Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 3 z autobazaru v Pezinku - Myslenicka ulica

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Mazda 3 z autobazaru v Pezinku - Myslenicka ulica

Poslaťod emel » Uto Jún 26, 2012 2:34 pm

Ahojte mazdaci,

chcem Vas len informovat, aby ste si davali poriadny pozor pri kupe na ciernu Mazdu 3 z nemenovaneho autobazaru v Pezinku na Myslenickej ulici, ktora ma podla predavajuceho najazdenych velmi malo nad 100t km. (inzerat je aj na autobazar.eu - tymto nechcem robit reklamu)
Mal som o nu povodne zaujem, no jednanie majitela autobazaru a aj predavaca bolo dost neseriozne.
Vymenil som si s bazarom niekolko mailov, samozrejme som sa aj opytal, ci je nejaka moznost dohodnut sa na cene (v kazdom normalnom bazare by to nemal byt vacsi problem) dostal som odpoved, ze max. o 100 eur. OK, ak by bola ozaj taka super ako je v inzerate uvedene, bol by som ju zobral a za plnu sumu. Ked som ale bazaru dolozil, ze su aj lepsie ponuky, tak ostatne mazdy 3, pritom novsie modely s lepsou vybavou nazval "hnojom" (presne to slovo pouzil).
Pri obhliadke som ale prisiel na to, ze STK a EK sice inzerovana je, no kontrolne nalepky na aute nehladajte, je to zbytocne. Taktiez udaj o pocte kilometrov v inzerate je stary asi od konca marca (vtedy sa tam na nu bol este pozriet kolega, hoci som mu ju vyslovene neodporucal), takze auto uz moze mat kludne aj viac 102t km (vsak aj skusobne jazdy dokazu zvysit stav tachometra)
Zadny naraznik bol taktiez striekany, takze minimalne tukanec tam bol.
Taktiez pozor na stahovanie okien, od vodica sa dali stiahnut len predne, zadne nereagovali vobec (no mozno to uz opravili). Ziadal som teda zlavu s tym, ze si to dam opravit na vlastne naklady o tom ani pocut. Otocil som sa teda a isiel prec. O 10 minut mi vola majitel bazaru, ze okna su uz opravene. Dobre, tak sa este vratim. Samozrejme, ze okna neboli opravene, nikto ich ani nevidel. Pride za mnou predvac, ze ako moze pomoct. Pytam sa ho, ci su uz okna na tej mazde opravene. Kuka na mna ze co je tym oknam. Nazorne som mu to ukazal, ze okno sa neda ani zastavit pocas stahovania/vytahovania, teda bude je uplne vytiahnute alebo uplne stiahnute. Na to predavac zabil pamatnu hlasku, citujem: "to sa na ziadnej mazde od roku vyroby 2007 neda zastavit v medzipolohe". Myslel som, ze vtedy asi puknem od smiechu.
Este raz som ziadal predavaca o zlavu, na co mi povedal, ze on mi to auto jednoducho nepreda, ani keby som neviem co robil. Vtedy som uz on ale ani nemal zaujem :-)
Teraz si veselo jazdim na o pol roka novsej a plne funkcnej mazde 3, ktoru som nakoniec kupil od sukromnej osoby este lacnejsie ako je tato ponuka :)
Ja som usetril peniaze a "poctivemu" bazaru este cierna mazda 3 hnije na dvore a pomaly sa meni na "hnoj" :D
Pikoska na zaver: bol som dohodnuty asi tyzden dopredu na konkretnu hodinua konkretny den. Ked som ale prisiel do bazaru, auto bolo totalne spinave a osr.te od vtakov. Takze aj to asi bolo znamenie, ze este aj holuby na to auto s.ru a netreba ho kupovat :D
emel
Opytovateľ
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Str Feb 29, 2012 2:22 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomasVFR » Uto Jún 26, 2012 3:01 pm

ked uz v maily zjednavas, tak sa necuduj ze stebu jednaju jak ze zebrakom :spik2 a dobre si spravil ze si to tam nekupil, ja by som si tiez nekupil auto servisovane v servise, ktory nedokaze ani len okna nakodovat :dobry
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod kayman » Uto Jún 26, 2012 11:34 pm

podľa ich slov tie mazdy (alebo aspoň tie čo majú písané KO) sú dovoz z Viedne z Mazdy. nakoľko je to pravda neviem..

keď sa dohodnú na predaji auta, vybavia KO, STK, EK a technický preukaz. s tým budúci majiteľ ide na políciu po značky (ak je z Pezinka tak to vybavia oni) a príde si po auto (plus potom administratívna stk/ek).

k tejto Mazde neviem v akom je stave, ale kupoval som tam 626 pred asi dvoma mesiacmi


všetkám autám tam vyčistia interiér dajakým sprejom, ktorý zakryje všetko čo by tam mohlo smrdieť (ako napríklad zafajčený interiér..) no postupne ten smrad zmizne
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Rainbow » Str Jún 27, 2012 3:05 pm

Ja som tiez nemal STK nalepku, ked som kupoval (inde a nie v Pezinku). Kontrola bola urobena este na povodnej (tiez rakuskej) znacke, bez nalepky. Znacku mi pri predaji vybavili, dostal som papier od STK a s nim som isiel na STK po nalepku (administrativna kontrola). Ci to skutocne cez STK preslo, to uz je druha vec...
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod kayman » Str Jún 27, 2012 3:18 pm

moc neverím, že to prešlo STK lebo v tom Pezinku majú stanicu hneď vedľa bazáru.. no mám dva roky pokoj zase :P

edit: nechcem ten bazár zase nejako brániť lebo som tam moju Majku kúpil. ono keď privezieš auto a vybavíš si technický tak máš tuším 15 dní na prihlásenie. takto ak technický a KO,STK,EK spravia až pri dohodnutom predaji som uvedený ako jediný v technickom. nakoľko je to výhoda neviem :) možno pri predaji.
môžem ale potvrdiť, že aspoň ten mladší predajca rád kecá a nakecá čo vidí na očiach záujemcu (preto som ho moc nepočúval). s majiteľom som bol len pri podpise zmluvy a preberaní kľúčov
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod dabel » Str Jún 27, 2012 7:35 pm

Chlapi - a videli ste slovensky bazar, kde by bolo ine jednanie??? Cudujem sa, ze niekto ide do bazaru a ocakava seriozny pristup a maximalnu ustretovost...

Btw suhlasim s tym, ze zjednavat cenu este pred tym, ako sa pridem na auto pozriet, je trosku mimo. Vsak cena je aka je a zjedna sa na zaklade nedostatkov zistenych na mieste - ci?
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod emel » Štv Jún 28, 2012 12:30 pm

Chlapi, nepohopili sme sa (asi sim to blbo napisal).... s bazarom som si vymenil par mailov ohladne VIN cisla na kontrolu a pod, ale cenu som zjednaval az na mieste :)
A ano, stretol som sa aj s ferovym jednanim v autobazare (bolo to sice 5 rokov dozadu)... napr. ked som bol dohodnuty na danu hodinu a prisiel som o 20 minut skor, auto som v bazare nenasiel. ked som sa pytal, ze kde je tak mi bolo povedane, ze je akurat na umyvarke, lebo bolo uz moc zaprasene. Do 10 minut sa auto naozaj vratilo a skutocne bolo vidiet ze je cerstvo umyte.
Taktiez mi predavajuci oznamil, ze predny naraznik bol striekany, lebo prvy majitel to oprel o nejaky stlpik (mal o tom aj doklad priamo z Fordu, aj s fotodokumentaciou). Je ale pravda, ze to bol len jeden jediny bazar, v ktorom som ozaj nasiel maximalnu ustretovost a seriozne jednanie.
Bohuzial, v sucasnosti sa ochota a serioznost v bazaroch moc nenosi. Holt, na Slovensku je to tak.
emel
Opytovateľ
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Str Feb 29, 2012 2:22 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Sedvo » Štv Jún 28, 2012 12:43 pm

Je to tak všude!!! Prostě hold mezi černými ovcemi je sem tam i nějaká bílá a je jedno, jestli to je SR, ČR nebo DE.

http://auto.idnes.cz/nakup-ojetiny-v-ne ... jetiny_fdv
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Docent » Pia Jún 29, 2012 12:08 pm

Ja som tam kupil moju ex-mazdu 3 a spokojnost. Bola tuknuta z predu co som zistil z KO - bola uz urobena a takisto aj STK+EK. len striekany naraznik a dokonca este maska bola povodna, len zlomene jedno ocka.
Jednanie predavaca ok, len bol trochu mudrejsi. Auticko ciste,vonave pekne nachystane. veci na ktorych sme sa dohodli platili. A zlava??? 100€ viac nic. Prezistene km v mazde a sedele..mala 28tkm. Aj v Mazde kukali, ze ci je to pravda.Servis kazdy rok po cca 7000km.
AL etak co budem rozpravat. Mazdicka nam bola primala a po mesiaci som ju predal...

Co sa tyka tej ciernej M3, tak je tam uz hodne dlho...
Mazda5 GT 2.0i 107kw Obrázok
Ex:Mazda3 Touring1.6i 77kw,r.v. 2007
Obrázok užívateľa
Docent
Pisateľ
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Pon Sep 05, 2011 2:42 pm

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť