snahu, to je uplna pravda, mal som inu snahu :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod whitex » Pia Okt 20, 2006 4:25 pm

to Kris: Já si myslím, že byli relativně rozumní...
Záleží ovšem na tom, jestli Tom tu sanitku nějak omezil, či ne... A jestli by tu situaci opravdu řešil lépe, kdyby zabočil vpravo...
Z této pozice těžko říct...
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Ďalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť