Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Parkoviskovi hajzli

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Parkoviskovi hajzli

Poslaťod Mr.Sullivan » Ned Dec 28, 2008 9:15 pm

Dnes ma zase vytocili...prazdne parkovisko,tak si stojim sam trosku dalej(vyberal som si nejake veci).Pride zenska na Matize,zaparkuje ROVNO vedla mna,natesno a pri vychadzani mi buchne do auta.A ked jej poviem pekne od srdca,este je urazena....nastastie na aute nic,ale je mozne aby boli ludia az take svine?Lebo to si vsimam stale,absolutne maju u r... cuzdi majetok,buchanie dverami do aut je najmensie,ze vam odru auto a s dobrym pocitom odidu,ze vas priparkuju,davaju to cez 2-3 miesta...Asi zacnem robit jogu lebo ma raz uvidite v novinach ako vraha :o)
Mr.Sullivan
Prispievateľ
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Uto Jún 24, 2008 1:27 pm

Poslaťod misko42 » Ned Dec 28, 2008 10:45 pm

Mal by si to zacat davat cez 2 miesta a do kriza, tak ti dvere neobuchaju. Mne tak obuchli na novom aute, ze az preliacina, nastastie sa to urobilo cez poistku... Ludia naozaj nepozeraju, sedim v aute odparkovane klasika, vedla mna favorit, idu don, a tak otvorili dvere ako keby ich chceli vytrhnut, sa nestarali, ze vedla nich auto, som vyskocil a len len, chybali 2mm a uz by to bolo v . . . zadnej sedacej casti tela, hajzlici. Povinne by mali byt na dverach, na rohoch, nejake gumenne chranice alebo co . . .

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod potkan » Pon Dec 29, 2008 3:00 am

ono ten problem je trochu zlozitejsi. totizto u nas je platna norma na navrhovanie parkovisk a garazi este z dob hlbokeho sociku, ked bezne auto malo rozmery skody 100, a ta urcuje minimalne rozmery parkovacich miest pre osobne automobily pri kolmom stani - kategoria A1 - male auta - 4,5 x 2,25, kategoria A2 - stredne a velke - 2,4 x 5,3. pruser je, ze na inspektorate prejde parkovisko, ktore sa viac podoba na A1 ako na A2, lenze u nas nejazdia iba matizy a podobne kabiny z lanovky. kazdy vieme, nakolko narastli rozmery priemerneho auta klasickej skupiny B alebo C za posledne desatrocie, a nieto este ked je to trojdverak s dverami dlzky meter desat. lenze priestor ma svoju cenu, a najma sa takto setria naklady na podzemnych garazach. este horsie je to s normovanym priestorom pri sikmom stani, tam sa proste neda pomaly zaparkovat ani vedla motorky.
samozrejme treba ku tomu priratat aj zmienovanu drzost a nebetycny egoizmus niektorych jedincov. ked je miesto pre auta tak na stepeny chlp, tak prvy, ktory stoji s kolesami lizucimi ciaru, vyvola blok par dalsich vedlajsich miest. alebo vyvola napriklad to, ze niekto frustrovany tym, ze nemoze vytiahnut z masiny decko vo vajickosedacke mu proste dvere pretlaci.
toto su viac menej objektivne dovody. a potom tu mame bohuzial kretenov, ktori napriklad jaksi nechapu, ze ked u nich na dedine nemusia kukat napravo nalavo, lebo pred humnom nikdy do nicoho nevrazili, tak preco by mali kukat na nedelnom vylete do tesca. a vobec, ten na tu mazdu6 urcite nakradol, kua, kazdy vecer pri desiatom pive sa s chlapama v senku zhodneme, ze my, co poctivo makame, na nieco take nikdy mat nebudeme...
copperfield nehal zmiznut sochu slobody? je tam toho! ja som nacpal tri detske sedacky do xedosa 6!
potkan
Komunikátor
 
Príspevky: 670
Registrovaný: Pia Nov 17, 2006 2:00 pm
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Pedro70 » Pon Dec 29, 2008 11:33 am

To si este dobre dopadol,mne na 5 mesacnej M3 nejaky debil chytil zadne dvere z blatnikom,skoda bola len 25000.A ani sa neunuval ze by mi nechal nejaky listocek za oknom
Mazda 3 BK 2008 1.4/62kw 78 tkm
Obrázok
Toyota Yarris 1.33/74kw 2011 17tkm
Obrázok užívateľa
Pedro70
Prispievateľ
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Sob Mar 08, 2008 8:09 pm
Bydlisko: BRATISLAVA
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Pon Dec 29, 2008 11:40 am

Tak tak, zas to stoji na urednicich a politich. Norma zastarala, auta narostla, staci se podivat kdekoliv na parkovisti u obchodaku, kazdy moderni kombik stredni tridy precuhuje o dobrych 30cm (v podzemnich garazich na Andelu stalo nove BMW 5 wagon a precuhovalo skoro o pul metru, cumakem byl natlaceny uplne na zed). Ja uz v dnesni dobe pokud muzu, parkuju dal od vchodu do obchodaku, kde vidim, ze je hoooodne mist volnych anebo vybiram ty specielne siroka (treba na zminovanem Andelu jich par na kazdem patre je, asi je to special pro SUVcka :ho: , nastesti jsou skoro vzdycky prazdna, zaparkuju a z kazde strany mam minimalne 40cm mista k dalsimu pruhu). Toz pome sepsat petici a zadost :o) , i kdyz lobby developeru, kteri jsou radi za kazde parkovaci misto navic, byt siroke akorat tak na tu lentilku Matize, bude silnejsi...

No a ta neohleduplnost...znam to z prace, kdyz se nejedna o vlastni auto, je jim to u zadnice, tak samo pokud se jedna o nejaky starsi vrak...anebo proste lidi berou auto jako spotrebak a nezajima je to. Taky to nechapu, vzdyt kdo by chtel mit auto omlacene? I kdyz to auto neni moje, tak neni duvod se k nemu tak chovat, ne?

A je nas tady uz taky dost, co jim to na parkovisti rovnou naborili... :ko
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod misko42 » Pon Dec 29, 2008 4:45 pm

prave som bol v BA, IKEA odparkoval som paradicka,a idem k auto a vedla mna dodavka na cca 10cm odomna som nechapal jak vysiel,este ze z druhej strany som mal stajan na kosik takze tam som mohol otvorit dvere,inak neviem.
mali by robyt take parkoviska ako tie co su pre vozickarov,to je ta spravna sirka aby si aj mohol otvorit dvere a v pohode vystupit.lebo ono do toho parkoviska sa dostanes len neotvoris dvere...heh...

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod misko42 » Pon Dec 29, 2008 4:58 pm

a este je dobre parkovisko,neviem ci je to vsade ale v nr v maxe ano,par ich je vyhradene ako rodinne parkovisko,su tam nakreslene dve dospele osoby a jedno male dieta,tie su tiez pekne siroke,take akurat. ale zas co je parkovisko v nr pri kauflande tak tam,predok mam oprety skoro o mur a zadok mi este trci do cesty,a to mam hatchback

FERRARI fan
Obrázok užívateľa
misko42
VIP 2007
 
Príspevky: 3631
Registrovaný: Pia Jún 23, 2006 10:23 am
Bydlisko: NR

Poslaťod MrSix » Pon Dec 29, 2008 8:01 pm

Niektore parkoviska su fakt robene tak, ze vsetko je v poriadku len ked kazdy zaparkuje dokonale (presne kolmo, a necha si presne 30-40cm na strane vodica). Akonahle niekto v rade zastane trochu sikmo, pripadne cez ciaru, a ma kupecko s velkymi dverami tak si necha viac miesta, a uz je to v (piiip). Ovsem takym kretenom, ktori na parkovisku poskodia auto a potom zdrhnu, tak takym by som najradsej odrapil ruky od samej prdele!
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod nadplukovník » Uto Dec 30, 2008 11:26 am

Chodte parkovat do DV centra v TN. Chlapci, to je navrhnute este na koce s konmi asi. :lol
Obrázok
Obrázok užívateľa
nadplukovník
VIP 2008
 
Príspevky: 78
Registrovaný: Str Apr 23, 2008 10:54 am
Bydlisko: SVK

Poslaťod leichnam » Str Dec 31, 2008 11:10 am

Vážení,
vaše sťažnosti odporúčam "zvečniť" a poslať sem:

http://parkujemakodebil.blogspot.com/
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod tomasicek » Str Dec 31, 2008 11:12 am

nadplukovník píše:Chodte parkovat do DV centra v TN. Chlapci, to je navrhnute este na koce s konmi asi. :lol


Co myslis pod DV ?

Tak napriklad v Maxe mozu parkovat tak motokary, to je diametralne odlisne MAX Trencin a MAX Poprad
tomasicek
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2705
Registrovaný: Str Nov 02, 2005 6:28 pm

Poslaťod TomAnt » Str Dec 31, 2008 11:12 am

Celkom "vela" priestoru na parkovanie je aj v Tatracentre...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Rainbow » Str Dec 31, 2008 6:37 pm

TomAnt píše:Celkom "vela" priestoru na parkovanie je aj v Tatracentre...

Odtial sa aj vyborne vychadza - tu rampu na tom brutalnom kopci musel vymysliet tazky inteligent.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod TomAnt » Str Dec 31, 2008 8:18 pm

Tam sa aj dobre vchadza, napriklad s Xedosom... ktory ma veeelky obluk zatacania a clovek sa potrebuje otocit z cesty de facto do protismeru na par metroch, no proste, vychadza to na Xedosa na chlp...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Ned Jan 04, 2009 2:27 pm

Po tom, co vídám u nás před Tescem, vybírám si ta nejvzdálenější a nejnešikovnější místa, kam se nikdo nehrne. Dojet s košíkem přes celé parkoviště není takový problém, jako opravovat dveře. Taky se vyplatí mít na dveřích ochranné lišty. Je to smutný, ale je to tak. Btw, dveře Vám poškrábe jak socka se starou škodovkou ("...Však ten parchant na tu Mazdu stejně nakradl, z poctivé práce by na to neušetřil"...), tak zazobanec s velkým fárem(a nejspíš malým pinďourem :lol ) - protože ... "vedle jeho vozu nemá taková popelnice, jako Mazda co dělat"....
A abych neměl klid ani doma, máme ve vchodě hůř pohyblivého pána (chodí o francouzkých holích a pro nastoupení i vystoupení opravdu potřebuje u dveří víc místa než my ostatní), který se denně překonává ve vynalézání způsobů jak jedním autem zablokovat tři parkovací místa. V prosinci nám celé parkoviště vybagrovali, rozšířili a položili nový povrch, místa je tu dost, ale on stejně najíždí šikmo místo rovně, tak aby zabral co nejvíc místa. Denně na to koukám z okna a denně mě to vytočí, ale pak si řeknu, že problém s nohami je houby proti problémům s hlavou a nechám to plavat.
Existuje na to i hezký vtípek (vtipy patří jinam, ale pro jednou...). Pán, který při parkování zabírá tři místa najde ráno za stěračem lístek: "Nadal bych ti do ču...ů, ale tím bych urazil ten orgán - na rodíl od tebe se totiž dokáže postavit pořádně!"
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť