Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

626 motor vypovedal poslusnost

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

626 motor vypovedal poslusnost

Poslaťod Casper » Uto Sep 29, 2009 10:22 pm

Dnes po prichode z prace som nechal auto hodinu chladnut , potom som sa isiel previezt. Hned po nastartovani mi bolo podozrive ze motor naskocil na tri valce a po chvili naskocil aj stvrty (predtim sa mi to nestalo). Po prichode domou este vsetko v pohode ale vecer ked som daval auto do garaze po nastartovani zase na 3 valce a po minute behu motora na volnobeh som spozoroval kaluz ktora sa mi zacala robit pod autom : z pretlakovej nadobky vitekala voda a rozsvietila sa mi kontrolka vody v chladici.
Prvim podozrivim sa stalo tesnenie pod hlavou, mozno prasknuta hlava? Ide ma od jedu roztrhnut hlavne ked auto pouzivam kazdy den :bee
[b]626 GE Comprex
Obrázok užívateľa
Casper
Prispievateľ
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Uto Nov 28, 2006 1:57 pm
Bydlisko: Galanta okolie
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Casper » Pon Okt 05, 2009 10:03 pm

dnes som skusal auto ci nahodov nebudu dva problemi naraz: Triska a termostat...
Vymontoval som termostat, napustil sustavu vodou :tma
Motor naskocil hned ale len na tri valce postupne sa pripojil aj 4. , po zahriati sa zacalo z vyfuku nadherne parit a voda voda z expanzky vytekat :alien
[b]626 GE Comprex
Obrázok užívateľa
Casper
Prispievateľ
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Uto Nov 28, 2006 1:57 pm
Bydlisko: Galanta okolie
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Johny » Uto Okt 20, 2009 7:07 pm

Tak to je dost. Ak uz expanzka prepusta cez viecko po kratkej chvili tak chladiaci system je pretlakovany. Ale to sa ma diat az po neskutocne dlhej jazde, kedy voda ma teplotu motora a zacina takmer ''vriet''.
Xedos je super ...
Obrázok užívateľa
Johny
Prispievateľ
 
Príspevky: 341
Registrovaný: Sob Jún 10, 2006 8:17 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť