Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ne každý si Mazdu (a zároveň autorizované servisy) chválí...

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Ne každý si Mazdu (a zároveň autorizované servisy) chválí...

Poslaťod Suky » Pon Aug 14, 2006 5:32 pm

Dostal jsem ke zveřejnění následující dopis:

MER-TEX Trenčín s.r.o.

Sasinkova 10
911 01 TRENČÍN

AUTO PALACE SLOVAKIA spol. s r.o.
Ing. Jindřich NEVRLA
generálny riaditeľ

Panónska cesta 33
851 04 BRATISLAVA

Vec: Reklamácia


Som majiteľom vozidla MAZDA 6 GG - HB 2,3 Sport. Vozidlo bolo kúpené 18.09.2002. Najazdil som na ňom cca 200 000 km. Pravidelne servisované v sieti autorizovaných servisov MAZDA.

Dňa 17.júna 2006 sa mi zadrelo ložisko spojky kompresora klimatizácie. Túto skutočnosť som nahlásil 19.06.2006 autorizovanému predajcovi vozidiel MAZDA – spoločnosti ASPEKTA TRADE s.r.o., ktorá má v Trenčíne autorizovanú prevádzku.
Servis bol v tom čase kapacitne vyťažený, tak mi oznámili, že vozidlo môžem pristaviť 26.06.2006 a zistia presnú príčinu závady. V dohodnutom termíne som vozidlo do servisu pristavil.
V piatok 01.07.2006 som sa zastavil v servise, kde mi oznámili, že je vadné ložisko, (potvrdili to, čo som im oznámil ja) ale je potrebné vymeniť vodiacu aj napínaciu kladku. Predpokladaná cena opravy cca 40 000,00 Sk. Súhlasil som, pričom mi oznámili predpokladaný termín ukončenia opravy do 14 dní.
Od 01.07.2006 do dnešného dňa 10.08.2006 chodím pravidelne do servisu a informujem sa, pričom termín ukončenia sa vždy posunie o týždeň.
Som podnikateľ. Vozidlo potrebujem denne ku svojej pracovnej činnosti. Ročne najazdím cca 60 000 km.

Keď sa kompetentným nedarilo zabezpečiť náhradný diel, navrhol som, aby mi spojazdnili vozidlo bez klimatizácie. Toto riešenie vyžadovalo zakúpiť jednu kladku naviac, čo predstavovalo cca 4 500,00 Sk. Samozrejme tento náklad by znášal servis. Mne tú kladku netreba, ale pre servis je 4 500,00 Sk na náhradné diely asi veľa, takže toto riešenie neprešlo a vozidlo nebolo spojazdnené.
V 30. týždni mi majiteľ, pán Pivko, osobne oznámil, že všetky diely sú nachystané a do 01.08.2006 bude vozidlo určite pojazdné. Nebolo. Príčina - chýba lepidlo. Opäť som sa zastavil v servise 09.08.2006 a vozidlo stále stojí na dvore a nič sa s ním nerobí.

Neviem, kde sa stala chyba. Obrátil som sa na autorizovaný servis značky MAZDA v dobrej viere, že on je ten, kto bez problémov zvládne servis vozidiel značky, na ktorú má autorizáciu a ocenenia vystavené importérom. Neviem, či je servis taký neschopný, alebo importér si neplní povinnosti.
Nebudem hľadať príčinu, stačí mi, že poznám výsledok.

Na celej veci je zarážajúci fakt, že majiteľ servisu, sám bývalý automechanik, keď som sa sťažoval, že vozidlo je už sedem týždňov nepojazdné a stojí na dvore jeho servisu, mi odpovedal: „...viem, že na aute máš vadnú spojku kompresora klimatizácie, ale neviem, prečo sa nevozíš...“ Keď som žiadal náhradné auto, povedal, že za dva dni bude moje hotové, takže mám vydržať. Odvtedy uplynuli dva týždne.

Ešte v záruke som reklamoval:
- originálne disky všetkých kolies, na ktorých sú evidentné poškodenia spôsobené odletujúcimi časťami od brzdových platničiek vpredu aj vzadu
- rozpáraný kožený rukáv okolo riadiacej páky
- vadné pero na slnečnej clone na strane vodiča – stále padala
Fotodokumentáciu som poslal aj importérovi do Bratislavy ešte v roku 2003.
Celý problém reklamácie bol vyriešený tak, že disky navrhol autorizovaný servis nastriekať. Ja som trval na výmene. Myslím si, že nový nástrek sa bude opäť opaľovať tak, ako pôvodný, tzn. problém nebude vyriešený k mojej spokojnosti.
Samozrejme, je to cenovo náročnejšie, takže som nebol úspešný. Ostali na aute a sú tam dodnes. Opaľujú sa čoraz viac. Nestretol som ani jedno vozidlo, čo by malo takto znehodnotené disky...
Kožený rukáv mi vymenili, ale opravu som zaplatil aj keď to bolo v záruke.Clonku v autorizovanom servise rozrezali, pero otočili a je to tak dodnes.
Vždy, keď sa pero uvolní, vyberiem ho, pootočím a cca mesiac vydržím.
Za takýto postup prác je autorizovaný servis odmenený autorizovaným importérom ...
Myslím si, že autorizáciu by som mohol získať aj ja, veď clonku si viem kvalifikovane opraviť...
Zaujímavé je predať a zákazník nech nikoho neotravuje, veď všetci si svoju povinnosť už splnili – predali auto, zinkasovali peniaze...

Práve som na internete čítal, ako sa odlišuje autorizovaný servis od ostatných. Podľa mňa len v tom papieri.

Pýtam sa, kde sa stratila kvalita značky MAZDA?
Po takmer štyroch rokoch prevádzky som vozidlo ukázal pánovi Pivkovi a upozornil ho na:
- pokročilú koróziu na vnútornej strane zadných blatníkov
- na oboch stranách okolo stĺpikov zadných dverí
- skorodované oba podbehy v prednej časti.
Vraj je to tým, že vozidlo bolo jedno z prvých a podľa jeho názoru malo teda výrobné nedostatky.

Áno má už štyri roky a najazdených 200 tisíc km. Len sa pýtam, keď bolo jedno z prvých a nebolo kvalitné, prečo stálo 1,05 mil. Sk toľko, ako aj dnešné „kvalitnejšie“ spracované...

Doteraz som Mazde veril a veril som aj ľuďom okolo nej.
Osobne som od spoločnosti ASPEKTA TRADE s.r.o. kúpil od roku 1994 celkom päť vozidiel MAZDA (2x MAZDA 626, 1x MAZDA E 2200, 1x MAZDA 323, 1x MAZDA 6.
Drobnosti som prehliadal, ale zistil som, že na neschopnosť je treba poukazovať.
Tč. mám ešte jednu Mazdu 323, na ktorej som asi 3x reklamoval montáž telefónnej sady...
Totálna neschopnosť servisu – autorizovaného...
V rokoch 1998-2002 som mal TOYOTU AVENSIS 2.0 SOL. Za to obdobie som najazdil cca 340 000 km. Vám, pán Nevrla, odporúčam - choďte sa učiť ako vyzerá starostlivosť o zákazníka pri predaji aj pri servise.

A to som si chcel kúpiť novú MAZDU 6 MPS.
Určite si už žiadnu MAZDU nekúpim. A dúfam, že ani nikto z môjho okolia.
Myslím si, že taký importér a taký servis NIE. A neodporúčam ho nikomu.
Túžobne očakávam, že vozidlo bude čoskoro opravenné a môžem ho predať, aby som už nemal pred očami značku MAZDA.

Myslím si, že importér by sa mal v prvom rade zamyslieť sám nad sebou, ako je schopný riešiť dodávku náhradných dielov a najmä nad tým, komu udeľuje certifikát o autorizácii...


PS
Práve mi oznámili, že opäť nie je k dispozícii potrebný náhradný diel a skôr ako 22.08. vozidlo nebude opravené.
A to už je vrchol...

Na záver poďakovanie spoločnosti MAZDA.

Ďakujem spoločnosti MAZDA za skúsenosti, ktoré som získal s prevádzkou jeho ovozidiela a jeho autorizovaného servisu.
Myslím si, že aj negatívna reklama je vo svojom význame pozitívna, pretože už nikdy neurobím takú blbosť a nekúpim si vozidlo značky MAZDA.

Ďakujem

V Trenčíne, 11.08.2006

S úctou Ing. Ivan A.

Plné jméno a adresa dopisovatele v redakci :- )
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Zoran » Pon Aug 14, 2006 6:18 pm

-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Maco222 » Pon Aug 14, 2006 6:35 pm

No je to dost zle co ten pan napisal a plne ho chapem, ked k nemu pristupovali tak ako on popisuje
Ako auto sa nekupuje kazdy den a ked zarobi predajca, tak preco by nemohol aj servis? Vsak aj za garancne prehliadky a ukony su zarobky.. a ako sa hovori, prve auto preda predajca, druhe servis..
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod tomasicek » Uto Aug 15, 2006 9:17 am

s Mazda servisom v Trencine mam skusenosti aj ja...nemozem povedat ze negativne - zatial - ale skor priemerne...mna hlavne odstrasili tie ceny, ktore pri 10 rocnom aute, ktore nema servisnu knizku uz aj tak nemaju zmysel.

od teraz sa riadim heslom, co nevidis ako bolo spravene, bolo odflakane...

PS: Aj TomAnt uz poslal staznost? nech sa im to tam pekne kopi hehehe
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod misko42 » Uto Aug 15, 2006 10:13 am

no tak to je ozaj ze pekne.mne v mazde tiez povedali ked som daval menit rozvody a td ze dieli pridu tak o mesiac alebo aj viac ze nech si ich zozeniem inde a oni i ich namontuju tak som tak aj urobil,jedine remen mi dali original,ten mali hned na sklade. a v servise boli v celku mili lebo mi tam robila vtedy este priatelka tak to bolo aj take zaobchadzanie,odviezli ma,doviezli,kavicka,mineralka,... boztek od predajkine :)

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod tomasicek » Uto Aug 15, 2006 10:30 am

misko42 píše:no tak to je ozaj ze pekne.mne v mazde tiez povedali ked som daval menit rozvody a td ze dieli pridu tak o mesiac alebo aj viac ze nech si ich zozeniem inde a oni i ich namontuju tak som tak aj urobil,jedine remen mi dali original,ten mali hned na sklade. a v servise boli v celku mili lebo mi tam robila vtedy este priatelka tak to bolo aj take zaobchadzanie,odviezli ma,doviezli,kavicka,mineralka,... boztek od predajkine :)


napis dakovny list ;)
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod boris » Uto Aug 15, 2006 5:42 pm

no ja som chcel na 626 gd 2,0i 16v menit gufera v motore lebo mi zrala olej ako svina...a pan riaditel Trenciasnkej pobocky hodil z brucha cenu 70 tis sk.........v toyote to bola oprava za 10tis ..pan Krsjak.. :mrk
boris
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto Aug 15, 2006 5:39 pm
Bydlisko: Trencin

Poslaťod Michal 4WS » Str Aug 16, 2006 5:28 pm

Bez komentára . . . :hanged
Každý správny gazda má auto MAZDA! Ak si dobrý gazda, nechýba Ti Mazda!
Mazda 626 GD 2,0i 16V DOHC FE3N Engine 109 kw/148 hp 183Nm / 4000rpm Mgr. !!!
Obrázok užívateľa
Michal 4WS
VIP 2006
 
Príspevky: 3268
Registrovaný: Štv Jún 16, 2005 8:41 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Joseph » Str Aug 16, 2006 7:28 pm

Ja si Mazdu chvalim ale autorizovane servisy nie. Vacsina tychto servisov totiz nedodrzuje Japonsky postup a kvalitu prace. Ja hovorim, dajme tam japoncov a vsetko bude OK. :P
Obrázok užívateľa
Joseph
VIP 2006
 
Príspevky: 1604
Registrovaný: Pia Apr 07, 2006 2:35 am

Poslaťod Joseph » Str Aug 16, 2006 7:50 pm

Predpokladam, ze auto uz neni v tejto dobe v zaruke a opravu by si teda platil ten pan sam. No ja by som tam urcite nenechal tak dlho auto a dal by som ho do neautorizovaneho servisu, kde by ma to vyslo o 50% lacnejsie a tiez by som sa snazil zohnat nahradne diely co najlacnejsie napriklad vo vrakovisku alebo od nejakeho lacneho dovozcu japonskych dielov. Urcite nezdielam myslienku, ze autorizoany servis je najkvalifikovanejsi na opravu, poznam mechanikov, ktori vyborne poznaju opravy roznych znaciek aut a je iba malo veci, ktore ich dokazu zaskocit v mechanike alebo technologii vozidla.

Ja stale hovorim: "nikdy never autorizovanemu servis, ani ked su tam pekne mlade blondate usmievane sekretarky"
Obrázok užívateľa
Joseph
VIP 2006
 
Príspevky: 1604
Registrovaný: Pia Apr 07, 2006 2:35 am

Poslaťod Mazdik » Str Aug 16, 2006 11:59 pm

Nakoľko som priamo z Trečína, rád sa vyjadrím k tejto téme.
Čo sa týka servisu Mazda v Trenčíne:
nechcem ich chváliť, to vôbec nie, počul som na nich veľa zlého, ale samozrejme aj dobrého, ale čo sa mňa týka, zatiaľ som nemal s nimi žiadne problémy, vždy všetko bolo urobené načas a s mojou spokojnosťou. Len dúfam že to takto zostane naďalej!!! :neutral

Čo sa týka kvality automobilov Mazda asi toľko:
podľa mňa a iných ľudí sú na Slovensko dodávané autá druhej triedy kvality, to znamené, že kôli nejakej malej chybičke na aute, auto nieje 100 percentné a samozrejme cena týchto áut je nižšia a preto sa dodávajú k nám a samozrejme aj do iných štátov so "slabšou ekonomickou situáciou". Príklad: Moju Mazdu3 som kúpil cca za 660tisíc a v rakúsku by som za ňu dal v tej istej výbave cca 900 tisíc až milión. A ten cenový rozdiel nieje len preto že majú rakúšania na tom väčší rabat, ale je to hlavne aj preto že kvalita áut ktoré oni predávajú je iná ako kvalita áut, ktoré sa predávajú u nás. Napríklad Mazdy predávané v Rakúsku majú už v základnej výbave vystretlovací klúč, čo u nás nehrozí a neviem či vôbec je aj vo vyššej výbave.

Tak asi toľko k tejto téme!
Obrázok užívateľa
Mazdik
Opytovateľ
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Uto Jún 01, 2004 9:17 pm
Bydlisko: Trencin, Slovensko

Poslaťod misko42 » Štv Aug 17, 2006 8:36 am

no tak to tusim ze neni ani v najvyssej vybave ten vystrelovaci kluc, tusim ze len mazda 5 ma bezklucovy start,len taku karticku ktoru staci mat vo vacku alebo niekde v aute.. ale to viete ako funguje :)
a zeby to bolo naozaj tak ako hovoris ze auta 2. triedy?? to sa mi nejak nezda,ved tusim sa hovorilo nieco o tom ze ceny aut budu v celej EU rovnake aby nezalezalo na tom ze kde si auto kupis ci tak nejak to bolo... lebo potom ja ked mam mazdu z rakuska, z rakuskej predajne tak je potom kvalitnejsia??? :koule

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Maco222 » Štv Aug 17, 2006 8:54 am

No je to pravda aj nie je to pravda.. na SK chodia auta tzv. pondelkove a piatkove, teda nizsej kvality.. aj ked to vsetci tvrdia, ze to tak nie je, je to tak vo vacsine automobiliek, co ja viem. Robil som pred touto robotou v predajni Fiat/Alfa Romeo a Alfy, co k nam chodili, kazda!!!! z nich bola naburana v tovarni, na ceste atd a opravena.. vrchol bol ked som odovzdaval kamosovi auto a nemalo vyhrievanie zadneho okna.. asi dali pasiky na Adidas..
No a co sa tyka cien, koncern ich ma nastavane tak, ze na niektorych trhoch, ako je napr. SK, CR atd je stratovy.. a to vazne a tie ceny si dozenie na inych trhoch, kde je vyssia zivotna uroven a aj kupna cila a to je tak tiez u vela vela automobiliek len preto, aby tu ostali na trhu a nestracali podiel, kedze sme zatial dost dost perspektivny, co sa tyka rozvoja predaja novych auto.. boom by mal nastat tak cca o 2 roky, ale aj tento rok je nad ocakavania.. ale to zas zavisi od politickej situacie atd..
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod misko42 » Štv Aug 17, 2006 9:00 am

pekne hajzli, to urcite sa sem dovalia aj tie utopene mazdy ako tak citam, alebo aspon nahradne dieli z nich..
a som zvedavy na ten boooom co pride

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Maco222 » Štv Aug 17, 2006 9:11 am

Mal by prist, ale ako som pisal, zalezi od politickej situacie a aka bude cena paliv, ake bude danove zatazenie, odpisy DPH atd..
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Ďalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron