Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Jazda po Slovensku .....

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Poslaťod Gretka » Pon Sep 04, 2006 6:46 pm

Maco222 píše:
Gretka píše:
Maco222 píše:Ja len tak naokraj, ako sa Vam v BA islo dnes rano? :) bo ja som isle od Harleya na Zahradnicku (cca 4 - 5 km) krasnych 57 minut :)
super, konecne busy jazdia v castejsich intervaloch :jaja

Ano ale neviem na co v nich idu aj penzisti spolu zo skolakmi, ked Mileticka je rozbita :(
no, su vyslovene geriatricke spoje, ktore sa snazim pouzivat co najmenej...a ja sa aj tak veziem len 4min, cize 3 zastavky od domu a pak mam stvrt hodinovu slapacku do prace (apropos, dnes som bola prvykrat a zatial sa mi velmi paci :ha: ) alebo 6min a a vystupujem na Zoske a odtial cupitam do mesta peso
Obrázok užívateľa
Gretka
NadMazďák
 
Príspevky: 4283
Registrovaný: Pon Sep 19, 2005 10:32 pm
Bydlisko: BA

Poslaťod Ricko » Pon Sep 04, 2006 8:16 pm

no ja som si dnes teda uzil, z tt po cataj ako tak tych horko tazko 140, ale od cataja po ba ruzinov som isiel v kolone od 80 po 100, a ked som nejakemu buzerantovi vo filcke blikol alebo zatrubil ked isiel a nechcel sa uhnut tak sa isiel pomaly rozculovat.. dnes mi to trvalo rekordne 40 min. obvykle to robim za 20...
naposledy som isiel tak dlho resp. dlhsie den pred silvestrom ked bola kalamita.. isiel som home z ba do tt cca 4 hodiny.. :)
Mazda 323 BJ IV S, 2.0 DiTD
Ricko
Prispievateľ
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Ned Jún 04, 2006 11:29 am
Bydlisko: Trnava, SVK

Poslaťod Lubos1 » Pon Sep 04, 2006 8:30 pm

Gretka píše:
Lubos1 píše:Petrzalka ma (podla mna) jedinu vyhodu a to je dostupnost dopravy. Na tu budem asi dlho spominat. Stravil som tam 5 rokov a bolo to cim dalej horsie. Brechajuce psy o siedmej rano cez vikend, vsade spina, 3 podniky pod oknami, kopec nadrbanych, po 18:00 parkovanie iba na trave = problem s MP.
to si byval asi v casti co je dost na pikatchu... mne sa dokonca tutok v tejto casti Petrzky kde byvame s Tomim fest paci

Naopak, byval som (teda este byvam) na Halovej ulici, chodniky - zamocka dlazba, obchod pred vchodom do baraku. Co poznam Petrzalku, jedna z lepsich casti. Napriek tomu som rad, ze odchadzam.
Ale poznam ludi, ktori by z Petrzalky neodisli, takze je to vec pohladu.
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod dabel » Uto Sep 05, 2006 9:21 am

Lubos1 píše:Ale poznam ludi, ktori by z Petrzalky neodisli, takze je to vec pohladu.

Jasnackaaaa - o 2km dalej a ani psy ani ine veci nemame :lol Akorat ta cesta je hlucnejsia, to jedine ma kaka... a este nam vykradaju auta v podzemnej garazi, ale zatial iba Kokotafky :(
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Lubos1 » Štv Sep 07, 2006 11:05 am

dabel píše:
Lubos1 píše:Ale poznam ludi, ktori by z Petrzalky neodisli, takze je to vec pohladu.

Jasnackaaaa - o 2km dalej a ani psy ani ine veci nemame :lol Akorat ta cesta je hlucnejsia, to jedine ma kaka... a este nam vykradaju auta v podzemnej garazi, ale zatial iba Kokotafky :(

Presne tak, prave teba som tym myslel 8-)
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod michal » Pon Sep 11, 2006 12:53 pm

No mne sa na slovensku jazdi rozhodne lespie ako v cechach... odkedy je v cechcach bodovy system, je to este horsie... najviac mas stve ked ides niekde oproti plno auto pred tebou tiez kolona ktorej veli nejaky posr**any vodic ktory koli strachu z vysokej pokuty a bodom (co samozrejme chapem) ide pre istotu 70 (to uz nechapem) To ma vtedy ide roztrhnut od nervov....

A co sa tyka dialnic, tak tam sa enzmenilo takmer nic. POvedal by som ze ti normalni vodici ktori predtym jazdili 150 teraz idu 130, ostatni ako predtym. proste ked niekto niekoho niekde ma, papierovy bic na vodicov nepomoze. Osobne si myslim ze bodovy system ako taky je dobra vec, akurat ze tu ho nedomysleli, pretoze vodic moze teoreticky prist o vodicak aj preto ze blbo zaparkuje, alebo napriklad nema zapnute svetla alebo pasy. A hlavne tie pokuty to je masaker...

Na slovensku sa mi paci myslienka stanovovania vysky pokuty podla spolocenskeho postavenia to je podla mojho nazoru velmi rozumne riesenie, a HLAVNE rozdiel oproti cecham je ze na slovensku niee den kedy by na dialnici nemerali rychlost... a v cechcach? Zijem tam uz 3roky a na dialnici som videl fizlov mozno trikrat a to najazdim celkom dost po celych cechach....

Vzdy sa tesim ked idem na slovensko ze konecne si posoferujem, proste ked je dobra cesta tak idu vsetci 110-120 a je to plynulejsie. A chuji ti sa najdu vsade... toho sa clovek proste nezbavi. Neda sa stanovit fixna suma pokuty lebo pre bohatych je to malo a pre normalnych je to vela... som zvedavy kedy zacnu ponukat banky ucelove uvery na platenie pokut v cechach...
michal
Pisateľ
 
Príspevky: 60
Registrovaný: Str Sep 21, 2005 12:42 pm
Bydlisko: Praha, Košice

Poslaťod yano » Pon Sep 11, 2006 1:20 pm

michal píše:No mne sa na slovensku jazdi rozhodne lespie ako v cechach... odkedy je v cechcach bodovy system, je to este horsie... najviac mas stve ked ides niekde oproti plno auto pred tebou tiez kolona ktorej veli nejaky posr**any vodic ktory koli strachu z vysokej pokuty a bodom (co samozrejme chapem) ide pre istotu 70 (to uz nechapem) To ma vtedy ide roztrhnut od nervov....

A co sa tyka dialnic, tak tam sa enzmenilo takmer nic. POvedal by som ze ti normalni vodici ktori predtym jazdili 150 teraz idu 130, ostatni ako predtym. proste ked niekto niekoho niekde ma, papierovy bic na vodicov nepomoze. Osobne si myslim ze bodovy system ako taky je dobra vec, akurat ze tu ho nedomysleli, pretoze vodic moze teoreticky prist o vodicak aj preto ze blbo zaparkuje, alebo napriklad nema zapnute svetla alebo pasy. A hlavne tie pokuty to je masaker...

Na slovensku sa mi paci myslienka stanovovania vysky pokuty podla spolocenskeho postavenia to je podla mojho nazoru velmi rozumne riesenie, a HLAVNE rozdiel oproti cecham je ze na slovensku niee den kedy by na dialnici nemerali rychlost... a v cechcach? Zijem tam uz 3roky a na dialnici som videl fizlov mozno trikrat a to najazdim celkom dost po celych cechach....

Vzdy sa tesim ked idem na slovensko ze konecne si posoferujem, proste ked je dobra cesta tak idu vsetci 110-120 a je to plynulejsie. A chuji ti sa najdu vsade... toho sa clovek proste nezbavi. Neda sa stanovit fixna suma pokuty lebo pre bohatych je to malo a pre normalnych je to vela... som zvedavy kedy zacnu ponukat banky ucelove uvery na platenie pokut v cechach...


nevidim dovod, preco by niekto kto viac zaraba platil vyssiu pokutu. za chvilku tu zacnes kricat ze treba milionarsku dan, lebo ti hnusaci bohati si ziju prilis dobre a preto treba zacat dotovat ceny benzinu z toho aby bol lacnejsi nie?

to budu bohatsi platit za chvilku aj drahsie obedy v restauracii, lebo nahodou zarabaju viac ako ti pri vedlajsom stole, dialnicne nalepky sa budu predavat podla prijmovych skupin.

SA UVEDOM! Priestupok je rovnaky ci zarabam 12 tisic alebo 50 tisic, obaja porusime predpisy ROVNAKO!!! Co by si este rad? Nestaci ti ze "bohatsi" platia neumerne viac odvodov, dani ako "chudobnejsi"? Este aby aj vacsie pokuty mali ze? Nie si trosku docervena? ;-)
Obrázok - Roadster maniac
Obrázok užívateľa
yano
VIP 2007
 
Príspevky: 1151
Registrovaný: Str Apr 26, 2006 3:31 pm
Bydlisko: 323F [BA]

Poslaťod EDU » Pon Sep 11, 2006 1:27 pm

ale houby, spatne si to pochopil. Cim vyssi postaveni tim nizsi pokuty. :-)


Kdy uz jednou lidi pochopi ze je uplne jedno jestli jsem kral nebo kman. Stejny prestupek, stejny trest. A jestli se to nekomu nelibi, mel ve 4 tride vic zabrat. Zase znam lidi co rikaji ze se na to mohli ve 4 tride vysrat, v 10 by meli vytreno a mohli jit bezstarosti domu......
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod yano » Pon Sep 11, 2006 1:32 pm

EDU píše:ale houby, spatne si to pochopil. Cim vyssi postaveni tim nizsi pokuty. :-)


Kdy uz jednou lidi pochopi ze je uplne jedno jestli jsem kral nebo kman. Stejny prestupek, stejny trest. A jestli se to nekomu nelibi, mel ve 4 tride vic zabrat. Zase znam lidi co rikaji ze se na to mohli ve 4 tride vysrat, v 10 by meli vytreno a mohli jit bezstarosti domu......


to uz je lepsi pristup :-D ono je jednoduchsie nadavat na tych co maju trosicku lepsi plat a fnukat, ako zamakat a mat taky plat tiez. takze radsej budu kydat a fnukat a hladat ze ako davat "bohatsim ludom" vacsie pokuty ;-)
Obrázok - Roadster maniac
Obrázok užívateľa
yano
VIP 2007
 
Príspevky: 1151
Registrovaný: Str Apr 26, 2006 3:31 pm
Bydlisko: 323F [BA]

Poslaťod TomAnt » Pon Sep 11, 2006 1:35 pm

Yano, len treba si uvedomit jednu vec. Pre typka, co zaraba mesacne 10-20 melonov, je pokuta 5000 Sk za prekrocenie rychlosti a ohrozovanie ostatnych UPLNE ale UPLNE BEZ MOTIVACIE jazdit slusne. Kdezto pre typka s platom 8000 mesacne je to strasne silna motivacia. Toto je to co si treba uvedomit.

V Skandinavii tento model funguje uspesne...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lubos1 » Pon Sep 11, 2006 2:05 pm

Rad by som videl ako sa urci hodnota majetku tych "bohatsich", ked maju vacsinou majetky napisane na niekoho ineho, vykazuju oficialne smiesne zisky atd. Bezni zamestnanci vacsinou bohati nie su, aj ked napr. Fico si mysli, ze bohaty je clovek, ktory zaraba 60 000 Sk/mesacne :koule

Ja som na Slovensku registrovany nie som, ziadny oficialny urad nevie, kde pracujem a danove urady si pre nic za nic info nevymienaju.

Proste je to komplikovane. Motivaciou by bol jedine bodovy system, ale body by sa mali odoberat iba za vazne priestupky a nie za nezapnute pasy, nespravne parkovanie a ine blbosti.
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Pon Sep 11, 2006 2:16 pm

V Skandinavii to maju asi premakanejsie cele, vratane toho, ze neodrbes danovy urad tym, ze majetok napises na uplne niekoho ineho. Takisto ako neodrbes svoj realny prijem. Tam by bolo treba asi zacat samozrejme.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod EDU » Pon Sep 11, 2006 2:33 pm

to by ale musela na slovensku ludom chutnat kombinacia presolenych heringov a aquavitu.

nene, toto vo Svedsku je model pro uplne inych frajerov. socialny stat po vzore skandinavie nieje riesenie, rovnako ako svajciarsky model je na slovensko neimportovately. Kulturny a spolocensky vyvoj slovensko (dobre trochu este aj cesko) caka.
Az bude moj nenarodeny synator (ale uz kazdym dnom!!) ocakavat svojho prveho vnuka, bude si moj 30 rocny vnuk pisat na fore o tej hroznej dobe, ked este dedo mal GEcko, a vecsina ludi nerozoznala co je legalne a nelegelne, natoz co je spolocensky pripustne. Lebo v tej dobe, bol zlodej hrdina, nemakacenko chudacik, a snazivec bol zlocinec, lebo mal za robotu viac ako jeho sused zo socialky.
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod michal » Pon Sep 11, 2006 4:06 pm

Zastancom milionarskej dane niesom, ale poviem ti pravdu, ze na body sa mozem vyprdnut, ale vyfasovat za ze prekrocim rychlost povedzme 4000 len preto ze pre povedzme 10% obyvatelstva ma prijem taky ze je to pre nich motivacne, a 88% obyvatelstva z toho trafi...

Dane su trest to ano, na slovaci su pre kazdeho rovnake.. ked zarobis tolko ci tolko vzdy je to 20%

Mylsim ze by kludne tiez pokuty by mohli byt v %, bolo by to podla mna ferove, a neboli by hezouni v taktkovom meďaku co ti prejdu po nohach ked stojis na zastavke a este ta poslu do p***

Mi napadol taky celkom kuriozny pripad, myslim ze to bolo aj v televiznych novinach na markize, ked v brne spadol chalan z bicykla, rozbil si drzku, a kedze je ucastnik cestnej premavky a sposobil nehodu s ublizenim na zdravi, tak mu hrozi trest do vysky 45000Kc. myslim ze minimalna sadzba je cca 25000Kc. Tak mi povedz ze keby si do niekoho narazil zo zadu nic by sa nestalo len slecna co sa malije by si robila pusu ruzom by to uviedla ze si jej "ublizil" a mozes sa ist past. myslim ze priemerna rodina nema k dispozicii ani min.25000Kc na to aby len tak zapaltila pokutu a nezamavalo to s rozpoctom.

Nechcem aby to vyznelo ako stazovanie si na nejaky system, ale tie sadzby boli stanovene s ohladom na tych ktori porusuju priestupky, samozrejeme cirou nahodou je jasne ze su to najmä ludia ktori maju plnejsie penazenky, tak sa urobil "motivacny" system bez ohladu na zivotnu uroven obyvatelstva. Keby neexistovali rozdiely bol by ten system ferovy, to ano.
michal
Pisateľ
 
Príspevky: 60
Registrovaný: Str Sep 21, 2005 12:42 pm
Bydlisko: Praha, Košice

Poslaťod TomAnt » Pon Sep 11, 2006 4:20 pm

Bodovy system bez pokut, to by malo nieco do seba. Za kazdu malu blbost bod dole, za 3 body dole 3 mesiace bez vodicaku. Za velku blbost povedzme 4 body dole a ak si mal predtym uz 2, tak mas 6 a za to je 6 mesiacov bez vodicaku. A tak podobne. Pretoze prachy ludi rozdeluju na urcite skupiny, ktore na to maju alebo nie, ale vodicsky preukaz ma kazdy len jeden (no dobre, niektori maju dva) a o ten hlavne ide. No nie?

Trebalo by to premysliet a myslim ze toto by motivacne fungovalo. Chces stat v zakaze parkovania? Stoj ale bod dole, zastavis tam 3x a 3 mesiace nejazdis.
Isiel si opity na aute? OK 12 bodov a nejazdis rok, z fleku. A tak podobne.

Toto by podla mna fungovat mohlo, peniaze moc nie, niekto ma a niekto nema, ked niekto nema tak tu pokutu proste nezaplati lebo nema z coho, a ten kto ma tak zaplati a fici jak blazon dalej. Tento system je dost taky, na prvy ophlad nefunkcny... aspon podla mna...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť