Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Drahe jaxvina!

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Drahe jaxvina!

Poslaťod MrSix » Štv Mar 04, 2010 8:15 pm

Vedel som ze nahradne diely na mazdy su drahe, ale toto ma teda prekvapilo:

Stratil som taky ten "spunt", co zakryva sroubu ktorou je predny stierac prichyteny na osku. Taky maly sersam, valcek asi 2cm v priemere, jedna strana otvorena, druha plna. A dva zubky na zachytenie v stieraci. Natlaci sa to na skrutku stieraca, a zaklapne. Ale asi to tam ktovieako pevne nedrzi, lebo raz som z umyvarky vysiel bez toho. No, a zhanal som to uz daku chvilu, ani nie koli estetickemu dojmu (aj ked ta srauba v ciernom stieraci pekne "svietila"), ale skor koli tomu ze je v stieraci "utopena", skvele sa do toho zbierala voda a uz ju zacinala hrdza chytat. Najprv som to nemohol zohnat, vsade mi ponukali len komplet cely stierac (mozem okaslat). Dnes som to v mazde kupil. Stalo to 9.95 euro! Bohajeho, ~300 byvalych slovenskych korun za kusocek plastu, rozmeru ako vacsi naprstok! Ludia, chapete to? Lebo ja teda nie. To malo "kilogramovu" cenu snad jak platina, prisambohu. Nabuduce to fakt radsej zalejem cele epoxydom...

Ked tak rozmyslam nad tymi cenami originalnych nahradnych dielov, tak keby niekoho napadlo ze si mazdu "posklada" doma, asi by ho vysla 3x drahsie, ako kupit hotovu novu v autosalone... :-(
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod leichnam » Štv Mar 04, 2010 8:22 pm

Coze to je pre teba, mas novu mazdu, mas 10€ na kus plastu :hmmhmm Ked tak nad tym uvazujem, za tie peniaze by si zohnal druhe jazdene rameno aj s plastom :bee
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod miko613 » Štv Mar 04, 2010 9:16 pm

To by som sa na to vykaslal,trocha cierneho silikonu pekne natlacit okolo skrutky pekne stiahnut zarovno z ramienkom a hotovo.Vydrzi to tam lepsie ako krytka a ani s vyberanim neje problem.
Xedosik to je V6 ako ináč.Ale uz nie sú dva.
Obrázok užívateľa
miko613
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Sob Aug 04, 2007 10:56 pm
Bydlisko: Kežmarok,SLOVAKIA
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod leichnam » Štv Mar 04, 2010 10:31 pm

To by som radsej kupil tu krytku na splatky :ho:
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 1 hosť