Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Jazda po Slovensku .....

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Poslaťod michal » Pon Sep 11, 2006 4:28 pm

Nieco do seba by to malo, ale pride mi trochu absurdne aby ti vzali vodicak za zle parkovanie. Vodicak by sa mal brat za veci ktore ohrozuju bezpecnost a plynulost cestnej premavky, a nie za priestupky ktore s bezpecnostou a plynulostou nemaju nic spolocne.

A hlavne v krajinach kde fizli budu sediet v autach a sprtat si v nose na usekoch kde o "nic nejde", ziaden system nebude fungovat, pretoze je najjednoduchsie zaviest papierovo-bodovu vojnu, a tvarit sa ako kapo ze jaky som dzivy ze aky ste krotkí. Chcelo by to aktivitu, a dokazem si predstavit ze ma zastavi fizel a napomenie ma ze nemam zapnute svetla namiesto toho aby ti za to fasol pokutu 1500Kc. Uplne z inej strany by som sa pozeral na panov policajtov. Asi by som si ich vazil a mal respekt, kdezto teraz myslim ze vacsina ludi ich ma za gumy, pripadne z nich ma strach...
michal
Pisateľ
 
Príspevky: 60
Registrovaný: Str Sep 21, 2005 12:42 pm
Bydlisko: Praha, Košice

Poslaťod TomAnt » Pon Sep 11, 2006 4:39 pm

S tym suhlasim.

Akurat ja by som kludne ten vodicak na vystrahu na par tyzdnov, mesiacov bral aj za to zle parkovanie. :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Pon Sep 11, 2006 4:46 pm

TomAnt píše:Akurat ja by som kludne ten vodicak na vystrahu na par tyzdnov, mesiacov bral aj za to zle parkovanie. :ho:

Hm tak to je pekna blbost... to by boli vsetci v kuse bez vodicakov... suhlasim v pripade "stredne zavazneho priestupku" (predbiehanie cez plnu ciaru, rychlost o viac ako +20kmh atd.)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Pon Sep 11, 2006 4:56 pm

dabel píše:
TomAnt píše:Akurat ja by som kludne ten vodicak na vystrahu na par tyzdnov, mesiacov bral aj za to zle parkovanie. :ho:

Hm tak to je pekna blbost... to by boli vsetci v kuse bez vodicakov... suhlasim v pripade "stredne zavazneho priestupku" (predbiehanie cez plnu ciaru, rychlost o viac ako +20kmh atd.)


Kokos, ale citajte co som napisal. Nezobrali by viodicak hned za prve zle parkovanie, ale za caste a a recidivu. Chcelo by to premysliet, ale povedzme by boli typy pristupkov, kam by sa zbierali body zvlast. Cize napriklad za 5 zlych aprkovani by si si vysluzil mesiac bez vodicaku, s tym ze ak pol roka vydrzis parkovat normalne, tak sa ti to vynuluje, alebo tak nejak, Urcite by sa to dalo nadefinovat tak, aby to fungovalo.

Vsetko co som chcel povedat, ze FINANCNE POKUTY podla mna nie su ziadne riesenie. Tu su moznositi ludi rozne, a teda postihuju ludi rozne.

Ale odobratie vodicaku na zaklade takehoto bodoveho systemu by bolo ROVNAKE pre vsetkych. Chapeme sa?
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod michal » Uto Sep 12, 2006 8:45 am

Vsetko sa toci okolo zien a penazi... Teraz uz aj okolo vodicakov, aspon v cechach... rozhodne som predtym sadal do auta s radostou, teruz uz nie...
michal
Pisateľ
 
Príspevky: 60
Registrovaný: Str Sep 21, 2005 12:42 pm
Bydlisko: Praha, Košice

Poslaťod dabel » Uto Sep 12, 2006 8:58 am

njn... tak som dneska vyzeral ako take prasa... vyjdem na Apollo, pozriem do laveho zrkadla, tam nic, podradim, pridam, idem dolava, kde tu zrazu v lavom zrkadle sa objavuje biela 323F (ak ide o clena tak este raz - sorry kamo!), strhavam volant doprava, on trubi, ja mu ospravedlnujuco kyvam. Bol v slepom uhle...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod dabel » Uto Sep 12, 2006 9:00 am

TomAnt píše:Ale odobratie vodicaku na zaklade takehoto bodoveho systemu by bolo ROVNAKE pre vsetkych. Chapeme sa?

Ja Ti rozumiem, bodovy system takehoto razenia celkom uspesne funguje v Nemecku (kamos prekrocil o +35kmh rychlost, dostal body s tym, ze ak prekroci este raz o 25, tak ma na 3 mesiace po vodicaku).

Navrhovane riesenie vsak vzhladom na uroven korupcie u nas nemoze rozumne existovat :hanged
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Uto Sep 12, 2006 9:12 am

No, pri takej urovni korupcie totiz nemoze fungovat nic...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Str Sep 13, 2006 8:25 pm

dabel píše:njn... tak som dneska vyzeral ako take prasa... vyjdem na Apollo, pozriem do laveho zrkadla, tam nic, podradim, pridam, idem dolava, kde tu zrazu v lavom zrkadle sa objavuje biela 323F (ak ide o clena tak este raz - sorry kamo!), strhavam volant doprava, on trubi, ja mu ospravedlnujuco kyvam. Bol v slepom uhle...

Nalep si malé zrcátko proti slepému úhlu, je to dobrá věc.
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Doktor » Str Sep 13, 2006 11:47 pm

Kam mate nastavene tie bocne zrkadla? Ja ziadny mrtvy uhol nemam - zadnym cumim dozadu, bocnymi do boku. Vzdy musim mat v hlave obrazok, kde okolo mna (hlavne vzadu) tie auta su. V bocnych zrkadlach nevidim vobec svoje auto, iba ked sa hodne naklonim - zo zaciatku to bol nezvyk, teraz uz je to OK. Nikdy som zatial klop klop nikoho takto nezavrel, takze mozno to funguje.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod dabel » Štv Sep 14, 2006 8:47 am

Doktor píše:Kam mate nastavene tie bocne zrkadla? Ja ziadny mrtvy uhol nemam - zadnym cumim dozadu, bocnymi do boku. Vzdy musim mat v hlave obrazok, kde okolo mna (hlavne vzadu) tie auta su. V bocnych zrkadlach nevidim vobec svoje auto, iba ked sa hodne naklonim - zo zaciatku to bol nezvyk, teraz uz je to OK. Nikdy som zatial klop klop nikoho takto nezavrel, takze mozno to funguje.

Njn... zrkadlo mam vyklopene maximalne von, ako to ide (o boku svojho auta ani nehovorim, ten nevidim absolutne), ale minimalny slepy uhol tam ostane :hanged (btw ma sere, ze na 626 sa mi to nikdy nestalo, mala asi lepsie vyklapatelne zrkadla jak Accord) To minizrkadielko si asi kupim...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Predchádzajúci

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť