Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ozdobné čiapočky na ventilky

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Re: Ozdobné čiapočky na ventilky

Poslaťod leichnam » Štv Mar 11, 2010 10:04 am

No som zvedavy ci ho aj teraz stretnem pocas tohto sypania snehu jazdit na Mazde vybavenej stabilizacnymi systemami od vymyslu sveta, alebo bude na mna kukat z MHD? :o)
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod canndale » Štv Mar 11, 2010 10:13 am

chumelica aj v BA :D este ze som dostatocne lenivy na prezuvanie a nechavam to na polku aprila :lol
myslim ze ani esp ani abs a dokonca ani tie cuvacie senzory nepomozu, ked niesu poriadne gumy :o)
je: Mazda 6 HTB 2003 2.0i 104kW
bol: Ford Focus combi 2000 1.6i 74kW
Obrázok užívateľa
canndale
Prispievateľ
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Štv Sep 03, 2009 8:17 pm
Bydlisko: (SVK) BA (niekedy BB)
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod asfethan » Štv Mar 11, 2010 3:41 pm

Len aby za chvilu aj stabilizacny kral nezacal poletovat po ceste ako poletuje ta biela k....... po oblohe :nene

Dovolim si nazvat toto spravanie za ludsku blbost (ktoru isty vazeny vedec oznacil za nekonecnu - a mam taky dojem ze velmi dobre vedel co tvrdi). Zima je typicka tym ze pocas dna vystupia teploty nad nulu a v noci prudku klesaju, k tomu sa v roznych nizinach/vysinach pridaju teplotne diverzie, vznikne hmla - aerosol ktory pokryje cestu a do rana je z toho zamrznute (alebo namrznute) peklo... A to nemusi ani snezit.

Moj nazor je taky ze ked sa chce zabit, nech sa zabije. Ale na cestach nie je sam a to by si do frasa mal uvedomit :!!: :twist:
Mazda Xedos 6 (Obrázok)
Obrázok užívateľa
asfethan
Prispievateľ
 
Príspevky: 109
Registrovaný: Str Aug 12, 2009 10:50 am
Bydlisko: Raccoon City
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Peacemaker » Štv Mar 11, 2010 7:11 pm

Boooože tu už jaké stresyyy :lol Chaos, stres a panika :lol Ludia spamatajte sa. Ak sa bojíte jazdiť keď napadne trošku snehu, tak načo vám je vodičák? A tomuto hovoríte sneh? Veď sa to hneď topí. Ak Vás toto vystrašilo, tak ja potom fakt neviem čo robíte v zime. Kto vám dal vodičáky? Keď som na embéčke na galuskách prejazdil celú zimu bez nehody, tak potom na Mazde 6 so slušnými letnými gumami neni o čom. Nuž, vidieť aspoň, že kto je zručný vodič a kto nie je. Ako keď mi kamoš volá: Vieš, čo? Neprišiel by si pre mňa a do tých Topolčian pôjdeme radšej tvojim autom. Ja sa v takomto snežení bojím jazdiť. (Stalo sa cca pred mesiacom). Kriste a tebe dal kto vodičák?
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod Rainbow » Štv Mar 11, 2010 7:24 pm

Ano, ty si hrdina a najlepsi vodic...
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Peacemaker » Štv Mar 11, 2010 7:31 pm

Netvrdím, že som najlepší vodič (našťastie 12 rokov bez nehody - klepem na drevo), ale keď vidím, ako tu niekto stresuje pri trošičke snehu, tak neviem, či sa smiať, alebo plakať.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod josephko » Štv Mar 11, 2010 8:30 pm

Keď si dá človek pozor, dá sa aj na letných gumách jazdiť po snehu. Pred x rokmi som musel párkrát prejsť cez neohrnutý Šturec v noci počas hustého sneženia s plným pick-upom Škoda Favorit na letných gumách. Do firmy, kde som pracoval, totiž ešte nedorazili zimné gumy. Sneh-nesneh pracovať (a teda aj jazdiť) sa muselo. Zvládol som to, len mi bolo jasné, že ak sa v kopci raz zastavím, tak sa už nepohnem.
josephko
Prispievateľ
 
Príspevky: 154
Registrovaný: Pon Nov 09, 2009 11:40 pm

Poslaťod leichnam » Štv Mar 11, 2010 8:59 pm

Peacemaker píše:12 rokov bez nehody


Dobry vodic sa nerata rokmi ale odjazdenymi km ak o tom nevies :lol
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Peacemaker » Štv Mar 11, 2010 9:21 pm

To je pravda. Len ja som tu písal nedávno, že najazdím cca 600Km mesačne. Tak som si myslel, že vyrátať si je to potom lahko. :wink
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod leichnam » Štv Mar 11, 2010 10:24 pm

Tak to sa rozhodne nemas cim chvalit :nene
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Peacemaker » Štv Mar 11, 2010 10:49 pm

Tak to ja už neviem, či 60tis Km je dosť,alebo málo. Podstatné je, že sa proste jazdiť nebojím. Lebo verím svojim schopnostiam a hlavne úsudku. Nebudem napr obiehať kamión na kašovitej ceste jak ten jeden atď. Moja pointa len bola, že hysterčíte kvôli troške snehu, ktorý sa aj tak roztápa a zajtra ráno už ani nebudeme vedieť, že snežilo.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod canndale » Štv Mar 11, 2010 11:03 pm

pacemaker: ono je to trosku o tom, ze vela ludi rozmysla ako ty, ze sak kusok snehu nic nieje a velakrat nemaju tolko skusenosti aby naozaj vedeli odhadnut svoje schopnosti (nehovorim o tebe neviem kolko mas najazdene, ja mesacne najazdim do 3000km, ale nemyslim si ze som nejaky super sofer ;) ) a potom sa moze stat taka nemila vec ze napriklad na najazde na most sneh nebude roztopeny ako pred mostom, ale kasovity a letna guma vzhladom na to ze je stavana nad 7stC nie na -1, ma mensie trenie zla apod.. a utecie.. mno a ked ja budem vtedy vo vedlajsom pruhu so zimnymi gumami tak ako to ma byt, tak ma velmi nahneva ked mi niekto rozbije auto svojou lahkovaznostou a pritlaci ma k zvodidlam a ohrozi mna, moju posadku a moju mazdicku... to je cele.. Verim ze vies jazdit opatrne, nahoda je vsak blbec :?:

nic osobneho tam nieje, ziadny utok :nene , avsak videl som na cestach uz vselico a tak ako som to popisal to vidim ja :) a tu mame tu vyhodu ze aspon niekoho mozme sfuknut ako zastupcu tych co sa uponahlali s prezuvanim :blee
je: Mazda 6 HTB 2003 2.0i 104kW
bol: Ford Focus combi 2000 1.6i 74kW
Obrázok užívateľa
canndale
Prispievateľ
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Štv Sep 03, 2009 8:17 pm
Bydlisko: (SVK) BA (niekedy BB)
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Peacemaker » Štv Mar 11, 2010 11:40 pm

Videl som dementa, čo obiehal celú kolónu áut na kašovitej ceste. Samozrejme ho to zošmyklo a rovno do jedného Mercedesu. Ja som len tŕpol, keď som videl toho dementa v spätnom, ako sa blíži ku mne. Narazil ale do toho meďáka za mnou. Šofér vyletel von a vytiahol ho von skoro len cez okno. Ja som zastal (pre prípad potreby svedectva som nechal svoje telef, číslo) a ešte by som mu aj ja naložil dementovi. A že šak zimné gumy má, tak on neví, jak to, že ho to odhodilo. To je ten ludský faktor. Ak niekto vie jazdiť ako človek a nie ako vemeno (vemenu nepomôže ani šestoro zimných gúm a 20 asistentov), tak myslím si, že ujazdí to aj bez zimných tieto posledné mrazíky.
MAZDA6 nero, r.v2003, diesel 2.0, 100kW
Boh stanovil medze ľudskej múdrosti,ale nestanovil žiadne medze pre ľudskú hlúposť-a to nie je fér.
Obrázok užívateľa
Peacemaker
Komunikátor
 
Príspevky: 729
Registrovaný: Štv Feb 26, 2009 8:08 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Poslaťod Doktor » Pia Mar 12, 2010 10:10 pm

leichnam píše:Dobry vodic sa nerata rokmi ale odjazdenymi km ak o tom nevies :lol


Dobry vodic sa hlavne nesere na letnaskoch na cestu, na ktoru pada sneh. A dobry vodic rozhodne neprezuva na letne pred velkou nocou.

Peacemaker,mMat tvoju sebadoveru za volantom, clovece, pretekaj, urcite im chybas. Nechcem ta na ceste stretnut. Nikdy.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod erik55555 » Pia Mar 12, 2010 10:34 pm

V záujme verejnej bezpečnosti by mal Peacemaker odovzdať vodičák PZ SR :polda
A ďalej navrhujem, aby ho do práce a hračkárstva vozil iba výlučne jeho švagrík :ho: :hmmhmm
Obrázok
Obrázok užívateľa
erik55555
Prispievateľ
 
Príspevky: 485
Registrovaný: Štv Máj 22, 2008 12:48 am
Bydlisko: Prešov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron