Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nenažranosť slovenských predajcov Mazdy

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Nenažranosť slovenských predajcov Mazdy

Poslaťod josephko » Uto Apr 20, 2010 1:24 pm

Hľadal som na nete nejaké presné slnečné clony na moju šestku a dostal som sa aj na originálne príslušenstvo Mazdy v Nemecku. 2 clony na zadné dvere kombíka stoja v Nemecku 113 €. Dá sa tam kúpiť aj modul na rádio: CD menič na 6 CD aj s MP3 za 349 €. Zaujímalo ma, koľko to stojí na Slovensku, Presne tá istá stránka, to isté menu a obrázky - len žiadne ceny a vysvetlenie, že pre zistenie cien je treba obrátiť sa na svojho predajcu. Plný nádeje, že ceny (samozrejme nižšie) asi neuvádzajú preto, aby nekazili Nemcom kšefty, som zavolal do Mazdy a dali mi takéto ceny: slnečné clony 144 € (drahšie o 27,5 %), modul CD menič 530 € (drahší o 52 %). Toto sa už nedá nazvať obchod, ale obyčajná zlodejina.
Teraz ma napadlo pozrieť sa ešte na rakúsku Mazdu. Tie clony tam stoja podobne - 120 €, ale CD menič stojí len 264 €, teda necelú polovicu toho, čo na Slovensku. Pred pár mesiacmi som obvolával nejaké vrakoviská, a tam sa tá cena pohybovala okolo 200 €. Ešte dodám, že ten CD menič sa nehodí na audiosystém BOSE.
Odkaz na rakúsku stránku (bohužiaľ ne je možné uviesť presný odkaz)
http://www.mazda.at/owning/accessories/
josephko
Prispievateľ
 
Príspevky: 154
Registrovaný: Pon Nov 09, 2009 11:40 pm

Poslaťod majki » Uto Apr 20, 2010 2:29 pm

Mno tak na Mazdu2 maju rovnake ceny ako v CR, cize ze sfery tajnych snov :ko
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Peacemaker » Uto Apr 20, 2010 6:51 pm

Ono to tak nieje len s autami na Sk, ale so všetkým. Každý sa chce zo dňa na deň voziť na baworáku a potom to aj tak vypadá.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod vimi » Str Apr 21, 2010 12:56 pm

Takze v CR sa viac oplati nakupovat v Mazde ako na SR? :hmmhmm Vychadzam z toho ze som chcel novu hlavicu riadiacej paky na M6 a v dvoch odlisnych Mazda predajniach tu na SK mi povedali rovnaku cenu ze 330 € :shock a popritom v Rakusku v Mazde stoji ta ista hlavica 79,58 € to maju uvedene na strankach v prislusenstve :spik2 Je to nejake divne tusim :hmmhmm
Mazda 6 GG1 2006
vimi
Čitateľ
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon Apr 23, 2007 11:36 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Rainbow » Str Apr 21, 2010 1:04 pm

Hlavica za 330? :dobry :ho:
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod vimi » Str Apr 21, 2010 2:23 pm

No presne tak hlavica paky riadenia na mazdu 6 ta 6-rychlostna :o) V Mazde v BA na Vajnorskej som sa dozvedel cenu ze tento diel 330 € a s usmevom mi chlapik povedal tak co objednam vam to? :spik2 tak ja ze nie dakujem, potom som bol este v Puchove v Mazde a tam to iste :o) a uz som nemal odvahu sa pytat ci je to cena s DPH alebo bez :o) jedine ze by si obaja predajcovia robili srandu ale tvarili sa dost vazne...tak som to objednal v Polsku z Allegra a bolo to vyriesene za nejakych 30 €+doprava :o) ale verim tomu ze to tak je lebo som minuly tyzden v Mazde zase v BA ale na Panonskej kupoval jeden srob na brzdy, ten vodiaci co po nich beha prasiatko..a cena ze 11.90 €
Mazda 6 GG1 2006
vimi
Čitateľ
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon Apr 23, 2007 11:36 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod roman9848 » Str Apr 21, 2010 6:34 pm

JE TO VOBEC MOZNE ??? :dedo su to riadny KO..TI :vztek:
Mazda 6 GG 2.3i Hatchback Sport 2002 Yellow Canary
Obrázok užívateľa
roman9848
Prispievateľ
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Str Jan 21, 2009 8:24 pm
Bydlisko: Nové Zámky
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Zdeno » Pia Apr 23, 2010 7:17 am

vimi píše:No presne tak hlavica paky riadenia na mazdu 6 ta 6-rychlostna :o) V Mazde v BA na Vajnorskej som sa dozvedel cenu ze tento diel 330 € a s usmevom mi chlapik povedal tak co objednam vam to? :spik2 tak ja ze nie dakujem, potom som bol este v Puchove v Mazde a tam to iste :o) a uz som nemal odvahu sa pytat ci je to cena s DPH alebo bez :o) jedine ze by si obaja predajcovia robili srandu ale tvarili sa dost vazne...tak som to objednal v Polsku z Allegra a bolo to vyriesene za nejakych 30 €+doprava :o) ale verim tomu ze to tak je lebo som minuly tyzden v Mazde zase v BA ale na Panonskej kupoval jeden srob na brzdy, ten vodiaci co po nich beha prasiatko..a cena ze 11.90 €

no ale vies,ona ta paka potom sama radi
MAZDA 323 bf 1,6i B6 sedan USA,MAZDA 323 bf 1,6i B6 hatchback
MAZDA 323 bf 1,6i B6T GTX
Obrázok užívateľa
Zdeno
Prispievateľ
 
Príspevky: 282
Registrovaný: Sob Jún 11, 2005 3:09 pm
Bydlisko: Zilina
Znalosť automobilov: 8. Som pokročilý mazda maniak, rád experimentujem, viem namontovať turbo, tempomat, a pod.

Poslaťod marclucpicard » Sob Apr 24, 2010 9:43 pm

Za 330€? To je uz je k tomu pribalena aj automaticka prevodovka? Takych hlavic je e-bay plny a ovela krajsich za rozumnejsi peniaz napr. tu: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/JDM-MAZD ... 483a2ae4dd

Je to od JDM a tusim ju robia ja v cervenej a ta sa mi pacia viacej. 25USD + 25USD postovne na SK.
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Zdeno » Pon Apr 26, 2010 10:23 am

no a ked k tym p.......m predajcom pridas ochotu,tak mas ten najlepsiu starostlivost o zakaznika........prisiel som tam a ked videl rok vyroby tak gulal ocami,som myslel ze mu taku strelim ze sa mu budu mat problem tie oci prestat gulat,ale ked nechcu zarobit to je ich problem........sedel tam a trepal same nezmysli,nevedel mi ani najst veci v tom ich katalogu,som mu to musel ukazovat ze kde to ma...katastrofa som mu mal chut v dverach ukazat :prdel a tie ceny :box :hummer
MAZDA 323 bf 1,6i B6 sedan USA,MAZDA 323 bf 1,6i B6 hatchback
MAZDA 323 bf 1,6i B6T GTX
Obrázok užívateľa
Zdeno
Prispievateľ
 
Príspevky: 282
Registrovaný: Sob Jún 11, 2005 3:09 pm
Bydlisko: Zilina
Znalosť automobilov: 8. Som pokročilý mazda maniak, rád experimentujem, viem namontovať turbo, tempomat, a pod.

Poslaťod vimi » Pon Apr 26, 2010 2:03 pm

Tak o to nejde hlavicu taku univerzal co pasuje skoro na kazde auto kupis vsade aj za 10 € :o) Ale malokde uz taku aby na nej aj bolo zobrazene to radenie prevodovych stupnov ako ma auto to uz byva problem :spik2 ale je jasne ze normalny clovek predsa neda 330 € za kus plastu a koze co je moc je moc :spik2 ako som pisal vysla ma skoro nova na staru menu tisic korun takze som spokojny a stacilo len par kliknuti na nete :o) ale je smutne ze autorizovany servis na slovensku ktory by ti mal pomoct a poradit robi to co robi so zakaznikmi, zjavne spokojny zakaznik ktory sa k nam rad bude vracat je na slovensku neznamy pojem :ko
Mazda 6 GG1 2006
vimi
Čitateľ
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon Apr 23, 2007 11:36 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod marclucpicard » Uto Jan 14, 2014 12:31 pm

Ak by niekto potreboval 5 rýchlostnú do 6-ky tak tu za 32€ aj s poštovným:

http://www.ebay.co.uk/itm/261370607222? ... 1439.l2649

dnes som jednu objednal, tak uvidím, ale vyzerá presne ako originál :o)
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Woody33 » Pia Apr 03, 2015 12:24 pm

Viete kolko stoji zadne plato do kufra na 323f BA v mazde? 750e bez dane :D bezne ho clovek kupi na bazosi za 5e :o) :jupi
Mazda 3 Sport 2.0 2004
Obrázok užívateľa
Woody33
Opytovateľ
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Ned Jan 03, 2010 8:58 pm

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron