Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nebezpecny A stlpik

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Nebezpecny A stlpik

Poslaťod lakilaki » Sob Dec 28, 2013 12:25 am

Taaaak, dnes som takmer sposobil dopravnu nehodu, nedanim prednosti v jazde pri vychadzani z vedlajsej na hlavnu cestu :bee
Daval som prednost autam v meste jazdiacim po hlavnej ceste, na ktorej parkovali auta jak u blbov - kde na koho prislo, tam to parknul s autom. Prehladnost krizovatky takmer nula.
Konecne presli auta, pozrel som sa do prava, do lava, nic som nevidel prichadzat, tak som sa rozbehol,
nebyt syna na spolujazdcovom sedadle,ktory krical Stoj ! , zrazim v plnom rozjazde cyklistu......
Absolutne som nevidel, neregistroval prichadzat z lavej strany, kvoli "sirokemu" A stlpiku na M2, prichadzajuceho cyklistu.
Skoncilo to narazom bicykla, do uz stojaceho auta - laveho predneho kolesa.
Nikomu sa nic nestalo, ale nevedel som, na koho mam hresit, ci na seba, ci na konstrukterov auta :( :( :(
Mate niekto podobnu skusenost s A stlpikom ?
Alebo, uz ja patrim do srotu, ako vodic ? :hmmhmm
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod Sedvo » Sob Dec 28, 2013 10:30 am

Jo, včera jsem přehlédl auto díky A sloupku VW Tranporter. Bylo to večer, hovno osvětlený, takže jsem si jej pořádně nevšiml, když jsem sjížděl z dálnice a napojoval jsem se na hlavní. On přijížděl zleva a celou dobu jsem ho měl schovaný za A sloupkem. Ještě že jsem jel rychleji,tak jsem přidal a byl jsem předním jinak by byl ŤUK.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod lakilaki » Pon Dec 30, 2013 9:46 am

Sedvo , potesil si ma :ho: , ze nie som sam, koho dobehol predny A stlpik.

Uz som uvazoval zavesit vodicak na klinec, dam si este teda skusobnu dobu,
mozno moja prihoda bola len zhoda nahod, alebo zaciatok konca ... :hmmhmm
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod kayman » Pon Dec 30, 2013 9:53 am

Mne najviac vadí spätné zrkadlo (Japonci to asi nastavujú na nižších ľudí :D ). Ale A stĺpik mi robí problémy minimálne na jednom prechode pre chodcov keď idem priateľke. Je to hlavná široká cesta do kopca, v zákrute po križovatke kde po všetkých stranách parkujú autá ako sa dá ja prechod pre chodcov. Vždy tam spomalím a hýbem hlavou do strán aby mi náhodou stĺpik nezakryl zle osvetleného chodca čo vybehne spoza zaparkovaných áut.. Lebo raz už som musel dupnúť kvôli tomu na brzdy keď som jedného chalana uprostred cesty kvôli A stĺpiku nezbadal :( Našťastie som tade chodil vždy pomaly takže som zastavil bez problémov :palec
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Sedvo » Pon Dec 30, 2013 9:53 am

No byl jsem na tom podobně, ale pak jsem to rozebral a byla to shoda náhod - blbě osvětlené auto, A sloupek, tma atd.

Takže řidičák nevracej, ani já jsem jej nevrátil.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Myso » Uto Dec 31, 2013 8:12 am

Priznam sa, ze aj ja som s A stlpikom dlho mal problemy po presadnuti zo zigulika, kde je len take sparatko. Najvacsie problemy mi robili VW-Group auta, fabia a podobne, ktore ho maju naozaj hruby. V mazde to pocitujem len na par miestach, napr tiahla lava zakruta v kopci nad motolom, kde cez stlpik nevidis kam ides :tma

Zo skusenosti ale viem, ze cez ten stlpik sa treba obzerat viackrat, kym mas istotu, ze za nim nic nie je (najcastejsie chodec na prechode pri odbocovani vlavo).
Mazda2 1.3TE 86k aka Zoom - Zoom Obrázok - predane
Lada 2105 1.7 VFTrez aka Fun - Fun - zosrotovane
Obrázok užívateľa
Myso
Prispievateľ
 
Príspevky: 308
Registrovaný: Sob Feb 07, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Praha - Bratislava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod PePa » Uto Dec 31, 2013 2:40 pm

Jeden z najhorsich je asi vo Ford Galaxy. Par krat som pri odbocovani dolava skoro zotal chodca.
Na vlastne oci som videl ako policajti vo Viedni v nejakom minivane VW (neviem presne co to bolo) zrazili pri odbocovani dolava chodca na priechode. Na vine bol asi A stlpik.
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod majki » Pon Jan 06, 2014 12:51 pm

A sloupek je problem, ktery se snazi konstrukteri vyresit uz dlouhou dobu, no, zatim se moc nedari (pokus se zkracenim/prodlouzenim celniho skla, delani dalsich "okynek" primo v A sloupku atp...). V M2 jsem se naucil se naklanet a koukat, ale problem to obcas dela, nicmene vedle sluzebni Fiesty ci mamineho Punta je jeste celkem uzky. Nicmene bude to dano i celkem nizkym posazem. Je potreba davat pozor a poradne se rozhlizet, kdyztak si par centimetru popojet..mam s tim problem ve vetsine aut, do kterych sednu..
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť