Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

pneuservis-nestacil som sa divit

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Re: pneuservis-nestacil som sa divit

Poslaťod schympanze » Ned Dec 05, 2010 11:46 am

pozri.ked ti vyvažuju koleso tak stare zavažia sa davaju dole a zahadzuju sa a nahradia sa novými.je jedno že takym istym.proste ti tam daju zavažie nove.to že neplatis za zavažie v tom servise je len ich vec.20 eur im to dokonale vykrije tych par gramov.
Obrázok užívateľa
schympanze
Prispievateľ
 
Príspevky: 208
Registrovaný: Pon Nov 02, 2009 1:07 pm

Poslaťod Krenštík » Ned Dec 05, 2010 12:49 pm

Pravidlem by spíše mělo být nepoužívat staré závaží, orezlé držící sponky atd.......

Nalepovačky se samozřejmě vždy nahrazují novýma a že by disk po výměně pneu chtěl závaží na stejné místa ve stejné gramáži je stejně pravděpodobné jako vyhrát 4x za sebou ve sportce.....
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Kris » Ned Dec 05, 2010 1:30 pm

Krenštík píše:Pravidlem by spíše mělo být nepoužívat staré závaží, orezlé držící sponky atd.......


suhlas..

Krenštík píše:..že by disk po výměně pneu chtěl závaží na stejné místa ve stejné gramáži je stejně pravděpodobné jako vyhrát 4x za sebou ve sportce.....


to nikto netvrdi..
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod schympanze » Ned Dec 05, 2010 1:42 pm

praxoval som pol roka v pneu servise a aj som po case vyvažoval tak sa ma pytajte.odpoviem ak budem vediet :o) nech v tom mame jasno
Obrázok užívateľa
schympanze
Prispievateľ
 
Príspevky: 208
Registrovaný: Pon Nov 02, 2009 1:07 pm

Poslaťod Krenštík » Ned Dec 05, 2010 3:15 pm

Dělam u dodavatele technoligii do pneu servisu, relativně nepravidelně zaškoluju ale vcelku často řesím reklamace a opravy strojů a vim jak jsou mechanici lenivi :ho: :o)

Optimalizace zavaží se nikomu dělat nechce, že se dá udělat z 70 g a 50 g nevývažku na kole optimalizací 10g a 5g nikoho nezajímá. Že se u málo loučových a široukoých loučí dá schovávat závaží právě za louče ani nemluvím.

A to je to jednoduší, výměna pneu.

O používání správných přípravků pro nízké profily, správných teplotách pro RUN-Flaty, opravách pnue, klimatizacích a geometriích už radši mlčím....
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod schympanze » Ned Dec 05, 2010 5:31 pm

Za minimalnu mzdu necakaj maximalnu robotu :)
Obrázok užívateľa
schympanze
Prispievateľ
 
Príspevky: 208
Registrovaný: Pon Nov 02, 2009 1:07 pm

Poslaťod Joker-JBL » Ned Dec 05, 2010 6:25 pm

robim v pneuservise a uctujeme pracu a zavazie neuctujeme...stare zavazie davame dole este pred vyzutim pneu a velakrat mam moznost vidiet ako v niektorych pneuservisoch zle vyvazuju...
Mazda 626 GD 2.0i-16V GT
Joker-JBL
Pisateľ
 
Príspevky: 90
Registrovaný: Ned Apr 11, 2010 4:14 pm
Bydlisko: BA
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Krenštík » Ned Dec 05, 2010 6:42 pm

Joker-JBL píše:..stare zavazie davame dole este pred vyzutim pneu

:palec :palec :palec
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod ursus » Pon Dec 06, 2010 11:51 am

Zaciatkom novembra som bol dat prezut na zimne. Pneu mam uskladnene priamo v pneuservise. Platim za osetrenie pneu a umytie diskov. Ked mi ich nahadzovali, zostal som nemylo prekvapeny, ze pneu boli v stave akoby cely cas boli uskladnene na priamom slnku (boli az take do hneda lesklej farby). Upozornil som na to cloveka, ktory s tym vraj nic nema spolocne. Nechcel som sa hadat, kupil som si radsej osetrovaci sprej a nastriekal ich neskor. Na vyvazovani kolies sme sa vopred pred sezonou dohodli (poznacene v protokole), ze sa budu vyvazovat pred zakaznikom. Chlapik ich zacal nahadzovat bez vyvazovania, az som k nemu pribehol, ze co to robi. Zacal ma presviedcat, ze uz boli vyvazovane. "Tak to nie, budu sa vyvazovat este raz!" S cigaretou v ruke to zacal akoze robit. No pani v tomto pneuservise som bol posledny krat. Upozornujem, je to pneuservis ktory sa poklada za znackovy, ale ma to jednu chybu: majitel si nevie udrzat stalych zamestnancov a tak sa tam striedaju sezonni chlapici, ktori vedia, ze pracuju bud na dohodu alebo na dobu urcitu. A takto je to u nas so vsetkym.
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod ursus » Pon Dec 06, 2010 1:23 pm

Joker-JBL píše:robim v pneuservise a uctujeme pracu a zavazie neuctujeme...stare zavazie davame dole este pred vyzutim pneu a velakrat mam moznost vidiet ako v niektorych pneuservisoch zle vyvazuju...

Co to znamena, ze zavazie neuctujete? Kde je sidlo vasho pneuservisu?
Vela krat som sa nad tym zamyslal, ako vyuzije pneuservis stare odhodene, zinkove zavazie (predsa to ma tiez hodnotu a dalsie pouzitie, keby hned v zbernych surovinach) Je to ferove zakazdym platit nove zavazie? Alebo potom stare nech sa pekne odovzda zakaznikovi (to je jedno, ako on s nim nalozi)
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod Prokolt » Pon Dec 06, 2010 1:31 pm

nastastie ja taketo problemy s pneuservismi nepoznam a bude to asi z dvoch dovodov zatial som bol len v 2 pneuservisoch. Prvy patri mojmu kamaratovi sam som mu pomahla pri betonovani novej haly zapajani elektriny (vystudoval som sou elektrotechnicke slaboprud) plus som mu pomahal s nespocet inymi vecami takze mam unho jkamaradske ceny. Co sa tyka prezuvania stare zavazia zhadzuje z kazdeho kolesa skorej nez ho vyzuje (zaprve nikdy starym zavaziam neveri, za druje jeho synator si z nich odlieva zavazia na cinky) no a ten druhy servis to je zas moj skoro sused a taktiez mame kamaratsky vztah sice uz nemam take dobre ceny (neoplati sa mi jazdit 50 km do povodneho) ale zasa som pri vsetkom co sa na aute robi okrem repasu hlavy na starej uz predanej corse som bol pri vsetkom.

Ide o to na koho natrafite a co mam vedomosti tak cim mensi servis tym lepsie pretoze takym je kazdy zakaznik dobry. Vidim to aj na tom mojom susedovi, vdy urobi nejaku prkotinu na viac ktoru ani nemusi a clovek od neho odchadza s dobrym svedomim ze mu tam nic neodflakol.

myslite ze by som mal chodit na hodiny slovenciny akosi sa mi nezda zrozumitelnost mojich prispevkov, pisem strasne hekticky

no nic pekny den vsetkym
Jazdim iba tak rychlo. aby mi moj anjel strazny stacil..... Ten moj ma riadnu kondicku

Mazda 2, rv. 2010 1.3, 86k, 90th aniversary edition -=Zoom Zoom=-
Obrázok užívateľa
Prokolt
Pisateľ
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Štv Okt 28, 2010 3:13 pm
Bydlisko: malacky
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Joker-JBL » Pon Dec 06, 2010 2:44 pm

Co to znamena, ze zavazie neuctujete? Kde je sidlo vasho pneuservisu?
Vela krat som sa nad tym zamyslal, ako vyuzije pneuservis stare odhodene, zinkove zavazie (predsa to ma tiez hodnotu a dalsie pouzitie, keby hned v zbernych surovinach) Je to ferove zakazdym platit nove zavazie? Alebo potom stare nech sa pekne odovzda zakaznikovi (to je jedno, ako on s nim nalozi)


znamena to ze uctujeme vyvazenie za 1ks kolesa podla priemeru a podla toho ci je plechac alebo elektron, je jedno ci tam bude treba na kazdu stranu 10g alebo 100g, platis rovnako. stare zavazie vyhadzujeme zvlast do kosov neviem zrejme sa to potom nejak recykluje a vyrabaju sa z toho nove zavazia...neviem. navyse tie stare uz su zkorodovane a nemusia dobre drzat ked ich tam znovu naklepes. u nas v pneuservise si pri vsetkom mozes kukat pytat sa mechanikov alebo si sadnut v cakarni. sidlo mame na slovnafte. zn. Premio / PneuComp
Mazda 626 GD 2.0i-16V GT
Joker-JBL
Pisateľ
 
Príspevky: 90
Registrovaný: Ned Apr 11, 2010 4:14 pm
Bydlisko: BA
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod ursus » Pon Dec 06, 2010 3:03 pm

BA? Potrebujem poradit podobne kvalitny pneuservis v ZA kde clovek ked si uz zaplati, nemusi sa potom stazovat po podobnych forach na internete. Dik
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

Poslaťod Joker-JBL » Pon Dec 06, 2010 3:30 pm

Mazda 626 GD 2.0i-16V GT
Joker-JBL
Pisateľ
 
Príspevky: 90
Registrovaný: Ned Apr 11, 2010 4:14 pm
Bydlisko: BA
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod ursus » Pon Dec 06, 2010 3:44 pm

Dik. Ten pneuservis v ZA museli otvorit prednedavnom, lebo som nevedel o nom.
Obrázok užívateľa
ursus
Prispievateľ
 
Príspevky: 149
Registrovaný: Pia Jún 12, 2009 6:02 pm
Bydlisko: ZA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť

cron