Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

JAPONEC.eu

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Re: JAPONEC.eu

Poslaťod okbsukhoi » Pon Mar 30, 2015 12:07 am

Mas pravdu nemusis, mozes, vypnesm, nevypnes - nic sa nezmeni.
Chces mat nieco z toho ? Najest sa?
Ani na ostatnych forach ktore exceluju casto ludia z toho nic nemaju a nenajedia sa z toho. Just for info.

Kedze opakujes, ze to je len zabava, tak preco sa bavis tym ze rypes?
Od zaciatku do konca tejto diskusie, ba dokonca oz mojho prveho prispevku v roku cca 2010 som nedostal odpoved na nic. Tak mne to take zabavne neprislo, som to mozno nepochopil, nevycitil hlavny ucel tohoto fora.
okbsukhoi
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pia Okt 15, 2010 7:19 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod lakilaki » Pon Mar 30, 2015 12:25 am

okbsukhoi píše:Mas pravdu nemusis, mozes, vypnesm, nevypnes - nic sa nezmeni.
Chces mat nieco z toho ? Najest sa?
Ani na ostatnych forach ktore exceluju casto ludia z toho nic nemaju a nenajedia sa z toho. Just for info.

Kedze opakujes, ze to je len zabava, tak preco sa bavis tym ze rypes?
Od zaciatku do konca tejto diskusie, ba dokonca oz mojho prveho prispevku v roku cca 2010 som nedostal odpoved na nic. Tak mne to take zabavne neprislo, som to mozno nepochopil, nevycitil hlavny ucel tohoto fora.

okbsukhoi, neviem aku funkciu zastavas na Japonec_eu.
Ale prave takyto ********* sposob komunikacie, aky predvadzas tu dnes, pocitujem, ze prevlada aj na Japonec_eu.
Nesmeruje k nicomu a je o nicom.
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod okbsukhoi » Pon Mar 30, 2015 7:40 am

Moj sposob komunikacie :)

Pozri sa co si napisal o par postov hore, reagujem len na to cu ste tu zacali.
A ako sa do hory vola, tak sa.....

Places na nespravnom hrobe.
okbsukhoi
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pia Okt 15, 2010 7:19 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Pon Mar 30, 2015 8:02 am

JAPANMAN píše:Zdravim vsetkych nadsencov mazdy aky je rozdiel byt prihlasny tu na mazda fore a japneceu kde sa pise len o mazde?
A mate tu aj niekde kolonky ku kazdemu modelu zvlast diskusie skusenosti???


Aby sme sa vratili k povodnej otazke.
Nie, ku kazdemu modelu tu zvlast diskusie, tak ako ja japonec fore nemame. Preco?
Pretoze sme z dlhodobych skusenosti zistili, ze drviva, naozaj drviva vacsina problemov co sa riesia mozno priamo suvisi s jednym konkretnym autom, ale dany problem skoro vzdy plati aj na ine typy, modely aut. Takze je kontraproduktivne riesit napriklad problem s aerodynamickym hlukom auta len v teme nova Mazda 6, ked sa to tyka aj CX-5 alebo Mazdy 3.
Z tohto dovodu sme sa kedysi davno desat rokov dozadu rozhodli, ze nebudeme toto forum delit na konkretne modely aut, pretoze by sme tak limitovali mozne odpovede na pripadne otazky. V tom momente by totiz majitelia CX03 chodili len do sekcie CX-3, povedali by si, ze v teme Mazda 5 nemaju v podstate co najst... Co nie je pravda.

Sem tam vznikde ku konkretnemu modelu obsiahlejsia diskusia (napriklad k CX-5 ma cez 100 stran) a tam sa to potom mixuje. Ci uz radami, alebo problemami.

Vo vseobecnosti, odporucam pouzit funkciu hladat (vpravo hore), pretoze na 99,99% najdes odpoved na tvoju otazku rychlejsie (ak existuje). Dokonca aj na tuto otazku co si polozil a na ktoru ti odpovedam, asi tak raz za dva roky to vzdy novym navstevnikom vysvetlujem tak ako teraz tebe :)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Pon Mar 30, 2015 8:05 am

A este OKBSUKHOI, toto je PRVY prispevok, kde reagujem konkretne na teba. Vzdy sa snazim odosobnit a drzat diskusiu vo vseobecnej rovine. Vsimni si, kedy si ty zautocil PRIAMO ci uz na mna, alebo adminov, alebo sem zacal tahat sukromne veci do ktorych ti nic nie je. (a googlit vieme vsetci).

Takze poprosim, ak naozaj preferujes takyto sposob komunikacie, poprosim ta o presun naspat na ine forum, ktore oblubujes viac.

Dakujem.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomasVFR » Pon Mar 30, 2015 8:51 am

TomAnt pekne si to zhrnul, toto forum bolo dobre, ked ste sa mu venovali, teraz na to cas nemate -zomrelo :spik2
a pohrebna pesnicka je vymyslena tu netreba znova vymyslat :ho: https://www.youtube.com/watch?v=mXLIHROHsV0
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Lubos1 » Pon Mar 30, 2015 11:19 am

Chlapi, kaslite na to, takto sa dohadovat v pondelok po posune casu :nene
Tomas, kde si postavil ten bungalov?
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Pon Mar 30, 2015 12:48 pm

TomasVFR píše:TomAnt pekne si to zhrnul, toto forum bolo dobre, ked ste sa mu venovali, teraz na to cas nemate -zomrelo :spik2
a pohrebna pesnicka je vymyslena tu netreba znova vymyslat :ho: https://www.youtube.com/watch?v=mXLIHROHsV0

Nezomrelo, preziva, ale v principe je to tak. Ja nemozem prinutit ludi, aby sem zrazu zacali chodit technicki guruovia a radili ludom. Ak aj boli nejake pokusy zo strany Mazda servisakov, vzdy boli nejakym sposobom (zial) zahaltovani od svojich zamestnavatelov...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod okbsukhoi » Pon Mar 30, 2015 4:54 pm

Prvy kto tu tahal sukromne veci si bol ty Tomas, takze ma do toho netahaj, zabil si to poslanim svojho bungalovu.
Takze ked nechces tahat sukromne veci na forum tak to nerob a hotovo :)

Moj sposob komunikacie ak si si vsimol je len reakciou na sposob komunikacie, ktory ide smerom ku mne, uz som to pisal o tom lese....

Takze je asi jasne, ako budem komunikovat v pripade ze niekto sa bude spravat neadekvatne. A rovnako budem komunikovat adekvatne, ked sa niekto bude konstruktivne bavit o veciach - v tomto pripade auta. Nie som ziaden odbornik na auta, stavebnictvo......atd, ale ked ste sa tu tak velkodusne nazvali panmi v rokoch tak sa tak chovajte predsa. A naucte nas/ich, - nie panov v rokoch, ako sa chovat a chodte nam/im prikladom.

Pokial viem tak prvy utok neprisiel z mojej strany. A osobne preferujem ked niekto chce davat otazky typu, ze co som to naprojektoval za dom ked ...bla bla bla....tak, ked ho zaujima takato otazka tak preco sa nepride pozriet na moj dom, a nepolozi mi ju priamo? Velice rad zodpoviem. Ale toto bolo forum o autach pokial viem tak sa toho drzme. Ale ak chce niekto ist do osobnej roviny tak som otvoreny aj tomu, ale v tom pripade preferujem verbalnu komunikaciu . Mam osobnu skusenost, ze vtedy pada menej "stupidnych" otazok. Z jednej aj druhej strany.

Uprimne napisane, tak ako aj ja, tak aj ty a predpokldam ze vacsina ludi na forach ma najmensiu chut sa tu dohadovat o kravinach a riesit nepodstatne veci. Treba si uvedomit, ale jednu vec, ked raz nieco napisem tak si to po sebe precitam najprv, aby som nahodou nedrazdil hada bosou nohou. Zbytocne to len zvysuje napatie, ked si kazdy bude robit najlepsie co vie a nebude zbytocne vrtat, bude to na prospech aj jemu samemu. V tom sa zhodneme nie?
okbsukhoi
Čitateľ
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pia Okt 15, 2010 7:19 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pedro70 » Pon Mar 30, 2015 5:02 pm

Admin mozno by bolo riesenie.Pokial si casovo zaneprazdneny,odovzdat admina na nejakych moderatorov a podobne nech to tu pozdvihnu trochu.len sa obavam ze uz by to asi nepomohlo.
Mazda 3 BK 2008 1.4/62kw 78 tkm
Obrázok
Toyota Yarris 1.33/74kw 2011 17tkm
Obrázok užívateľa
Pedro70
Prispievateľ
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Sob Mar 08, 2008 8:09 pm
Bydlisko: BRATISLAVA
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Pon Mar 30, 2015 5:54 pm

Pedro:
K cemu je potreba admin/moderatorsky pristup, aby se to tu pozdvihlo? Je na lidech, jestli ostatnim pomohou, jestli znaji odpoved na otazku nebo maji tip, kde by ji tazatel nasel. Jestli se pak najde nekdo fundovany a pozada o moderatora, tak v tom nevidim problem. Uznavam, ze obcas je potreba prispevky/lidi usmernit.

Osobne procitam 90% prispevku tady, pokud odpoved znam nebo tusim, kam cloveka nasmerovat, tak tak udelam.

Nicmene, je uz dost jina doba nez pred 10 lety..auta vyrobene dva tri ctyri roky dozadu se uz temer na kolene neopravuji jako to bylo kdysi s nasimi 626 GD apod.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Pon Mar 30, 2015 7:41 pm

Ta ponuka na moderovanie/adminovanie je tu predsa na stole stale. Ale nikto sa nejako nema k cinu. O tom to je. A ked sa niekto mal k cinu, tak tu malu Mazda komunitu radsej rozdrobil a zriadil si vlastne forum. Neviem posudit, ci uradovala jesitnost ci co, v kazdom pripade, ako som pisal, ta ponuka na "prevzatie oprat" tu bola a de facto je nejakym sposobom stale. Lenze, musi sa najst niekto, komu sa do toho chce. Evidente sa nikomu nechce, zaujem nikto neprejavuje.

A naozaj hadam nikto odo mna necaka ze budem vo volnom case aktivne zhanat Mazda nadsencov len aby forum ozilo...

Prvotna otazka tu padla, ze aky je rozdiel medzi Mazdaklub a Japonec.
Odporucam kazdemu, skusit si oboje a na kazdom fore najde nieco uzitocne...

Aj ja sporadicky nakuknem na Japonec forum a sem tam nieco najdem. Co tu nie je. Musim byt sice nutne prihlaseny, ale akceptujem. Tu prihlaseny byt nemusis, aby si si informacie precital. To je tiez jeden rozdiel.

No a ako som pisal hore, struktura je trochu ina, z pre nas logickych dovodov.
Napriklad, dnes som na Japoncovi objavil nejaky prispevok v sekcii CX-5 ohladom vstupu do servisneho menu. Tykal sa aj Mazdy 6. Myslite ze to tam majitel Mazdy 6 objavi?

Cize, toto je taky nejaky rozdiel vo vnimani strukturovania informacii, ale ako vravim, najrychlejsia cesta vedie cez Search.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod petan » Pon Mar 30, 2015 10:41 pm

TomAnt píše:Aj ja sporadicky nakuknem na Japonec forum a sem tam nieco najdem. Co tu nie je. Musim byt sice nutne prihlaseny, ale akceptujem. Tu prihlaseny byt nemusis, aby si si informacie precital. To je tiez jeden rozdiel.

No a ako som pisal hore, struktura je trochu ina, z pre nas logickych dovodov.
Napriklad, dnes som na Japoncovi objavil nejaky prispevok v sekcii CX-5 ohladom vstupu do servisneho menu. Tykal sa aj Mazdy 6. Myslite ze to tam majitel Mazdy 6 objavi? .

ahoj tom ja som tiez na japoncovi a mam M3 ale poviem ti ze sledujem aj ostatne sekcie nielen trojky :boobies: a tak ako tebe pride logicka vasa struktura tak mne ta na japoncovi vyhovuje viac ked je to rozdelene ale mozno je to len o zvyku a este co sa tyka toho vkladu to sa rozbiehala nejaka hra keby si si precital aj diskusiu o tom tak by si aj ty vedel (pre lakilakiho)
petan
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Dec 14, 2010 9:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Uto Mar 31, 2015 7:59 am

Ono, obe struktury su logicke, ja nevravim ze ta druha je lepsia alebo horsia.
My sme kedysi davno vyhodnotili, ze pocet problemov tykajucich sa konkretneho modelu je radovo menej ako "vseobecnych" a tomu sme prisposobili strukturu.

Ano, ked idem na Japonca, idem rovno do sekcie CX-5 a nikam inam. To je dosledok napriklad u mna. Mozno prichadzam o x zaujimavych informacii v inych sekciach.

A aby som este odpovedal {ciastocne) na otazku k zrazu spred 10 rokov, video tu (tipujem ze 99% ludi co to tu teraz citaju ho nikdy nevideli :) ):
https://www.youtube.com/watch?v=WuAy2joJjrk

zvysok si urcite dohladate :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lubos1 » Uto Mar 31, 2015 10:32 am

Zda sa mi, ze na zaciatku videa je moje stare auto :)
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť