Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Umrela mi mazdicka...

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Umrela mi mazdicka...

Poslaťod et3308 » Pon Okt 02, 2006 1:16 am

Po vela najazdenych km (347tis.), mnozstva zabavy :ha: a minime neprijemnostiach mi dnes servisak sucho oznamil, ze to uz nema cenu :( To nastve.
Ja viem, ze som sa o nu nikdy poriadne nestaral. Nikdy sa nestazovala, vzdy ma doviezla kam bolo treba. Mozno to bola chyba, mozno mala obcas trucovat. Ako spravna zena..

Tak teraz tu sedim a rozmyslam co dalej, vo mne prazdnota ako po rozchode s frajerkou...
Najazdil som vela kilakov na roznych autach, ale toto mi fakt prirastlo k srdcu.

Naozaj neviem co robit:
Predlzovat agoniu opravamy, alebo eutanazia (darcovstvo organov + TP a SPZ, STK do 08/08 )

Mazda 626 2.0D r.v. 1990 sedan

Umrela pri zdvihani na zdvihaku, vytrhol sa (odhnil) LZ tlmic z kasne..
+ bola potrebna vymena prednych kotucov a oblozenia.

Tak poradte...

Dakujem Andrej
et3308
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon Okt 02, 2006 12:21 am
Bydlisko: BA

Poslaťod Kris » Pon Okt 02, 2006 1:20 am

Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Luke.cz » Pon Okt 02, 2006 7:35 am

VOLVO V70 Momentum D5, 2007
VOLVO S60 SUmmum D5, 2004
Obrázok užívateľa
Luke.cz
Luke.CZ
Luke.CZ
 
Príspevky: 1664
Registrovaný: Ned Aug 29, 2004 12:30 pm
Bydlisko: Valtice

Poslaťod TomAnt » Pon Okt 02, 2006 9:39 am

Kup ine a toto ako pises, na organy, predlzovat to nema moc zmysel.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Black » Pon Okt 02, 2006 9:45 am

Andreji, já ti napíši a nikdo se tady tomu nebude divit, protože mne tu už dobře znají. Řešila jsem minulý týden podobný problém s mojí 626 GD r.v. 1989, dala jsem ji ke známému autoklempíři, aby ji dal trochu dopořádku, měla to být malá oprava podvozku, další den mi klepmpíř volá, že se mnou chce mluvit, a ptal se jestli se má pustit do opravy, protože ten podvozek je ve stavu před smrtí a má strach, že se Mazda zlomí na zvedáku, musela jsem se během jednoho telefonního rozhovoru rozhodnout, zda mi auto skončí na vrakovišti a nebo zda s ním dojezdím zimu a taky bude konec a nebo jestli do toho půjdu za nemalý peníz, jelikož je 626 GD moje první auto a mám ji moc ráda, tak jsem šla do opravy, sice 626 GD neuvidím více jak měsíc, ale bude žít, zabilo by mne ji poslat na onen svět, já ji mám moc ráda, je to moje milované autíčko, doma mám ještě mazdy dvě, ale tahle bude vždy na prvním místě.
NENECHEJ JI UMŘÍT :cry , TO TĚ PROSÍM I ZA NI :pray .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Berry » Pon Okt 02, 2006 10:05 am

Na prodlužování agónie - škoda peněz!
Hlavně proto, že se už nikdy nebudeš moci spolehnout, že bezpečně dojedeš kam potřebuješ. Čert vem zrezlé "okrasné" díly, ale pokud motoricky odchází furt něco, tak se auta zbav nebo si ho vystav do klimatizované vitrínky, ale na ježdění si pořiď něco nového nebo méně jetého. Dřív, než se ti rozsype v nějaké krizové situaci v provozu třeba na dálnici!
Obrázok užívateľa
Berry
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Pia Feb 25, 2005 9:52 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ

Poslaťod Black » Pon Okt 02, 2006 10:07 am

Berry píše:Na prodlužování agónie - škoda peněz!
Hlavně proto, že se už nikdy nebudeš moci spolehnout, že bezpečně dojedeš kam potřebuješ. Čert vem zrezlé "okrasné" díly, ale pokud motoricky odchází furt něco, tak se auta zbav nebo si ho vystav do klimatizované vitrínky, ale na ježdění si pořiď něco nového nebo méně jetého. Dřív, než se ti rozsype v nějaké krizové situaci v provozu třeba na dálnici!
Berry, když do pekla, tak na milovaném koni, já ty peníze obětuji a Andrej se také musí rozhodnout, já to vlastně pořešila, tak, že mám novější Mazdu 626 GF a tu 626 GD už budu mít jen na občasné svezení, abych si ji neničila :mrk .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Berry » Pon Okt 02, 2006 10:32 am

Myslím, že záleží na tom, v jaké situaci Andrej je. Nemluvím o případu, kdy by měl zmíněné autíčko víceméně na hraní v garáži...
Pokud je člověk sám, klidně ať si jezdí třeba ve šlapacím autíčku/motokáře opláštěném papundeklem. A když se mu někde na cestě jakkoli potentuje, nějak se to vyřeší anebo nechá tak, jde si hrát s něčím jiným.
Ovšem ve chvíli, kdy má autem vézt rodinu, DĚTI, jeho pohled na věc se dle mého názoru rapidně změní! Pak rozhoduje aspekt bezpečnosti v případě kolize, schopnost vozu ubrzdit (=co nejkratší brzdná dráha) a zrychlit (=co nejdříve ujet z místa hrozícího kolizí), atd.
Obrázok užívateľa
Berry
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Pia Feb 25, 2005 9:52 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ

Poslaťod Harry FE3 » Pon Okt 02, 2006 3:32 pm

Pokud jde jen o uložení tlumiče,tak to je sranda,sprav to a hotovo.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Black » Pon Okt 02, 2006 4:05 pm

Harry FE3 píše:Pokud jde jen o uložení tlumiče,tak to je sranda,sprav to a hotovo.
Díky Harry, že alespoň ty tady bojuješ za 626 GD :pray :tlesk: .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Harry FE3 » Pon Okt 02, 2006 4:56 pm

Rozhodně nebojuju tak jako ty,ale pokud jde jen o tuto závadu,tak se přimlouvám k výměně uchycení tlumiče.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Harry FE3 » Pon Okt 02, 2006 4:58 pm

Jinak proč mylsíš že mám ten avatar co mám? :lol
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Luke.cz » Pon Okt 02, 2006 5:01 pm

Jako sorry, ale co chceš zachraňovat na japonském dieselu se 350t km.

V momentě kdz na to hrábneš svářečkou, zjistíš že je potřeba kompletní vyvaření, to je pak potřeba povrchově ošetřit a k tomu kompletní generálka brzd.

To je prostě nesmysl.
VOLVO V70 Momentum D5, 2007
VOLVO S60 SUmmum D5, 2004
Obrázok užívateľa
Luke.cz
Luke.CZ
Luke.CZ
 
Príspevky: 1664
Registrovaný: Ned Aug 29, 2004 12:30 pm
Bydlisko: Valtice

Poslaťod Sedvo » Pon Okt 02, 2006 5:13 pm

Luke.cz píše:Jako sorry, ale co chceš zachraňovat na japonském dieselu se 350t km.

V momentě kdz na to hrábneš svářečkou, zjistíš že je potřeba kompletní vyvaření, to je pak potřeba povrchově ošetřit a k tomu kompletní generálka brzd.

To je prostě nesmysl.


Přesně tak, prostě zkus šetřit a kup si jinou Majdu!!!
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Michal 4WS » Pon Okt 02, 2006 6:49 pm

Alebo prestavbu :roll
Ako , niektorý sme viac zaťažený na svoje "kočky" . takže všetko záleží len na et3308 :spik2
Každý správny gazda má auto MAZDA! Ak si dobrý gazda, nechýba Ti Mazda!
Mazda 626 GD 2,0i 16V DOHC FE3N Engine 109 kw/148 hp 183Nm / 4000rpm Mgr. !!!
Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Ďalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť