Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Za 1000

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Poslaťod EDU » Pia Okt 20, 2006 9:06 pm

svezl jsem se nekolikrat zasahovou sanitkou ......... na slovensku pod majakem. pamatuju si cestu 14 km za 8 minut, po okreskach. Nemel jsem nervy to ani pozorovat, chran panbuh ridit. Jedine auto umoznujuci soferovi zachranky proletet bezproblemu, je auto STOJICI, vsechno ostatni je nejiste, otazka totiz zni jak asi ridici, amateri, uvolni cestu. Ridic sanitky SAMOZREJME brzdil, protoze samozrejme predpoklada ze ta hrca pred nim co chce ujet je HTP. Rozumite mi? Vidim nebo slysim cokoliv pod zasahovym majakem, zastavuju. Je dobre se to od nasich sousedu naucit.... Mimochodem, presto ze se sanitka muze ritit kdekoliv, jakkoliv rychle, protismerem nebo treba pasazi, ridic sanitky je v pripade nehody VZDY odpovedny za tu nehodu. Proc to mam tem klukum teda stezovat? Myslim ze jsem rad ze vubec nekdo je ochoten v pripade nouze za ten rychly a nebezpecny volant sednout.....

K tem policajtum, ani jedna z variant tady popsanych neni hrdinstvy, myslim ze za body by to byla uplne jina diskuse....
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Bootleg » Pia Okt 20, 2006 9:08 pm

Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod TomAnt » Pia Okt 20, 2006 9:22 pm

Ano, zvycajne aj ja zastavujem, co najviac pri kraji. V tomto pripade keby som zastavil aj co najviac pri kraji, tak sa sanitka nedostane NIKAM.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod whitex » Pia Okt 20, 2006 9:55 pm

TomAnt píše:Ano, zvycajne aj ja zastavujem, co najviac pri kraji. V tomto pripade keby som zastavil aj co najviac pri kraji, tak sa sanitka nedostane NIKAM.
A vo tom to je...
Obrázok
Obrázok užívateľa
whitex
NadMazďák
 
Príspevky: 4517
Registrovaný: Pon Jún 14, 2004 7:08 pm
Bydlisko: Opava

Poslaťod Zoran » Pia Okt 20, 2006 11:49 pm

Black píše:Co na to mám říct, jednou z mála věcí, která se mi nelíbí, když jsem na Slovensku je nadměrný policejní dozor a řekla, že až teror, protože jsem si všimla, jak u vás lidé mají strach, když je staví policejní hlídka. Když jsem byla naposledy na návštěvě v Bratislavě, tak se nám v noci asi ve tři ráno stala docela úsměvná příhoda, jeli jsme po nějakém sídlišti a to tak, že první jel Donaifel v Xedosovi, pak jel Michal 4WS v dodávce a pak já v 626 GF a za mnou jela policejní hlídka :mrgreen , tak jsem projeli pár ulic, byl na nás určitě kouzelný pohled a pak jsme zastavili aniž bychom se nějak domluvili a všichni tři jsem naráz vystoupili a já čekala, že si těmi policajty pokecám a oni vzali do zaječích :chacha .
a zabudla si pripomenut ze pred tym zastavili mna a nicili ma tam asi 15minut.... Ale prisiel Joseph, ktory sa chcel pokusit zjednodusit situaciu... To bol ale gol....Sice pekny akt od jozka ale vtedy uplne kontraproduktivny... :lol
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod PePa » Sob Okt 21, 2006 12:07 am

Zoran píše:
Black píše:Co na to mám říct, jednou z mála věcí, která se mi nelíbí, když jsem na Slovensku je nadměrný policejní dozor a řekla, že až teror, protože jsem si všimla, jak u vás lidé mají strach, když je staví policejní hlídka. Když jsem byla naposledy na návštěvě v Bratislavě, tak se nám v noci asi ve tři ráno stala docela úsměvná příhoda, jeli jsme po nějakém sídlišti a to tak, že první jel Donaifel v Xedosovi, pak jel Michal 4WS v dodávce a pak já v 626 GF a za mnou jela policejní hlídka :mrgreen , tak jsem projeli pár ulic, byl na nás určitě kouzelný pohled a pak jsme zastavili aniž bychom se nějak domluvili a všichni tři jsem naráz vystoupili a já čekala, že si těmi policajty pokecám a oni vzali do zaječích :chacha .
a zabudla si pripomenut ze pred tym zastavili mna a nicili ma tam asi 15minut.... Ale prisiel Joseph, ktory sa chcel pokusit zjednodusit situaciu... To bol ale gol....Sice pekny akt od jozka ale vtedy uplne kontraproduktivny... :lol

Ako chcel zjednodusit situation ?
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod Kris » Sob Okt 21, 2006 9:36 am

TomAnt píše:Ano, zvycajne aj ja zastavujem, co najviac pri kraji. V tomto pripade keby som zastavil aj co najviac pri kraji, tak sa sanitka nedostane NIKAM.


Hlavne ze si daroval tisicku. :neane
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Zoran » Sob Okt 21, 2006 10:12 am

PePa píše:
Zoran píše:
Black píše:Co na to mám říct, jednou z mála věcí, která se mi nelíbí, když jsem na Slovensku je nadměrný policejní dozor a řekla, že až teror, protože jsem si všimla, jak u vás lidé mají strach, když je staví policejní hlídka. Když jsem byla naposledy na návštěvě v Bratislavě, tak se nám v noci asi ve tři ráno stala docela úsměvná příhoda, jeli jsme po nějakém sídlišti a to tak, že první jel Donaifel v Xedosovi, pak jel Michal 4WS v dodávce a pak já v 626 GF a za mnou jela policejní hlídka :mrgreen , tak jsem projeli pár ulic, byl na nás určitě kouzelný pohled a pak jsme zastavili aniž bychom se nějak domluvili a všichni tři jsem naráz vystoupili a já čekala, že si těmi policajty pokecám a oni vzali do zaječích :chacha .
a zabudla si pripomenut ze pred tym zastavili mna a nicili ma tam asi 15minut.... Ale prisiel Joseph, ktory sa chcel pokusit zjednodusit situaciu... To bol ale gol....Sice pekny akt od jozka ale vtedy uplne kontraproduktivny... :lol

Ako chcel zjednodusit situation ?
snazila sa nadviazat dialog s policajtmi, ktori neboli z jeho pritomnosti vobec nadseni...
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod TomAnt » Sob Okt 21, 2006 7:06 pm

Kris píše:
TomAnt píše:Ano, zvycajne aj ja zastavujem, co najviac pri kraji. V tomto pripade keby som zastavil aj co najviac pri kraji, tak sa sanitka nedostane NIKAM.


Hlavne ze si daroval tisicku. :neane


Kris, ja proste nemam kontakty na to, aby som si vodicak, v pripade ze sa policajt naserie, vedel vybavit vratit. A mozem ja srat nejaku spravodlivost v state, ked ide o MOJ vodicak, chapeme sa? Proste nie som ochotny vramci boja za spravodlivost u policajtov obetovat vlastny vodicsky preukaz...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Pon Okt 23, 2006 10:20 am

Mě to připadá úplně jasný:
1 - sanitku jsi neomezil, řidič by určitě přibržďoval z důvodu bezpečnosti, jak psal EDU, i kdybys tam nebyl
2 - řešení jsi volil správné, s těma policajtama bys nic nevyhádal. Kdyby ten "přestupek" "nevyřelili" na místě poslali by ho (aspoň u nás) na magistrát a bylo by to dražší o náklady řízení.
3 - já bych ještě smlouval. "Rozhodli jse správně, ale buďte shovívaví. Ty prachy byly na týdenní nákup pro rodinu, víte co si doma vyslechnu, vždyť jste taky chlapi....." Někdy se policajti uspokojí a sleví.
Kdysi jsem viděl pěknou studii chování v opičí tlupě. Na tenhle případ se to dá krásně aplikovat. Kromě vůdce tlupy je v tlupě několik mladých silnějších samečků, kteří "hlídají pořádek". Když se objeví cizí jedinec, nebo když některý z domácích jedinců příliš narovná záda, jdou po něm. Neutočí, varují mimikou, zastrašují. Pokud je na tom ten jedinec tak dobře, že je může vypráskat, tak volí stejnou taktiku. Dá se očekávat, že dojde k potyčce. Pokud na ně vetřelec opravdu stačí, strážci pořádku ustoupí a přiznají mu rovnocenné postavení, jinak mu napráskají. Když se s nima rvát nechce, dá prostě najevo defenzivu, uhýbá, neútočí, nezastrašuje. Strážci pořádku si namasírují ego a dají mu pokoj. Popdobnost čistě náhodná, že :lol
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod dochtor » Uto Okt 24, 2006 10:36 am

Pavel Rittich píše:Mě to připadá úplně jasný:
3 - já bych ještě smlouval. "Rozhodli jse správně, ale buďte shovívaví. Ty prachy byly na týdenní nákup pro rodinu, víte co si doma vyslechnu, vždyť jste taky chlapi....." Někdy se policajti uspokojí a sleví.

Majiteľ vylešteného Xedos 9 má spravidla zložitú východiskovú pozíciu na "smlouvání" :spik2
Tomant, litrík za pokutu je imho základná sadzba a keď už ťa zastavili, tak ťa nemohli len tak pustiť s tým, že sú tupci a nevedia čo činia... Určitú úlohu tu hrá aj vyšší princíp. Predsa len bola to sanitka a nie auto s papalášom a na 100% nevieš, kvôli čomu brzdila.
Aj keď ja už som raz jeden semafor vyhádal :spik2 - bol som si však istý, že nemajú pravdu. Je fakt, že vymäkli až keď ma podporila priateľka :lol
323S BA 1,5 Z5
dochtor
Komunikátor
 
Príspevky: 541
Registrovaný: Str Dec 08, 2004 11:24 am
Bydlisko: BA MT

Poslaťod Kris » Uto Okt 24, 2006 10:40 am

Pavel Rittich píše:Mě to připadá úplně jasný:
1 - sanitku jsi neomezil, řidič by určitě přibržďoval z důvodu bezpečnosti, jak psal EDU, i kdybys tam nebyl
2 - řešení jsi volil správné, s těma policajtama bys nic nevyhádal. Kdyby ten "přestupek" "nevyřelili" na místě poslali by ho (aspoň u nás) na magistrát a bylo by to dražší o náklady řízení.
3 - já bych ještě smlouval. "Rozhodli jse správně, ale buďte shovívaví. Ty prachy byly na týdenní nákup pro rodinu, víte co si doma vyslechnu, vždyť jste taky chlapi....." Někdy se policajti uspokojí a sleví.
Kdysi jsem viděl pěknou studii chování v opičí tlupě. Na tenhle případ se to dá krásně aplikovat. Kromě vůdce tlupy je v tlupě několik mladých silnějších samečků, kteří "hlídají pořádek". Když se objeví cizí jedinec, nebo když některý z domácích jedinců příliš narovná záda, jdou po něm. Neutočí, varují mimikou, zastrašují. Pokud je na tom ten jedinec tak dobře, že je může vypráskat, tak volí stejnou taktiku. Dá se očekávat, že dojde k potyčce. Pokud na ně vetřelec opravdu stačí, strážci pořádku ustoupí a přiznají mu rovnocenné postavení, jinak mu napráskají. Když se s nima rvát nechce, dá prostě najevo defenzivu, uhýbá, neútočí, nezastrašuje. Strážci pořádku si namasírují ego a dají mu pokoj. Popdobnost čistě náhodná, že :lol


Presne o tom hovorim..ja nikde nepisem, ze si sa mal hadat a handrkovat, alebo co..prave naopak - mal si pouzit viac psychologie a dosiahnut NULU...a ver mi ze sa to da.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Kris » Uto Okt 24, 2006 10:43 am

dochtor píše:
Pavel Rittich píše:Mě to připadá úplně jasný:
3 - já bych ještě smlouval. "Rozhodli jse správně, ale buďte shovívaví. Ty prachy byly na týdenní nákup pro rodinu, víte co si doma vyslechnu, vždyť jste taky chlapi....." Někdy se policajti uspokojí a sleví.

Majiteľ vylešteného Xedos 9 má spravidla zložitú východiskovú pozíciu na "smlouvání" :spik2
Tomant, litrík za pokutu je imho základná sadzba a keď už ťa zastavili, tak ťa nemohli len tak pustiť s tým, že sú tupci a nevedia čo činia... Určitú úlohu tu hrá aj vyšší princíp. Predsa len bola to sanitka a nie auto s papalášom a na 100% nevieš, kvôli čomu brzdila.
Aj keď ja už som raz jeden semafor vyhádal :spik2 - bol som si však istý, že nemajú pravdu. Je fakt, že vymäkli až keď ma podporila priateľka :lol


minule som to smykal 80 km/hod po elektrickovej trati bo na pruhu sa motali dake matohy-darcovia organov
..policajt ma zastavil...reku "takto sa neda jazdit pan vodic"....no a ja mu na city ze ci si vie predstavit ze jak tazko sa ide s xedosom 50.a este ked tym ludom uplne drbe a chodaaa po ceste hore dole...a on "hmmhm..no dobre pustim vas bo sam som mal kedysi xedosa 6tku..a viem co to je..ist s nim pomaly.." :lol
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Pavel Rittich » Uto Okt 24, 2006 3:23 pm

Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Predchádzajúci

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť