Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ne každý si Mazdu (a zároveň autorizované servisy) chválí...

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Poslaťod dej-f » Štv Nov 23, 2006 10:50 pm

Nebudu se vyjadřovat k zaručeným informacím, jen vám chci napsat, že když mi přijde mazda a já ji stáhnu z kamionu, tak si mohu dovolit ji postavit bez kontroly do skladu. Ty auta choděj v perfektním stavu, ale nedovolím si je nezkontrolovat. Už kvůli poctivosti. Za 10 let u mazdy jsem přišel odhadem na 10 transportních škod, 1 špatně přivezené auto a 2 výrobní vady. První 2 kategorie jsou mimo výrobu. Naopak jako protiklad mohu říci, že jsme jednou byl u kamaráda ve Fordu a zrovna přebírali auta. Každé, slovy každé šlo ihned do lakovny. Mazda je zlatá v tomto ohledu.

A k prvnímu příspěvku tohoto tématu dodám jen, že je to vždy v lidech. Když už mám klienta který u mne bere 5 auto, tak se kur.... o něj starám ne. Osobně klienti v této kategorii u mne mají ful servis, vozím je pokud potřebují, půjčuji auto, vařím kafe kecám s nima o pič.... jen aby na nás vzpomínali v dobrém.

JE TO VO LIDECH.
bez podpisu - anonym
Obrázok užívateľa
dej-f
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Uto Dec 28, 2004 10:25 pm
Bydlisko: Ostrava / doma

Poslaťod TomAnt » Štv Nov 23, 2006 11:05 pm

Preco pristupujes inac ku klientovi, ktory zoberie u teba 5 aut, ako napriklad ku mne co mam len jedno auto? Toto ma na servisoch NESKUTOCNE serie. Pritom absolutne nemozte tusit, napriklad v akej firme pracujem a ci nahodou nemam na zodpovednosti nakup novych 250 aut, chapes? Co ked som si vas prisiel omrknut? (neber osobne, je to len otazka do diskusie)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod socoman » Pia Nov 24, 2006 12:17 am

TomAnt píše:Preco pristupujes inac ku klientovi, ktory zoberie u teba 5 aut, ako napriklad ku mne co mam len jedno auto? Toto ma na servisoch NESKUTOCNE serie. Pritom absolutne nemozte tusit, napriklad v akej firme pracujem a ci nahodou nemam na zodpovednosti nakup novych 250 aut, chapes? Co ked som si vas prisiel omrknut? (neber osobne, je to len otazka do diskusie)

noo na druhu stranu... omrknut si? a na co? (resp. ako to myslis?) ak mas na starosti nakup aut, tak preco to tomu predajcovi nepovedat hned na zaciatku??? "prisiel som si pre najlepsiu ponuku"
to mas ako ked k nam ludia chodia s cenovou ponukou od konkurenie, ale ani za boha ti nepovie kolko stala skrina inde. ale ked od zaciatku vies ze si "clovek" obehal aj ine predajne, tak musis pridat v asertivite a ukecat ho pre seba. myslim to tak, ze vyhravaju ty, ktory "nastrasia" predajcu konkurenciou a tym vyboxuju hned vacsi respekt a tym padom aj zlavu (a pod.)
a su losery ty ktory skryvaju papier s cenou z inej predajne pod stolom a pritom ide iba mozno o par korun rozdiel, ale kurvarozdiel v kvalite
KAŽDÉHO NA CESTE SERIEME, ALE VŠETCI NÁS POTREBUJÚ
chuck norris je jediny clovek, ktory vyhral tenis nad betonovou stenou
Obrázok užívateľa
socoman
VIP 2007
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Uto Jan 24, 2006 11:54 am
Bydlisko: Humenné

Poslaťod TomAnt » Pia Nov 24, 2006 11:40 am

Soc, nepochopili sme sa ale nevadi... O nieco ine mi slo, nie o vyjednavanie cien ale o pristup k zakaznikovi.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod EDU » Pia Nov 24, 2006 11:55 am

predajca Nakupcu pozna. Bezpecne. A okukovaca tiez... ale to len tak. Samo bysom chapal ze novy zakaznik bude mat nepatrne formalnejsi servis, trosku podfarbeny do pozlatka, hromada usmevov a tak. Ale ziadne osobne sluzby atd. vsetko "v dome"

Vracajuci zakaznik ma uz pozna, vie co som schopny (aj pokazit) a ze sme uz co to spolu zazili. Uz aj preto sa da trochu viac na telo servisovat .. (aky servis dostane mlada stavnata slecna ? )
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Maco222 » Pia Nov 24, 2006 11:59 am

Co sa tyka pristupu v servise, tak je to uplne ale uplne vsade. Myslim nerovny pristup. Bud si im sympaticky alebo nie. Podla toho sa k tebe spravaju. Ak si sefov znamy, tak mas privilegia. Ak si znamy s prijimacim technikom, tak tiez. Ak si baba a prijimaci technik je uchyl, tiez. Bezny obcan caka a je s nim zaobchadzane tak na 70% ako by mohlo.
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod Lubos1 » Pia Nov 24, 2006 12:26 pm

otazka na dej-f:
Je nieco nove ohladom importera? Budu sa dovazat aj ine verzie M6 ako su momentalne dostupne? Mne v APB povedali, ze o inych verziach nic nevedia a pochybuju ze budu, vraj su M6 s cenou nad 1 milion skoro nepredajne.
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Pia Nov 24, 2006 12:29 pm

Maco222 píše:Bezny obcan caka a je s nim zaobchadzane tak na 70% ako by mohlo.


A teraz ruku na srdce, zda sa vam to normalne? V realne fungujucom trhovom prostredi, nie v tejto nasej slovenskej parodii na kapitalizmus, by toto bolo dovodom krachu takto sa spravajucej firmy...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod misko42 » Pia Nov 24, 2006 12:58 pm

TomAnt píše:A teraz ruku na srdce, zda sa vam to normalne? V realne fungujucom trhovom prostredi, nie v tejto nasej slovenskej parodii na kapitalizmus, by toto bolo dovodom krachu takto sa spravajucej firmy...


normalne to nie je ale co je podstatnehjsie je ze to je realne,nanestastie :cry

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod Maco222 » Pia Nov 24, 2006 1:02 pm

Nezda sa mi to normalne, ale je to bohuzial tak. A nie len v servise. Mozme ist od Kopcianskej, cez vodicaky, lekara az neviem kam.. Vsade je to tak :(
Obrázok užívateľa
Maco222
VIP 2007
 
Príspevky: 2957
Registrovaný: Pia Sep 24, 2004 11:05 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Poslaťod dej-f » Pia Nov 24, 2006 1:49 pm

TomAnt píše:Preco pristupujes inac ku klientovi, ktory zoberie u teba 5 aut, ako napriklad ku mne co mam len jedno auto? Toto ma na servisoch NESKUTOCNE serie. Pritom absolutne nemozte tusit, napriklad v akej firme pracujem a ci nahodou nemam na zodpovednosti nakup novych 250 aut, chapes? Co ked som si vas prisiel omrknut? (neber osobne, je to len otazka do diskusie)


TomAnt, jsem v busse už 10 let a tak trochu poznám zda si klient přišel omrknout auto, seznámit se s autem, nebo vyjednávat. Tam jsem plastický a přizpůsobím se, což se ode mne očekává.

V aftersale dělám rozdíly proto, že kdybych se o všechny staral stejně, tak jen vřím kafe, dělám taxikáře a neprodám tolik co bych měl. Navíc když V.I.P klient má pocit, že má o něco málo víc než ostatní a že se k tomu dopracoval věrností ke mě (naší firmě) tak to ocení. Mám na mysli další věrnost.

Je to stejné i na servise, když chodíš pravidelně na servis, dostaneš privilegium faktury se splatností, vyšší výkupní cenu a ochotu technika ti předat auto po pracovní době. Kdyby nebyli rozdíly, tak předpokládám, že buďto k nám nikdo nejezdí, protože bychom chtěli peníze formou zálohy nebo jsme dávno zkrachovali protože každý druhý nezaplatí včas nebo vůbec fakturu, zvyknou si vyzvedávat auta třeba ve 20 hodin večer a technici nedělají nic jiného než obvolávají neplatiče.

Nevím zda je to zprávný přístup, ale ověřený časem a funguje. Rád nabídnu kafe komukoliv kdo má chuť si povídat, rád odvezu klienta do města když mě slušně požádá. V tom nevidím problém, ale nedám z toho standard, je to můj osobní přístup.
bez podpisu - anonym
Obrázok užívateľa
dej-f
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Uto Dec 28, 2004 10:25 pm
Bydlisko: Ostrava / doma

Poslaťod dej-f » Pia Nov 24, 2006 1:53 pm

Lubos1 píše:otazka na dej-f:
Je nieco nove ohladom importera? Budu sa dovazat aj ine verzie M6 ako su momentalne dostupne? Mne v APB povedali, ze o inych verziach nic nevedia a pochybuju ze budu, vraj su M6 s cenou nad 1 milion skoro nepredajne.


Cokoliv nad mega je u Mazdy málo prodejné. Jiné specifikace u m6 budou. S novým importem přišlo a příjde hodně změn. Umín ti objednat auto do výroby jedním kliknutím od stolu a sledovat objednávku krok po kroku. Zkrátila se doba dodání, ceny zatím jsou stejné ale od nového roku se něco chystá. Uvidíme. Teď jsou zatím v platnosti akce od starého importéra.
bez podpisu - anonym
Obrázok užívateľa
dej-f
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Uto Dec 28, 2004 10:25 pm
Bydlisko: Ostrava / doma

Poslaťod TomAnt » Pia Nov 24, 2006 2:32 pm

Podla mojich info, aspon v BA, sa ceny ND ZVYSILI v priemere o viac ako 15%.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod EDU » Pia Nov 24, 2006 2:59 pm

TomAnt píše:Podla mojich info, aspon v BA, sa ceny ND ZVYSILI v priemere o viac ako 15%.


:tlesk: :tlesk: :tlesk: :tlesk: je videt, ze pristup k novm zakaznikum zacina spravne. VSICHNI JSTE NOVY, jen AP Blava je stare (predpokladam ze se jedna o AP..)
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Zoran » Pia Nov 24, 2006 5:10 pm

TomAnt píše:Preco pristupujes inac ku klientovi, ktory zoberie u teba 5 aut, ako napriklad ku mne co mam len jedno auto? Toto ma na servisoch NESKUTOCNE serie. Pritom absolutne nemozte tusit, napriklad v akej firme pracujem a ci nahodou nemam na zodpovednosti nakup novych 250 aut, chapes? Co ked som si vas prisiel omrknut? (neber osobne, je to len otazka do diskusie)
lebo ked beries uz len 30 aut tak sa to ani vobec netyka normalnych obchodakov.... Tak asi tolko k tomu...
-----------323 neustále vo vývoji -------------
Obrázok užívateľa
Zoran
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2099
Registrovaný: Sob Jan 29, 2005 3:44 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť