Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

zostrelena srnka na dialnici pri 160km/h

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

zostrelena srnka na dialnici pri 160km/h

Poslaťod mirec1xxx » Str Jún 09, 2010 3:13 pm

Ahojte pani,

tento vikend v sobotu v noci sa ma postrela jedna velmi nemila udalost...

Na D1ke pred Ilavou mi pri rychlosti 160km/h vbehla do cesty srnka.
Nemusim hovorit aka ta bola supka, nastastie nevyletela nad uroven kapoty,
inak by som sa asi uz nemohol pochvalit tymto skvelym "zazitkom".

Suma-sumarum, predok auta zdemolovany, nastastie nikomu z posadky sa nic nestalo,
ale skoda samotna potesi...

Predpokladam co sa tyka skody, ze skodu nieje asi zodpovedny spravca komunikacie,
alebo sa mylim???
Mazda 6 GG Sport Wagon 2.0 MZR-CD 105kW, Active Plus, Phantom Blue Mica Obrázok 5,6l/100km
Mazda 3 BM Hatchback 1.5 G100 74kW, Emotion, Soul Red Obrázok 6,2l/100km
Obrázok užívateľa
mirec1xxx
Prispievateľ
 
Príspevky: 440
Registrovaný: Štv Jún 24, 2004 2:11 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod laki » Str Jún 09, 2010 7:06 pm

Ja to viem tak, ze ak tam bola niekde vystrazna tabula Pozor Zver ! , spravca komunikacie nie je zodpovedny.
Zodpovednosti ho zbavi v takom pripade aj súd.
Ak tam nebola taka tabula, spravca komunikacie je zodpovedny. Ale čo už s takým právom zodpovednosti na Slovensku ??
Za pokus by to ale stálo, žiadať náhradu.
Snáď Tvoje budúce deti, by sa aj dožili finančnej náhrady škody.
.
Ako jazdim po dialniciach v EU, dialnice takmer vsade, ale kde hrozi vbehnutie zveri - urcite, su ohradene pletivom.
Preco tomu tak nie ja na SK ????
Mame vynimku z medzinarodnych EU noriem pre dialnice ?
.
Este otazka na zaver : Na SK-uz máme povolenú 160-ku na dialniciach ? :ho: :jupi
laki
Prispievateľ
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Ned Apr 18, 2010 8:24 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Peacemaker » Str Jún 09, 2010 10:20 pm

Vieš prečo to neni oplotené na SK? Pretože Slovák ukradne všetko. Neviem teraz kde to bolo presne, ale pri nejakej dialnici ukradli plot, čo tam stál ledva týždeň. Bolo to v správach, ale už miesto si nepamatám.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod dopr » Str Jún 09, 2010 10:50 pm

Obávám se, že s vymahanim skody mas v podstate smulu. Velke problemy jsou treba i s vytluky, ktere jsou primo na silnici a je za ne vlastnik/spravce komunikace primo zodpovedny. Se zveri nemas sanci uspet. Bohuzel.
Taky by se mi to po dvou srazkach se srnami hodilo, ale bohuzel.
.: MX-5_NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino :. Obrázok
Obrázok užívateľa
dopr
Forum Guru
 
Príspevky: 1234
Registrovaný: Uto Jún 26, 2007 4:49 pm
Bydlisko: Senetářov, BRNO
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod caco » Štv Jún 10, 2010 7:29 am

Peacemaker píše:Vieš prečo to neni oplotené na SK? Pretože Slovák ukradne všetko. Neviem teraz kde to bolo presne, ale pri nejakej dialnici ukradli plot, čo tam stál ledva týždeň. Bolo to v správach, ale už miesto si nepamatám.


Bolo to na dialnici medzi B.Bystricou a Zvolenom
Obrázok užívateľa
caco
Prispievateľ
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Uto Jan 27, 2009 1:20 pm
Bydlisko: Banska Bystrica
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dabel » Štv Jún 10, 2010 9:15 am

Bud rad. V Rakusku by si este dostal mastnu pokutu za zabitie srnky...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod MrSix » Štv Jún 10, 2010 2:26 pm

dabel píše:Bud rad. V Rakusku by si este dostal mastnu pokutu za zabitie srnky...

Blbost. Jednak su tam dialnice oplotene, a druha vec je ze by ti pokutu nikto za to nedal...

Ale Mirec mal stastie, ze to takto dopadlo. To uz nie je ziadna sranda, lebo srna je dost velka a tazka. Asi stihol aspon trochu znizit rychlost. Vymahat skodu by som sa ani nepokusal, lebo spravca moze "z vdacnosti" upozornit policiu, a oni ti este naparia pokutu za to ze si neprisposobil rychlost okolnostiam...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod dopr » Štv Jún 10, 2010 3:05 pm

No srna tezka prave bohudik moc neni. Vazi tak max do 18 kg, spis min.
.: MX-5_NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino :. Obrázok
Obrázok užívateľa
dopr
Forum Guru
 
Príspevky: 1234
Registrovaný: Uto Jún 26, 2007 4:49 pm
Bydlisko: Senetářov, BRNO
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Kris » Štv Jún 10, 2010 5:02 pm

MrSix píše:
dabel píše:Bud rad. V Rakusku by si este dostal mastnu pokutu za zabitie srnky...

Blbost. Jednak su tam dialnice oplotene, a druha vec je ze by ti pokutu nikto za to nedal...

Ale Mirec mal stastie, ze to takto dopadlo. To uz nie je ziadna sranda, lebo srna je dost velka a tazka. Asi stihol aspon trochu znizit rychlost. Vymahat skodu by som sa ani nepokusal, lebo spravca moze "z vdacnosti" upozornit policiu, a oni ti este naparia pokutu za to ze si neprisposobil rychlost okolnostiam...


Ako sa da prisposobit necakanemu vojdeniu srnky do drahy? Zda sa mi to ako z principu nesplnitelna poziadavka.
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod dabel » Štv Jún 10, 2010 5:28 pm

No na dialnici si to predstavit neviem (vdaka oploteniu), ale ked na okreske zrazis zviera, tak pokutu v A dostanes.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod misko42 » Štv Jún 10, 2010 5:50 pm

Peacemaker píše:Vieš prečo to neni oplotené na SK? Pretože Slovák ukradne všetko. Neviem teraz kde to bolo presne, ale pri nejakej dialnici ukradli plot, čo tam stál ledva týždeň. Bolo to v správach, ale už miesto si nepamatám.


dokonca ukradli aj baterku na ktoru bol pripevneny prenosny semafor :shock

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod PePa » Štv Jún 10, 2010 7:15 pm

Kris píše:Ako sa da prisposobit necakanemu vojdeniu srnky do drahy? Zda sa mi to ako z principu nesplnitelna poziadavka.

Vo vyhlaske je jedna taka pekna fraza, ze mas predvidat. Mne povedal raz jeden ujo likvidator z Alianzu, ked mi vbehol pod auto pes (bolo to este s 323F), ze mal som to predvidat. Ked som ho vysmial, povedal mi, ze na tuto cast vyhlasky sa vztahuje cokolvek, lebo mam predvitat napr. aj to, ze mi spadne pred auto mimozemstan. Nakoniec sme sa nejako dohodli a odvtedy predvidam :lol Vsetko :ho: .
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod Rainbow » Štv Jún 10, 2010 8:22 pm

Hlavne musi clovek predvivat, ze mu poistovna nic nezaplati, alebo sa o to bude aspon snazit.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod marclucpicard » Štv Jún 10, 2010 10:33 pm

PePa píše:
Kris píše:Ako sa da prisposobit necakanemu vojdeniu srnky do drahy? Zda sa mi to ako z principu nesplnitelna poziadavka.

Vo vyhlaske je jedna taka pekna fraza, ze mas predvidat. Mne povedal raz jeden ujo likvidator z Alianzu, ked mi vbehol pod auto pes (bolo to este s 323F), ze mal som to predvidat. Ked som ho vysmial, povedal mi, ze na tuto cast vyhlasky sa vztahuje cokolvek, lebo mam predvitat napr. aj to, ze mi spadne pred auto mimozemstan. Nakoniec sme sa nejako dohodli a odvtedy predvidam :lol Vsetko :ho: .

"predvidat mimozemstana" :dobry

caco píše:
Peacemaker píše:Vieš prečo to neni oplotené na SK? Pretože Slovák ukradne všetko. Neviem teraz kde to bolo presne, ale pri nejakej dialnici ukradli plot, čo tam stál ledva týždeň. Bolo to v správach, ale už miesto si nepamatám.


Bolo to na dialnici medzi B.Bystricou a Zvolenom

tam je iba R-ka
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomasVFR » Sob Jún 12, 2010 10:46 pm

PePa
k tomu predvidaniu si mu mal najebat na papulu , tiez by to bola jeho chyba lebo za take keci to mal tiez predvidat ze po nej dostane :box
Mazda 6 2.0 MZR-CD 100kw 04
Obrázok užívateľa
TomasVFR
Forum Guru
 
Príspevky: 1093
Registrovaný: Sob Jan 03, 2009 8:16 pm
Bydlisko: Banka
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Ďalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť