Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Dnešná skúsenosť s Octáviou combi v BA

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Re: Dnešná skúsenosť s Octáviou combi v BA

Poslaťod Epicure » Uto Mar 09, 2010 2:09 pm

Jegi: Môžeš byť rád, že tak parkuje. Pretože ti neobúcha lak na aute a rovnako nechce, aby ho niekto dotrieskal jemu.. Ja parkujem podla možnosti rovnako. Keď je niekde tlačenica a málo miesta, tak radšej zaparkujem o 50m dalej, alebo o dve poschodia vyššie, ale vždy cez dva. Kto chce, môže sa tlačiť, ale ja mám radšej okolo auta dosť miesta.
Obrázok užívateľa
Epicure
Prispievateľ
 
Príspevky: 390
Registrovaný: Str Jún 11, 2008 1:42 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Kris » Uto Mar 09, 2010 3:27 pm

canndale píše:ono je to odvodene aj od toho, ze tieto auta si zacali kupovat podnikatelia, a po 4och rokoch kupili nove a oktaviu dali synovi, ktory dostal vodicak, pretoze predavat auto sa neoplati..

a fenomem 1.9TDi? mno sak to je ten super motor, ktory ma predsa aj fabia RS a to uz je nejaka kara :D to staci iba "čipnúť" a uz to ide ako besne :crazy
.. samozrejme cista ironia, nikdy by som to auto necel



Ok, chapem..ja som naozaj bol zvedavy ci za tym naozaj nieco je :)

Este druha basnika otazka. Ruku na srdce. Je octavka naozaj zle auto? Hlavne verzia 2 a este FL mi pride ako celkom sympaticky voz pre rodinu. Viem ale posudit iba to, ako auto vyzera a ci je komfortne a svizne..dlhodobu kvalitu a detailne parametre nie.
Z coho vychadza vasa kritika?
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod canndale » Uto Mar 09, 2010 4:02 pm

osobne myslim ze fenomen ochcavie vychadza hlavne z prvej generacie modelu, a majitelov tohto skvostu

prva generacia mala zly podvozok, ktory dokazal zradit v zakrute, ziadne zazraky z motora.... pikoska je napriklad priestor pre nohy pasaziera vzadu v rozmedzi 0-7cm :o) a mnohe poznamky ako ze oktavia I je auto pre batozinu, nie pre pasazierov :lol napriek tomu ho beru najma na SK a CZ ako tuningovu modlu, ktora sa da super upravit

druha generacia sa celkom pozdava aj mne :) druha generacia zdiela podvozok z golfom MK5 audi A3, takze uz je tam aj nezavisle zavesenie zadnej napravy, zvacseny razvor a jazdne vlastnosti su uz uplne inde.. motor 1.9TDi tiez vobec nieje zly, ale povazovat to za sportovy motor je chore

drviva vacsina mladych majitelov oktavie I s 1.9TDi su presvedceny ze maju supercar ktory je najrychlejsi na svete a zerie len 4l/100km :dobry .. akurat pri plyne na podlahe sa vytvori dymova clona :D http://www.youtube.com/watch?v=9BvjJjL7Z50&feature=fvw - ekologia v praxi

namyslenych majitelov oktavie generacie II je ovela menej, tam je zas problem, ze je to velmi casto sluzobne auto a vsedci vieme ako sa na sluzobakoch jazdi :twist:
je: Mazda 6 HTB 2003 2.0i 104kW
bol: Ford Focus combi 2000 1.6i 74kW
Obrázok užívateľa
canndale
Prispievateľ
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Štv Sep 03, 2009 8:17 pm
Bydlisko: (SVK) BA (niekedy BB)
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod miko613 » Uto Mar 09, 2010 9:13 pm

Kris píše:
canndale píše:ono je to odvodene aj od toho, ze tieto auta si zacali kupovat podnikatelia, a po 4och rokoch kupili nove a oktaviu dali synovi, ktory dostal vodicak, pretoze predavat auto sa neoplati..

a fenomem 1.9TDi? mno sak to je ten super motor, ktory ma predsa aj fabia RS a to uz je nejaka kara :D to staci iba "čipnúť" a uz to ide ako besne :crazy
.. samozrejme cista ironia, nikdy by som to auto necel



Ok, chapem..ja som naozaj bol zvedavy ci za tym naozaj nieco je :)

Este druha basnika otazka. Ruku na srdce. Je octavka naozaj zle auto? Hlavne verzia 2 a este FL mi pride ako celkom sympaticky voz pre rodinu. Viem ale posudit iba to, ako auto vyzera a ci je komfortne a svizne..dlhodobu kvalitu a detailne parametre nie.
Z coho vychadza vasa kritika?


Bratova 1,9 TDI furt sa daco sraLO hlavne prkotiny ako central,vrzganie pristrojovky,nesedela v zatackach pretacala
Bratrancova 1,9 TDI 36.000 turbo fuc 70.000 druhe turbo fuc
kamaratova 1,9 TDI 30.000 predne pneu zodrate ako pri zlom odklone,robena laserova geometria zavada sa neostranila SKODA MB mu poslala list s ktorym si moze utriet kakaovu dierku ked im pisal ze to auto chcel vratit alebo vymenit
Strykova 1,6 3x menena lambda sonda,druhy katalyzator,vacsinou motorove poruchy

Vsetko funglovky vacsinou jazdene po dialnici merano poprad minimum po meste

Tak si myslim,ze som sa dobre rozhodol ked som sadol do Xedosa
Xedosik to je V6 ako ináč.Ale uz nie sú dva.
Obrázok užívateľa
miko613
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Sob Aug 04, 2007 10:56 pm
Bydlisko: Kežmarok,SLOVAKIA
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Rainbow » Uto Mar 09, 2010 11:36 pm

Ale hlavne, ze sa usetri na palive... :ho:
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Epicure » Str Mar 10, 2010 12:36 pm

Rainbow píše:Ale hlavne, ze sa usetri na palive... :ho:

Áno, mám zopár kamarátov, ktorý sú na vrhole blaha, keď mi povedia, že majú priemer 5,5 a podobné cifry. Ja som na vrchole blaha, keď počujem, kolko vytrieskali za vstrekovače, rampu, čerpadlo, turbo atď.. Najviac mi je to smiešne, keď chlapci spravia 15k km ročne.. A ten strach, že či ráno nájdu auto pred domom je na nezaplatenie :lol
Obrázok užívateľa
Epicure
Prispievateľ
 
Príspevky: 390
Registrovaný: Str Jún 11, 2008 1:42 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Doktor » Str Mar 10, 2010 8:20 pm

Ono tie pocitace na embeckach neukazuju nejako spolahlivo, dost to podmeruje. Ale zase ja tiez jazdim na koncernovom chrochtaku, a este ma teda ziadna Mazda nepredbehla. :spik2
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod marclucpicard » Str Mar 10, 2010 10:17 pm

Povedz SPZ-ku aby som nabuduce vedel kedy mam podradit a dupnut na plyn :ho:
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod canndale » Str Mar 10, 2010 10:47 pm

hehe, oktacie 1.9TDi som predbiehal na focuse 1.6tke (priatelske stretnutia - sprint na letisku :o) ) nieto este na mojej mazdicke (na m6 2.3 si este netrufam ;) )
koncernovy chrochtak ma navrh tak do 50km/h kedy mu pomaha krutiaci moment, potom sa zadycha a nestiha pre nedostatok vykonu, takze ho benzin dobehne a predbehne
je: Mazda 6 HTB 2003 2.0i 104kW
bol: Ford Focus combi 2000 1.6i 74kW
Obrázok užívateľa
canndale
Prispievateľ
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Štv Sep 03, 2009 8:17 pm
Bydlisko: (SVK) BA (niekedy BB)
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod leichnam » Str Mar 10, 2010 10:51 pm

marclucpicard píše:Povedz SPZ-ku aby som nabuduce vedel kedy mam podradit a dupnut na plyn :ho:


S tymto by si pri Doktorovi moc nepochodil, zato napriklad take Lexusy dokazu tie koncerny pekne vytrieskat :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod canndale » Str Mar 10, 2010 10:55 pm

to na com jazdi? phaeton 5.0TDi V10? :shock :o)
je: Mazda 6 HTB 2003 2.0i 104kW
bol: Ford Focus combi 2000 1.6i 74kW
Obrázok užívateľa
canndale
Prispievateľ
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Štv Sep 03, 2009 8:17 pm
Bydlisko: (SVK) BA (niekedy BB)
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Rainbow » Str Mar 10, 2010 11:20 pm

canndale píše:hehe, oktacie 1.9TDi som predbiehal na focuse 1.6tke (priatelske stretnutia - sprint na letisku :o) ) nieto este na mojej mazdicke (na m6 2.3 si este netrufam ;) )
koncernovy chrochtak ma navrh tak do 50km/h kedy mu pomaha krutiaci moment, potom sa zadycha a nestiha pre nedostatok vykonu, takze ho benzin dobehne a predbehne

Zalezi od toho, kolko pismen ma cervenych :o)
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod marclucpicard » Str Mar 10, 2010 11:45 pm

leichnam píše:
marclucpicard píše:Povedz SPZ-ku aby som nabuduce vedel kedy mam podradit a dupnut na plyn :ho:


S tymto by si pri Doktorovi moc nepochodil, zato napriklad take Lexusy dokazu tie koncerny pekne vytrieskat :o)


Vsak nech sa pochvali aby sme vedeli s kym mame tu cest :spik2
edit: bud ma passata 2.0-2.5 (120-132kw), phaeton 3.0 (165 - 171kW) alebo zeby passat cc 3.6 (220kW)? To by mi to potom mohol natriet.
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod leichnam » Štv Mar 11, 2010 12:31 am

Nie, ma styri kruzky, samizda ze 3.0 176kW to bolo :janic
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Sedvo » Štv Mar 11, 2010 9:05 am

Nezdá se ti to, je to tak. S Doktorem bych si nezahrával :ho:
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron