Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

vyjednatelnost cien

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

vyjednatelnost cien

Poslaťod S3030150 » Pia Mar 22, 2013 11:08 am

pred par rokmi som kupoval Mazdu 2. rozhodol som sa pre predajnu v Kosiciach, bol som sa tam informovat o cene, dostupnosti atd (auto mali na sklade). V Presove je tiez predajna Mazda, tak som tam zavolal, opytal som sa, aku cenu by mi vedeli dat na model, na ktory som mal cenu z Kosic. povedali mi cenu o 200eur nizsiu a take iste auto mali takisto na sklade. mozno sa to bude zdat niekomu blbost, ale vratil som sa do predajne do KE a predavacovi som povedal, ze ci sa neda nieco robit s cenou, ze v PO mi dali o 200eur menej.

jeho reakcia: "ved si kupte auto v Presove, to auto sa preda aj tak". ziadna snaha.

neskor sa mi podarilo Presovsku cenu aj tak dosiahnut inou cestou s inym clovekom, ale chcem sa opytat, ake mate skusenosti a nazory na vyjednavanie o cenach ? mam len prehnanu predstavu o tom, ako by mali mat predavajuci ochotu, alebo je uplne normalne, ze sa budem pytat na lepsiu cenu ?
S3030150
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia Mar 22, 2013 11:01 am
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Pia Mar 22, 2013 12:01 pm

Myslim, ze zavisi od konkretneho modelu. Ked prides a prejavis zaujem o leziak, cenu zjednas rychlo. Ked si vyberies auto ala "strieborna Octavka TDI", ktore sa predavaju ako teple rozky, tak predajca nema dovod ist dole s cenou.

Kolegovia kupovali nove Audi A4 - objednavali 2 auta, standardne sedany - zlava myslim 5%. Kamos (aj ked v Nemecku) si vybral A4 kabriolet v atypickej farebne kombinacii - zlava 20%.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod S3030150 » Pia Mar 22, 2013 12:28 pm

jasne, rozumiem ze zavisi od modelu, predajnosti, aj celkovej ceny. len mi pride zvlastna ta arogancia, s akou ma poslal prec. predsalen Mazda neni Dacia a ceny nie su tak "ludove", aby sa auta kupovali jak teple rozky. Pravdupovediac, viac by ma potesilo viac "prozakaznicke" (na slovensku mam dojem uplne nerealne), alebo aj neutralne jednanie typu "bohuzial, nevieme vam pomoct", ako ta 200eurova zlava. Ide mi viacmenej o ten pristup
S3030150
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia Mar 22, 2013 11:01 am
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod tatino » Pon Mar 25, 2013 3:29 pm

Ked som ja kupoval mazdu3 pred necelymi tromi rokmi na Vajnorskej AP, prisiel som do showroomu k mojej mazde a hovorim predajcovi. Chel by som sa opytat, ci by sa nedala spravit nejaka lepsia cena, alebo aspon namontovat defend lock gratis, atd........ Odpoved - urcite nie! Auto som uz dlhsie sledoval na internete a bolo v ponuke uz par mesiacov. Je pravda ze cena sa tam postupne decentne znizovala, ale aj tak si myslim ze mali problem s predajom. OK, nevadi, chcel som taketo auto, tak teda beriem za cenu aku som videl naposledy na internete. A predajca? Ze vraj sa auto predava o 500€ drahsie ako som povedal. Fesak si to nasledne overoval a potom ostal prekvapeny z aktualnej ceny na internete. Zeby ma skusal? :hmmhmm
Obrázok užívateľa
tatino
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Máj 18, 2010 1:25 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť