Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Turtle wax

Čas od času i Mazda naštve. Zde si můžete ulevit.

Turtle wax

Poslaťod Pavel Rittich » Štv Júl 10, 2008 6:47 pm

Chci si postěžovat, pochválit se a ještě se zeptat :lol
Vloni touhle dobou jsem stříknul přední spoiler u Mrkačky. Měl vady na kráse a byly i rozdíly v barvě. Barvu jsem si nechal namíchat do spreje, spoiler jemně přejel vodním brusným papírem, závady vytmelil, přebrousil, stříkl plničem a pak mu dal nový nástřik. Nádhera!!!
Ale ouha. Těsně potom nastala vedra. Nový lak nebyl dost vytvrdlý, každé smítko, které se v příštích týdnech za jízdy přilepilo, nechalo i po omytí drobné stopy. Do zimy byl lesk v háji a lak už rozhodně nebyl hladký.
Naštěstí jsem spoiler na jaře trochu odřel a tak jsem si lakýrnické minimum o posledním víkendu zopakoval. Postup stejný, ale pár hodin po zatvrdnutí jsem to celé přestříkl průhledným akrylátovým lakem na metalýzy. Po týdnu můžu potrvdit, že žádná moucha, prach, kapky vody ani nic podobného nezpůsobily viditelnou újmu :jupi !!Vřele doporučuju!
Když už jsem byl v tom a auto bylo před stříkáním hezky umyté,vytáhl jsem leštěnku Tempo a vykouzlil na karoserii lesk hodný autosalonu. Jenže počasí teď máme troch vyblázněné, chvíli prší, chvíli praží. Přijdu k autu a na kapotě mám světlé fleky, jak pražilo slunce přes kapky. Leštil jsem to přes hodinu, každý flek zvlášť, palce mám ubroušené až k dlani :crazy
Tak jsem provedl výzkum veřejného mínění mezi kolegy, čím kdo leští svého miláčka. Dnes mi kolegyňka přinesla od manžela na vyzkoušení Turtle vax color back (oživovač barev) a Turtle vax high gloss (leštěnku s voskem). Omrknul jsem názory ve fórech na netu - celkem dobré hodnocení. Cenově někde jinde než Tempo, ale má prý chránit dlouhé týdny.
A tak se ptám: 1) Má někdo zkušenosti s Turtle vaxem? 2) Čím ošetřujete a leštíte karoserii po umytí?
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Bootleg » Štv Júl 10, 2008 7:31 pm

Jedine Turtle Wax. Ten Finish Restorer Color Back je dobra vec, ale chcem upozornit na 2 hlavne zasady:

1. Robit voskovacie a lestiace upravy laku na vychladnutej karoserii
2. Samotnemu nanasaniu vosku by malo po prebruseni laku predchadzat umytie auta

Vsetko toto treba robit na studenej karoserii, mimo dosahu slnka. Inak ostanu take flaky, ze sa toho uz nezbavis.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod johnny87 » Pia Júl 11, 2008 3:07 pm

ja pouzivam tiez Turtle Wax Color Magic Plus a inac plati to co napisal Bootleg......na studenej karoserii mimo slnka....a predtym poriadne umyt :palec
Mazda 4life
Obrázok užívateľa
johnny87
Prispievateľ
 
Príspevky: 175
Registrovaný: Ned Feb 11, 2007 6:32 pm
Bydlisko: Michalovce

Poslaťod mosat1 » Pia Júl 11, 2008 3:15 pm

No ja pouzivam od nich sampon na umyvanie a vosk s teflonom. Teraz vsak uz mam kupeny, ale este neotestovany Color magic plus. S ich vyrobkami som zatial spokojny a nemam zle skusenosti...
Mazda 6 GG, 2.0, 2003
mosat1
Prispievateľ
 
Príspevky: 344
Registrovaný: Štv Sep 13, 2007 9:45 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Duffman » Pia Júl 11, 2008 3:35 pm

Ja pouzivam jedine zelvu......

Je dobra akorat pred tim dost dukladne umyt a nedelat to na moc slunku jak uz se tu rikalo pak tam budou fleky.....

Jinak nejlepsi je mit kvalitni lesticku a 3Mpastu a pak to vypada taky jinak jenze je to dost financne narocny...
"Utrhl jsem květinu a zvadla. Chytil jsem motýla a zemřel mi v dlani. Pochopil jsem, že krásy se mohu dotknout pouze srdcem." Tupac Amaru Shakur (2pac)
Obrázok užívateľa
Duffman
Prispievateľ
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 10:36 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Pavel Rittich » Pia Júl 11, 2008 4:10 pm

S leštičkou jsem ještě nedělal. Kdysi jsem zkoušel ten chlupatej lešticí kotouč na vrtačce, pustil jsem se do bílé škodovky, ale málem jsem odrbal lak, obvodová rychlost byla příliš velká. Od té doby makám ručně.

Koukal jsem dnes u benzinky, jestli ten Turtle vax mají: Color back je bez problémů, High gloss není, ale mají tam nějaký v zelené lahvičce, prý se silikonem. Ten je dobrý?
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod TomAnt » Pia Júl 11, 2008 4:41 pm

Vyskusaj a poreferuj :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod miko613 » Pia Júl 11, 2008 10:06 pm

S tou lestickou pravidelne lestim auto a nie su problemy nesmies ju velmi tlacit pretoze potom dopadnes ako so Skodovkou,nanesenie vosku na kotuc je dufam samozrejme.

Nie tak davno som bol na umyvarke v Starej Lubovni a mal tam kefy s molitanu,tak som tam supol Mazdicu a to som nechapal ako to krasne vylestilo,pytal som sa potom chlapika co to je ale nechcel mi povedat,ale urcite viem ze to tomu laku viac pomohlo ako tie smirgle na klasických umyvarkach.

Este jedna vec neviem,pretoze sa mi zda ze ked som chodil umyvat auto aktivnou penou nejak sa mi na lemoch zacala objavovat hrdza,pritom mam asi rocný lak,tak neviem.Ak by mi niekto vedel poradit ci ta pena je dobra vec alebo sa na to vykaslat budem mu vdacny.
Xedosik to je V6 ako ináč.Ale uz nie sú dva.
Obrázok užívateľa
miko613
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Sob Aug 04, 2007 10:56 pm
Bydlisko: Kežmarok,SLOVAKIA
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Pavel Rittich » Ned Júl 13, 2008 10:43 am

TomAnt píše:Vyskusaj a poreferuj :ho:

Tak jsem vyzkoušel základní kombinaci - color back x high gloss. Dělal jsem to u kámošky na statku, pod stodolou, aby na auto nesvítilo sluníčko. Barva vyčištěná (oživená) perfektně. Lesk po vyleštění leštěnkou se mi nezdál až tak zázračný, dokud jsem s tím nevyjel na boží světlo - to jsem se výrobcům v duchu omluvil. Teď stojí mrkačka před panelákem a září, že začínám mít obavy, aby ji někdo neobešel s klíčema kolem dokola.
Ještě by mě zajímalo, jaká by byla ta leštěnka se silikonem.
První zkušenost: Nově stříknutý spoiler jsem vzal jen tou leštěnkou. Udělal jsem dobře! Když jsem to před týdnem stříkal, barvou v "peru" (nechal jsem si ho naplnit současně při namíchání barvy do spreje) jsem opravil drobné ďubky po kamíncích, které mrkačka postupně nasbírala. I když je to týden, na těch opravách se ten oživovač chytil a po vyleštění ta místa byla světlejší. Šlo to ale rozleštit suchým měkým hadrem. Takže na čerstvé barvě opatrně, color back je abrazivo :jo
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Bootleg » Ned Júl 13, 2008 10:56 am

Super! Mas aj nejake foto, ako F-ka vyzera teraz?
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Pavel Rittich » Ned Júl 13, 2008 6:05 pm

Teď už je pod mrakem, jestli bude zítra slušné počasí, vyfotím a dám sem. :jo
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Pavel Rittich » Pon Júl 14, 2008 6:42 pm

P7140119.JPG
Tak pěkné počasí prý už nebude, dokonce začalo pršet.
P7140120.JPG
Ten spoiler s SPZ jsem před týdnem komplet stříkal a nevypadá zle!
Prílohy
P7140121.JPG
Nepochválím-li se sám, kdo to za mne udělá?
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod mosat1 » Pon Júl 14, 2008 6:45 pm

No pekne si to urobil. Nadherny lesk ;).
Mazda 6 GG, 2.0, 2003
mosat1
Prispievateľ
 
Príspevky: 344
Registrovaný: Štv Sep 13, 2007 9:45 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Pavel Rittich » Pon Júl 14, 2008 6:48 pm

Ročník 1991! Představ si, jak by vypadalla škodovka :lol
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod TomAnt » Pon Júl 14, 2008 6:58 pm

Pavle, nechce sa ti prist aj sem? :ho:
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Ďalší

Späť na Chcem sa posťažovať

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť