Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Skusenost zo servisom na Panonskej

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Skusenost zo servisom na Panonskej

Poslaťod sergito » Str Jún 02, 2010 9:37 pm

Bol som nedávno z mojou mazdou 3 na garancnej prehliadke. Kedze som ju kupil ako 2 rocnu za celkom dobru cenu, narazil som aj na mazda forum a cital skusenosti zo servismi mazda v BA. Po precitani komentarov som sa rozhodol pre Auto Palace na Vajnorskej. Vypisal som prihlasovaci formular na webe a, cuduj sa svete, na druhy den sa mi ozvali z Auto Palace na Panonskej, ze eviduju moju poziadavku o vykonanie garancnej prehliadky. Bol som prekvapeny, ale kedze, predosly majitel servisoval auto na Panonskej, tak som z toho velku vedu nerobil. Este som dal dezinfikovat klimu, kedze sa mi zdalo, ze zvlastne zapacha. A cuduj sa svete: vymena oleja, olejoveho filtra, peloveho filtra, vzduchoveho filtra, sviecok, geometria, prehodenie kolies z prednej napravy na zadnu (i ked pri prezuvani zimnych pneumatik som to dal urobit) - toto vsetko mi zauctovali. Suhrna cena: cca 338€. A este mi preliali chladiacu kvapalinu nad hranicu max. na nadrzke...Ci je to cena dobra, posudte sami. Jedna hodina prace 42€, fuuuu, je to dost. Ale ked uz to ma byt.... Ale nezdala sa mi klima, ze chladi nejako slabo... Tak hybaj znova do servisu, technik tak skoro zo mna urobil dementa, ze tomu nic nemoze byt, ale chcel som to dat prekontrolovat.. Samozrejme, zistili ze bolo potrebne doplnit freon, a dali mi tam aj farebne aditivum s tym, ze mam dojst na kontrolu, ci chladiaca zmes niekde neunika (pod uv lampou bude na vidno uniky, keby zmes niekde unikala)=cena 90€ . Ked som po tejto oprave dosiel po auto, tak som cakal 20 min. kym sa mi niekto zacal venovat. Keby som sa neozval, tak tam sedim na stolicke priamo pred prijimacim technikom aj hodinu. On tam riesil "boch vie čo" (nevybavoval žiadneho zakaznika), a vravel ze co som sa neozval. No ja neviem, v predajni mobilnych telefonov sa tiez nikto nehrnie k pultiku, pokial ho nevyzvu, tobôž nie vtedy, ked vidi, ze predajca/asistent nieco robi...

Este jednu otazocku, mozno mi niekto bude vediet poradit. Ja tym ludom v servise AP na Panonskej neverim.. Aspon podla ich zakaznickeho pristupu si ma vobec neziskali.... Pokial sa zapne manualna klima, v priestore motora to šťukne, ako keby to zaplo kompresor.... Ale preco to po 20s vypina a znova po 20s zapina a tak dookola (stale to štukanie)...? Znamemu na forde to pri zapnuti klimy nerobi.. štukne to raz a kompresor ide.... Neviete mi niekto zistit, ci to robi aj na Vasej mazde 3? Vdaka.
sergito
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned Dec 20, 2009 7:58 pm

Poslaťod laki » Štv Jún 03, 2010 7:03 am

Skusenosti s pristupom pracovnikov prveho kontaktu v Mazda na Pannonskej ceste mám úplne podobne.
.
Klima vo vsetkých mazdach vypina po dosiahnuti stanovenej teploty na výmenníku (v kabine-ak ma mazda elektronicke ovládanie)
a potom znovu zapína po náraste teploty. Deje sa to cez spojku.
Ford riesenie, ktore spominas je lacnejsie technicke riesenie, ked klima ide stále.
Ked sa Ti zdá, že vypínanie-zapínanie je hlučné, môže to byť spôsobene aj nízkym tlakom plynu R134A v systéme,
alebo naopak aj pretlakovaním klímatizačného systému, alebo aj opotrebovanou spojkou na kompresore-malo pravdepodobne.
laki
Prispievateľ
 
Príspevky: 354
Registrovaný: Ned Apr 18, 2010 8:24 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dabel » Štv Jún 03, 2010 8:40 am

Suhlas s lakim, rovnako sa mi spravali/spravaju vsetci Japonci. Hlavne na volnobeh moze byt to stuknutie pocut.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron