Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ne každý si Mazdu (a zároveň autorizované servisy) chválí...

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Poslaťod misko42 » Štv Aug 17, 2006 9:18 am

no ved preto som na to zvedavy ze ako to dopadne s tym boomom... a pokial to pojde s tymi cenami paliv ako teraz tak neviem neviem... ved uvidime

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Lubos1 » Štv Aug 17, 2006 10:25 am

Mazdik píše:Nakoľko som priamo z Trečína, rád sa vyjadrím k tejto téme.
Čo sa týka servisu Mazda v Trenčíne:
nechcem ich chváliť, to vôbec nie, počul som na nich veľa zlého, ale samozrejme aj dobrého, ale čo sa mňa týka, zatiaľ som nemal s nimi žiadne problémy, vždy všetko bolo urobené načas a s mojou spokojnosťou. Len dúfam že to takto zostane naďalej!!! :neutral

Čo sa týka kvality automobilov Mazda asi toľko:
podľa mňa a iných ľudí sú na Slovensko dodávané autá druhej triedy kvality, to znamené, že kôli nejakej malej chybičke na aute, auto nieje 100 percentné a samozrejme cena týchto áut je nižšia a preto sa dodávajú k nám a samozrejme aj do iných štátov so "slabšou ekonomickou situáciou". Príklad: Moju Mazdu3 som kúpil cca za 660tisíc a v rakúsku by som za ňu dal v tej istej výbave cca 900 tisíc až milión. A ten cenový rozdiel nieje len preto že majú rakúšania na tom väčší rabat, ale je to hlavne aj preto že kvalita áut ktoré oni predávajú je iná ako kvalita áut, ktoré sa predávajú u nás. Napríklad Mazdy predávané v Rakúsku majú už v základnej výbave vystretlovací klúč, čo u nás nehrozí a neviem či vôbec je aj vo vyššej výbave.

Tak asi toľko k tejto téme!

Zase je niekto mudry :koule
Ja som M6 kupil v Rakusku a vyslo ma to lacnejsie ako na Slovensku. Treba si uvedomit, ze v Rakusku existuje specialna dan tzv. NOVA, ktore sa pohybude niekde v rozmedzi 5-16% a DPH je 20%.
Cista cena aut je prakticky rovnaka, dokonca casto nizsia. Dostal som zlacu 13% a dealer mi prezradil, ze maju 20% marze. Pokial viem, u nas su nizsie.

Pochybujem, ze by auta vyrabane v Japonsku rozdelovali podla kvality do vychodnej a zapadnej Europy. Auta vyrabane v Europe mozno ano.
A co sa tyka toho kluca, tak v novej faceliftovanej M6 by al byt standartom, mozno aj v M3.

Vybavy su rozdielne, napr. ja mam kombinaciu slabsieho diesela a plnej vybavy okrem koze a navi, co sa u nas nepredava. Ale v Nemecku je pocet moznych kombinacii este vyssi.
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Lubos1 » Štv Aug 17, 2006 10:28 am

Maco222 píše:No je to pravda aj nie je to pravda.. na SK chodia auta tzv. pondelkove a piatkove, teda nizsej kvality.. aj ked to vsetci tvrdia, ze to tak nie je, je to tak vo vacsine automobiliek, co ja viem. Robil som pred touto robotou v predajni Fiat/Alfa Romeo a Alfy, co k nam chodili, kazda!!!! z nich bola naburana v tovarni, na ceste atd a opravena.. vrchol bol ked som odovzdaval kamosovi auto a nemalo vyhrievanie zadneho okna.. asi dali pasiky na Adidas..
No a co sa tyka cien, koncern ich ma nastavane tak, ze na niektorych trhoch, ako je napr. SK, CR atd je stratovy.. a to vazne a tie ceny si dozenie na inych trhoch, kde je vyssia zivotna uroven a aj kupna cila a to je tak tiez u vela vela automobiliek len preto, aby tu ostali na trhu a nestracali podiel, kedze sme zatial dost dost perspektivny, co sa tyka rozvoja predaja novych auto.. boom by mal nastat tak cca o 2 roky, ale aj tento rok je nad ocakavania.. ale to zas zavisi od politickej situacie atd..

Ako som pisal vyssie, ciste ceny aut su priblizne rovnake, SR je niekde v priemere EU, takze nerozumiem, preco by mal byt SK/CR trh stratovy. Mozno co sa tyka poctu predanych kusov, ale cien kurcite nie.
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Maco222 » Štv Aug 17, 2006 10:43 am

Auta prechadzaju vystupnou kontrolou a ked sa im nieco nepaci, tak je auto uz "druha" trieda, v japonsku som nebol ale v par Europskych fabrikach ano a robi sa to tak..
A ceny na SK a EU nie su skoro u vacsiny automobiliek porovnatelne.. pozeral som na nete..
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Joseph » Štv Aug 17, 2006 10:56 am

Mne by utopena mazda nevadila, ja by som aj zobral utopenu Mazdu 6 alebo 3, keby mi ju dali za 100.000sk
Obrázok užívateľa
Joseph
VIP 2006
 
Príspevky: 1604
Registrovaný: Pia Apr 07, 2006 2:35 am

Poslaťod Maco222 » Štv Aug 17, 2006 10:58 am

A potom by si do nej utopil este tak 300.000,- na opravy..
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Joseph » Štv Aug 17, 2006 11:00 am

Alebo by som kupil 2 kusy a urobil z nich jeden...
Obrázok užívateľa
Joseph
VIP 2006
 
Príspevky: 1604
Registrovaný: Pia Apr 07, 2006 2:35 am

Poslaťod Maco222 » Štv Aug 17, 2006 11:01 am

Tak to je 600.000,- nie? :)
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Mazdik » Štv Aug 17, 2006 2:47 pm

Zase je niekto mudry :koule
Ja som M6 kupil v Rakusku a vyslo ma to lacnejsie ako na Slovensku. Treba si uvedomit, ze v Rakusku existuje specialna dan tzv. NOVA, ktore sa pohybude niekde v rozmedzi 5-16% a DPH je 20%.
Cista cena aut je prakticky rovnaka, dokonca casto nizsia. Dostal som zlacu 13% a dealer mi prezradil, ze maju 20% marze. Pokial viem, u nas su nizsie.

Pochybujem, ze by auta vyrabane v Japonsku rozdelovali podla kvality do vychodnej a zapadnej Europy. Auta vyrabane v Europe mozno ano.
A co sa tyka toho kluca, tak v novej faceliftovanej M6 by al byt standartom, mozno aj v M3.

Vybavy su rozdielne, napr. ja mam kombinaciu slabsieho diesela a plnej vybavy okrem koze a navi, co sa u nas nepredava. Ale v Nemecku je pocet moznych kombinacii este vyssi.


Ja sa mudrym nerobím, iba vychádzam z faktov!!! Bol som nútení navštíviť Mazda servis v Insbrucku a tam som sa presvedčil o tom aké rozdieli v cenách sú a keď som to povedal mechanikovi koľko moja mazda stála tak len krútil hlavou a nerozumel tomu a povedal že u nich stojí omnoho viac!!! Tak sa išiel opýtať predajcu či je to možné aby sme mali takúto nízku cenu a ako je to možné a ten mu potvrdil že to pravda je a práve on hovoril niečo o kvalite áut, tak asi tak
Obrázok užívateľa
Mazdik
Opytovateľ
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Uto Jún 01, 2004 9:17 pm
Bydlisko: Trencin, Slovensko

Poslaťod misko42 » Štv Aug 17, 2006 3:38 pm

takze tu pojdem kupit novu mazdu dajme tomu za 600tis, odveziem sa tam k nim na nej kde ju predavaju za 900tis a ja im ju tam predam za 800tis a budeme spokojny vsetci...

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod EDU » Štv Aug 17, 2006 3:49 pm

misko42 píše:takze tu pojdem kupit novu mazdu dajme tomu za 600tis, odveziem sa tam k nim na nej kde ju predavaju za 900tis a ja im ju tam predam za 800tis a budeme spokojny vsetci...
:tlesk: :tlesk: :tlesk: to je k cenam a trhom automobiloveho businesu to nejrozumnejsi. Koupit kde je nejlacinejsi, prodat kde na ni nejvic vytriskas. A nekde ti ji ukradnou...
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Mazdik » Štv Aug 17, 2006 4:01 pm

misko42 píše:takze tu pojdem kupit novu mazdu dajme tomu za 600tis, odveziem sa tam k nim na nej kde ju predavaju za 900tis a ja im ju tam predam za 800tis a budeme spokojny vsetci...


Už aj nadtýmto som rozmýšlal, že ju pôjdem do Rakúska predať a zarobím. Alebo predám do Talianska, a tam by to bola rarita, pretože v Taliansku sa predávajú Mazdy3 len 5dverové HB a ja mám 4 dverový sedan. Ale také ľahké to asi nebude. Inak v tej predajni čo som bol v Insbrucku tak k tomu bol aj Mazda autobazár a tie ceny nenormálne vysoké, príklad ani písať nebudem, lebo zase niekto napíše že sa robím múdrym. :koule
Obrázok užívateľa
Mazdik
Opytovateľ
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Uto Jún 01, 2004 9:17 pm
Bydlisko: Trencin, Slovensko

Poslaťod Joseph » Štv Aug 17, 2006 4:26 pm

misko42 píše:takze tu pojdem kupit novu mazdu dajme tomu za 600tis, odveziem sa tam k nim na nej kde ju predavaju za 900tis a ja im ju tam predam za 800tis a budeme spokojny vsetci...


Ale oni si budu bytat 20% navysenie a ine poplatky a komplikacie...
Obrázok užívateľa
Joseph
VIP 2006
 
Príspevky: 1604
Registrovaný: Pia Apr 07, 2006 2:35 am

Poslaťod Zoran » Štv Aug 17, 2006 6:30 pm

misko42 píše:takze tu pojdem kupit novu mazdu dajme tomu za 600tis, odveziem sa tam k nim na nej kde ju predavaju za 900tis a ja im ju tam predam za 800tis a budeme spokojny vsetci...
ked maju 20 - 30 percentnu marzu tak je jasne, ze sa ceny lisia aj vramci SR aj v EUROPE, nechapem, co tu rozoberate...??? :pray :koule
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lubos1 » Štv Aug 17, 2006 10:34 pm

Mazdik píše:
misko42 píše:takze tu pojdem kupit novu mazdu dajme tomu za 600tis, odveziem sa tam k nim na nej kde ju predavaju za 900tis a ja im ju tam predam za 800tis a budeme spokojny vsetci...


Už aj nadtýmto som rozmýšlal, že ju pôjdem do Rakúska predať a zarobím. Alebo predám do Talianska, a tam by to bola rarita, pretože v Taliansku sa predávajú Mazdy3 len 5dverové HB a ja mám 4 dverový sedan. Ale také ľahké to asi nebude. Inak v tej predajni čo som bol v Insbrucku tak k tomu bol aj Mazda autobazár a tie ceny nenormálne vysoké, príklad ani písať nebudem, lebo zase niekto napíše že sa robím múdrym. :koule


Vypocital som si cistu cenu Mazdy 3 1,6 HB Touring v SR: vyslo mi 592 000 Sk.
V Rakusku stoji verzia M3 HB 1,6 TX (= Touring) - 15 810 € = cca 592 000 Sk (pri stredovom kurze 37,5 SKK/EUR).

Pripominam, ze v Rakusku sa uz jedna o faceliftovanu verziu, starsia bola lacnejsia.

Ja len tolko k tvojim zarucenym informaciam 8-)

Este k tomu predaju do Rakuska: ziadnemu Rakusanovi by sa to neoplatilo, pretoze by pri prihlaseni doma musel tak ci tak zaplatit spominanu dan NOVA.
Auto sa naopak oplati kupit v Rakusku, kde dostane clovek slusnu zlavu min. 10% na cistu , neplati DPH ani NOVA a v SR zaplati DPH (zo zaplatenej cistej ceny). Ja som to absolvoval pred dvoma rokmi. Financne sa to oplati, ale je s tym otrava, takze nabuduce kupujem v SR.
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron