Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Jazda po Slovensku .....

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Poslaťod Maco222 » Pon Sep 04, 2006 3:11 pm

Zapchy na Lafrancony o chvilku snad skoncia..
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod TomAnt » Pon Sep 04, 2006 3:19 pm

Lubos1 píše:V BA je v podstate doprava problematicka vsade, zalezi od toho, kde pracujes alebo kde sa potrebujes dostat.


To je uplna pravda. Ale sam si si niekde vpredu povedal, ze z DD je JEDINA cesta do mesta. A to je podla mna dost velky problem. Momentalne ma ten isty problem aj Lamac a teoreticky aj Raca a Krasnany, ak teda nechceme ist cez Vajnory a po dialnici...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lubos1 » Pon Sep 04, 2006 3:24 pm

TomAnt píše:
Lubos1 píše:V BA je v podstate doprava problematicka vsade, zalezi od toho, kde pracujes alebo kde sa potrebujes dostat.


To je uplna pravda. Ale sam si si niekde vpredu povedal, ze z DD je JEDINA cesta do mesta. A to je podla mna dost velky problem. Momentalne ma ten isty problem aj Lamac a teoreticky aj Raca a Krasnany, ak teda nechceme ist cez Vajnory a po dialnici...


Suhlasim. Zatial je situacia taka. Ale v buducnosti sa bude dat prebehnut cez prazdne DD na koniec Karlovky, odtial do Dubravky a som na dialnici z Brna - tadial cez tunel a je to vyriesene.
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Pon Sep 04, 2006 3:28 pm

A este odporucam pozriet si satelitny pohlad na Bratislavy cez Googlemaps. To je tiez celkom zaujimave a vypovedajuce o zahustenosti jednotlivych casti Bratislavy a stave zelene.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lubos1 » Pon Sep 04, 2006 3:31 pm

TomAnt píše:A este odporucam pozriet si satelitny pohlad na Bratislavy cez Googlemaps. To je tiez celkom zaujimave a vypovedajuce o zahustenosti jednotlivych casti Bratislavy a stave zelene.

Unikla mi pointa :???
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Pon Sep 04, 2006 4:01 pm

Lubos1 píše:
TomAnt píše:A este odporucam pozriet si satelitny pohlad na Bratislavy cez Googlemaps. To je tiez celkom zaujimave a vypovedajuce o zahustenosti jednotlivych casti Bratislavy a stave zelene.

Unikla mi pointa :???


To bolo tak vseobecne.
Bez pointy :)

Ze proste pozries, a zelen je okolo Horskeho parku. Zelen je okolo Devina. V Starom meste ani naznak. Takisto na Dlhych dieloch.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dochtor » Pon Sep 04, 2006 4:02 pm

Lubos1 píše:Este by ma zaujimalo, ako je to tam s dopravou v zime, predsalen ten kopec je kapanek prudky :lol
Da sa vyliezt hore, ak je poladovica? Su tam caste nehody v zime?

Nahor je to pohoda, ale ten zlez na Devínsku cestu je o hubu.
Kovová konštrukcia v blízkosti vody, k tomu pár zátačiek... vie to byť naozaj veľmi zradné :hanged
323S BA 1,5 Z5
dochtor
Komunikátor
 
Príspevky: 541
Registrovaný: Str Dec 08, 2004 11:24 am
Bydlisko: BA MT

Poslaťod Maco222 » Pon Sep 04, 2006 4:04 pm

dochtor píše:
Lubos1 píše:Este by ma zaujimalo, ako je to tam s dopravou v zime, predsalen ten kopec je kapanek prudky :lol
Da sa vyliezt hore, ak je poladovica? Su tam caste nehody v zime?

Nahor je to pohoda, ale ten zlez na Devínsku cestu je o hubu.
Kovová konštrukcia v blízkosti vody, k tomu pár zátačiek... vie to byť naozaj veľmi zradné :hanged

Mal som Peugeot 405 MI16 4x4 vies ako som tade rad jazdil? :)
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Lubos1 » Pon Sep 04, 2006 4:09 pm

Zelen mam okolo domu a na dvore: kazdy tyzden koseny travnik :lol

Nejde mi o to, ci mam pri vchode 2 alebo 10 stromov (s tym je problem vsade na sidliskach), ale o to, aby som mohol vybehnut napr. na bicykli bez toho, aby som jazdil po dlhej ceste plnej inych cyklistov a korculiarov (Hradza). Na DD je blizko les, kde som pesi za 10 minut a na bicykli za 3 a kde sa da prejst do Devina, DNV, Dubravky. Prave tato skutocnost ma presvedila pre DD.
Pomerne vela zelene je v Ruzinove, ale nie som dochodca, aby mi stacila prechadzka v "parku", ktory ma 200x300m.
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod yano » Pon Sep 04, 2006 4:24 pm

Lubos1 píše:Zelen mam okolo domu a na dvore: kazdy tyzden koseny travnik :lol

Nejde mi o to, ci mam pri vchode 2 alebo 10 stromov (s tym je problem vsade na sidliskach), ale o to, aby som mohol vybehnut napr. na bicykli bez toho, aby som jazdil po dlhej ceste plnej inych cyklistov a korculiarov (Hradza). Na DD je blizko les, kde som pesi za 10 minut a na bicykli za 3 a kde sa da prejst do Devina, DNV, Dubravky. Prave tato skutocnost ma presvedila pre DD.
Pomerne vela zelene je v Ruzinove, ale nie som dochodca, aby mi stacila prechadzka v "parku", ktory ma 200x300m.


Heya, ja som si kupil byt na DD. Zvazoval som dlho a vyslo mi to ako vyborne miesto. S tym lesom mas naozaj pravdu, nikto by ma nedostal byvat niekam, kde nie som za par minut pesi alebo na biku v lese. Da sa tam aj celkom faj zazjazdovat na biku, lebo je to v kopcoch a su tam fajne miesta na zjazdy. Po ruke mam vsetko od billy cez banku a postu az po lekaren. A doprava? Neriesim, ja chodim do prace az po deviatej a to uz je to vsetko pomerne prazdne. Teraz to tam posrali krizovatkou na devinsku cestu, kym tam bolo obycajne daj prednost v jazde islo to o dost rychlejsie. Da sa ist za botanickou doprava cez patronku (hehe, teraz tiez radost), alebo popri vode dole. Do Lamaca je to tiez kusok. Ked ma clovek auto, nie je to az take hrozne podla mna, ale pravdou je ze sa vyhybam hlavnym zapcham.

V zime som sa nestretol s nejakym zanedbavanim odhrabavania, nehody som tam videl, ale to aj vsade inde. Je to dokopca, tak s tym treba pocitat, ale zatial som vzdy vyliezol. Jedine co je velmi neprijemne je parkovanie. Ked clovek chodi neskor z prace, nema kde zaparkovat, auta parkuju doslova vsade. Navyse vacsina parkuje na kraji cesty, co je v zime dost blbe, lebo chodia odhrnace a tak si mozte rano najst auto v lepsom pripade z boku zakopane v snehu, v horsom oskrete od niekoho kto si myslel ze ABS mu umoznuje na lade kedykolvek zabrzdit... To je nevyhoda. Ceny a miesta na prenajatie parkovacich miest su dost zle, takze treba na to mysliet.

Ale mimo dopravy je to fajn miesto. A nemas to daleko v podtstae nikam okrem race a spol ;-)
Obrázok - Roadster maniac
Obrázok užívateľa
yano
VIP 2007
 
Príspevky: 1151
Registrovaný: Str Apr 26, 2006 3:31 pm
Bydlisko: 323F [BA]

Poslaťod Lubos1 » Pon Sep 04, 2006 4:34 pm

yano píše:Ceny a miesta na prenajatie parkovacich miest su dost zle, takze treba na to mysliet.

To som si vsimol ako prve. Pri dome, kde som kupil byt je male parkovisko asi na 15 aut a naokolo je vsetko plne, tak som bol nuteny kupit garazove miesto na prizemi domu. Tie peniaze som mohol pouzit niekde inde, ale ina moznost nebola.
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Gretka » Pon Sep 04, 2006 6:31 pm

Maco222 píše:Ja len tak naokraj, ako sa Vam v BA islo dnes rano? :) bo ja som isle od Harleya na Zahradnicku (cca 4 - 5 km) krasnych 57 minut :)
super, konecne busy jazdia v castejsich intervaloch :jaja
Obrázok užívateľa
Gretka
NadMazďák
 
Príspevky: 4283
Registrovaný: Pon Sep 19, 2005 10:32 pm
Bydlisko: BA

Poslaťod Maco222 » Pon Sep 04, 2006 6:33 pm

Gretka píše:
Maco222 píše:Ja len tak naokraj, ako sa Vam v BA islo dnes rano? :) bo ja som isle od Harleya na Zahradnicku (cca 4 - 5 km) krasnych 57 minut :)
super, konecne busy jazdia v castejsich intervaloch :jaja

Ano ale neviem na co v nich idu aj penzisti spolu zo skolakmi, ked Mileticka je rozbita :(
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Gretka » Pon Sep 04, 2006 6:37 pm

Lubos1 píše:Este by ma zaujimalo, ako je to tam s dopravou v zime, predsalen ten kopec je kapanek prudky :lol
Da sa vyliezt hore, ak je poladovica? Su tam caste nehody v zime?
moja krstna byva hore na DD...o kopec sa dobre staraju, lebo musia...by sa im tam tie dva busy c 32 a 33 nevyskriabali...
Naposledy upravil Gretka dňa Pon Sep 04, 2006 6:43 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Gretka
NadMazďák
 
Príspevky: 4283
Registrovaný: Pon Sep 19, 2005 10:32 pm
Bydlisko: BA

Poslaťod Gretka » Pon Sep 04, 2006 6:39 pm

Lubos1 píše:Petrzalka ma (podla mna) jedinu vyhodu a to je dostupnost dopravy. Na tu budem asi dlho spominat. Stravil som tam 5 rokov a bolo to cim dalej horsie. Brechajuce psy o siedmej rano cez vikend, vsade spina, 3 podniky pod oknami, kopec nadrbanych, po 18:00 parkovanie iba na trave = problem s MP.
to si byval asi v casti co je dost na pikatchu... mne sa dokonca tutok v tejto casti Petrzky kde byvame s Tomim fest paci
Obrázok užívateľa
Gretka
NadMazďák
 
Príspevky: 4283
Registrovaný: Pon Sep 19, 2005 10:32 pm
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron