Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 3 a EURO NCAP

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Mazda 3 a EURO NCAP

Poslaťod majki » Str Okt 11, 2006 1:55 pm

Tak tahle zprava me ani nahodou nepotesila :???


Mazda 3
Nejmenší z testovaných aut za ochranu posádky dostalo čtyři hvězdičky z pěti. Za čelní náraz dostala mazda pouze dvanáct bodů ze šestnácti.

Stavba palubní desky při nárazu zvyšuje nebezpečí zranění stehen řidiče i spolujezdce. V celkovém hodnocení se projevilo i riziko vyššího zranění pánve spolujezdce.

Za ochranu dětí mazda získala průměrné tři hvězdičky z pěti.


source: http://auto.idnes.cz/audi-q7-na-pet-bez ... tomoto_fdv
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Lubos1 » Str Okt 11, 2006 5:15 pm

Podobne je na tom aj 6 po facelifte. Na bezpecnosti este musi Mazda popracovat.
Aj ked podla niektorych zdrojov je cela metodika crashtestov NCAP diskutabilna a priamo nesuvisi s realnymi nehodami.
Pre ziskanie napr. 5 hviezdiciek je potrebne sa prisposobit NCAP a dat si pozor na oblasti, ktore sa testuju (naraz zpredu do lavej casti vozu, zboku, stlp). Ak sa zanedbaju ostatne casti, vysledky NCAP testov nepomozu. Mozno by bolo zaujimave porovnat vysledky NCAP s americkou obdobou, tam je tusim metodika odlisna.
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod misko42 » Štv Okt 12, 2006 8:26 am

Lubos1 píše:Podobne je na tom aj 6 po facelifte. Na bezpecnosti este musi Mazda popracovat.
Aj ked podla niektorych zdrojov je cela metodika crashtestov NCAP diskutabilna a priamo nesuvisi s realnymi nehodami.
Pre ziskanie napr. 5 hviezdiciek je potrebne sa prisposobit NCAP a dat si pozor na oblasti, ktore sa testuju (naraz zpredu do lavej casti vozu, zboku, stlp). Ak sa zanedbaju ostatne casti, vysledky NCAP testov nepomozu. Mozno by bolo zaujimave porovnat vysledky NCAP s americkou obdobou, tam je tusim metodika odlisna.


presne tak, testy su neni vsetko. ked mas nejaku drobnu nehodu tak je aj jedno ci je jedna hviezdicka alebo pat a ked mas zas nejaku brutal tak ti nepomozu ani tie hviezdy co su hore.

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod majki » Štv Okt 12, 2006 10:26 am

No mi hlavne prekvapilo, ze Audi Q7, taky mastodont, dostalo len 4*. A to za to, ze v kabine vozu nie je dostatocne upozorneni, ze pri upnuti detskej sedacky na sedadlo spolujazdca sa ma vypnut airbag...no maras...ja myslel, ze Euro NCAP je pre Europanov a nie pre blbych Amikov... :hanged
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod misko42 » Štv Okt 12, 2006 11:05 am

to ozaj?? no osobne si myslim ze dzip je bezpecnejsi ako nejake osobne auto. Keby narazila Q7 alebo nejake ine napriklad punto ktore dostalo 5 hviezdiciek tak neviem neviem ktore by bolo bezpecnejsim pre posadku. Na sestrinom Tucsone je tiez len tusim 4 hviezdicky.
A aj tak napriklad si ides na nejakom punte alebo inom 5 hviezdickovom aute a pride nejaka kolizia a bum.. hviezdicky maju co robit aby ta zachranili. Ale ides na takej Q7 a taka ista situacia,kolizia a.. nic, vsetko si hravo zvladol takze ziadne bum sa nekonalo a hviezdicky mas nadalej schovane :lol asi tak nejak

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Maco222 » Štv Okt 12, 2006 11:39 am

No myslim si ze nezalize od velkosti auta, ale skor od jeho konstrukcie, ake ma pasivne bezpectvostne prvky, a ak ti mozem povedat, vela, vela terennych aut (nemyslim teraz len Jeep) ma dost problemy so strukturou karoserie a taktiez aby sa neprevratili. Vcera som videl nazivo pred robotou, ako si ujo otacal na Punte (volakedy najbezpecnejsie auto triedy) a z jednej strany ho zobral Tuareg a z druhej Fabia. Punto na cecky a vodicovi sa nic nestalo, vobec. Dost zle su na tom este stale aj vany. Napr. Zafira, to je konec a taky Opel Sintra ma len 2* :(
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod misko42 » Štv Okt 12, 2006 12:12 pm

no tak to je potom aj o stasti. predajca v peugeote (kamarat) hovoril ze jedna baba isla na predvadzacku tiez predajkina na novej 207, a dusila ho na 160 kh/h a predbiehala na obycajnej hlavnej ceste ked jej vybehlo nieco tak strhla volant a ju to prekotilo a zacala robit kotrmelce... potom len vystupila, trosku krvava ale prezila, a zacala sa smiet. a sa mi zda ze da vinci mal na toto nejaku teoriu ze preco to tak je.. ale si uz espominam.
Tiez aj ked havarovala ta flasikova ci kto to tak zobrala si manzelovo BMW x5 a havaria a ze prezila len vdaka tomu ze to bol jeep, ze keby isla na svojej audi tak by to neprezila.

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod TomAnt » Štv Okt 12, 2006 1:16 pm

To su take teorie ze keby. Kazda havaria je vysokospecificka s mnozstvom parametrov a neda sa jednoznacne nikdy povedat ze v tom alebo onom aute by to bolo ine. To je haluz.

Na 100% sa da hadam povedat len to, ze ked to v akomkolvek aute napalis 200kou celne do pevnej prekazky, tak asi neprezijes...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod misko42 » Štv Okt 12, 2006 2:55 pm

navrhujem urobit pokusy ze pri akej rychlosti je to na 100% smrtelne. Kto sa hlasi??? :lol

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Gazda » Pia Okt 13, 2006 1:52 pm

Odporucam stranku http://wse000412-503-8.hosting.win.pi.se/trafikforskning/eng_sakrabilar.asp Je to Svedska poistovna, ktora o.i. vydava hodnotenia bezpecnosti na zaklade skutocnuch nehod. NEnasiel som tam ale ziadne podrobnosti, ako dosli k jednotlivym vysledkom.
Obrázok užívateľa
Gazda
Pisateľ
 
Príspevky: 58
Registrovaný: Str Máj 17, 2006 6:52 pm
Bydlisko: BA

Poslaťod yano » Pia Okt 13, 2006 2:20 pm

Mna by zaujimal iny udaj... A to je nehodovost aut proti predajnosti.
Takze napriklad ak sa predalo 1000 mazd, kolko z nich malo povedzme smrtelnu nehodu, oproti 1000 chevroletom a podobne. To by vyjadrilo bezpecnost auta aj vramci ovladatelnosti, presnosti brzdenia a podobne. Takuto statistiku som ale nikde nevidel, vzdy len crah testy a podobne.
Obrázok - Roadster maniac
Obrázok užívateľa
yano
VIP 2007
 
Príspevky: 1151
Registrovaný: Str Apr 26, 2006 3:31 pm
Bydlisko: 323F [BA]

Poslaťod dej-f » Štv Nov 23, 2006 10:25 pm

yano píše:Mna by zaujimal iny udaj... A to je nehodovost aut proti predajnosti.
Takze napriklad ak sa predalo 1000 mazd, kolko z nich malo povedzme smrtelnu nehodu, oproti 1000 chevroletom a podobne. To by vyjadrilo bezpecnost auta aj vramci ovladatelnosti, presnosti brzdenia a podobne. Takuto statistiku som ale nikde nevidel, vzdy len crah testy a podobne.


Toto má zahrnuto v jakési podobě v testech ADAC. Spolehlivost, spokojenost klientů se servisem, opravitelnost vozů po kolizi atd.

Americké testy na crash jsou tvrdší, nevím přesně kolik obsahují bodů. Mlhavě si jen pamatuji, že Crashtesty na japonce se pro evropu nedělají, údajně se jen přepočítávaji americké testy na evropské. Nedělají se zvlášť. Amíci jsou pro japíky priorita, tak se crashuje tam 8-)
bez podpisu - anonym
Obrázok užívateľa
dej-f
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Uto Dec 28, 2004 10:25 pm
Bydlisko: Ostrava / doma

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron