Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ne každý si Mazdu (a zároveň autorizované servisy) chválí...

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Poslaťod misko42 » Pia Nov 24, 2006 5:13 pm

dej-f píše:TomAnt, jsem v busse už 10 let a tak trochu poznám zda si klient přišel omrknout auto, seznámit se s autem, nebo vyjednávat. Tam jsem plastický a přizpůsobím se, což se ode mne očekává.

V aftersale dělám rozdíly proto, že kdybych se o všechny staral stejně, tak jen vřím kafe, dělám taxikáře a neprodám tolik co bych měl. Navíc když V.I.P klient má pocit, že má o něco málo víc než ostatní a že se k tomu dopracoval věrností ke mě (naší firmě) tak to ocení. Mám na mysli další věrnost.

Je to stejné i na servise, když chodíš pravidelně na servis, dostaneš privilegium faktury se splatností, vyšší výkupní cenu a ochotu technika ti předat auto po pracovní době. Kdyby nebyli rozdíly, tak předpokládám, že buďto k nám nikdo nejezdí, protože bychom chtěli peníze formou zálohy nebo jsme dávno zkrachovali protože každý druhý nezaplatí včas nebo vůbec fakturu, zvyknou si vyzvedávat auta třeba ve 20 hodin večer a technici nedělají nic jiného než obvolávají neplatiče.

Nevím zda je to zprávný přístup, ale ověřený časem a funguje. Rád nabídnu kafe komukoliv kdo má chuť si povídat, rád odvezu klienta do města když mě slušně požádá. V tom nevidím problém, ale nedám z toho standard, je to můj osobní přístup.


mas aj pravdu, tiez mi hovoril ten kamarat co robi v mazde, vie to omrknut,uz pozna toho zakaznika ked ho zbada ci je to len "panacek" co pride jednat s cenou a bol by najradsej keby ho navsetkych autach povozil a vsetky mu dal za facku.zacne tam mudrovat okolo toho a pritom prd tomu rozumie atd atd... on hovory ze ked chces Volva za dva mil. tak tak mas na to a nie ist tam a zjednavat ho na 1,5 . . . Ked vidi ze je to seriozny zakaznik tak aj sam mu da nejaku tu zlavu alebo nieco. jak teraz si jedna od neho kupila hned naraz 4 vozy (tusim 2 m6 a 2 m3)

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Zoran » Pia Nov 24, 2006 5:44 pm

misko42 píše:
dej-f píše:TomAnt, jsem v busse už 10 let a tak trochu poznám zda si klient přišel omrknout auto, seznámit se s autem, nebo vyjednávat. Tam jsem plastický a přizpůsobím se, což se ode mne očekává.

V aftersale dělám rozdíly proto, že kdybych se o všechny staral stejně, tak jen vřím kafe, dělám taxikáře a neprodám tolik co bych měl. Navíc když V.I.P klient má pocit, že má o něco málo víc než ostatní a že se k tomu dopracoval věrností ke mě (naší firmě) tak to ocení. Mám na mysli další věrnost.

Je to stejné i na servise, když chodíš pravidelně na servis, dostaneš privilegium faktury se splatností, vyšší výkupní cenu a ochotu technika ti předat auto po pracovní době. Kdyby nebyli rozdíly, tak předpokládám, že buďto k nám nikdo nejezdí, protože bychom chtěli peníze formou zálohy nebo jsme dávno zkrachovali protože každý druhý nezaplatí včas nebo vůbec fakturu, zvyknou si vyzvedávat auta třeba ve 20 hodin večer a technici nedělají nic jiného než obvolávají neplatiče.

Nevím zda je to zprávný přístup, ale ověřený časem a funguje. Rád nabídnu kafe komukoliv kdo má chuť si povídat, rád odvezu klienta do města když mě slušně požádá. V tom nevidím problém, ale nedám z toho standard, je to můj osobní přístup.


ked chces Volva za dva mil. tak tak mas na to a nie ist tam a zjednavat ho na 1,5 . . .
tak to by si sa divil kolkati prave na takychto autach zjednavaju a ake ceny sa zjednat daju!
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Donaifel » Pia Nov 24, 2006 7:09 pm

misko42 píše:
dej-f píše:TomAnt, jsem v busse už 10 let a tak trochu poznám zda si klient přišel omrknout auto, seznámit se s autem, nebo vyjednávat. Tam jsem plastický a přizpůsobím se, což se ode mne očekává.

V aftersale dělám rozdíly proto, že kdybych se o všechny staral stejně, tak jen vřím kafe, dělám taxikáře a neprodám tolik co bych měl. Navíc když V.I.P klient má pocit, že má o něco málo víc než ostatní a že se k tomu dopracoval věrností ke mě (naší firmě) tak to ocení. Mám na mysli další věrnost.

Je to stejné i na servise, když chodíš pravidelně na servis, dostaneš privilegium faktury se splatností, vyšší výkupní cenu a ochotu technika ti předat auto po pracovní době. Kdyby nebyli rozdíly, tak předpokládám, že buďto k nám nikdo nejezdí, protože bychom chtěli peníze formou zálohy nebo jsme dávno zkrachovali protože každý druhý nezaplatí včas nebo vůbec fakturu, zvyknou si vyzvedávat auta třeba ve 20 hodin večer a technici nedělají nic jiného než obvolávají neplatiče.

Nevím zda je to zprávný přístup, ale ověřený časem a funguje. Rád nabídnu kafe komukoliv kdo má chuť si povídat, rád odvezu klienta do města když mě slušně požádá. V tom nevidím problém, ale nedám z toho standard, je to můj osobní přístup.


mas aj pravdu, tiez mi hovoril ten kamarat co robi v mazde, vie to omrknut,uz pozna toho zakaznika ked ho zbada ci je to len "panacek" co pride jednat s cenou a bol by najradsej keby ho navsetkych autach povozil a vsetky mu dal za facku.zacne tam mudrovat okolo toho a pritom prd tomu rozumie atd atd... on hovory ze ked chces Volva za dva mil. tak tak mas na to a nie ist tam a zjednavat ho na 1,5 . . . Ked vidi ze je to seriozny zakaznik tak aj sam mu da nejaku tu zlavu alebo nieco. jak teraz si jedna od neho kupila hned naraz 4 vozy (tusim 2 m6 a 2 m3)

Kamarat si kupil Hyundai Teracan a zjednal zlavu dole o 400tis., dalsi kamarat si kupil tento rok BMW 730 a zjednal cenu z 2,4mil na 1,9mil czk. Preco myslis, ze bohaty ludia nezjednavaju ceny? Asi by tie prachy nemali keby ich len tak vyhadzovali tam, kde nemusia....
Staručka šunčička
Obrázok užívateľa
Donaifel
VIP 2007
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Str Aug 24, 2005 8:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Zoran » Pia Nov 24, 2006 8:09 pm

Donaifel píše:
misko42 píše:
dej-f píše:TomAnt, jsem v busse už 10 let a tak trochu poznám zda si klient přišel omrknout auto, seznámit se s autem, nebo vyjednávat. Tam jsem plastický a přizpůsobím se, což se ode mne očekává.

V aftersale dělám rozdíly proto, že kdybych se o všechny staral stejně, tak jen vřím kafe, dělám taxikáře a neprodám tolik co bych měl. Navíc když V.I.P klient má pocit, že má o něco málo víc než ostatní a že se k tomu dopracoval věrností ke mě (naší firmě) tak to ocení. Mám na mysli další věrnost.

Je to stejné i na servise, když chodíš pravidelně na servis, dostaneš privilegium faktury se splatností, vyšší výkupní cenu a ochotu technika ti předat auto po pracovní době. Kdyby nebyli rozdíly, tak předpokládám, že buďto k nám nikdo nejezdí, protože bychom chtěli peníze formou zálohy nebo jsme dávno zkrachovali protože každý druhý nezaplatí včas nebo vůbec fakturu, zvyknou si vyzvedávat auta třeba ve 20 hodin večer a technici nedělají nic jiného než obvolávají neplatiče.

Nevím zda je to zprávný přístup, ale ověřený časem a funguje. Rád nabídnu kafe komukoliv kdo má chuť si povídat, rád odvezu klienta do města když mě slušně požádá. V tom nevidím problém, ale nedám z toho standard, je to můj osobní přístup.


mas aj pravdu, tiez mi hovoril ten kamarat co robi v mazde, vie to omrknut,uz pozna toho zakaznika ked ho zbada ci je to len "panacek" co pride jednat s cenou a bol by najradsej keby ho navsetkych autach povozil a vsetky mu dal za facku.zacne tam mudrovat okolo toho a pritom prd tomu rozumie atd atd... on hovory ze ked chces Volva za dva mil. tak tak mas na to a nie ist tam a zjednavat ho na 1,5 . . . Ked vidi ze je to seriozny zakaznik tak aj sam mu da nejaku tu zlavu alebo nieco. jak teraz si jedna od neho kupila hned naraz 4 vozy (tusim 2 m6 a 2 m3)

Kamarat si kupil Hyundai Teracan a zjednal zlavu dole o 400tis., dalsi kamarat si kupil tento rok BMW 730 a zjednal cenu z 2,4mil na 1,9mil czk. Preco myslis, ze bohaty ludia nezjednavaju ceny? Asi by tie prachy nemali keby ich len tak vyhadzovali tam, kde nemusia....
a to nehovorime, ked bereme trebarz tych 730 10 :)
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod TomAnt » Pia Nov 24, 2006 8:27 pm

Zoran píše:
TomAnt píše:Preco pristupujes inac ku klientovi, ktory zoberie u teba 5 aut, ako napriklad ku mne co mam len jedno auto? Toto ma na servisoch NESKUTOCNE serie. Pritom absolutne nemozte tusit, napriklad v akej firme pracujem a ci nahodou nemam na zodpovednosti nakup novych 250 aut, chapes? Co ked som si vas prisiel omrknut? (neber osobne, je to len otazka do diskusie)
lebo ked beries uz len 30 aut tak sa to ani vobec netyka normalnych obchodakov.... Tak asi tolko k tomu...


To bol fakt len hruby priklad... pre ilustraciu...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod misko42 » Sob Nov 25, 2006 10:04 am

vezmi te si trebars priklad mercedesu. nedaju ti zlavu ani za boha,lebo sa drzia zasady ze kto chce mercedesa tak musi nanho mat a nie ist a zjednavat a zrazat. a to bmw sa mi zda az moc prehnana cena dole,to musel byt nejaky akciovy balik, sestra tiez ked chcela kupovat bmw1 tak bol za nejak vyse miliona ale bol nejaky akurat balik akciovy a hned bol za 800 tis takze to neberiem ako zjednavanie zlavy. A kazda automobilka moze dat zlavu je to len na majitelovy a predajcovi. napriklad v takej mazde by vam mohli dat az 8% dole ale to vam nikto neda. bmw to ma tusim do vysky 7% . . .

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Sedvo » Sob Nov 25, 2006 10:11 am

Např. Porsche Brno může dát slevu až 13%!!! A prodávájí VW, Audi a Škodu! Takže můžou všichni dát slušnou slevu!!!
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Maco222 » Sob Nov 25, 2006 11:30 am

misko42 píše:vezmi te si trebars priklad mercedesu. nedaju ti zlavu ani za boha,lebo sa drzia zasady ze kto chce mercedesa tak musi nanho mat a nie ist a zjednavat a zrazat. a to bmw sa mi zda az moc prehnana cena dole,to musel byt nejaky akciovy balik, sestra tiez ked chcela kupovat bmw1 tak bol za nejak vyse miliona ale bol nejaky akurat balik akciovy a hned bol za 800 tis takze to neberiem ako zjednavanie zlavy. A kazda automobilka moze dat zlavu je to len na majitelovy a predajcovi. napriklad v takej mazde by vam mohli dat az 8% dole ale to vam nikto neda. bmw to ma tusim do vysky 7% . . .

Nie je to celkom tak ze ani za boha, ale mame trosku inu financnu politiku ako ini. Dostanes zlavu, ale za nieco, nie len tak zadara.. ako by si sa tvaril, ked by si si kupil ako sa stalo u BMW 320D za 1.499.999,- a o tyzden kamos take iste auto za 1.199.999,- ha? By si ich asi dal popravit.. a potom aku cenu ma tvoje ojazdene auto hm? Za tyzden mu klesla o 500.000??? tolko asi k zlavam...
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod misko42 » Sob Nov 25, 2006 1:02 pm

Maco222 píše:Nie je to celkom tak ze ani za boha, ale mame trosku inu financnu politiku ako ini. Dostanes zlavu, ale za nieco, nie len tak zadara.. ako by si sa tvaril, ked by si si kupil ako sa stalo u BMW 320D za 1.499.999,- a o tyzden kamos take iste auto za 1.199.999,- ha? By si ich asi dal popravit.. a potom aku cenu ma tvoje ojazdene auto hm? Za tyzden mu klesla o 500.000??? tolko asi k zlavam...


ved na to som tiez myslel ze kupis si auto za 1 500 000,- a dalsi si ho kupi za 1 100 000,- :koule preto teraz aj vsetci hned pytaju zlavu. A to o tom mercedese mi spominala sestra a tiez aj co mali mercedesa (maju) ze nedaju zlavu ale ze daju ti napriklad nieco zadarmo k nemu. . . ale ved ty vies najlepsie ako sa to robi...

P.S. uz by som ta inak mohol prist pozriet do roboty a :drivs :mrk

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Donaifel » Sob Nov 25, 2006 4:21 pm

Ten znamy co to BMW kupoval dal predajcovi do vacku 30000czk a hned mal dotvaranie dveri a ine srandicky zadarmo a preto ho to vyslo tak malo...
Staručka šunčička
Obrázok užívateľa
Donaifel
VIP 2007
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Str Aug 24, 2005 8:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Maco222 » Sob Nov 25, 2006 4:41 pm

Aj takto to chodi, pocul som o tom ale u nas sa to neda, to nejde.. mame ponuky, to ano, ale nevies kto je nastrceny sefov kamarat a aj tak by som si to nezobral
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Zoran » Sob Nov 25, 2006 4:55 pm

misko42 píše:vezmi te si trebars priklad mercedesu. nedaju ti zlavu ani za boha,lebo sa drzia zasady ze kto chce mercedesa tak musi nanho mat a nie ist a zjednavat a zrazat. a to bmw sa mi zda az moc prehnana cena dole,to musel byt nejaky akciovy balik, sestra tiez ked chcela kupovat bmw1 tak bol za nejak vyse miliona ale bol nejaky akurat balik akciovy a hned bol za 800 tis takze to neberiem ako zjednavanie zlavy. A kazda automobilka moze dat zlavu je to len na majitelovy a predajcovi. napriklad v takej mazde by vam mohli dat az 8% dole ale to vam nikto neda. bmw to ma tusim do vysky 7% . . .
fakt neviem odkial taketo bludy mate....? :koule
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod mpv » Ned Nov 26, 2006 2:08 am

Zoran píše:
misko42 píše:vezmi te si trebars priklad mercedesu. nedaju ti zlavu ani za boha,lebo sa drzia zasady ze kto chce mercedesa tak musi nanho mat a nie ist a zjednavat a zrazat. a to bmw sa mi zda az moc prehnana cena dole,to musel byt nejaky akciovy balik, sestra tiez ked chcela kupovat bmw1 tak bol za nejak vyse miliona ale bol nejaky akurat balik akciovy a hned bol za 800 tis takze to neberiem ako zjednavanie zlavy. A kazda automobilka moze dat zlavu je to len na majitelovy a predajcovi. napriklad v takej mazde by vam mohli dat az 8% dole ale to vam nikto neda. bmw to ma tusim do vysky 7% . . .
fakt neviem odkial taketo bludy mate....? :koule


Tiez sa divim.
No s tym vystrelovacim klucom, ved M3 ho maju aj M6.
A tie utopene auta, viem, ze nejake sem chceli pretlacit, no importer ich vratil. No a boli s tym problemy, lebo sa toho chytila nejaka skupina, ktora ich niekde predala a majitelia si chceli uplatnovat garancku ako na nove. No ta u autorizovaneho neplatila(kedze to mali byt zlikvidovane auta) a mila partia sa stratila.
zoom zoom
Obrázok užívateľa
mpv
VIP 2006
 
Príspevky: 223
Registrovaný: Sob Máj 13, 2006 12:34 pm
Bydlisko: Stupava

Poslaťod misko42 » Pon Nov 27, 2006 10:23 am

Zoran píše: fakt neviem odkial taketo bludy mate....? :koule


co konkretne teraz myslis?

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Zoran » Pon Nov 27, 2006 10:40 am

misko42 píše:
Zoran píše: fakt neviem odkial taketo bludy mate....? :koule


co konkretne teraz myslis?
tie precenta mas odkial? Ja na 100percent viem ze vsade su tie marze ovela vyssie a zlavy tym mozu a aj su ovela vyzsie... A takisto aj MB a aj BMW dava velke zlavy a vobec to neni o tom ze ich filozofia je: kto na to ma ten si to kupi...!
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron