Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Tak, a uz je "pokrstena"... :-(

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Tak, a uz je "pokrstena"... :-(

Poslaťod MrSix » Štv Sep 11, 2008 11:14 am

Tak mi cez vikend akysi (_)_)===D na parkovisku v petrzalke pred tescom "orajbal" zadny naraznik. Pekne drapnuty z lavej strany, zboku, az dozadu. Videl som uz z dialky, ze nie je v poriadku, lebo bol sikmo, lava strana vyssie, az zakryvala zadne svetlo do polovice.

Urcite daky somar cuval von a nepozeral aj dopredu, kolko mu ide predok do strany. A ked sa dotkol mojho auta a videl ze mu to akosi nejde, nieze by sa pozrel v com je problem, ale pridal plyn a pretlacil sa von nasilu. A samozrejme zdrhol, chrapun. Kebych vedel, kto to bol, odrapil by som mu ruky od samej riti! Ani ma tak nemrzi ta skoda, ale z toho pristupu je mi teda blivno... :-(
Naposledy upravil MrSix dňa Štv Sep 11, 2008 12:26 pm, celkovo upravené 1
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod majki » Štv Sep 11, 2008 11:41 am

Ajaj, sucitim s tebou, mal som pred nedavnom to iste na predon narazniku a lavom blatniku :( , trhat palce takym trtkom jebatym... :ko
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod MrSix » Sob Dec 06, 2008 6:12 pm

Ludia, tak som sa dnes vytocil, ako asi este nikdy v zivote. Stavil som sa v Auparku, odparkoval v podzemnej garazi, a ked som sa vratil k autu, skoro ma namieste yeblo: Prave zadne dvere dorypane klucom, az na plech! Asi 7-8 ciar, kazda tak 20-30cm. A poriadne do hlbky. Plech cez to az tak "svieti" do dialky (mam tmavo-sedu metalizu)... :-(

Ja kebych toho hayzla pritom nachytal, tak dnes uz sedim v cele predbezneho zadrzenia s obvinenim za vrazdu. Prisambohu! Umlatil by som ho nasmrt, nemilosrdne, ja sa poznam, uplne by som sa prestal ovladat. Zaziva by som ho roztrhal na kusy a zasrktil jeho vlastnymi crevami! Skurwenec jeden poyebany, bodaj zdochol pomalou bolestivou smrtou, pes jeden! Fuj, pardon za vyrazy, musel som si ulavit...

Co s tym teraz? Je to odrate az na plech, prelakovat nepomoze, bude to pod tym hrdzaviet. Vsetko zliezlo dole, myslim ze aj vrstva pozinkovania. Boha, taketo starosti, a rovno pred vianocami...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod marclucpicard » Sob Dec 06, 2008 6:28 pm

Mr.Six prijmi moju uprimnu sustrast :buuu: Toto by som nikomu neprial (myslim poskrabane auto). Tomu hajzlovi by som najradsej nohy dolamal keby som takeho kretena videl pri hocakom aute!
M6 GG 2.3L - moj dlhorocny sen ktory sa mi splnil 7.6.07
Obrázok užívateľa
marclucpicard
Prispievateľ
 
Príspevky: 422
Registrovaný: Str Okt 17, 2007 9:56 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Kris » Sob Dec 06, 2008 7:38 pm

MrSix píše:Ludia, tak som sa dnes vytocil, ako asi este nikdy v zivote. Stavil som sa v Auparku, odparkoval v podzemnej garazi, a ked som sa vratil k autu, skoro ma namieste yeblo: Prave zadne dvere dorypane klucom, az na plech! Asi 7-8 ciar, kazda tak 20-30cm. A poriadne do hlbky. Plech cez to az tak "svieti" do dialky (mam tmavo-sedu metalizu)... :-(

Ja kebych toho hayzla pritom nachytal, tak dnes uz sedim v cele predbezneho zadrzenia s obvinenim za vrazdu. Prisambohu! Umlatil by som ho nasmrt, nemilosrdne, ja sa poznam, uplne by som sa prestal ovladat. Zaziva by som ho roztrhal na kusy a zasrktil jeho vlastnymi crevami! Skurwenec jeden poyebany, bodaj zdochol pomalou bolestivou smrtou, pes jeden! Fuj, pardon za vyrazy, musel som si ulavit...

Co s tym teraz? Je to odrate az na plech, prelakovat nepomoze, bude to pod tym hrdzaviet. Vsetko zliezlo dole, myslim ze aj vrstva pozinkovania. Boha, taketo starosti, a rovno pred vianocami...




Aspon malilinka ulava je to ze su to dvere a nie blatnik :( ..daju sa vymenit bez toho aby bola nejaka trvalepritomna skoda na aute. Mas to poistene proti takej skode? :(
Každý sa sťažuje na málo peňazí, ale nikto sa nesťažuje na nedostatok rozumu :)
Obrázok užívateľa
Kris
VIP 2008
 
Príspevky: 6765
Registrovaný: Pon Aug 16, 2004 9:41 am
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod MrSix » Sob Dec 06, 2008 9:38 pm

Kris píše:...Mas to poistene proti takej skode? :(

Keby som mal, tak by som sa neznervoznoval... :-(

Dam to pozriet do jednej firmy co sa specializuje na lakovanie, ci sa to da este dako rozumne spravit, alebo radsej vymenit. Obavam sa vsak, ze to bude prast jako uhod: je to tak dorypane, ze prelakovanie asi bude stat tolko co nove dvere. Slak ma trafi...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod Rainbow » Sob Dec 06, 2008 10:19 pm

Sice nie som na to expert, ale podla mna to pojde - prebrusit, zatmelit a nalakovat. Mne ked robili lemy zadnych blatnikov, tak to nalakovali tak, ze to vyzera uplne ako original. Aj farbu trafili uplne presne - neda sa rozoznat od nelakovanych casti. Lakovanie 1 dielu bolo priblizne za 3 litre.

Inak to bolo urcite nejake debilne decko, ktore rodicia malo mlatili. Ruky dolamat.
Mazda 323 BA 3HB, Z5
Obrázok užívateľa
Rainbow
Forum Guru
 
Príspevky: 1837
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 9:52 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Ned Dec 07, 2008 3:36 pm

Kolega dopadol dovnako s novou (cca. 2-mesacnou) audinou A4, tmavo siva metla, "krasny" skrabanec cez oboje prave dvere az na plech. Nechal to prestriekat, platila teta poistovna, skoda cca. 30 litrov...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod PePa » Pon Dec 08, 2008 1:39 am

Už som to tu niekde písal. Pred petržalskou stanicou mi nejaký dobrák obišiel obe strany auta od predného blatníka až po zadný, asi kľúčom. Našťastie nie až na plech. Po pár mesiacoch mi pred domom nejaká dobrá duša rozbila čelné sklo dvoma údermi, asi kladivom. Sme národ dobrákov, závisť je nám úplne cudzia. Ja som to auto 8 rokov pulíroval a staral sa oň ako o oko v hlave a behom okamihu je to v prdeli :buuu:
Mazde zdar, Xedosu zvlášť !!!
Obrázok užívateľa
PePa
VIP 2013
 
Príspevky: 2614
Registrovaný: Štv Jún 01, 2006 2:52 am
Bydlisko: Bratislava, Wien

Poslaťod jegi » Uto Dec 16, 2008 3:18 pm

Chcel by som vedieť, čo asi vtedy cítia? Radosť z toho, že niekomu robia zle? Je tam obrovská závisť, že "on" nemá na také auto a tento prečo na to má? Alebo to robia len tak, pre srandu? Nechápem...
Pred pár rokmi sa mi tiež niekto "odbavoval" na Espere, a spravil to až na "kosť"!
Obrázok
Obrázok užívateľa
jegi
Prispievateľ
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Štv Apr 10, 2008 10:19 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Poslaťod MrSix » Str Dec 17, 2008 10:39 am

Tak, mazdicka je doma, a 500,-E zostalo v lakovni. Aspon ze to spravili poriadne, a zadarmo mi prelakovali aj naraznik. Opravili aj pozinkovanie, a davaju na to dozivotnu zaruku...

Ovsem vela nechybalo, a presne po 30 minutach by som sa tam asi vratil: idem si tak mestom do prace, vyteseny ze mam mazdicku v poriadku, pohodicka v lavom pruhu, v pravom asi meter-dva predomnou daka dodavka. Blizime sa k zastavke autobusu, odkial sa prave odlepil autobus. Ten somar v Transite (ci co to bolo) si to vsimol az ked bol na urovni prostriedku autobusu ze ho ten "zatvara" (tu maju autobusy v takej situacii prednost) a prudko to strhol dolava, do mojho pruhu. Jedine stastie, ze som celu situaciu sledoval, a mal som nohu nad brzdou uz ked sme sa k tomu busu blizili. Keby mi bol chytil pravy blatnik, tak ma uz asi fakt porazi...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod bory » Štv Dec 18, 2008 6:19 pm

Tohle nesnáším.Už mi někdo obešel klíčema tři auta.Do červené mazdy mi někdo něčím navíc najel,takže na dveřích zůstala promáčklina s ostrou hranou.Už nemam sílu to řešit.Prostě to nechávám jezdit tak jak to je.Maximálně zamáznu štětečkem,aby to nerezlo.
ObrázokObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
bory
Forum Guru
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: Pon Máj 30, 2005 9:15 pm
Bydlisko: Suchdol nad Lužnicí

Poslaťod MrSix » Str Dec 24, 2008 1:05 am

Tak toto uz snad nie je mozne, to mi ten hore asi robi naschval! Tak minulu stredu som doviezol mazdicku z lakovne a vytesoval sa ze je zase bez chybicky, a dnes, o celych 6 (!) dni neskor som mal nehodu:

V petrzalke, z hlavnej cesty (Einsteinova?) som schadzal k auparku, okolo (tusim) omv-benzinky. Hlavna cesta tam zataca dolava, ku kruhovemu objazdu. Vzdy tam davam bacha, lebo ta krizovatka je fakt sproste riesena. Stihol som si vsimnut ze zlava mi zastal, ovsem sprava si rovno po Krasovskeho svihala daka dievcina na Felde ktorej este nezaschol atrament na vodicaku, a jaksi si nevsimla ze je na vedlajsej. Bum-bac, nikomu sa nic nestalo, ale moj pravy predny blatnik s naraznikom si to odniesli... :-(

Den pred vianocami, darceky v kufri, skoro ma yeblo o zem. A to som este nevedel, co ma caka s policajtmi! Dosli o pol hodiny, mrkli na to, a ze ked nie su raneni, tak to nejdu spisovat, nech sa dohodneme. A ked som mu vravel ze ja potrebujem zaznam od policie (auto mam registrovane v Rakusku), zacal prskat, ze mi da pokutu. Mne, chapete? 2000sk za to, ze som vraj nezastal "okamzite" na mieste nehody, ale AZ o 20m dalej (priblizne v strede medzi tou krizovatkou a kruhovym objazdom. Vesta, 3-uholnik, vsetko predpisove, tak si takuto blbinu vymyslel. A ked som odmietol zaplatit, spisal si udaje, a ze budem predvolany na priestupkovu komisiu!

Tak to uz fakt nema obdoby. Nie dost, ze sa teraz budem musiet natahovat s Allianzom (tam mala dotycna zakonnu poistku, a o tej poistovni som cital uz cele tirady), este aj s policajtmi budu opletacky. A auto, to ani nevravim. Kto mi ho teraz cez sviatky opravi? Zvonku to vyzera len na blatnik a naraznik (reflektor je mierne skrabnuty), lenze siel som potom na nom domov, dako divne tahalo dolava (asi geometria), a prave svetlo svietilo panubohu do okien (myslim ze nastavovanie vysky praveho svetla je v tahu). A co s Allianzom? Pride sa likvidator pozriet na auto este pred novym rokom, sem do Rakuska? Ci mu ho mam doviezt do Blavy? Pytal som si od tej baby cislo na allianz-hotline, nic take vraj nema. Mna z toho asi slak trafi...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod leichnam » Str Dec 24, 2008 1:12 am

To snád nie, ty máš večnú smolu :nenene
Diagnostika, upravy a opravy DPF, nahradne diely a servis BA-TT-NR
Obrázok užívateľa
leichnam
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 6662
Registrovaný: Sob Máj 26, 2007 7:06 pm
Bydlisko: †††campo santo†††

Poslaťod Sedvo » Str Dec 24, 2008 8:34 am

Tak to je fakt na nasrání a na ožrání.

Jinak nechápu proč by si potřeboval záznam od policajtů, když máš auto registrované v Reichu? Pojišťovně by to mělo být jedno. Má viníka, má poškozeného, likvidátor škodu ocení, tobě příjdou prachy. Ty dodáš kopii velkého techničáku a měl by být klid.

A jestli to pojišťovně jedno není, tak je to v pytli. A ten protokol ti aspoň dali?
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Ďalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť